فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام تا کی ادامه دارد؟ شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام

فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام تا کی ادامه دارد؟ این سوالی است که ذهن خیلی از کاربران را به خود مشغول کرده است. این در حالی است که به گفته وزیر ارتباطات، محدودیت اینترنت برداشته شده است.  از ابتدای مهر ماه 1401 و با توجه به شرایط کشور تصمیم به فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام گرفته شد و حال به نظر می‌رسد شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام اعلام شده است؛ شرایطی که شاید هیچ‌گاه محقق نشود!

کریپتال گلوبال

یکی از اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای در ارتباط با شرایط ادامه فعالیت واتساپ و اینستاگرام در ایران گفته که این دو سرویس محبوب و پرکاربرد در صورتی که شرایط جمهوری اسلامی را بپذیرند، برای ادامه فعالیت در ایران مشکلی نخواهند داشت.

این یکی از اساسی‌ترین اصول طرح صیانت بود که بر اساس قرار بود شرکت‌هایی چون متا (مالک اینستاگرام و واتساپ) برای ادامه فعالیت در ایران ضمن پذیرش شرایط جمهوری اسلامی، در کشور ما یک نمایندگی داشته باشند. با این اوضاع سوال اصلی این است که آیا طرح صیانت پیش از تصویب و اعلام رسمی، اجرایی شده است؟

بیشتر بخوانید:

بهترین جایگزین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه Whatsapp چی نصب کنیم؟

فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام تا کی ادامه دارد؟

محدودیت های اینترنتی برداشته شد؟

تسهیلات ویژه مهاجرت به پلتفرم داخلی برای کسب‌وکارهای داخلی
فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام تا کی ادامه دارد؟ محدودیت های اینترنتی برداشته شد؟

آپدیت 18 مهر: فردا نیوز طی یک مقاله‌ای با عنوان «فوری: محدودیت اینترنتی برداشته شد / رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام ؛ امروز ؟» به موضوع فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ و همچنین محدودیت های اینترنتی پرداخت و از قول زارع پور وزیر ارتباطات چنین نوشت: «محدودیت‌ها طی روز های گذشته برطرف شده و دو روز است که هیچ محدودیتی وجود ندارد.»

به گزارش تکراتو و به نقل از سایت فردا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «درحال حاضر تمرکز ما حمایت از پیام رسانهایی است که مردم اقبال بیشتری به آنها نشان داده اند و با آماده شدن زیرساختهایشان، کیفیت آنها هم به شکل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است.»

زارع پور وزیر ارتباطات در این رابطه به خبرنگاران گفت:

دو روز است که هیچ محدودیتی به غیر از محدودیت بر دو پلتفرم آمریکایی اینستاگرام و واتس آپ آن هم به دلایل امنیتی، وجود ندارد و محدودیت هایی که در روزهای گذشته در بعضی ساعات روز در سطح بین المللی و بنا به ملاحظات امنیتی و دستور نهادهای امنیتی ایجاد می شد برداشته شده است.

فقط تنها محدودیتی که وجود دارد برای این دو پلتفرم است که تصمیم گیری درباره آنها باید در مراجعی که ذی صلاح هستند و دستور آن را ابلاغ کردند دنبال شود.

پلتفرمی که قواعد جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت نمی شناسد و هر از چند گاهی نقش محوری در آشوب ها به عهده دارد و موجب نا امنی در کشور می شود، طبیعتاً بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در کشور نیست و به هر حال ممکن است تصمیمات دیگری هم درباره آن گرفته شود.


آپدیت 16 مهر: خبر آنلاین طی گزارشی که امروز 16 مهرماه تحت عنوان «محدودیت واتساپ و اینستاگرام همیشگی ست؟/ جدی ترین حامی طرح صیانت: فیلترینگ کارساز نیست!» در وب سایت خود منتشر کرد، به بررسی شرایط رفع فیلتر اینستا و واتساپ پرداخت. در بخشی از این مقاله آمده:

این ارتباط تنگاتنگ اینترنت و شبکه های اجتماعی به شکلی است که حتی مرتضی آقا تهرانی مرد شماره یک پایداری و طراح و حامی اصلی طرح صیانت هم در جدیدترین گفت و گویش با رد فیلترینگ اعلام کرده این شیوه جوابگو نیست . او در سخنانی که دیروز از قولش در فرارو و سپس دیگر رسانه ها مطرح شد درباره طرح صیانت گفت:«دو سال است چند نماینده مجلس ما را معطل تصویبش نگه داشته اند.»


آپدیت 10 مهر: بررسی‌ها نشان می‌دهد که واتساپ بدون فیلترشکن در دسترس برخی از کاربران قرار گرفته اما به نظر می‌رسد تنها می‌توان پیام‌های متنی ارسال کرد و همچنان در این اپلیکیشن ارسال تصویر، ویدیو، استیکر و… با مشکلاتی همراه است.


شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام چیست؟

شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام
شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام

مهدی باقری، عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای ضمن اعلام اینکه در حال حاضر درباره ادامه‌دار بودن محدودیت‌های اعمال شده برای دسترسی به واتساپ و اینستاگرام تصمیمی اتخاذ نشده است گفته که در صورتی که این دو سرویس شرایط جمهوری اسلامی را بپذیرند، برای ادامه فعالیت در ایران مانعی ندارند.

او ضمن صحبت‌های خود تاکید کرد که بارها از اینستاگرام و واتساپ درخواست شده تا با جمهوری اسلامی همکاری کنند اما این دو شبکه اجتماعی این شرایط را نپذیرفته‌اند. باقری معتقد است در صورت همکاری این دو سرویس با جمهوری اسلامی، از وقوع چنین وقایعی جلوگیری به عمل می‌آمده است.

باقری در ادامه صحبت‌های خود افزود:

شورای امنیت ملی و شورای امنیت کشور نسبت به مسائل جاری و اجرایی تصمیم‌گیری می‌کنند و تصمیمات آنها از جنس قانون‌گذاری‌های دائمی و تعیین مصداق نیست؛ این شوراها در مواردی نظیر آنچه این روزها اتفاق افتاده، تصمیم‌گیری می‌کنند و تصمیمات آنها نیز فوق تصمیمات مجلس است.

باقری درباره سرنوشت اینستاگرام و واتساپ تاکید کرده که اگر اینستاگرام و واتساپ با جمهوری اسلامی به توافقی برای همکاری برسند، شرایط جمهوری اسلامی را بپذیرند و مسئولیت‌پذیر باشند، فعالیت‌شان در ایران بلامانع خواهد بود.

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ
آیا فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ دائمی است؟

با این اوصاف با توجه به احتمال بسیار پایین پذیرش شرایط جمهوری اسلامی توسط این دو شبکه اجتماعی، باید دید آیا دولتمردان بر تصمیم خود برای ادامه فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام پایدار خواهند ماند.

همچنین همشهری آنلاین با این عنوان «ببینید | فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌ اپ دائمی شد؟ | پاسخ مهم وزیر ارتباطات» و انتشار ویدیوی زیر، خاطر نشان کرد:

وزیر ارتباطات درباره شایعه‌های دائمی شدن فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ توسط شورای عالی فضای مجازی گفت: شورای عالی فضای مجازی اصلا در این مدت جلسه‌ای نداشته است.

ویدیوی منتشر شده در همشهری آنلاین درباره دائمی شدن فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام ببینید:

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (123 نظر)

  کاملا درسته باید شرایط ایران را بپذیرند چطور ایران وقتی کلیپ های ملکه انگلیس را می‌گذاشت فورا پیام می آمد این تصویر ممنوع است برای کشورهای دیگه مثل انگلیس شرایط دارند ولی ایران نه

  پاسخ

  وقتی ایران میاد از گروهک های تروریستی شیعه پشتیبانی میکنه و میگه مرگ بر آمریکا و با کل غرب دشمنی داره، چرا باید از یه دولت دیکتاتور فاسد، واتساپ اطاعت کنه؟

  پاسخ

  👏👏👏👏👏

  پاسخ

  لابد ما رفتیم بیخ گوش آمریکا پایگاه زدیم!!!
  عجب آمایی هستین شما! حالا ایران شد مدافع ترورسیم و آمریکا شد بچۀ خوب؟!!

  پاسخ

  مصداق واقعی مغز کوچک زنگ زده

  پاسخ

  درود بر شما

  پاسخ

  اکانت اینستاگرام دوست من به علت بکار بردن عکس قاسم سلیمانی حذف شد.بنا به قوانین آمریکا.
  این تعریف آزادی بیان برای آمریکاست

  پاسخ

  اینستاگرام نسبت به عکس مزدورها و تروریست ها حساسیت داره که کاملا به جاست.

  پاسخ

  مدافع وطن
  نابودگر تروریست شد تروریست این حقوق بشر آمریکایی هاست پس به آمریکایی هایی که به ایرانی ها به اندازه سگ نگاه نمیکنن بگید محافظ حقوق بشر
  احسنت ای خود فروختگان ایرانی

  پاسخ

  آفرین کاملا درسته

  پاسخ

  واتساپ پلتفرم محبوب و قابل اطمینانی است و برای ایجاد گروه ها و تبادل پیام ها و کلیپ ها ی کوتاه بی نظیره و بعید است به این زودی ها جایگزین مناسبی برای آن پیدا شود.
  ضمنا وضعیت نا بسامان و اوضاع نامساعد و غیر قابل تحمل ایران را مردم بوجود نیاورده اند که اینترنت را به روی آنها قطع می کنید و به خواسته های آنان هیچ توجهی نمی کنید و آنها را مستحق مجازات می دانید.. اگر قراره کسی مجازات بشه بوجود آورندگان اوضاع کنونی ایران باید مجازات بشن.
  بیکاری ، در آمد ناچیز و نامتناسب بودن با هزینه های کمر شکن، تورم لحظه ای و افسار گسیخته، وعده و وعیدهای در‌وغین و بی پایه و اساس بسیاری از مسولین، رانت خواری ، فساد تشکیلاتی ، اختلاس های کلان و بدون پیگیری ، رفاه و آسایش و بی دغدغه بودن کسانی که مردم را به صبر و شکیبایی دعوت می کنند و هزاران ناهنجاری دیگر که مردم کوچکترین نقشی در ایجاد آنها نداشته اند. شما خود قضاوت کنید: چه کسی باید مورد باز خواست قرار بگیره؟

  پاسخ

  احسنتتت بهت شیر مادر حلالت

  پاسخ

  جیره بگیر ساندیس خور

  پاسخ

  وقتی دشمن شمشیر رو از رو بسته و حق و حقوق ما رو به رسمیت نمیشناسه و
  با مخالفین و دشمنان ملت داره همکاری آشکار و واضح میکنه چرا باید باهاش رودروایسی کنیم

  پاسخ

  وای وای من دلتنگ خانودم شدم اصلا کار نمیکنه
  مشکل ما چیه وصل کنین دستون درد نکنه 😭

  پاسخ

  از نرم‌افزار‌های اجتماعی ایرانی استفاده کنید(مثلا برنامه قرار برای تماس تصویری و صوتی)، اگه بیشتر مردم ازشون حمایت کنند مسلما ایراداتی هم که دارن به دست جوانان نخبه ایرانی رفع میشه و خییییلی بهتر از اینستا و واتس اپ و… کار میکنن

  پاسخ

  فقط یه سوال !!!
  بنظر شما چرا توی این شرایط واتساپ و اینستا قطع شدن ولی نرم افزارهای پیام رسان داخلی خیر ؟
  چون که …………………………!

  خواهشا نظر نده اگه میدی مثل ادم بده.
  شادینوی برنامه شاد از وقتی اومده وصل نشده.
  برنامه های ایرانی ردمونو میگیرن و جاسوسیمونو میکنن نمیدونستی الان بفهم
  قبل از هر نظری فکر کن بعد ساندیس خوری جمهوری اسلامیو بکن.

  بخواب بابا

  به نظر من کسی که از … شک نداشته باشه اینترنت قطع نمیکنه تا فیلتر نمیکنه مگه نمیگن کار شون درسته چرا مردم و زندان کردن چرا نمیزارن ملت تصمیم بگیرن پس ما نقش نداریم برا این کشور هر چی اینا بگن ما باید بگیم چشم با اینکارا وضع بدتر میکنید

  پاسخ

  کاملا حرفت درسته ،حکومت اینا هم یک روزی تموم میشه چه زود چه دیر ،
  چون به مردم ظلم کردن و ظلم باعث ناپایداری حکومت ها میشه ،تا پنج سال دیگه فکر نکنن چیزی از این حکومت باقی مونده باشه

  پاسخ

  40 ساله دارن همینو میگن به یاری حضرت مهدی میمیرن و این روز رو نمیبینن
  هر مشکلی مملکت ما داشته باشه به خودمون مربوطه نه به کفتار صفتای بیگانه

  به کوری چشم حسود اون روز هرگز نخواهد اومد
  مرگ بر منافق

  پس چون بیشتر مردم از اسلحه استفادۀ درست می کنن، پس استفاده ازش آزاد باشه!! آمریکا رو ببین

  پاسخ

  شیر مادر حلالت👏

  پاسخ

  ساندیس خور .چاپلوس

  پاسخ

  حق حق حق حق

  پاسخ

  افرین احسنت ولی کو گوش شنوا گرفتارشدیم بخدا پدر ملت دراومده

  پاسخ

  جانم

  پاسخ

  این رژیم فاسد گوشش بدهکار منطق نیست،

  پاسخ

  خب شما نگاه کن حل این همه مشکل در توان هیچ حکومتی نیست ولی قطعی اینترنت و فقیر تر کردن مردم کار ساده تری هست.

  پاسخ

  من چند سال تحصیل کردم دانشگاه رفتم مهندسی کامپیوتر ولی هیچ شغلی ندارم یه کسب و کار تو اینستا داشتم که به لطف این فیلترینگ اینستا اونو هم از دست دادم

  پاسخ

  بابا ای مسخره بازیا چیه ، همینکه …..فوری فیلترینگ یعنی چی ؟؟؟؟
  گرفتاریم بقران

  پاسخ

  خودتون یکم فک کنین! اونایی درآمدشون از اینستاس چ گناهی کردن!؟ توی واتساب هم کلی گروه هست ک مردم باهاش درآمد کسب میکنن. اینستا و واتساب باید رفع فیلترینگ بشه. جایگزین خوبی هم برای هیچکدومشون نیس.
  کمی درک لطفا🙂

  پاسخ

  دقیقن نمیدونیم کجا شکایت کنیم

  پاسخ

  اینا اگه مردم براشون مهم بود ایران رو غارت نمیکردن بدن رشوه به کشور های دیگه برای حکومت کردن خودشون اینا از قجرهای نالایق بدترن

  پاسخ

  حق حق حق حق

  پاسخ

  واقعا حرف حق گفتی،،

  پاسخ

  ببند بابا …

  پاسخ

  این هم یک توجیه مسخره است ..اونایی که وجدان دارند میدونند مشکل از جای دیگه است اما مثالی هست که میگن خدا انسان را آفرید انسان توجیه را
  قطع کردن اینترنت واقعا یک راه حل هستش ؟

  پاسخ

  سلام ایابهونه قطعی اینترنت به فیلترینگ واتساپ واینستاگرام ربطی داره که الان کاروکاسبی مردم ستمدیده کلا قطع شده نونشونو اجرکردین

  پاسخ

  هیچ شرکتی حاضر به همکاری این مدلی نیست ونخواهد بود، اولین چیزی که این شرکتها براشون مهمه امنیت حریم خصوصی افراد هست و براشون اهمیتی نداره ایران فیلتر کنه یا نکنه

  پاسخ

  متاسفانه بر اخبار اخیر ۲ میلیون چهارصد هزار نفر در ایران درامدشون از اینسگرام و واتساب بوده الان این دو میلیون ۴۰۰ هزار بیکار شدن باید دولت بیاد اشغال زایی انجام بده داره برعکس کار میکنه بخاطر همین سطح بیکاری بالا رفته

  پاسخ

  اخه این چکاریه یعنی کسایی که بخوان تو ایران نفوذ کنند و آشوب ایجاد کنند فقط از طریق واتساپ و اینستاگرام میتونن؟چه بسا افراد زیادی تو ایران هستند که کارشون رو خوب بلدند…بنظرم با فیلتر کردن هیچی درست نمیشه بخوان کاری ککند با نقشه جدید تر وارد میشن.
  بنده کلی هزینه نزدیک به ۱۵میلیون برای ارتقا پیجم کردم که بتونم درامد کسب کنم با فروش شال و روسری کلی خورد تو ذوقم فکر میکردم با کار کردنم هزینه تبلیغم و در میارم.بدتر مشکلات خانوادگی با همسرم بینمون درست شد.مردم همه کمرشون شکسته هیچ دلخوشی برا هیچکس نمونده لطفا با اینکار انقدر ضربه به روح و جسم مردم نزنی.اصلا چرا خودتون نتونستید برنامه ایی نظیر اینستاکرام طراحی کنید ما که اکثر فالوارامون هم ایرانی و بلاگر دنبال میکردیم.اگر سرگرمی فراوون و بدون دروغ برای مردم درست میکردین بجای زورگویی هم بچه های مردم دلشون به مملکت خوش بود هم نهایت استفاده کسب و کاری رو میبردن تو همین ایران.تروخدا انقدر همه رو فراری ندین از اینستا و واتساپ میخواین مطابق جمهوری اسلامی باشن…رفتار شما واقعا اسلامیه؟؟؟کتک زدن…حق الناس…اختلاص…اقازاده بودن…گرانی…حقوق های انچنانی…مطابق جمهوری اسلامیه؟؟؟ادم نادان همیشه برای کار های اشتباش دنبال مقصر کردن دیگرانه…..من به شخصه از حق خودم نمیگذرم…پول اینترنتم…و هزینه هایی که صرف شروع کارم کردم…شما به مردم بدهکارین….

  پاسخ

  اصلا براشون این چیزا مهم نیست نه تنها شغل ایجاد نمیکنن برای این همه نیروی بیکار بلکه برای امثال ما ک خودشون شغل ایجاد میکنن موانع ایجاد میکنند.ما را به خیر شما امیدی نیست شر مرسانید…

  پاسخ

  دمت گرم آفرین حرف همه رو زدی 👏👏👏

  پاسخ

  با این تفاسیر منبعد باید تو شاد و روبیکا باشیم،تانگو فیلتر،ویچت فیلتر،فیسبوک فیلتر،تلگرام و وایبر فیلتر الانم که واتساپ و اینستا…باور کنید تو کشور مشکلاتی فراتر از اینا هست حداقل واتساپی که کلا دوست و آشناهامون باهامون در ارتباطن و فیلتر نکنن

  پاسخ

  واتساپ . تلگرام .اینستا.یوتیوب.توییتر .فیسبوک.اسنپ چت……همه پرپر!!

  زندگی زیباست!

  پاسخ

  اشوبگرها کلی سیستم نرم افزار و فیلتر شکن دارن کار خودشون میکنن این وسط فقط ما کاسب های مجازی میسوزیم

  پاسخ

  مردم معترض شدن آشوبگر؟!!!!

  پاسخ

  هیچ کجای دنیا اعتراض به این صورت رو نمی‌پذیره که امنیت رو از مردم سلب کنن، شرایط جوری شده دیگه جرات نمی‌کنیم به راحتی هر جایی بریم

  پاسخ

  شرایط جمهوری اسلامی چی هست حالا!؟
  اینقد مهمه که مردمو از نون خوردن بندازن!!!
  الان مدرسه ها شروع شده در به در دنبال یه آپ خوب هستیم
  همشووون از دم 💩
  پاینده باد ایران😒
  یه آپ خیلیییی خوب بسازید
  سرعتش..امکاناتش…امنیتش…همه چیش عاااالی باشه
  نوکرتونم هستیم نصب میکنیم…لذت می‌بریم
  از پیشرفت این مرز و بوم

  پاسخ

  همونجوری که خودروی ایرانی پیشرفت کرد برنامه هاشونم حتما پیشرفت میکنه😏

  پاسخ

  مشکل مسئولین مملکت ما اینه که تعصب دارن و همه چیز رو سیاه وسفید میبینن،
  هیچ وقت حد وسط و نرمال بودن رو درک نکردن،
  درهیچ جای دنیا با تکنولوژی روز نمیجنگن،
  بلکه بهش بها میدن و راه و روش استفاده از پلتفرهای اینترنتی مثل پیام رسان ها و سوشیال مدیا هارو باآموزش و فرهنگ سازی در جامعه عادی سازی میکنن،
  نه اینکه کلا محدودوحذفش کنن..!
  بامحدودسازی تکنولوژی و ابزار موردنیاز مردم پیشرفت بوجود نمیاد، زیرا تاریخ ثابت کرده محدودیت بیشتر ،نتایج معکوس ومنفی تری بهمراه داره،
  همه چیز زیر زمینی میشه واونوقت دیگه کنترل از دست خارج میشه وعواقب بدتری بهمراه داره،
  یعنی درک این موضوع اینقدر سخته!!؟؟

  پاسخ

  متاسفانه مشکل مردم ما ادعای زیاد در عین حال بدون اطلاع هستش
  تمام کشور های پیشرفته جهان شبکه ملی اطلاعات دارند، چطور برای اونا خوبه برای ما میشه مقابله با تکنولوژی
  شرکت های فیسبوک و متا از کشور های زیر یا مجثز گرفتند یا ممنوع شدند
  چین
  روسیه
  آمریکا (درباره nsa تحقیق کن)
  انگلیس
  اسرائیل
  اتحادیه اروپا
  استرالیا
  حتی کویت

  پاسخ

  فیلتر کردن اینستا بهترین کار دولت بوده با این کار آرامش به خونه ها برگشته و صمیمیت بیشتر شده

  پاسخ

  خواهشا به جا ملت تصمیم گیری نکنین

  پاسخ

  طرح مسخره صیانت جمع میشه و اینستا واتساپ و تلگرام رفع فیلتر میشن برای همیشه

  پاسخ

  من نصف آموزش بچه هام رو از اینستا می‌گرفتم الان با این معلم‌های نهضتی بی سواد تکلیف منه مادر چیه؟ اینکه شما تو خونه تون آرامش نداشتید مشکل از خودتونه که از فضای اینستاگرام دنبال چی بودید من کل دنبال شوندگانم پیج های تدریس پایه دبستان و آموزش بافتنی و خیاطی بود شما مشکلت رو طور دیگه ای حل کن مشکل از اینستا نیست از ذات ادمهاست

  پاسخ

  واقعا حیف بچه که تو مملکت اخوند زده به دنیا بیاد ،#فرزنداوری نکنیم

  پاسخ

  اگر پلتفرم های خارجی مثل اینستا، واتس اب، توئیتر و…… بدهستند چرا تمام مسئولین با فیلترشکن وصل میشن اگر بده برای همه بده اگر نه پس بیخود میکنند که باعث بیکارشدند میلیون ها ادم میشند که از همین پلتفرم ها نون شبشون را در میارند مشکل ما جاسوسی و اعتراض نیست مشکل اینجاست که یه سری اقازاده قراره از فیلترینگ پول به جیبشون واریز بشه و تمام شماهایی که دارید دفاع بیجا میکنید هم بی نصیب نیستید وقتی شکم پراز حرام شد گوش ها نمیشنوند سخت است فهماندن چیزی به کسی که بابت نفهمیدنش پول میگیرد (هرچند می دونم نظرم منتشر نمیشه)

  پاسخ

  اینطوری نمیشه ، ما هم از نون خوردن افتادیم
  از همین امروز میرم کف خیابون به اینا ضربه شستمو نشون میدم
  اینا از شغل و درآمد صرفا مشاغل دولتی رو انتظار دارن و در نظر شون هر کسی که شغل میخواد باید تو راهپیمایی ها مراسمات شون شرکت کنه تا بتونه جایی استخدام بشه

  پاسخ

  سایت فارسروید فیلتر شده 😅 . وزیر و دوستاش دارن برای وقت گذرونی قرعه کشی میکنن کدوم سایت رو فیلتر کنن 😁. یعنی سایت پیوندها فیلتر می شد اینقدر تعجب نمیکردم ولی اون سایت😐😑.

  پاسخ

  تو رو قران اینستا رو رفع فیلتر‌کنین درآمدم صفر شده همه قسطام مونده.اقای رییسی یکی از دلیلایی ک من ب شما رای دادم این بود ک گفتین اینستا رو فیلتر نمیکنین این نامردیه

  پاسخ

  اگه دور بعدی من یکی شناسنامم کثیف کنم تف ب ذات خودم واقعن منم شغلم عکاسیه نامردا منم از نون خورذن انداختن دیگ چ امیدی ب اینده میگن چرا جوونا معتاد شدن سیگاری شدن اخه توی دولت چ کار مفیدی براش کردی جز زحر دادنش اگ قیامتی باشه همه شون باس جواب پس بدن ک نیس

  پاسخ

  التماس نکن‌فیلترشکن بخر فیلترینگ را دور بزن برای شما که درآمدتون از راه ایستاگرام هست خیلی ارزش داره هزینه کنی چون از این راه نون میخوری.

  پاسخ

  🙄😂ببین تو چقدر بدبختی که به یه اخوند ۶ کلاسه مغز نخودی اعتماد کردی 😂!!!!،اندکی تفکر

  پاسخ

  شش کلاسه تویی که نمی دونی مدارک حوزوی چیه

  پاسخ

  من مخالف فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام هستم از این لحاظ که افراد زیادی کسب و کارشون مجازی هست و ضربه شدیدی می خورن از طرف دیگه من موافق فیلترینگ هستم چون فضا اینستاگرام اصلا خوب نیست و مشکلات اخلاقی زیادی رو داره و متاسفانه خیلی ها رو درگیر مسائل جنسی کرده ، واتساپ هم که واقعا مزخرفه و به گرد پای تلگرام هم نمی رسه

  پاسخ

  ب نظرم نظر دوم شما درست نیست چاقو ک دیدین هم میشه باهاش ادم کشت هم میو پوست گرفت انستا همینه هرچی تو سرچ دنبال چیزا خوب باشی برات خوبا بالا میاره هرچی خودت بری انگولک کنی چیزا مخربو بیشتر برات مخرب میاره پس دوست عزیز خودت نخا ننداز گردن ی اپ طرف بخاد ببینه فیلتر شکن روشن میکنه ی زاست میره پورن ت انستا پی این چیزا نیس

  پاسخ

  سلام.به نظرمن مشکل واتساپ واینستاگرام نیست.مشکل ازداخل کشورهستش نه تقصیر کس دیگه..چندساله دولتیها خرابکاری میکنند میندازند تقصیر بقیه.مثل واژگونی اتوبوس که اخرش گفتند فرانسه مقصره. مثل کشتن اون پلنگ که هیچکی گردن نگرفت اخرش گفتن مقصر افریقاست. فقط دنبال مقصریم ومیخوایم با فیلتر کردن و بستن خبر خودمون رو تبرئه کنیم. مشکل ما اینستا و واتساپ نیست خود دولتیها خوب این و میدونن.

  پاسخ

  سلام احسنت به جمهوری اسلامی خواهش میکنیم کلا اینستا و وتساپ قطع بشه تا ارامش بیاد تو زندگی سرزمینم چیه هربار یه برنامه داریم . اینستا شیطان بزرگ

  پاسخ

  اینستا فیلتر شده ریختید اینجا

  پاسخ

  ببند بابا . بله اینستا رو فیلتر کنن چون دیگه مردم نتونن گند کاری و دزدی و اختلاس و هزار کثافت کاری بعضی آقایون که چه عرض کنم بیشتر مسئولین فاسدمون رو اطلاع رسانی کنن .و راحت بخور بخور کنن بعدشم یه آب روش .گندشم در نیاد

  پاسخ

  تو هنوز زنده ای داداش🤣

  پاسخ

  اینستا و واتساپ منبع درامد خیلی از جوان هاست چرا کسی به فکرمون نیست منم با این دو برنامه کسب درامد میکنم با فیلتر کردن چیزی حل نمیشه متا چرا باید با ایران همکاری کنه اصلا با هیچ کشوری همکاری نمیکنن متاسفانه دارن بجای حل مساله صورت مساله رو پاک میکنن و این راهی که میرن به جایی نمیرسه امیدوارم دولت یه ذره به فکر باشه دلخوشی و منبع درامد جوان ها به همین فضای مجازیه

  پاسخ

  جمع کن بابا مردم نون ندارن بخورن حالا تو بیا فیلتر کن ببین میتونی

  پاسخ

  وقتی میبینید روزانه میلیونها کاربر دارن از واتساپ استفاده میکنن ، بد نیست زمان فیلتر کردنش یه نظر سنجی بزارید و حرمت قائل باشید .من خودم شخصا سعی کردم با سروش کار کنم ،اصلا قابل مقایسه نبودن

  پاسخ

  اولا مسئله شبکه‌های اجتماعی فقط کسب و کار نیست، کسی که برای سرگرمی وارد این شبکه‌ها میشه هم کاملا حق داره و حقش ضایع شده. دوما اینکه این رژیم بین دویست تا کشور تنها کشوری هست که این محدودیت ها رو ایجاد می‌کنه نشونه اقتدار پوشالی و ترس و بدبختیه و سوما اینها فقط عقده مردم رو بیشتر میکنن

  پاسخ

  من خودم طرفدار و نظام و اسلام هستم اما تا جایی که مردم تحت فشار اقتصادی نذارید!خجالت نمیکشید مسیولین محترم!!چند نفری نشستین این فکر رو کردین که باید فیلتر بشه واقعا بس نیست از زندگی افتادیم ما همه درامدمون از اینستا بود شما میایی خرجی ما رو بدی شماها که همون یارانه ی ماها رو هم قطع کردین پولشم اندازه خرید یه چیپس نبود اصلا مگه به فکر ما هم هستین! خیلی پول میذارید تو‌جیب مردم نونشونم آجر میکنید کجای این کاری که شما میکنید به اسلام میاد که اسم حکومتو گذاشتین جمهوری اسلامی بعد میگید چرا مردم سر هر چیزی صداشون در میاد.

  پاسخ

  اینقدر غرنزنیدماه رمضان حال گرسنه هارودرک میکنیم الان حال مردمان کره چندوقت دیگ حال انسانهای مرده.واتساپ و اینستامیخاهید چکار؟کسب درامد؟برید دزدی البته اگر ازدکل نفت و دلار و سرمایه ملی چیزی مونده باشه.دقیقآ شده دهه ۵۰و۶۰ که ۲تاشبکه تلویزیون داشتیم.من ک میگم بیان طرح خانه ب خانه دیش وماهواره ها روهم جمع کنن ک صله رحم بیشتربشه فقط با گرونی فعلی ب صرف اب خنک و بس.انقلاب جوون و جرآت میخاد ک اینا ازترسشون فیلترمیکنن راههای ارتباطی قطع بشه.ادامه بدن سال ۵۷ باز تکرارمیشه اون دوره ازشکم سیری احمقانه پدرانمون الان ازبیکاری و گرسنگی خودمون

  پاسخ

  شکم سیری احمقانه
  اونی که خونشو میفروخت شکم سیری داشت؟

  پاسخ

  فیلترینگ برای مقابله با دشمن هست…
  دشمن آنها دانایی و جریان آزاد اطلاعات هست
  دشمن آنها روشن بینی و تحلیل واقعیت است
  دشمن آنها متصل شدن واقعیت ها به هم است که در نهایت حقیقت را می سازد
  دشمن آنها اراده آزاد است که وضع موجود را برای وضع بهتر تغییرمی دهد

  پاسخ

  شرایط جمهوری اسلامی را بپذیرند، برای ادامه فعالیت در ایران… چه معنی تلخی پشتشه، ما دقیقا مفهوم مکان اشتباه زمان اشتباهیم! بماند که مرپم خودتون هم … چه برسه به بقیه دنیا …

  پاسخ

  احسنت برادر وطن دوست

  پاسخ

  “قوانین شما”؟
  شما کی باشید که قانون تعیین کنید؟
  کشور رو به گند کشیدید همچنین هر جایی پا گذاشتید اون رو نابود کردید الان ادعای قانون مداری هم دارید؟

  پاسخ

  قانون را کن او ننوشته اسلام نوشته شهیدی نوشته که جوتسو داده

  پاسخ

  تمام مشگلات امروزما سرهمین وعدهای بی پایه اساس مسئولین است

  پاسخ

  چی بگیم وقتی مسئولین عجول وتندرو ما در ایران همه چیز رو سیاه وسفید میبینن،
  مگه کسی هم صدای مارو میشنوه وبه خواسته ما اهمیت میده.!؟🤦🏻‍♂️

  پاسخ

  سلام شنبه شیشه مرا کاشان میدان امام حسین تو روز شکستند و بعد نیروانتظامی بیا پاسگاه وبعد اینهمه شکایت فهمیدم خودشان مردم را تلکه پول وومسخره کرده اند و اصلا آشوبگری هم هست بااین روش دورزدن مردم توسط ارگانها، همدستند وهیچ‌جایی نیست بیان کنیم

  پاسخ

  جریان مهسا امینی فقط ی بهانه برای نابودی شیعه بود

  پاسخ

  آدم نمیدونه چی بگه فعلا زور دست شماست پس هر کار دوس دارین بکنین ولی بی وجدانها یکی مثل من که خرج حانوادمو دارم از اینستا میدم با کوهی از قسط و بدهی (از این دو هفته اخیرم که یه تک تومنی نتونستم کار کنم) من چه غلطی باید بکنم ؟!؟!؟چرا اینقدر خودخواه و نامردید آخه … خدا که فعلا خوابه شما هم که یزید زمانید و سنگدل پس تا میتونید بتازید ،تو این دو هفته تو هیچ تجمع و اعتراضی چه اینوری چه اونوری شرکت نکردم ،امیدوار بودم وضعیت کاسبیم حداقل درست بشه ولی اگه بخواین این نون رو از من و خانوادم بگیرید بعدش دیگه هیچی مهم نیست برام و تا جون دارم مقابل این ظلمتون وایمیستم

  پاسخ

  آره تروریست ها شیعه ایران را دیدیم کسانی که وقتی از ملتشان دفاع میکنن میشن تروریست کسانی که با ظلم می جنگن میشن تروریست کسانی که حقوق بشر آمریکایی ها را نمی‌پذیرند با قوانین استعماری انگلیس و خفت کشیدن زیر دست آنها مخالفت میکنن میشه قهر با دنیا روحتان شاد باد ای قهرمانان وطن
  #مرگ،بر،آمریکا

  پاسخ

  بله اول اینکه دشمن میخواد با فعال کردن هیجانات عده ای جوان ایرانی از آنها استفاده کنه که به لطف فیلتر کردن جلوش گرفته شد
  امیر کبیر یه حرفی میگه من وقتی فساد را از زیر دستانم برداشتم که فساد را از خودم دور کردم
  معلمی که میاد سر کلاس بجای درس گوشی نگاه می‌کنه نمیتونه اعتراض کنه مغازه داری که گران فروشه نمیتونه اعتراض کنه پدر مادر بی حیا نمیتونن اعتراض کنن چون فرزند اوناست که میشه وزیر آموزش و پرورش بعد دو میلیارد میریزن به حسابش بعد سکوت میکنم دانش آموز معلمه بوده که رییس بانک ملی میشه پشت بلند گو چرت و پرت میگه مشکل اینه دشمن با ماهواره فضای مجازی به خانه ما آمده

  پاسخ

  آفرین
  صحبت درستی بود…

  پاسخ

  حب الوطن من الایمان

  پاسخ

  سلام توروخداوصل کنیدهمه مردم ازهمین راه خرج خانواده میدهندنزارید یک‌عمران ونفرین پشت سرامام و ولایت فقیه باشه چطورمیخواهیدقیامت سربلندکنیدجواب بدیدکارگربیچاره ازکجابیاره وقتی بااین کارهاگرانی وخرج بالا زندگی تامین کنه ازراه اینستا و واتساپ کمک خرج خانواده هستندخواهش وصل کنید اینترنت راهم راه اندازی کنید

  پاسخ

  توی پلتفرم های ایرانی هم میشه کسب و کار داشت. خیلی راحت تر

  پاسخ

  اول یه پلتفرم ایرانی در حد و اندازه اینستاگرام بساز بعد بیا چیزشعر بباف!

  پاسخ

  اخه اون میخا که تو مغز چوبیت زنگ زده بکش بیرون بعد ایده بده ..اونی که با هزار زحمت طرفدار برای صفحه کاریش جمع کرده تو طی سالها چی ..یا اصلا اونا که داشتند از اونور دنیا علم و فن و اوری و رایگان به کل دنیا پخش میکردند و یاد میگرفتیم به علم و صنعت کمک میحرد چی ..مگه قرمه سبزیه فقط ایرانی باشه ..جمع کنید گمشید از دنیای مجازی شما بی جنبه ها درست میشه ..با همین مغزا همین شماها فالوور چرندیات میشدید دیگه ..

  پاسخ

  با فیلترینگ و ایجاد محدودیت چیزی حل نمیشه فقط مردم گرفتارتر میشن من کسب و کارم با اینستا و واتساپه خیلیا با این دو برنامه سر و کار دارن حقمونه بهشون دسترسی داشته باشیم چرا این حق رو ازمون میگیرن ما که نباید پاسوز یه عده اختشاش گر بشیم تر و خشک نباید باهم بسوزه کاش مسئولین یه ذره اهمیت میدادن و به فکر بودن

  پاسخ

  اینستاگرام باعث افسردگی و خودکشی جوانان در کل دنیاست. بهتر که قطع بشه. کسب و کار رو میشه توی نرم افزارهای ایرانی هم راه انداخت

  پاسخ

  آفرین راست میگی ! رانت و دزدی و رشوه و اختلاس باعث افسردگی و خودکشی نیست که .. اینستاگرام باعث خودکشیه :))

  پاسخ

  من نه طرفدار آمریکام نه اروپا اونا به فکر خودشون هستند نه ما ولی مشکل اساسی من این وضعیت فلاکت باره مردمه در فقر و بیکاری به سر می برند حکومت غرق در فساد هر روز یک اختلاس یا اینکه برای بچه مردم حجاب و گناه میزارند بچه خودش در کانادا استیک گراز با ویسکی میخوره! اینکه با سوادای مملکت بیکار ولی یه مشت بی سواد صرفا به خاطر اینکه فامیل فلان مسئوله سر کاره اینکه هیچی سر جای خودش نیست اگه میبینی مردم به پلتفرم ایرانی بی اعتمادن اولا امکانات کمی داره و کیفیت لازم رو نداره دوما و از همه مهمتر مردم احساس امنیت نمی کنند این حکومت بیاد برای ما رفاه بیاره زندگی بیاره ما همه جوره پشتش هستیم ولی کو؟ تو چهل و سه سال غیر فلاکت چیکار کردند؟ ما مجبوریم واقع بین باشم دیروز رفتم مرغ گرفتم 5 هزار تومان دوباره گرون شده بود! بوی دلار 50 تومنی میاد؟ کم کم حتی نون خشک هم پیدا نمیشه بخوریم من واقعا خستم با 35 سال سن با اینکه هیچوقت بیکار نبودم هیچی ندارم

  پاسخ

  جونم به این همه جیره خور که ریختن تو چت .. انسان لذت میبره واقعا از حضور گرم جیره خور ها.

  پاسخ

  اگر ایران دموکراسی داشت اینجا نبودیم و گرنه چرا اینترنت قظع میشه‌ ؟ چرا تفنگ می کشند به سمت مردم ؟ چرا حقایق رو مخفی می کنند ؟ یه روزی هم می رسه که اینترنت سانسور شده ملی داریم که هر روز اختلال داره و هر روز خوبی های حجاب اجباری و چرندیات اجباری دیگه میکنه تو مغزت.. اینا هیچ کدوم آزادی نیست مردم میشن برده دولت نه دولتی که مردم تصمیم می گیرند..
  این نظر منه حالا یکی موافقت می کنه یکی نه مهم نیست ولی دولت الان چی؟ دولت چه می کنه؟ سانسور سرکوب فیلتر…

  پاسخ

  وقتی چند نفر برای کل جمعیت ایران تصمیم کورکورانه میگیرند اینجوری میشه که مردم را از دنیا دور نگه میدارند تا دنیا سر از کارهاشون در نیاره و راحت تر ایران را بچاپند راستی خاور سلام رسونه و از پول نفت شما مردم تشکر کرده !

  پاسخ

  محمدرضا هستم یک برنامه نویس !!
  زندگی ما مختل شده کار ما برنامه نویس ها رابطه مستقیم با اینترنت داره
  اینستا فیلتر شد میلیون ها ادم کسب و کارشون داغون !
  توی زندگی من تاثیری نداشته ولی به حال اون بنده خداها دلم میسوزه
  تمامی پورت هارو بستید یک پوش ساده روی گیت هاب نمیتونیم بزنیم!
  استیم فیلتر شده !
  واتس اپ فیلتر شده !
  اصلا این اینترنت نیست دیگه من به شخصه نمیتونم با این وضعیت اینترنت کار بکنم توی شغل خودم

  کاری بکنید جوری به جونا اهمیت بدید که اینستا باشه واتس اپ باشه اون امریکایی ها هیچ غلطی نتونن بکنن!
  این فرمونی که شما دارید میرید قطعا جایی چپ میکنید این اشتباهه !!!

  پاسخ

  واقعا متاسفم برای جمهوری اسلامی که با اینکاراش داره جامعه رو هر روز بیشتر و بیشتر بسمت دو قطبی شدن سوق میده… وقتی نظرات مردمو اینجا میخونم واقعا گریم میگیره که این حکومت چه بر سر ما مردم آورده که اینجوری توی فضای مجازی یا کوچه و خیابون بهم حمله ور میشیم…. آره شماها راست میگین اینو یک عقل سالم قبول داره که پلتفرم‌های خارجی باید از قوانین یک کشور اطاعت کنن … ولی سوالی که اینجا پیش میاد آیا این درسته که مسئولین مملکت ما رو از آزادی بیان محروم میکنن؟ آیا این درسته که ارتباط ما رو با جهان هر روز بیشتر و بیشتر محدود میکنن؟ وقتی مسئولین همچین برخوردی با مردم کشور خودشون دارن شما مردم ساده دل چه انتظاری از این پلتفرم‌های خارجی دارین که بیان از قوانین ما اطاعت کنن؟!!!! الان کل دنیا دارن کشور ایرانو طرد میکنن واقعا این توقعیه این مسئولین دارن؟؟؟ شما یا مردمو توی ایران زندانی کنین یا بزارین با دنیا در تعامل باشن تا فاتحتون خونده نشه بیش ازین…. مقصر اصلی رو توی خودمون پیدا کنین نه به دشمنان… خودتون اگه یک نیمچه بهشتی واسه مردم توی کشور خودشون مهیا میکردن مطمعن باشین این پلتفرم های خارجی هم هیچ غلطی نمیتونستن بکنن… مطمعن باشین هر چه بیشتر مردمو از اینترنت و آزادی بیان محروم کنین بیشتر ضربه میبینین …‌ مردم امروز مردم آگاهین مثل مردم چهل سال پیش نیستن … ✌️✌️✌️

  پاسخ

  همه برنامه زندگیمون بهم ریخته ، لطفا واتساپ و رفع فیلتر کنید وقتی میبینید ملت انقدر گرفتارن چرا کاری نمیکنید؟

  پاسخ

  برای اونا چه فرقی داره ما هر چه قدر التماس کنیم و زور بزنیم نمیشه دیگه تا همینجا از دستشون برمی‌آمد که کردند

  پاسخ

  دوستان الکی التماس نکنید….خیلی بعیده که رفع فیلتر بشه با این قوانینی که خودشون گذاشتن… آخه رو چه حسابی فکر کردید اونا میان از قوانین شما پیروی میکنن؟
  اتفاقا چون خودشونم میدونن این طرحو گذاشتن بهونه خوبیه دیگ….!!

  پاسخ

  اینا همش بهونه هست از خیلی وقت پیش میخواستن فیلتر کنن حالا طرحشون خوب موقعی عملی شد

  پاسخ

  انشاءالله زودترازایران سفره شون جمع بشه برن بیرون خسته شدیم ازگرونی وبیکاری

  پاسخ

  من یک برنامه نویس هستم و تنها درامد من از شبکه های اجتماعی و گوگل و یوتیوب بود با این شرایط دیگه عملا بیکار شدم خدا لعنت کنه ظالمان رو بجای این که شرایط زندگی کردن تو کشورمون رو برامون راحت تر کنن سخت تر کردن امید به زندگی رو از جوان ها گرفتن نه می تونیم اشغال داشته باشیم و به قول معروف ارابه مرگ پراید رو بخریم نه می تونیم ازدواج کنیم نه می تونیم صاحب خونه بشیم هیچی برای ما نذاشتن تقاص کاراتون رو پس میدید ظالما .هیچی از اسلام در کشور ما رعایت نمیشه اسلام رو زیر پا گذاشتن و یک اسلام دروغین رو برای مردم ساختن با زور و اجبار هیچ چیز جلو نمیره بلکه خودتون رو به نابودی نزدیک تر می کنید

  پاسخ

  نمیدونم واقعا تو باغ نیستین یا خودتون رو زدید به کوچه علی چپ؟
  ببینید این درسته که این نرم افزار ها منبع درآمد بسیاری از مردم بودن…
  ولی من یه سوال میپرسم صادقانه جواب بدین:
  تصور کنید اینستاگرام فیلتر نمیشد و شما شغلتون رو داشتید،ولی اگه امنیت رو از دست میدادین،دیگه کار و شغل بدردتون میخورد؟
  فیلتر اینستاگرام برای این بود که این فضا بستری برای افزایش آشوب و ناامنی بود و دسترسی آزاد برای عموم مردم کار غلطی بود.پس بهترین تصمیم همین بود تا آشوب ها پایان پیدا کنه.
  پ.ن: همین پروژه توی سوریه باعث جنگی طولانی(حدود ۱۰ سال!) و از بین رفتن زیر ساخت ها و نابودی کل کشور شد.
  من الله التوفیق

  پاسخ

  اونیکه خوابه و نمیخواد بیدار بشه شمایی، اخه عقل کل الان همه با فیلترشکن به این برنامه ها دسترسی دارن. ضمنا کسی که بخواد کاری انجام بده منتظر دستور توی این برنامه ها نیست. توروخدا یکم اط عقلتون استفاده کنید، دست نخورده به خدا تحویل ندید.

  پاسخ

  خدا لعنتتون کنه بجای اینکه اساسی مشکل رو حل کنید زورتون فقط به اینترنت میرسه. کسایی مثل ما که کلاسهامون با واتساپ هست تا کی باید صبر کنید شما اداهاتون تموم بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بس کنید توروخدا

  پاسخ

  کلی میشه راجب این مسئله بحث کرد جز کره شمالی تو هر کشوری همچین کاری کنن مردم میریزن تو خیابونا این جزو حقوق اولیه شهروندیه از هر نرم افزاری دوس داشت استفاده کنه حتی طبق قانون اساسی ایران این کار ینی نقض فاحش و واضح حقوق شهروندی بعدم گذشته از اینا واقعا توقع دارن ملت تلگرام و اینستاگرامو با اونهمه اپشن و امکانات رایگان وبیان حذف کنن روبیکا و اینا نصب کنن؟!! من اون اولا یکبار اطلاع نداشتم رو بیکارو نصب کردم گوشیم هر روز الارم میداد و اونو ب عنوان بد افزار شناسایی میکرد اولا که اینا اصلا ایرانی نیستن اومدن تلگرامو کپی کردن یه بخش مسخره کلیپ بهش اضافه کردن ک تازه مصرف نتش چند برابر اینستاگرامه و کلی باگ و مشکل داره بعدم من یه بار تو دسترسی ها نگا کردم دیدم بدون اطلاعم رفته بود برا خودش دسترسی ب دوربین و میکروفون و مکانمو بدون تایید من برا خودش گرفته بود من حذفش کردم چندبارم گوشیمو ویروس یابی کردم حالا اینا توقع دارن ملت اینستا و تلگرام ک سال ها توش فعالیت کردن کلی وقت و هزینه کردن تا بتونن با بدبختی فالوور و عضو بگیرن و باهاش یه کاسبی در حد بخور نمیر راه انداختنو بیان ول کنن برن این اشغالای مزخرفو نصب و استفاده کنن و قید امنیت اطلاعات و فایلای شخصیشون بزنن واقعا خنده داره خدایی خودشون جرات میکنن یکی از این بد افزارای مسخره رو نصب کنن رو گوشیشون الان همشون تلگرام و اینستاگرامشون وصله یه اکانت فیلتر شکن قوی اختصاصی هم برا خودشون کنار گذاشتن واقعا خنده داره سالهاس یو تیوب و توییتر و فیسبوکو فیلتر کردن بعد تمام پستا و تصمیمات مهم دولتی و خبر اشونو تو همین نرم افزارهای فیلتر شده حرام میزارن دقیقا مثل امریکا و انگلیس ک برا ملت شیطان بزرگن بعد بچه های خودشون و خونوادشون تو همین کشورا دارن شاهانه با پول ملت عشق و حال وزندگی و تحصیل میکنن

  پاسخ