coinex
راهنمای خرید تکراتو

قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) [+تحلیل تکنیکال]

ارز دیجیتال بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتالی محبوب بوده که مورد توجه تریدرها قرار دارد. حال قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) حائز اهمیت است.

درباره ارز دیجیتال بیت کوین (BTC): بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده غیر متمرکز است که ابتدا در سال 2008 توسط شخص یا گروهی از افراد با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو طرحش ریخته شد و بلافاصله پس از آن، در ژانویه 2009 راه اندازی گردید.

بیت کوین یک ارز آنلاین همتا به همتا است، به این معنی که همه معاملات مستقیماً بین شرکت کنندگان مستقل و برابر شبکه بدون نیاز به هیچ واسطه‌ای برای اجازه یا تسهیل آنها انجام می‌شود. طبق گفته خود ناکاموتو، بیت کوین ایجاد شد تا اجازه دهد پرداخت های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون مراجعه به موسسه مالی ارسال شود.

بیشتر بخوانید: بیت کوین در سال 2022

قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

نمودار عقربه‌ای گزینه مناسبی برای اطلاع از قیمت روز بیت کوین (BTC) است. در استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال و برای بررسی قیمت روز بیت کوین (BTC) کافی است از بخش بالایی نمودار، بازه زمانی یا تایم فریم مدنظرتان را انتخاب کنید.

برای مثال بازه زمانی یک دقیقه ای (Minute 1)، یک ساعتی (Hour 1) و یا بازه زمانی یک ماهه (Month 1). سپس در بخش پایینی نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) را مشاهده خواهید کرد. این نتیجه می تواند شامل 5 حالت گوناگون باشد. این موارد و توضیح آن به شرح زیر است:

  • Buy: پیشنهاد به خرید
  • Sell: پیشنهاد به فروش
  • Neutral: پیشنهاد به نگهداری
  • Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید
  • Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

تحلیل تکنیکال یکی از رایج‌ترین و بهترین روش‌های مورد نیاز برای پیش بینی قیمت روز بیت کوین (BTC) بوده و حتی برای دیگر رمزارزها کاربرد دارد. در تحلیل تکنیکال تاریخچه و سوابق یک کوین همراه با قیمت‌های قیمت و حجم معاملات بررسی می‌شود. شما می‌توانید از نمودار تکنیکال برای پیش بینی قیمت امروز بیت کوین (BTC) استفاده کنید.

تحلیل تکنیکال برای نمایش نوسانات قیمت رمزارزها در بازه‌های زمانی یک ساعته، یک روزه و یک ماهه کاربرد دارد. برای اطلاع از قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) از بخش بالا سمت چپ تغییر بازه زمانی را انتخاب کنید. سپس اندیکاتور مدنظر خود را انتخاب کنید تا تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) را به نمایش درآورید.


در این نوشتار از ابزارها و نمودارهای منابع معتبری نظیر تریدینگ ویو بهره گرفته شده است. این نوشته نه تحلیل است و نه سیگنال خرید قیمت. تکراتو مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده کاربران از این ابزارها ندارد.

پیشینه و تاریخچه ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)
قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

پس از پرداختن به بحث قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) بد نیست کمی درباره پیشینه و مسائل مربوط به این رمزارز صحبت کنیم. در قدم نخست شاید دانستن پیشینه این رمزارز در آشنایی بیشتر ما بتواند یاری رساننده باشد.

مخترع اصلی بیت کوین با نام مستعار Satoshi Nakamoto شناخته می‌شود. همچنان، هویت واقعی شخص – یا سازمان – که در پشت نام مستعار وجود داشت، ناشناخته مانده است.

در 31 اکتبر 2008، ناکاموتو طرح اولیه بیت کوین را منتشر کرد، که در آن نحوه استفاده از ارز آنلاین همتا به همتا توضیح داده شد. آنها پیشنهاد کردند که از دفتر کل غیرمتمرکز معاملات بسته بندی شده به صورت دسته‌ای (به نام بلوک) که توسط الگوریتم‌های رمزنگاری استفاده شود – کل سیستم بعداً بلاک چین نامگذاری شد.

تنها دو ماه بعد، در 3 ژانویه 2009، ناکاموتو اولین بلوک شبکه بیت کوین را که به عنوان بلوک پیدایش شناخته می‌شود، استخراج کرد و بدین ترتیب اولین ارز رمزنگاری شده جهان راه اندازی شد.

قیمت بیت کوین در ابتدای راه اندازی 0 دلار بود و بیشتر بیت کوین‌ها از طریق استخراج به دست می‌آمدند، که فقط به دستگاه‌های نسبتاً قدرتمند (به عنوان مثال رایانه شخصی) و نرم افزار استخراج نیاز داشت.

اولین معامله تجاری شناخته شده بیت کوین در 22 مه 2010 رخ داد، زمانی که برنامه نویس Laszlo Hanyecz ده هزار بیت کوین را با دو پیتزا معامله کرد. با قیمت بیت کوین امروز در اواسط سپتامبر 2021، ارزش آن پیتزا 478 میلیون دلار است.

این رویداد اکنون به عنوان «روز پیتزا بیت کوین» شناخته می‌شود. در جولای 2010، بیت کوین اولین بار معامله خود را آغاز کرد و قیمت بیت کوین از 0.0008 دلار تا 0.08 دلار در آن زمان متغیر بود.

با این حال، در حالی که ناکاموتو مخترع اصلی بیت کوین بود و همچنین نویسنده اولین اجرای آن، او کلید هشدار شبکه و کنترل مخزن کد را به گاوین آندرسن، که بعداً توسعه دهنده اصلی بنیاد بیت کوین شد، تحویل داد.

در طول این سالها تعداد زیادی از افراد با وصله آسیب پذیری‌ها و افزودن ویژگی‌های جدید به بهبود نرم افزار ارز رمزنگاری شده کمک کرده‌اند. منحصر به فردترین مزیت بیت کوین از این واقعیت ناشی می‌شود که اولین ارز رمزنگاری شده‌ای بود که در بازار ظاهر شد.

این شرکت توانسته است یک جامعه جهانی ایجاد کند و صنعتی کاملاً جدید از میلیون‌ها علاقه مند را بسازد که در زندگی روزمره خود بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه ایجاد، سرمایه گذاری، تجارت و استفاده می‌کنند. ظهور اولین ارز رمزنگاری شده مبنایی مفهومی و تکنولوژیکی ایجاد کرده که متعاقباً از توسعه هزاران پروژه رقیب الهام گرفته است.

کل بازار ارزهای رمزنگاری شده – که اکنون بیش از 2 تریلیون دلار ارزش دارد – بر اساس ایده‌ای بوده که توسط بیت کوین محقق شده است: پولی که می‌تواند توسط هر کسی در هر نقطه از جهان بدون اتکا به واسطه‌های مورد اعتماد مانند بانک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی ارسال و دریافت شود.

به لطف ماهیت پیشگام خود، BTC پس از بیش از یک دهه وجود، در صدر این بازار پر انرژی قرار دارد. حتی پس از اینکه بیت کوین سلطه بی چون و چرا خود را از دست داد، همچنان بزرگترین ارز رمزنگاری شده باقی مانده است.

اکنون در ادامه بحث قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) می‌خواهیم درباره نحوه خرید این ارز صحبت کنیم.

نحوه خرید ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

برای خرید این ارز دیجیتال باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مرحله اول: در ابتدا در یک صرافی که از ارزهای فیات پشتیبانی می‌کند، ثبت نام کنید.
  • مرحله دوم: پس از ثبت‌نام در یک صرافی، مقدار بیت کوینی را که می‌خواهید خریداری کنید را مشخص کنید.
  • مرحله سوم: نحوه پرداخت خود را تعیین کنید.
  • مرحله چهارم: پس از انتخاب نحوه پرداخت، خرید خود را تکمیل کنید
  • مرحله پنجم: در پایان بیت کوینی را که خریده‌اید به کیف پول خود منتقل کنید.
قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)
قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

اکنون در ادامه بحث قیمت لحظه ‌ای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) می‌خواهیم درباره بهترین کیف پول‌های این رمزارز صحبت کنیم.

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) به شرح زیر است:

SafePal: برنامه کیف پول رمزنگاری شده SafePal یک برنامه امن، غیر متمرکز، آسان برای استفاده و رایگان برای مدیریت بیش از 10 هزار ارز رمزنگاری شده است. با استفاده از برنامه SafePal، می‌توانید ارزهای رمزنگاری شده را ذخیره، ارسال، دریافت، خرید و ترید کنید و تجربه کاربری روان و بصری را به راحتی انجام دهید.

Trust Wallet: تراست والت مطمئن‌ترین کیف پول رمزنگاری شده، مناسب برای خرید، ذخیره، مبادله و کسب رمز ارز است. با استفاده از Trust Wallet به 5 میلیون نفر دیگر خواهید پیوست. این کیف پول یک سیستم ممیزی شده با امنیت کامل ارائه می‌دهد که ذخیره ارزهای رمزنگاری شده شما را ساده می‌کند. برنامه‌های Trust که برای iOS و Android  طراحی شده‌اند، بهترین تجربه و سهولت ممکن را ارائه می‌دهند.

Meta Mask: این والت مورد اعتماد بیش از 1 میلیون کاربر در سراسر جهان است. MetaMask که به عنوان یک برنامه افزودنی مرورگر و یک برنامه تلفن همراه موجود است، شما را با تنها با یک کلیک، به ورود امن، کیف پول توکن و تبادل توکن مجهز می‌کند – هر آنچه برای مدیریت دارایی‌های دیجیتالی خود نیاز دارید را این ولت در اختیارتان خواهد گذاشت. MetaMask ساده‌ترین و در عین حال مطمئن‌ترین راه برای اتصال به برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین را ارائه می‌دهد.

Coinbase Wallet: این ولت برنامه‌ای ایمن برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شما خواهد بود. همه دارایی‌های دیجیتالتان را در یک مکان نگاه خواهد داشت. با این ولت به دوستان خود پرداخت کنید نه آدرس‌ها. با ذخیره کردن توکن‌ها و کلکسیون های خود، آنها را در دستگاه خود کنترل کامل کنید. BTC ، BCH ، ETH ، ETC ، LTC و همه توکن‌های ERC-20 خود را مدیریت کنید.

سوالات متداول

بنیان گذار بیت کوین چه کسی است؟

بیت کوین تحت یک نرم افزار متن باز توسط یک برنامه نویس ناشناس یا گروهی از برنامه نویسان تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو معرفی شد. ساتوشی خود را یک مرد ژاپنی، 37 ساله معرفی کرده اما به دلیل تسلط خوب او به زبان انگلیسی و عدم وجود نرم افزار وی در ژاپن، در مورد این ادعا تردیدهایی وجود دارد. از این رو، هیچکس نمی‌داند سازنده بیت کوین چه کسی است.

پشتوانه بیت کوین چیست؟

برخلاف ارزهای فیات که پشتوانه آنها اقتصاد و دولت هستند، بیت کوین هیچگونه پشتوانه فیزیکی همچون طلا، اقتصاد و … ندارد. این بدین معناست که ما با پولی مواجه هستیم که نه پشتوانه دارایی‌های فیزیکی دارد و نه دولت‌ها از آن حمایت می‌کنند.

مطالب بیشتر در تکراتو:

.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر