coinex
راهنمای خرید تکراتو

وام ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار ؛ شرایط و نحوه دریافت

وام ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار تایید شد. به گفته نرجس خاتون اسعدی، زنان سرپرست خانواری که تحت پوشش دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور باشند، با تائید مددکار می‌توانند وام دریافت کنند.

طبق گفته سرپرست دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور، مبلغ وام ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار ، 24 میلیون تومان است که در حال حاضر 6 هزار نفر در نوبت دریافت این تسهیلات قرار دارند.

بیشتر بخوانید: نحوه وثیقه گذاری سهام برای دریافت وام مشخص شد

شرایط وام ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار

نرجس خاتون اسعدی درباره اینکه وام ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار به چه کسانی تعلق می گیرد گفت:

این ودیعه به خدمت گیرندگان تحت پوشش این دفتر که فاقد مسکن بوده و از دهک‌های درآمدی یک تا سه باشند و در یک سال اخیر کمک هزینه نگرفته باشند، تعلق می‌گیرد.

او همچنین اضافه کرد: «برای پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار ، گزارش مددکاری ملاک نیازمندی خانواده است. برای پرداخت ودیعه مسکن به زن سرپرست خانوار، او باید از خانواده پرجمعیت باشد.»

اسعدی در ادامه گفت: «با وجود پیگیری‌های مکرر برای تصویب سرانه ودیعه مسکن بانوان سرپرست خانوار به میزان ۱۰۰میلیون تومان، در دستورالعمل جامع مالی سازمان مبلغ ۲۴میلیون تومان درج شده است. خانم اسعدی درباره میزان سود وام ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار توضیح داد:

ودیعه مسکن پرداخت شده به جامعه هدف دفتر، بلاعوض بوده و فاقد سود بانکی است.

سرپرست دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور درباره تعداد نفراتی که در نوبت دریافت وام ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار هستند گفت: «اکنون ۲۵۸هزار و ۸۰۰ خانوار تحت پوشش این دفتر هستند و حدود ۶ هزار خانوار ثبت شده در سامانه سازمان پشت نوبت دریافت مستمری قرار دارند که مقدمات اولیه جذب آنان انجام شده است.»

اسعدی تصریح کرد:

حدود ۹۷درصد از خانواده‌های زن سرپرست تحت پوشش و ثبت شده در سامانه از مستمری ماهیانه برخوردار هستند. اقدام لازم برای جذب سایر خانواده‌های تحت پوشش پشت نوبت دریافت مستمری انجام گرفته و در دست اقدام است.

اسعدی در ادامه با بیان اینکه در جریان شیوع بیماری کرونا، به تعداد زنان سرپرست خانوار افزوده شده اضافه کرد: «بیماری کرونا تاثیر به سزایی در شرایط اقتصادی و معیشتی زنان سرپرست خانوار داشته است. به صورتی که برخی از خدمت‌گیرندگان که باز توان شده و فعالیت اقتصادی را شروع کرده بودند، ورشکست شدند و مجدد به چرخه حمایت‌های سازمان بازگشته‌اند.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره‌ وام ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر