;
coinex

تاثیر فیلترینگ بر نظام سلامت کشور ؛ ایراد در سامانه نسخه‌ الکترونیکی!

این روزها کمتر کسب و کاری چه مستقیم و چه غیرمستقیم از پیامدهای محدودیت‌های اینترنتی مصون مانده است. در این مطلب به تاثیر فیلترینگ بر نظام سلامت کشور می‌پردازیم.

مدتی می‌شود که در کشور از نسخه‌های الکترونیک استفاده می‌شود. این نسخ علاوه بر مزایای بسیاری که دارند، نهایت دقت و سرعت را نیز برای پزشکان در نسخه‌نویسی فراهم کرده‌اند. علاوه بر این، با استفاده از نسخ الکترونیک زنجیره انتقال باکتری و عفونت نیز بین بیمار و پزشک تا حد زیادی قطع شد. اما حالا از تاثیر فیلترینگ بر نظام سلامت کشور و اختلالات اینترنت بشنوید.

بیشتر بخوانید: پلتفرم آنلاین سلامت بقراط از تاثیر کندی و قطعی اینترنت بر حوزه سلامت می‌گوید

تاثیر فیلترینگ بر نظام سلامت کشور و نسخ الکترونیک

دکتر علی سالاری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به مشکلاتی که اخیرا در نسخه‌نویسی الکترونیک در برخی مناطق کشور به دلیل اختلال اینترنت گزارش شده است، پیشنهادی را مطرح کرد:

پیشنهاد ما این است که در این مواقع سازمان‌های بیمه‌گر اعلام کنند که درصدی از نسخه‌های پزشکان به صورت دستی پذیرش شود.

تاثیر فیلترینگ بر نظام سلامت کشور

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص تاثیر فیلترینگ بر نظام سلامت کشور گفت:

در این زمینه گزارش‌های پراکنده‌ای وجود دارد. البته سازمان نظام پزشکی به صورت مدون و مشخص گزارشی ندارد که بر اساس آن بتوان گفت چند درصد از پزشکان به دلیل اختلالات اینترنت در نسخه‌نویسی الکترونیک دچار مشکل شده‌اند. با این حال گلایه‌هایی در این باره از گوشه و کنار کشور به گوش می‌رسد که در برخی موارد اشکالات در نسخه‌نویسی الکترونیک بیشتر شده و امکان خدمت‌رسانی به صورت نسخه الکترونیک وجود ندارد یا اینکه سرعت کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره تاثیر فیلترینگ بر نظام سلامت کشور چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر