;
coinex

فیلترینگ شبکه های اجتماعی محبوب غیر قانونی است!

اظهارات یک وکیل دادگستری درباره فیلترینگ شبکه های اجتماعی و تشبیه جالب این حقوقدان از اعمال فیلترینگ با رسانه‌ها خبر ساز شده است.

این وکیل دادگستری می‌گوید: «در ایران فیلترینگ و به‌خصوص فیلترینگ شبکه های اجتماعی که مستقیماً با معیشت خانوارهای امروز ارتباط دارد یک امر غیرقانونی‌ است. اینکه در برخی سایت‌ها موضوعی مطرح شود که خوشایند مدیران نیست، دلیل بر سانسور کلی نمی‌شود».

بیشتر بخوانید: نقش ابرآروان در فیلترینگ اینترنت ایران ؛ شایعه یا واقعیت؟

فیلترینگ شبکه های اجتماعی

کامبیز نوروزی وکیل دادگستری گفت:

بستن اینترنت به منظور سانسور کلی است؛ مثل این است که رسانه‌ها از استفاده از کاغذ ممنوع شوند.

این حقوقدان برجسته تأکید کرد: «در اینترنت اطلاعات بسیاری، از علمی تا سرگرمی منتشر می‌شود. اینکه در برخی سایت‌ها موضوعی مطرح شود که خوشایند مدیران نیست، دلیل بر سانسور کلی نمی‌شود.»

فیلترینگ شبکه های اجتماعی

در ایران فیلترینگ و به‌خصوص فیلترینگ شبکه های اجتماعی یک امر غیرقانونی‌ست و شواری عالی فضای مجازی فاقد مبانی قانو‌نی‌ست، اما اینکه بخواهند محدودیت‌هایی را بر روی برخی سایت‌ها یا پتلفرم‌ها فیلتر قرار دهند و هر مرجعی فیلترینگ را در حد گسترده توسعه دهد قطعا یک عمل غیرقانونی انجام داده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره فیلترینگ شبکه های اجتماعی چیست؟ به نظر شما مبنای حقوقی و قانونی فیلترینگ چیست؟ نظراتتان را با ما در تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر