coinex
OMPFinex

دولت سیزدهم هیچ وقت اینترنت را قطع نکرده است ؛‌ ادعای جنجالی سخنگوی دولت!

دکتر علی بهادری جهرمی امروز در جمع دانشجویان دانشگاه قم گفته است، دولت سیزدهم هیچ وقت اینترنت را قطع نکرده و صرفا برخی پیامرسان‌ها محدود شده‌اند.

علی بهادری جهرمی با اشاره به اختلالات اینترنتی ناشی از حوادث اخیر اظهار داشت: «دولت سیزدهم هیچ وقت اینترنت را قطع نکرده بلکه برخی پیام رسان‌های خاص فیلتر شدند این در حالی است که دولت قبل از حوادث مشابه تمام اینترنت را قطع می کرد و استثنایی قائل نمی‌شد».

بیشتر بخوانید: کوچ مردم به پلتفرم های ایرانی ؛ استفاده از فیلترشکن کمتر شده است؟

دولت سیزدهم هیچ وقت اینترنت را قطع نکرده است

علی بهادری جهرمی روز سه‌شنبه درجمع دانشجویان دانشگاه قم گفت:‌ «کشور ما به واسطه سو مدیریت‌های داخلی و عقبه دیکتاتوری و پادشاهی، از پیشرفت‌های معمول دنیا برغم تمام ظرفیت‌های درونی آن عقب مانده‌است». وی اظهار داشت:‌

بعد از انقلاب نیز رقبای منطقه‌ای و کشورهای قدرتمند دنیا با تحمیل جنگ‌های مختلف ترکیبی مانع از پیشرفت همه جانبه کشور شدند؛ ذات دیکتاتوری در همین است که با ایجاد یک صدایی رسانه‌ای اجازه نمی‌دهد پیشرفت‌های داخلی معرفی و تبیین شود.

دولت سیزدهم هیچ وقت اینترنت را قطع نکرده است ؛‌ ادعای جنجالی سخنگوی دولت!
سخنگوی دولت:‌ دولت سیزدهم هیچ وقت اینترنت را قطع نکرده است

او با اشاره به جایگاه پانزدهمی ایران در تولید علم گفت: «ایران در حوزه نانو تکنولوژی رتبه چهارم جهان را در اختیار دارد، همچنین در علوم مهندسی ایران در رتبه دهم، داروسازی رتبه هشتم جهان قرار دارد». بهادری جهرمی تصریح کرد:

از مجموع ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو ، بیش از ۵۰ درصد از آنها را بانوان شامل می‌شود که نشان می‌دهد زن در ایران از آزادی کامل جهت پیشرفت برخوردار است، اما دیکتاتوری رسانه‌ای اجازه گفتن این مسائل را نمی‌دهد.

او در ادامه گفت: «دشمن از تشکیل چنین محافلی برای پرسش‌گری بین مردم و مسئولان در واهمه است و می‌خواهد آن را به حاشیه ببرد؛ دشمن از دولتی که حرف برای گفتن و دفاع از عملکردش داشته باشد، می‌ترسد». سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دانشجویی در خصوص نحوه اجرای عدالت در دولت سیزدهم، اظهار داشت:

اصلاح نظام یارانه و تفاوت قائل شدن بین افراد ثروتمند و مستععف در پرداخت یارانه ها، یک مورد از رویکرد عدالت محوری دولت مستقر است.

بهادری جهرمی ادامه داد: «سه دهک آخر جامعه که بیش از ۲۴ میلیون نفر از جمعیت کشور را در بر می‌گیرد ماهانه ۴۰۰ هزار تومان یارانه دریافت می کنند در حالی که پیش از این یارانه ها در اختیار واسطه ها و واردکنندگان کالا قرار می گرفت». وی همچنین بیان کرد: دولت وقتی روی کار آمد که نرخ دلار افزون بر ۲۵ هزار تومان بود؛ تغییر نرخ برابری دلار توسط آمریکا از عوامل مهم در افزایش نرخ ارز طی یک سال گذشته بوده است.

بهادری جهرمی با بیان اینکه اگر ۱۰ سال رشد اقتصادی کشور ادامه داشته باشد، وضعیت کشور به روال سابق باز می گردد. اضافه کرد:

طبق آمارهای رسمی ملی و جهانی رشد اقتصادی کشور در دهه ۹۰ نزدیک به صفر درصد بود در حالی که رشد اقتصادی کشور طی یک سال گذشته به ۵ درصد نزدیک شده است.

بهادری جهرمی با اشاره به علت قطعی اینترنت پس از حوادث اخیر، اظهار داشت: «دولت سیزدهم هیچ وقت اینترنت را قطع نکرده بلکه برخی پیام رسان‌های خاص فیلتر شدند این در حالی است که دولت قبل از حوادث مشابه تمام اینترنت را قطع می کرد و استثنایی قائل نمی‌شد». وی ادامه داد:

اینستاگرام به چه بهانه ای عکس سردار سلیمانی را حذف می‌کند اما آموزش شیوه کوکتل مولوتوف، پاره شدن گلوی سرباز و سایر تصاویر خشونت آمیز را براحتی پخش می‌کند، این شبکه اجتماعی تحت کنترل حاکمیت دیکتاتوری آمریکا عمل می‌نماید.

بهادری جهرمی عنوان کرد: «جمهوری اسلامی در برابر دیکتاتوری رسانه‌ای حاکم در اینستاگرام و سایر رسانه های تغذیه شده از دلارهای سعودی و انکلیسی خواهد ایستاد، برای ما فرقی بین دیکتاتوری رسانه ای غرب و شرق وجود ندارد». وی بیان کرد:

شعار زن ،زندگی ،آزادی، و مرد، میهن و آبادی شعار دولت نیز است و از آن حمایت می کند؛ دولت در برابر هرگونه دیکتاتوری رسانه‌ای و اقتصادی برای شنیده شدن صدای ملت خود در عرصه جهانی موافق است اما با بی‌نظمی در هیچ امری موافق نیست.

وی همچنین با اشاره به شعار دانشجویان در حمایت از علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی ایران، بیان کرد: «وی می تواند به داخل کشور برگردد، کسی با وی مشکلی ندارد؛ دیکتاتوری رسانه‌ای اجازه نمی‌دهد که صدای واقعیت و حقیقت حتی به گوش ورزشکاران برسد». بهادری جهرمی بیان کرد: بنده شخصا هرگونه مشکل احتمالی که ممکن است بعد از سئوالات دانشجویان بوجود بیاید را پیگیری می‌کنم.

بهادری جهرمی ادامه داد: ما با دیکتاتوری رسانه‌ای و بستن صدای منتقد، پرسشگری، اعتراض سالم و مسالمت آمیز در خور شان ایرانیان مخالفیم و هر دوی آن را دو لبه قیچی می دانیم؛ ما اجازه نمی‌دهیم آرمان استقلال و آزادی امام راحل دچار افراط و تفریط شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره این اظهار نظر سخنگوی دولت چیست؟ آیا دولت سیزدهم هیچ وقت اینترنت را قطع نکرده است ؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر