coinex
راهنمای خرید تکراتو

مرحله دوم عرضه تپسی در بورس ؛ تپسی چه زمانی وارد بورس می‌شود؟

در شرایطی هنوز تاریخ مرحله دوم عرضه تپسی در بورس اعلام نشده است، خبر از عرضه تپسی در بورس برای مرحله دوم رسیده است.

نهایتا موعد معاملات تپسی هم سر رسید و این استارتاپ با ورود خود به صنعت جدید به بازار سهام اضافه می‌کند. در فاز اول عرضه این شرکت 5 درصد از سهام تپسی با قیمت 939 تومان و ارز بازار یک هزار و 99 میلیارد تومان به صندوق‌ها تخصیص پیدا کرد.

این شرکت در ادامه با هدف افزایش سرمایه‌ 110 درصدی متوقف شد و بعد از انجام افزایش سرمایه توسط صندوق‌ها و سهامداران حرفه‌ای که از طریق کارگزاری‌ها احراز هویت شده‌اند‌، قابلیت معامله پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: بزرگترین رکود بورس در دو ماه اخیر [+آمار]

مرحله دوم عرضه تپسی در بورس

در خصوص عرضه سهام تپسی در بورس، مدیرمالی شرکت تپسی گفته:

شرکت تپسی در ۶ ماهه ابتدای سال درآمدی تقریبا برابر با سال قبل را محقق کرده است که نمایانگر مسیر صعودی این شرکت است. همچنین تپسی توانسته است تمام تعهدات خود را عملی کند. شرکت تپسی از خردادماه وارد بازار سهام شد و در این مدت توسعه جغرافیایی صورت داده چراکه سال قبل تنها ۱۴ شهر سرویس‌دهی تپسی را داشته‌اند، اما حالا این میزان به دو برابر افزایش یافته است.

مرحله دوم عرضه تپسی در بورس ؛ تپسی چه زمانی وارد بورس می‌شود؟

عظیمی درباره مبلغ عایدی از عرضه اولیه سهام شرکت چنین گفت: «مبلغ حاصل از عرضه اولیه به‌صورت کامل توسط سهامداران وارد شرکت شد که صرف توسعه تپسی شده است. از طرفی طرح‌های توسعه‌ای منجر به درآمد خوب شرکت تپسی در نیمه اول سال شده است، یکی از دلایل عرضه اولیه و ورود به بازار سهام نیز همین تامین مالی برای توسعه بوده است. همچنین گسترش جغرافیایی و عمق بخشی به بازار از برنامه‌ها و طرح‌های شرکت است». وی افزود:

این اقدامات و طرح‌ها منجر به درآمد ۶۸۰میلیارد تومانی می‌شود، با برنامه‌ریز‌ی‌های فعلی تا به حال ۱۰۲درصد از بودجه عملیاتی محقق شده است؛ بنابراین درآمد پیش‌بنی شده، دست‌یافتنی به‌نظر می‌رسد.

مدیر مالی تپسی درباره نحوه بورسی شدن تپسی گفت، عرضه اولیه شرکت دو مرحله‌ای بود. در مرحله اول ۵درصد سهام برای صندوق‌ها و کشف قیمت عرضه شد و مرحله دوم از طریق افزایش سرمایه به روش سلب حق تقدم صورت می‌گیرد که دوشنبه هفته بعد انجام می‌شود. باید گفت منابع حاصل از مرحله دوم عرضه صرف افزایش سرمایه می‌شود. نتایج مجمع برای افزایش سرمایه در سایت کدال ارائه شده و میزان آن ۱۱۰درصد است. سرمایه شرکت پس از این اقدامات از ۱۱۷میلیارد تومان به ۲۴۶میلیارد تومان افزایش می‌یابد. میترا عظیمی افزود:

«نماد تپسی شنبه باز و روز دوشنبه پذیره‌نویسی آن در فرابورس انجام می‌شود. این مرحله نیز در ادامه عرضه اولیه سهام شرکت تپسی است. عرضه اولیه تپسی دو مرحله دارد. ابتدا کشف قیمت و بعد از آن افزایش سرمایه است. در این مرحله از عرضه اولیه تپسی به علاوه صندوق‌ها، سهامداران حرفه‌ای نیز می‌توانند در این پذیره‌نویسی شرکت کنند».

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما درباره مرحله دوم عرضه تپسی در بورس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر