coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام تا کی ادامه دارد؟ شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام

فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام تا کی ادامه دارد؟ این سوالی است که ذهن خیلی از کاربران را به خود مشغول کرده است. این در حالی است که به گفته وزیر ارتباطات، محدودیت اینترنت برداشته شده است.  از ابتدای مهر ماه 1401 و با توجه به شرایط کشور تصمیم به فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام گرفته شد و حال به نظر می‌رسد شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام اعلام شده است؛ شرایطی که شاید هیچ‌گاه محقق نشود!

یکی از اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای در ارتباط با شرایط ادامه فعالیت واتساپ و اینستاگرام در ایران گفته که این دو سرویس محبوب و پرکاربرد در صورتی که شرایط جمهوری اسلامی را بپذیرند، برای ادامه فعالیت در ایران مشکلی نخواهند داشت.

این یکی از اساسی‌ترین اصول طرح صیانت بود که بر اساس قرار بود شرکت‌هایی چون متا (مالک اینستاگرام و واتساپ) برای ادامه فعالیت در ایران ضمن پذیرش شرایط جمهوری اسلامی، در کشور ما یک نمایندگی داشته باشند. با این اوضاع سوال اصلی این است که آیا طرح صیانت پیش از تصویب و اعلام رسمی، اجرایی شده است؟

بیشتر بخوانید:

بهترین جایگزین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه Whatsapp چی نصب کنیم؟

فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام تا کی ادامه دارد؟

محدودیت های اینترنتی برداشته شد؟

تسهیلات ویژه مهاجرت به پلتفرم داخلی برای کسب‌وکارهای داخلی
فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام تا کی ادامه دارد؟ محدودیت های اینترنتی برداشته شد؟

آپدیت 18 مهر: فردا نیوز طی یک مقاله‌ای با عنوان «فوری: محدودیت اینترنتی برداشته شد / رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام ؛ امروز ؟» به موضوع فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ و همچنین محدودیت های اینترنتی پرداخت و از قول زارع پور وزیر ارتباطات چنین نوشت: «محدودیت‌ها طی روز های گذشته برطرف شده و دو روز است که هیچ محدودیتی وجود ندارد.»

به گزارش تکراتو و به نقل از سایت فردا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «درحال حاضر تمرکز ما حمایت از پیام رسانهایی است که مردم اقبال بیشتری به آنها نشان داده اند و با آماده شدن زیرساختهایشان، کیفیت آنها هم به شکل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است.»

زارع پور وزیر ارتباطات در این رابطه به خبرنگاران گفت:

دو روز است که هیچ محدودیتی به غیر از محدودیت بر دو پلتفرم آمریکایی اینستاگرام و واتس آپ آن هم به دلایل امنیتی، وجود ندارد و محدودیت هایی که در روزهای گذشته در بعضی ساعات روز در سطح بین المللی و بنا به ملاحظات امنیتی و دستور نهادهای امنیتی ایجاد می شد برداشته شده است.

فقط تنها محدودیتی که وجود دارد برای این دو پلتفرم است که تصمیم گیری درباره آنها باید در مراجعی که ذی صلاح هستند و دستور آن را ابلاغ کردند دنبال شود.

پلتفرمی که قواعد جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت نمی شناسد و هر از چند گاهی نقش محوری در آشوب ها به عهده دارد و موجب نا امنی در کشور می شود، طبیعتاً بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در کشور نیست و به هر حال ممکن است تصمیمات دیگری هم درباره آن گرفته شود.


آپدیت 16 مهر: خبر آنلاین طی گزارشی که امروز 16 مهرماه تحت عنوان «محدودیت واتساپ و اینستاگرام همیشگی ست؟/ جدی ترین حامی طرح صیانت: فیلترینگ کارساز نیست!» در وب سایت خود منتشر کرد، به بررسی شرایط رفع فیلتر اینستا و واتساپ پرداخت. در بخشی از این مقاله آمده:

این ارتباط تنگاتنگ اینترنت و شبکه های اجتماعی به شکلی است که حتی مرتضی آقا تهرانی مرد شماره یک پایداری و طراح و حامی اصلی طرح صیانت هم در جدیدترین گفت و گویش با رد فیلترینگ اعلام کرده این شیوه جوابگو نیست . او در سخنانی که دیروز از قولش در فرارو و سپس دیگر رسانه ها مطرح شد درباره طرح صیانت گفت:«دو سال است چند نماینده مجلس ما را معطل تصویبش نگه داشته اند.»


آپدیت 10 مهر: بررسی‌ها نشان می‌دهد که واتساپ بدون فیلترشکن در دسترس برخی از کاربران قرار گرفته اما به نظر می‌رسد تنها می‌توان پیام‌های متنی ارسال کرد و همچنان در این اپلیکیشن ارسال تصویر، ویدیو، استیکر و… با مشکلاتی همراه است.


شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام چیست؟

شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام
شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام

مهدی باقری، عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای ضمن اعلام اینکه در حال حاضر درباره ادامه‌دار بودن محدودیت‌های اعمال شده برای دسترسی به واتساپ و اینستاگرام تصمیمی اتخاذ نشده است گفته که در صورتی که این دو سرویس شرایط جمهوری اسلامی را بپذیرند، برای ادامه فعالیت در ایران مانعی ندارند.

او ضمن صحبت‌های خود تاکید کرد که بارها از اینستاگرام و واتساپ درخواست شده تا با جمهوری اسلامی همکاری کنند اما این دو شبکه اجتماعی این شرایط را نپذیرفته‌اند. باقری معتقد است در صورت همکاری این دو سرویس با جمهوری اسلامی، از وقوع چنین وقایعی جلوگیری به عمل می‌آمده است.

باقری در ادامه صحبت‌های خود افزود:

شورای امنیت ملی و شورای امنیت کشور نسبت به مسائل جاری و اجرایی تصمیم‌گیری می‌کنند و تصمیمات آنها از جنس قانون‌گذاری‌های دائمی و تعیین مصداق نیست؛ این شوراها در مواردی نظیر آنچه این روزها اتفاق افتاده، تصمیم‌گیری می‌کنند و تصمیمات آنها نیز فوق تصمیمات مجلس است.

باقری درباره سرنوشت اینستاگرام و واتساپ تاکید کرده که اگر اینستاگرام و واتساپ با جمهوری اسلامی به توافقی برای همکاری برسند، شرایط جمهوری اسلامی را بپذیرند و مسئولیت‌پذیر باشند، فعالیت‌شان در ایران بلامانع خواهد بود.

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ
آیا فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ دائمی است؟

با این اوصاف با توجه به احتمال بسیار پایین پذیرش شرایط جمهوری اسلامی توسط این دو شبکه اجتماعی، باید دید آیا دولتمردان بر تصمیم خود برای ادامه فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام پایدار خواهند ماند.

همچنین همشهری آنلاین با این عنوان «ببینید | فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌ اپ دائمی شد؟ | پاسخ مهم وزیر ارتباطات» و انتشار ویدیوی زیر، خاطر نشان کرد:

وزیر ارتباطات درباره شایعه‌های دائمی شدن فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ توسط شورای عالی فضای مجازی گفت: شورای عالی فضای مجازی اصلا در این مدت جلسه‌ای نداشته است.

ویدیوی منتشر شده در همشهری آنلاین درباره دائمی شدن فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام ببینید:

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (127 نظر)

  با سلام آقای رئیسی مگه نماینده شما قبل از انتخابات نیومد گفت که آقای رئیسی خودش اینستگرام داره و اونو فیلتر نمیکنه و کلی هم طرفدار داره
  شما فقط دارید جیب فلترشکن فروش ها رو پر میکنید چرا از خدا نمیترسید چرا زندگی رو به کام ما جوونا زهر کردید؟ فکر کردین قیامتی نیست باید جواب بدین مطمئن باشید توی همین دنیا جواب کازهاتون رو خواهید داد چه کسب و کارهایی بخاطر این فیلترینگ از بین رفت….

  پاسخ

  سلام چرا واتساپ رفع فیلتر نمی شود چه زمانی واتساپ رفع فیلتر می شود باتشکر از شما

  پاسخ

  با سلام، از قراین به نظر میاد که رفع فیلتر واتساپ بسیار بعید باشه. امیدی نداشته باشید.

  پاسخ

  کلی میشه راجب این مسئله بحث کرد جز کره شمالی تو هر کشوری همچین کاری کنن مردم میریزن تو خیابونا این جزو حقوق اولیه شهروندیه از هر نرم افزاری دوس داشت استفاده کنه حتی طبق قانون اساسی ایران این کار ینی نقض فاحش و واضح حقوق شهروندی بعدم گذشته از اینا واقعا توقع دارن ملت تلگرام و اینستاگرامو با اونهمه اپشن و امکانات رایگان وبیان حذف کنن روبیکا و اینا نصب کنن؟!! من اون اولا یکبار اطلاع نداشتم رو بیکارو نصب کردم گوشیم هر روز الارم میداد و اونو ب عنوان بد افزار شناسایی میکرد اولا که اینا اصلا ایرانی نیستن اومدن تلگرامو کپی کردن یه بخش مسخره کلیپ بهش اضافه کردن ک تازه مصرف نتش چند برابر اینستاگرامه و کلی باگ و مشکل داره بعدم من یه بار تو دسترسی ها نگا کردم دیدم بدون اطلاعم رفته بود برا خودش دسترسی ب دوربین و میکروفون و مکانمو بدون تایید من برا خودش گرفته بود من حذفش کردم چندبارم گوشیمو ویروس یابی کردم حالا اینا توقع دارن ملت اینستا و تلگرام ک سال ها توش فعالیت کردن کلی وقت و هزینه کردن تا بتونن با بدبختی فالوور و عضو بگیرن و باهاش یه کاسبی در حد بخور نمیر راه انداختنو بیان ول کنن برن این اشغالای مزخرفو نصب و استفاده کنن و قید امنیت اطلاعات و فایلای شخصیشون بزنن واقعا خنده داره خدایی خودشون جرات میکنن یکی از این بد افزارای مسخره رو نصب کنن رو گوشیشون الان همشون تلگرام و اینستاگرامشون وصله یه اکانت فیلتر شکن قوی اختصاصی هم برا خودشون کنار گذاشتن واقعا خنده داره سالهاس یو تیوب و توییتر و فیسبوکو فیلتر کردن بعد تمام پستا و تصمیمات مهم دولتی و خبر اشونو تو همین نرم افزارهای فیلتر شده حرام میزارن دقیقا مثل امریکا و انگلیس ک برا ملت شیطان بزرگن بعد بچه های خودشون و خونوادشون تو همین کشورا دارن شاهانه با پول ملت عشق و حال وزندگی و تحصیل میکنن

  پاسخ

  خدا لعنتتون کنه بجای اینکه اساسی مشکل رو حل کنید زورتون فقط به اینترنت میرسه. کسایی مثل ما که کلاسهامون با واتساپ هست تا کی باید صبر کنید شما اداهاتون تموم بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بس کنید توروخدا

  پاسخ

  نمیدونم واقعا تو باغ نیستین یا خودتون رو زدید به کوچه علی چپ؟
  ببینید این درسته که این نرم افزار ها منبع درآمد بسیاری از مردم بودن…
  ولی من یه سوال میپرسم صادقانه جواب بدین:
  تصور کنید اینستاگرام فیلتر نمیشد و شما شغلتون رو داشتید،ولی اگه امنیت رو از دست میدادین،دیگه کار و شغل بدردتون میخورد؟
  فیلتر اینستاگرام برای این بود که این فضا بستری برای افزایش آشوب و ناامنی بود و دسترسی آزاد برای عموم مردم کار غلطی بود.پس بهترین تصمیم همین بود تا آشوب ها پایان پیدا کنه.
  پ.ن: همین پروژه توی سوریه باعث جنگی طولانی(حدود ۱۰ سال!) و از بین رفتن زیر ساخت ها و نابودی کل کشور شد.
  من الله التوفیق

  پاسخ

  اونیکه خوابه و نمیخواد بیدار بشه شمایی، اخه عقل کل الان همه با فیلترشکن به این برنامه ها دسترسی دارن. ضمنا کسی که بخواد کاری انجام بده منتظر دستور توی این برنامه ها نیست. توروخدا یکم اط عقلتون استفاده کنید، دست نخورده به خدا تحویل ندید.

  پاسخ

  نه که الان همه با فیلتر شکن نمیرن!! اینا دارن از فروش فیلتر شکن ها پول خوبی به جیب میزنن عزیزم

  پاسخ

  من یک برنامه نویس هستم و تنها درامد من از شبکه های اجتماعی و گوگل و یوتیوب بود با این شرایط دیگه عملا بیکار شدم خدا لعنت کنه ظالمان رو بجای این که شرایط زندگی کردن تو کشورمون رو برامون راحت تر کنن سخت تر کردن امید به زندگی رو از جوان ها گرفتن نه می تونیم اشغال داشته باشیم و به قول معروف ارابه مرگ پراید رو بخریم نه می تونیم ازدواج کنیم نه می تونیم صاحب خونه بشیم هیچی برای ما نذاشتن تقاص کاراتون رو پس میدید ظالما .هیچی از اسلام در کشور ما رعایت نمیشه اسلام رو زیر پا گذاشتن و یک اسلام دروغین رو برای مردم ساختن با زور و اجبار هیچ چیز جلو نمیره بلکه خودتون رو به نابودی نزدیک تر می کنید

  پاسخ

  انشاءالله زودترازایران سفره شون جمع بشه برن بیرون خسته شدیم ازگرونی وبیکاری

  پاسخ

  اینا همش بهونه هست از خیلی وقت پیش میخواستن فیلتر کنن حالا طرحشون خوب موقعی عملی شد

  پاسخ

  دوستان الکی التماس نکنید….خیلی بعیده که رفع فیلتر بشه با این قوانینی که خودشون گذاشتن… آخه رو چه حسابی فکر کردید اونا میان از قوانین شما پیروی میکنن؟
  اتفاقا چون خودشونم میدونن این طرحو گذاشتن بهونه خوبیه دیگ….!!

  پاسخ

  همه برنامه زندگیمون بهم ریخته ، لطفا واتساپ و رفع فیلتر کنید وقتی میبینید ملت انقدر گرفتارن چرا کاری نمیکنید؟

  پاسخ

  برای اونا چه فرقی داره ما هر چه قدر التماس کنیم و زور بزنیم نمیشه دیگه تا همینجا از دستشون برمی‌آمد که کردند

  پاسخ

  واقعا متاسفم برای جمهوری اسلامی که با اینکاراش داره جامعه رو هر روز بیشتر و بیشتر بسمت دو قطبی شدن سوق میده… وقتی نظرات مردمو اینجا میخونم واقعا گریم میگیره که این حکومت چه بر سر ما مردم آورده که اینجوری توی فضای مجازی یا کوچه و خیابون بهم حمله ور میشیم…. آره شماها راست میگین اینو یک عقل سالم قبول داره که پلتفرم‌های خارجی باید از قوانین یک کشور اطاعت کنن … ولی سوالی که اینجا پیش میاد آیا این درسته که مسئولین مملکت ما رو از آزادی بیان محروم میکنن؟ آیا این درسته که ارتباط ما رو با جهان هر روز بیشتر و بیشتر محدود میکنن؟ وقتی مسئولین همچین برخوردی با مردم کشور خودشون دارن شما مردم ساده دل چه انتظاری از این پلتفرم‌های خارجی دارین که بیان از قوانین ما اطاعت کنن؟!!!! الان کل دنیا دارن کشور ایرانو طرد میکنن واقعا این توقعیه این مسئولین دارن؟؟؟ شما یا مردمو توی ایران زندانی کنین یا بزارین با دنیا در تعامل باشن تا فاتحتون خونده نشه بیش ازین…. مقصر اصلی رو توی خودمون پیدا کنین نه به دشمنان… خودتون اگه یک نیمچه بهشتی واسه مردم توی کشور خودشون مهیا میکردن مطمعن باشین این پلتفرم های خارجی هم هیچ غلطی نمیتونستن بکنن… مطمعن باشین هر چه بیشتر مردمو از اینترنت و آزادی بیان محروم کنین بیشتر ضربه میبینین …‌ مردم امروز مردم آگاهین مثل مردم چهل سال پیش نیستن … ✌️✌️✌️

  پاسخ

  محمدرضا هستم یک برنامه نویس !!
  زندگی ما مختل شده کار ما برنامه نویس ها رابطه مستقیم با اینترنت داره
  اینستا فیلتر شد میلیون ها ادم کسب و کارشون داغون !
  توی زندگی من تاثیری نداشته ولی به حال اون بنده خداها دلم میسوزه
  تمامی پورت هارو بستید یک پوش ساده روی گیت هاب نمیتونیم بزنیم!
  استیم فیلتر شده !
  واتس اپ فیلتر شده !
  اصلا این اینترنت نیست دیگه من به شخصه نمیتونم با این وضعیت اینترنت کار بکنم توی شغل خودم

  کاری بکنید جوری به جونا اهمیت بدید که اینستا باشه واتس اپ باشه اون امریکایی ها هیچ غلطی نتونن بکنن!
  این فرمونی که شما دارید میرید قطعا جایی چپ میکنید این اشتباهه !!!

  پاسخ

  وقتی چند نفر برای کل جمعیت ایران تصمیم کورکورانه میگیرند اینجوری میشه که مردم را از دنیا دور نگه میدارند تا دنیا سر از کارهاشون در نیاره و راحت تر ایران را بچاپند راستی خاور سلام رسونه و از پول نفت شما مردم تشکر کرده !

  پاسخ

  اگر ایران دموکراسی داشت اینجا نبودیم و گرنه چرا اینترنت قظع میشه‌ ؟ چرا تفنگ می کشند به سمت مردم ؟ چرا حقایق رو مخفی می کنند ؟ یه روزی هم می رسه که اینترنت سانسور شده ملی داریم که هر روز اختلال داره و هر روز خوبی های حجاب اجباری و چرندیات اجباری دیگه میکنه تو مغزت.. اینا هیچ کدوم آزادی نیست مردم میشن برده دولت نه دولتی که مردم تصمیم می گیرند..
  این نظر منه حالا یکی موافقت می کنه یکی نه مهم نیست ولی دولت الان چی؟ دولت چه می کنه؟ سانسور سرکوب فیلتر…

  پاسخ

  جونم به این همه جیره خور که ریختن تو چت .. انسان لذت میبره واقعا از حضور گرم جیره خور ها.

  پاسخ

  من نه طرفدار آمریکام نه اروپا اونا به فکر خودشون هستند نه ما ولی مشکل اساسی من این وضعیت فلاکت باره مردمه در فقر و بیکاری به سر می برند حکومت غرق در فساد هر روز یک اختلاس یا اینکه برای بچه مردم حجاب و گناه میزارند بچه خودش در کانادا استیک گراز با ویسکی میخوره! اینکه با سوادای مملکت بیکار ولی یه مشت بی سواد صرفا به خاطر اینکه فامیل فلان مسئوله سر کاره اینکه هیچی سر جای خودش نیست اگه میبینی مردم به پلتفرم ایرانی بی اعتمادن اولا امکانات کمی داره و کیفیت لازم رو نداره دوما و از همه مهمتر مردم احساس امنیت نمی کنند این حکومت بیاد برای ما رفاه بیاره زندگی بیاره ما همه جوره پشتش هستیم ولی کو؟ تو چهل و سه سال غیر فلاکت چیکار کردند؟ ما مجبوریم واقع بین باشم دیروز رفتم مرغ گرفتم 5 هزار تومان دوباره گرون شده بود! بوی دلار 50 تومنی میاد؟ کم کم حتی نون خشک هم پیدا نمیشه بخوریم من واقعا خستم با 35 سال سن با اینکه هیچوقت بیکار نبودم هیچی ندارم

  پاسخ

  اینستاگرام باعث افسردگی و خودکشی جوانان در کل دنیاست. بهتر که قطع بشه. کسب و کار رو میشه توی نرم افزارهای ایرانی هم راه انداخت

  پاسخ

  آفرین راست میگی ! رانت و دزدی و رشوه و اختلاس باعث افسردگی و خودکشی نیست که .. اینستاگرام باعث خودکشیه :))

  پاسخ

  با فیلترینگ و ایجاد محدودیت چیزی حل نمیشه فقط مردم گرفتارتر میشن من کسب و کارم با اینستا و واتساپه خیلیا با این دو برنامه سر و کار دارن حقمونه بهشون دسترسی داشته باشیم چرا این حق رو ازمون میگیرن ما که نباید پاسوز یه عده اختشاش گر بشیم تر و خشک نباید باهم بسوزه کاش مسئولین یه ذره اهمیت میدادن و به فکر بودن

  پاسخ

  سلام توروخداوصل کنیدهمه مردم ازهمین راه خرج خانواده میدهندنزارید یک‌عمران ونفرین پشت سرامام و ولایت فقیه باشه چطورمیخواهیدقیامت سربلندکنیدجواب بدیدکارگربیچاره ازکجابیاره وقتی بااین کارهاگرانی وخرج بالا زندگی تامین کنه ازراه اینستا و واتساپ کمک خرج خانواده هستندخواهش وصل کنید اینترنت راهم راه اندازی کنید

  پاسخ

  توی پلتفرم های ایرانی هم میشه کسب و کار داشت. خیلی راحت تر

  پاسخ

  اول یه پلتفرم ایرانی در حد و اندازه اینستاگرام بساز بعد بیا چیزشعر بباف!

  پاسخ

  اخه اون میخا که تو مغز چوبیت زنگ زده بکش بیرون بعد ایده بده ..اونی که با هزار زحمت طرفدار برای صفحه کاریش جمع کرده تو طی سالها چی ..یا اصلا اونا که داشتند از اونور دنیا علم و فن و اوری و رایگان به کل دنیا پخش میکردند و یاد میگرفتیم به علم و صنعت کمک میحرد چی ..مگه قرمه سبزیه فقط ایرانی باشه ..جمع کنید گمشید از دنیای مجازی شما بی جنبه ها درست میشه ..با همین مغزا همین شماها فالوور چرندیات میشدید دیگه ..

  پاسخ

  حب الوطن من الایمان

  پاسخ

  بله اول اینکه دشمن میخواد با فعال کردن هیجانات عده ای جوان ایرانی از آنها استفاده کنه که به لطف فیلتر کردن جلوش گرفته شد
  امیر کبیر یه حرفی میگه من وقتی فساد را از زیر دستانم برداشتم که فساد را از خودم دور کردم
  معلمی که میاد سر کلاس بجای درس گوشی نگاه می‌کنه نمیتونه اعتراض کنه مغازه داری که گران فروشه نمیتونه اعتراض کنه پدر مادر بی حیا نمیتونن اعتراض کنن چون فرزند اوناست که میشه وزیر آموزش و پرورش بعد دو میلیارد میریزن به حسابش بعد سکوت میکنم دانش آموز معلمه بوده که رییس بانک ملی میشه پشت بلند گو چرت و پرت میگه مشکل اینه دشمن با ماهواره فضای مجازی به خانه ما آمده

  پاسخ

  آفرین
  صحبت درستی بود…

  پاسخ

  آره تروریست ها شیعه ایران را دیدیم کسانی که وقتی از ملتشان دفاع میکنن میشن تروریست کسانی که با ظلم می جنگن میشن تروریست کسانی که حقوق بشر آمریکایی ها را نمی‌پذیرند با قوانین استعماری انگلیس و خفت کشیدن زیر دست آنها مخالفت میکنن میشه قهر با دنیا روحتان شاد باد ای قهرمانان وطن
  #مرگ،بر،آمریکا

  پاسخ

  آدم نمیدونه چی بگه فعلا زور دست شماست پس هر کار دوس دارین بکنین ولی بی وجدانها یکی مثل من که خرج حانوادمو دارم از اینستا میدم با کوهی از قسط و بدهی (از این دو هفته اخیرم که یه تک تومنی نتونستم کار کنم) من چه غلطی باید بکنم ؟!؟!؟چرا اینقدر خودخواه و نامردید آخه … خدا که فعلا خوابه شما هم که یزید زمانید و سنگدل پس تا میتونید بتازید ،تو این دو هفته تو هیچ تجمع و اعتراضی چه اینوری چه اونوری شرکت نکردم ،امیدوار بودم وضعیت کاسبیم حداقل درست بشه ولی اگه بخواین این نون رو از من و خانوادم بگیرید بعدش دیگه هیچی مهم نیست برام و تا جون دارم مقابل این ظلمتون وایمیستم

  پاسخ

  جریان مهسا امینی فقط ی بهانه برای نابودی شیعه بود

  پاسخ

  سلام شنبه شیشه مرا کاشان میدان امام حسین تو روز شکستند و بعد نیروانتظامی بیا پاسگاه وبعد اینهمه شکایت فهمیدم خودشان مردم را تلکه پول وومسخره کرده اند و اصلا آشوبگری هم هست بااین روش دورزدن مردم توسط ارگانها، همدستند وهیچ‌جایی نیست بیان کنیم

  پاسخ

  چی بگیم وقتی مسئولین عجول وتندرو ما در ایران همه چیز رو سیاه وسفید میبینن،
  مگه کسی هم صدای مارو میشنوه وبه خواسته ما اهمیت میده.!؟🤦🏻‍♂️

  پاسخ

  تمام مشگلات امروزما سرهمین وعدهای بی پایه اساس مسئولین است

  پاسخ