coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

فیلترینگ کلاب هاوس در اینترنت ثابت ؛ موج جدیدی از فیلترینگ در راه است؟

در شرایطی که این روزها بحث از فیلتر دائمی یا رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ در میان است، خبر فیلترینگ کلاب هاوس در اینترنت ثابت رسیده است.

بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که شبکه اجتماعی گفتگو محور کاب هاوس به طور کلی هم در اینترنت ثابت، هم سیار فیلتر شده است.  این پلتفرم پیش‌تر روی اینترنت سیار با اختلال همراه بود اما از روز گذشته در بستر اینترنت ثابت نیز امکان استفاده از آن نیست.

بیشتر بخوانید: ایران جلوتر از روسیه و چین، پیشرفته ترین سامانه فیلترینگ جهان را دارد!

فیلترینگ کلاب هاوس در اینترنت ثابت

کلاب هاوس که در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری اخیر در بین کاربران ایرانی کاربرد و اهمیت زیادی یافت، در همان زمان هم با اختلالاتی مواجه شده بود. فروردین 1400 بود که اختلالاتی در دسترسی به کلاب‌هاوس در اینترنت سیار به وجود آمد و این موضوع از آن روز تاکنون هم ادامه داشته است.

در حال حاضر هیچ نامه یا دستوری از نهادی مشخص برای قطع دسترسی از سوی اپراتورهای سیار به کلاب هاوس منتشر نشده است، اما در همان زمان وزارت ارتباطات با اعمال جریمه‌هایی برای اپراتورها کوشید آن‌ها را از ادامه فیلترینگ پلتفرم مذکور منصرف کند، اما این جریمه هم موثر واقع نشد و اختلالات و محدودیت‌های کلاب‌هاوس تا امروز ادامه داشته است.

فیلترینگ کلاب هاوس در اینترنت ثابت ؛ موج جدیدی از فیلترینگ در راه است؟
فیلتر شدن کلاب هاوس / فیلترینگ کلاب هاوس

بعد از فیلتر شدن این پلتفرم در شبکه اینترنت سیار، از اردیبهشت 1400 فیلترینگی موقت به طور کامل بر کلاب‌هاوس اعمال شد اما خیلی زود این موضوع برطرف شد.

اخیرا اما و در حالی که با انتشار یک تصویر از حکمی از دیوان عدالت اداری، خبر از رفع مشکل کلاب هاوس به میان آمده بود، برخلاف انتظارات، فیلتر شدن کلاب هاوس حالا جنبه کامل‌تری به خود گرفته و اینترنت ثابت را هم شامل شده است.

در حال حاضر مشخص نیست که این پلتفرم تا به امروز چرا و به دستور کدام نهاد روی شبکه سیار فیلتر شده اما موج فیلتر چندین پلتفرم بین‌المللی از مدتی پیش و در نتیجه شروع اعتراضاتی در سراسر کشور آغاز شده است. حالا کلاب‌هاوس هم به جمع گوگل پلی، اینستاگرام و واتساپ پیوسته است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص فیلترینگ کلاب هاوس در اینترنت ثابت چیست؟ نظراتتان را با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (2 نظر)

    که قارون را غلط ها داد سودای زراندوزی…

    پاسخ

    تجربه تاریخی نشان داده که روش اعتراضات خیابانی در ایران نه تنها باعث هیچ گونه اصلاحی نمیشه بلکه همیشه پاس گلی بوده به گروه های امنیتی برای امنیتی کردن فضا و بستن روزنه های اصلاح.کاش روزی درس بگیریم و راه هزاربار پیموده شده را دوباره نرویم و هزینه های الکی برای کل جامعه نتراشیم.برای اعتراض روشها و تاکتیک های دیگری هم هست.

    پاسخ