کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

راه اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه ، از تعامل تا تسهیل ؛ ماجرا چیست؟

راه اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه موضوعی است که در چند روز اخیر با حرف و حدیث های بسیار زیادی در رسانه‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی همراه بوده است. اما داستان چیست؟ با تکراتو همراه باشید.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

آقای زلفی‌گل، وزیر علوم دولت جمهوری اسلامی ایران، از تاسیس دفتری در دانشگاه‌ها برای راه اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه برای عقد قراردادهای همکاری و… خبر داد.

بیشتر بخوانید:

استقرار نیروهای مسلح در دانشگاه

منصور غلامی، وزیر پیشین علوم
منصور غلامی، وزیر پیشین علوم

به‌روزرسانی تا 4 آبان: سایت خبری شرق در مقاله‌ای تحت عنوان «ورود نیروهای نظامی به دانشگاه‌ها ممنوع است» مصاحبه ای با منصور غلامی، وزیر پیشین علوم پرداخت و درباره راه اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه به گفتگو پرداخت.

به گزارش تکراتو و به نقل از شرق، وزیر اسبق وزارت علوم گفت: «ورود نیروهای نظامی به دانشگاه‌ها ممنوع است. اما به هر حال برخی مواقع نیروهای نظامی یا امنیتی با لباس شخصی و بین مراجعان و دانشجویان وارد دانشگاه می‌شوند که نمی‌شود آنها را شناسایی و از ورودشان ممانعت کرد.»

در بخشی از این مصاحبه آمده است:

خب اگر قبلا وجود داشته، چرا الان و در این برهه حساس تازه دولت به فکر راه‌اندازی این دفاتر در دانشگاه‌ها افتاده است؟!

همان‌طورکه گفتم همکاری تحقیقاتی و پژوهشی بین دانشگاه و نیروهای مسلح و وزارت دفاع چیز تازه‌ای نیست. حتی در زمان جنگ در دانشگاه‌ها معاونتی با عنوان معاونت جنگ وجود داشت. در زمان ما هم این همکاری‌ها بود. یعنی نماینده وزارت دفاع یا نیروهای مسلح به دانشگاه معرفی می‌شدند و پروژه‌های مشترک را جلو می‌بردند.

‌اما هیچ‌وقت دفتری در دانشگاه نداشتند!

بله .

‌خود شما در دوره وزارت‌تان هیچ‌وقت پیشنهادی برای راه‌اندازی چنین دفاتری نداشتید؟

نه. چون اصلا نیازی هم نبود.

به گزارش تکراتو و به نقل از همشهری آنلاین، دکتر محمدعلی زلفی‌گل امروز در پنجاه و هفتمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور که در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، درباره استفاده از ظرفیت دستیار فناوری و پسا دکتری فناوری، بحث‌هایی مطرح کرد.

استقرار نیروهای مسلح در دانشگاه
استقرار نیروهای مسلح در دانشگاه

ابتدا لازم است مقداری درباره قانون ممنوعیت حضور نیروهای مسلح در دانشگاه ها توضیحاتی ارائه شود. بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در 30 مردادماه سال 1379، ورود نیروهای مسلح اعم از نظامی، انتظامی و اطلاعاتی برای انجام انواع ماموریت‌های امنیتی، حمل و نگهداری سلاح و دستگیری افراد در محیط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ممنوع است.

البته بر اساس تبصره این قانون، ورود نیروهای مسلح به دانشگاه در شرایط اضطراری فقط با درخواست رئیس دانشگاه یا مرکز آموزش عالی و با موافقت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت وقت در چارچوب ضوابط قانونی مقدور است.

بیشتر بخوانید:

وزیر علوم در پنجاه و هفتمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها درباره استفاده از ظرفیت دستیار فناوری و پسا دکتری فناوری گفت:‌

در اثر تعامل وزارت علوم با ستاد کل نیروهای مسلح، قرار شد چند اتفاق بیفتد؛ اول این که اجازه امریه پسا دکترا را قرار شد ستادکل نیروهای مسلح از مقام معظم رهبری بگیرند. همچنین برای امریه سربازی پارک‌های علم و فناوری قرار شد یک دفتر در هر دانشگاهی به نماینده نیروهای مسلح اختصاص داده شود تا قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی که با نیروهای مسلح قرار است انجام شود، از این طریق پیگیری شود.

در ادامه آقای زلفی‌گل مطالبی درباره استفاده از ظرفیت ملی و بین‌المللی دانشگاه‌ها و حمایت‌های انجام‌شده و در دست انجام در جامعه دانشگاهی مطالبی را عنوان کرد.

استقرار نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها
دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم

به گزارش خبرگزاری فارس، وزیر علوم درباره ایجاد دفتر تعامل نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها گفت: «این مورد تازه‌ای نیست و قبلا هم وجود داشته است. قرار است یک کارشناس اداری که استخدام ستاد کل نیروهای مسلح باشد، در دانشگاه حضور یابد و تقاضای سرباز نخبگان، امریه‌های پسادکتری و کسری خدمت سربازی همچنین قراردادهای استادان با صنایع دفاعی را پیگیری وتسهیل می‌کند که وقت و انرژی دانشجویان هدر نرود».

امروز به تاریخ 1 آبان 1401 نیز خبرگزاری انتخاب در مقاله ای تحت عنوان «نماینده مجلس: راه‌اندازی دفاتر نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها جنبه علمی دارد/ ورود نظامیان به دانشگاه‌ها همچنان ممنوع است» به موضوع حضور نیروهای مسلح در دانشگاه ها پرداخت.

به گزارش تکراتو و به نقل از انتخاب، مهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:

راه‌اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه ها برای تعامل بیشتر بین دانشگاه و نیروهای مسلح در زمینه‌های علمی است.

وی در ادامه تاکید کرد که «راه‌اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه ها برای تعامل بیشتر بین دانشگاه و نیروهای مسلح در زمینه‌های علمی است».

مهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
مهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

ویس کرمی درباره قانون مصوب 30 مرداد 1379 مبنی بر «ممنوعیت ورود نیروهای مسلح به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش» خاطر نشان کرد که این قانون مربوط به ورود نیروهای نظامی به دانشگاه‌ها بوده و این موضوع نیز همچنان پابرجاست و راه اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه ها هیچ ارتباطی با ورود نیروهای نظامی به دانشگاه‌ها نداشته و این ارتباط جنبه‌های علمی دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه صحبت های خود درباره راه اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه ها تاکید کرد:

نیروهای مسلح که از هر مجرایی می‌تواند، اطلاعات خودش را کسب کند، پس دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها برای این نیست که مثلا کار جدیدی انجام بدهند و قانون «ممنوعیت ورود نیروهای مسلح به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش» هیچ ربطی به راه‌اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه ندارد.

حاشیه های ایجاد شده پیرامون صحبت های اخیر وزیر درباره راه اندازی دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه ها با توجه به اتفاقات اخیری که در برخی دانشگاه های کشور اتفاق افتاده، یکی از دلایل اصلی حاشیه ها و انتقادات وارده به این تصیم است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره حضور نیروهای مسلح با راه اندازی دفتری در دانشگاه ها چیست؟ آیا شما این موضوع را خلاف قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و عرف بین‌المللی می‌دانید یا خیر؟‌ دیدگاه خود را با تکراتو در میان بگذارید.ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (236 نظر)

  زلفی گل، ای خائن
  تا خیانت کار هست، نمی توان به خوشی زیست

  پاسخ

  این چه حرفیه.
  شما چه کاره ای که متهم به خیانت میکنی.
  خائن کسانی هستن که حرف های رکیکی در دانشگاه میزنن که لات های چاله میدان هم از گفتنش شرم میکنن

  پاسخ

  ببینین اینها تو این چهل سال چه جنایاتی انجام دادن که حتی دانشجوهای نخبه هم فحش های رکیک میدن

  پاسخ

  فحاشی رو کجا یاد گرفتن ؟! همین بچه با پدر مادرشون میرفتن نماز جمعه برای دیانت اما چیزی که می‌شنیدم فحاشی بود ، چرا تلویزیون رو نمیگی که فقط شده فحاشی و توهین به دیگران ، مگه به بهانه دشمن باید به دیگران فحش داد؟!
  باد کاسپین طوفان درو میکنید ، اما یقین داشته باشید نظامی کردن دانشگاه یا بطور کلی مملکت نتیجه عکس دارد برای شما.

  پاسخ

  اینقد نخبه نخبه نکنین بابا، مگه هر دانشجویی تو هر دانشگاهی نخبس؟ یا نمیدونین نخبه به چه کسایی میگن یا نخبه هامون جدیدا سهمیه ای ها هستن
  اگه این مملکت این همه نخبه داشت وضعش این نبود، همه مون یه مشت فریب خورده ایم

  پاسخ

  متاسفم برات دانشجو بهترین دانشگاه مملکت رو داری مسخره میکنی دانشگاه شریف خیلیییی فرق میکنه با اون دانشگاهای دیگتون نخبه هتی واقعی اینجان داداش تعصب خشک داری

  چشم نداری ببینیشون چون در حدشون نیستی

  ببین کجا رسیدیم که یه بسیجیه بیسواد اومدن سواد و ادب یه نخبه‌ی دانشگاه شریفو زیر سوال میبره

  پاسخ

  بعد میگن چرا نخبه هامون فرار میکنن . چون یه ادم فرهیخته نمیتونه به خیلی مسائل بی تفاوت باشه حق و حقوق خودش به کنار

  پاسخ

  بهتره توی منازل یک مامور باشه.حتی میشه توی سوپرمارکت ها و مساجد هم نیرو بزارن.
  اینهمه نیروی نظامی رو باید بالاخره یکجایی ازشون استفاده کرد حیفه.

  پاسخ

  مگه دانشگاه میدان نبرده جمهوری کمونیستی

  پاسخ

  دقیقا درست گفتی 👏👍👏

  پاسخ

  حرف زوره دیگه

  پاسخ

  این طرح واقعا خلاف قوانین مقدس کشورمون جمهوری اسلامی واقعا خائن هستی

  پاسخ

  آقا ما در ایران دانشگاه نداریم اینجا فقط یانگ کلاپ داریم. جهت تفریح و ضعیف کردن شور و چموشی جوانان اون ۴۰ یا ۵۰ تا نخبه هم با کنکور و المپیاد پیدا میکنیم جهت صادرات به مدینه فا…

  پاسخ

  از ظرفیت علمی دانشگاه برای افزایش توان نظامی کشور و امنیت مردم استفاده میکنن که طبیعیه آتیشش به جون پادو های غرب بیفته

  پاسخ

  اینطور که نوشته معنیش اینه که مثلا بجای سربازی در دفتری در دانشگاه تحقیق کنی یا قرار داد اقتصادی صنایع دفاع با دانشگاه جهت تحقیق و انتقال فناوری به صنایع باشه اگه درست فهمیده باشم که عالیه

  پاسخ

  حفظ حجاب اسلامی ، محترم شمردن امنیت مردم و رعایت مقررات هم در دانشگاهها قانون است اگر قرار باشد قانون اجرا شود پس باید تمام قوانین حاکم شوند نه بعضی از آن !!!!

  پاسخ

  حجاب رو وصل میکنید به قوانین که اگه بقیه قوانین اجرا بشه قانون حجاب هم درسته و اجرا بشه خنده داره بچه دو ساله که گول نمیزنید حجاب اجباره الان و اصلا قانون نیست

  پاسخ

  وقتی راجع به مطلبی نمی‌دونیم چرا مجبوریم الکی نظر بدهیم، رعایت حجاب اسلامی برای افراد در قانون اساسی هست و ذکر شده

  پاسخ

  در جواب آیران: یه جور میگی قانون، انگار از آسمون افتاده رو زمین.
  خب یکی نوشتتش دیگه.

  پاسخ

  آفرین .. ولی چرا از قانون اساسی فقط آن بخشش که مربوط بازخواهی از مردم هست اجرا میشه .
  بخدا مردم هم سواد بالایی دارند هم انقدر جنجال سیاسی توکشور بوده که بینش سیاسیشان هم رفته بالا.
  مثلا .اجرای ( قانون) همسانسازی و افزایش حقوق باز نشستگان
  اجرای (قانون) شفافیت اموال مسئولین
  اجرای (قانون) افزایش حقوق بر مبنای تورم.
  وووووووووهزار ویک قانون که بکل اجرا نمیشه

  پاسخ

  واقعا همچین اتفاقی میخواد بیفته ،پس دیگه هیچی، فاتحه ی دانشجو و دانشگاه رو باید خوند

  پاسخ

  این تصمیم اوج رزالت هست

  پاسخ

  بین حجاب با اختلاس و فساد اقتصادی و دو تابعیتی بودن مقامات و خانواده شان کدام را باید جدی تر و موثرتر اجرا و نظارت کرد؟
  دوم اینکه قانونی بودن حجاب مورد اعتراض نبوده و مساله خشونت گشت ارشاد است که منجر به صدمات فیزیکی و روانی جامعه شده و مهم تر اینکه به درستی با خطای نیروهای انتظامی برخورد نشد…

  پاسخ

  احسنت.دقیق ترین حرفی بود که اینجا دیدم

  پاسخ

  اختلاس هم جز همون تمام قوانین هست؟؟؟

  پاسخ

  اگر انقدر که برای حجاب بگیر و ببند راه انداختن این کارها رو واسه دزدی‌ها و اختلافها بکار میگرفتن اوضاع کشور این نبود

  پاسخ

  آفرین بر شما حرف حق جواب نداره هر کشوری قانون داره باید قانون رو همه عمل کنند

  پاسخ

  بس دانشگاهها را تبدیل به پادگان کنید و نیروی نظامی تبدیل کنید بقول شعار قدیم افراد ملی بدرد نمی خورد افراد نظامی بدرد میخورد!!

  پاسخ

  سلام دانشجوی عزیز
  لطفا نظرخودرا بدون توهین بنویسید.آقای دکتر زلفی گل یکی ازافتخارات کشور وجزءیک درصدازدانشمندان پراستناد درسطح جهان است. دفتربرای بستن قراردادبااساتیدجهت کارهای علمی است.

  پاسخ

  میشه ادرس ی استناد غیر داخلی رو بفرمایید.

  پاسخ

  به این بهانه میخواهند دانشگاهها را امنیتی کنند. واقعاً که!!!!

  پاسخ

  قانون سال ۷۹برای جوانان اهل فهم و ادب بود
  که گفتن نیروهای مسلح وارد دانشگاه نشوند
  قدیما حرمت بود ،فهم وادب بود ، همان جوانان دهه پنجاه و دهه شصتی الان پدران جوانان دهه هفتاد و دهه هشتادی هستند ولی متاسفانه بخاطر اوضاع اقتصادی چنان درگیر امرارمعاش زندگی بودند که فرصتی برای بچه‌ها نداشتند و نتیجه این شد .
  بله گردن از مو باریکتر قانون برای همه قانونه :نه فقط شما همه ماها در هر کشوری که باشیم باید مطیع قانون آن کشور باشیم ، آقای زلفی گل خیلی درس فرمودند دست مریزاد
  این یعنی چه توی شهر قانون باشد ولی توی دانشگاه هرکی هر غلطی دلش میخواد بکنه زحمت بیست ساله پدران و مادران فداکار چهار ساله توی دانشگاه بشه ارازل اوباش ،متاسفم برای تک تک دانشجویان دانشگاههای ایران ،شماها چهار سال دیگه یا ده سال دیگه چطوری میخواین این کشور را بسازید .🤝

  پاسخ

  دانشگاه خودش حراست داره که طبق قوانین جمهوری اسلامی عمل میکنه.
  بیشتر از این میخواهید نخبه های مملکت خودمون فراری بدیم(فرار مغزها) (موندن… مغزها)

  پاسخ

  آقای دکتر سلام.
  بحث نخبه بودن وزیر علوم نیست ،طرح موضوع طوریست که در ذهن خواننده پادگان نظامی تداعی میشود.وگرنه منظور شما درست است.ایجاد دفتر نمایندگی جهت کارهای علمی و تحقیقاتی است.

  پاسخ

  سلام
  چون قانون بلد نیست ،وبا کسی هم مشورت نکرده
  باید روی صحبتش تجدید نظر بکنه
  ولی بعید از یک وزیر اون هم وزیر علوم که کلید یک جامعه را بعهده داره چنین حرفی بزنه

  پاسخ

  با اینکار تشنج میان مردم ملت و نظام را زیاد میکنید این راهش نیست و مردم روز به روز به تعدادشان افزوده میشه با اینکار نمیشه با زور

  پاسخ

  چطور دانشجویان سال ۵۷ و ۵۸ که تسخیر سفارت امریکا انجام دادن کارشون انقلابی و دانشجویان نخبه بودند حالا دانشجویان معترض نیاز به روانشناس دارند و پلیس امنیت باید در دانشگاه باشه اون دانشجویان احمق انتی سوشیال که باعث تسخیر سفارت امریکا شدن باید در تیمارستان بستری شوند

  پاسخ

  هر دم از این باغ بری می رسد

  یعنی در این کشور قدرت زورگویی بیشتر از قدرت علم است

  پاسخ

  کاری کردید که مردم عادی هم دلشون میخواد از ایران فرار کنن ، دیگه وااای به حاله نخبه ها ، دانشگاه که نظامی بشه ، دیگه باید فاتحه ی کشور و مردمو خوند

  پاسخ

  احسنت

  پاسخ

  فقر فرهنگی چه با تو کرده

  پاسخ

  چون اون زمان دانشجوها میخواستند دست آمریکا رو از دخالت در امور کشور کوتاه کنند ولی الان یک مشت دانشجو نما میخوان با ایجاد بی نظمی موقعیت رو برای دخالت آمریکا و اجانب آماده کنند فرق از زمین تا آسمان هست

  پاسخ

  البته همون عزیزانی که میخاستن دست امریکا رو کوتاه کنن الان بچه هاشون توی امریکا به ریش من و تو میخندن.مخصوصا به ریش جنابعالی که ازشون دفاع هم میکنی

  پاسخ

  دقیقا

  پاسخ

  الان اینطوری میخوان همه چی درست بشه
  مثلاً مردم نمیفهمن این قانون برا چی هست
  در عجبم که از این هوش و ذکاوت اگه در راستای پیشرفت استفاده میکردن چی میشد

  هر کشوری قوانینی داره ک باید رعایت بشه
  دین هم ی مسئله دموکراتی نیست که بگی اینجاش خوبه اونجاش بده دین باشه حجاب نباشه
  همه موظف به رعایت قانون هستند چه دانشجو چه دانش اموز و هر شهروند دیگری

  پاسخ

  یعنی کل دانشجوهای ایران جز انگشت شمار دانشجو نما هستند؟ اصلا شاید ایرانی نیستند بهتره نابود بشن

  پاسخ

  واقعا آدم به تو چی بگه

  پاسخ

  معلومه از این دکتر الکی های کیلویی هستید که مجبورید خودتون رو بچسبانید به نظام تا ضعف علمیتون رو جبران کنید وگرنه همه می دونن که خود اونایی هم که به سفارت آمریکا حمله کردند یا پشیمون هستند یا خودشون و بچه هاشون تو آمریکا هستند

  پاسخ

  در اصل باید اسمت رو بذاری دکتر ابو موسی اشعری

  پاسخ

  عزیز اون موقع اعتراض مفت و الکی کردن،الان برای بی عدالتی و فقر و قیمت دلار و بی کاری و عقب ماندگی این کشور بدبخت،و….و…..و…..اعتراض میکنن

  پاسخ

  خیلے جالبہ کہ اختلاس و دزدے و ھزارجور بےقانونے و ناعدالتی چیز مھمی نیست و بہ غرب و مردم ربطے ندارھ اما وقتے کسے خونش بہ جوش میاد از شرایط موجود و صداش درمیاد،میشہ غرب زدھ یا اجنبے و خائن و ھزار وصلہ و قضاوت دیگہ.
  واقعا از کسے کہ اسم دکتر رو خودش میزارھ بعیدھ،مطمئن باشید کارما و عواقب واسہ ھمہ وجود دارھ…

  پاسخ

  دورود به شرفت این نظام کی میخوان بپذیرن که ما احمق نیستیم وواقعیت رو درک میکنیم

  پاسخ

  اصلاً خودت هم فهمیدی چی رو به چی وصل کردی! هر آدم عاقل ایرانی می‌دونه که این دو مورد هیچ ربطی به‌هم نداره، التماس کمی تفکر

  پاسخ

  دانشجویان سال 57 برای اجرای قوانین خدا من جمله حیا و عفت و حجاب قیام کردن،بعضی از دانشجویان فعلی برای بیحجابی و بی بندباری،تفاوت در اینه.

  پاسخ

  خدا انسان را آزاد آفریده . و گفته شده در دین هیج اجباری نیست .
  گفته نشده بزنید و بکشید .

  پاسخ

  من یک سوال دارم قانون حجاب سال 63تصویب شد و جنگ سه سال زودتر .
  همه شما میگین شهدا برای حجاب زن رفتن شهید شدن .
  میشه بگین شهدای سه سال اول جنگ برای چی شهید شدن که هروقت حرف کم میارین یک کوپن از شهدا خرج میکنین و میچسبونین به حجاب زن

  پاسخ

  توی تظاهراتای اون سالها بی حجاب و با حجاب در کنار هم بودن ینی اصلا ندیدی؟ ”

  پس بخاطر حجاب انقلاب نکردن

  پاسخ

  زلفی گل به نظرم یه قانون سفارشی بگو دوستانت در مجلس تصویب کنن که حضور دانشجو ها را در دانشگاه و مراکز آموزش عالی ممنوع کنن. دیگه بدون حرف و حدیث برادران سپاهی بتونن در دانشگاه حضور فعال داشته باشن و قرارداد و تفاهم نامه باهات امضا کنن…..

  پاسخ

  دقیقن درسته.دانشگاه با پادگان اشتباه گرفتن تو این مملکت هیچی سرجاش نیست متاسفانه

  پاسخ

  از حدود ۷۰ سال قبل ارتش امریکا )پنتاگون حتی تو دبیرستان های امریکا هم نماینده داشته و دارد تمام هم و غمش هم‌ برقراری ارتباط بین مراکز آموزشی و مراکز نظامی است حتی دانش آموزهای خیلی شلوغ رو که از دیوارهای بلند مدرسه فرار می کنند رو شناسایی می کنه و میفرسته تکاوری ،ضمنا نخبه ی وطن پرست به بهانه ی نارضایتی از نظام جیره خوار و نوکر بیگانه نمیشه ،اینقدر هم نخبه نخبه نکنید ،نخبه تعریف داره نه طرف معلم خصوصی میگیره سوالات کنکور رو میخره میره فلان دانشگاه بعد هم اسم خودش میزاره نخبه ،دانش و تخصص بدون اخلاق و تعهد دینی فساد میاره محصولش میشه ساخت بمب اتم و استثمار ملت ها ،حقیر توصیه می کنم‌ دوستان کتاب نوسازی جامعه از دیدگاه امام خمینی و فلسفه ی حجاب مطهری رو مطالعه کنید جواب شبهات اونجاست ،

  پاسخ

  چنگ انداختن گلوی مردم دست بردارم نیستن
  بزور میخان مارو بفرستن بهشت

  پاسخ

  قانون میگه استقرار برای امور نظامی و امنیتی ممنوعه ، پس دفتر برای پروژه های تحقیقاتی و انعقاد قرارداد پژوهشی منعع قانونی ندارد

  پاسخ

  قانونی وجود نداره کجای کاری تو

  پاسخ

  بیشتر در گردابی که درست کرده‌اید فرو میروید افرادی گنگ و بسته که چیزی جز افکار خود نمی‌بینند با این رفتار باید در دانشگاه ها را گل گرفت

  پاسخ

  واقعا چه اسم بامسمایی داره این آقای وزیر زلفی گل ایشون که سرشون اصلا زلف نداره

  پاسخ

  اولا اینکه سفارت امریکا جاسوسی میکرد دوما اینکه وقتی دانشجو رفت توی سفارت کار خوبی کرد چون اونجا دانشجو اگه نمیرفت و نظامیان میرفتند از نظر بین الملل اینکار تجاوز بود وقتی دانشجو ریخت برای دشمن ریخت نه برای خودی فحاشی کند اگه دانشجو هیچی از ادب پی نبرده پس باید به حال تمام مملکت گریست که اینها شدن دانشجو

  پاسخ

  چرا شعر میگی کدام دانشجوی سال 57برای حجاب و عفت قیام کردند مگه کسی جلو حجاب دار بودنشان را می‌گرفت چرا وقتی سن و سالن به اون زمان قدنمیده از خودت نظر میدید ، این مسأله حجاب دوسال بعد از جنگ اجباری بود همون دانشجویان اون زمان شعار می‌دادند نه روسری ، نه تو سری حکومت دوست پسری ، ، تندرو ها با سو استفاده از جنگ شهیدان ، این حجاب اجباری ، سنگسار ، شلاق زدن روزه خوارها را مد کردند ، این دینی که تو دم ازش میزنی هیچ شناختی ازش نداری ، فکر می‌کنی کسی که حجاب داره حتما حیا و عفت هم داره در صورتی که اصلا اینطور نیست
  در ثانی کجای دنیا به زور واسلحه فرهنگ سازی کردند چهل ساله فرهنگ و مداحی و اینهمه ارشاد و پلیس بزن بکوبتون شده نفرت و انزجار نسل جدید از دین و آخوند و ریا

  پاسخ

  اصلا بهتر است دانشگاه تبدیل به پادگان بشود چه لزومی دارد دانشجو داشته باشیم وزیر به این باهوشی داریم مجوز ایشون هم پشتوانه قانونی داره مردم هم احتمالا بچه هاشونو دانشگاه نمیفرستند،حل شد رفت غصه چرا میخورید،مسئله به این آسانی بود.

  پاسخ

  پادگان باشد بهتر از این است جای دانشجویان ضد انقلاب باشد.

  پاسخ

  فروتنی کوتاه ترین راه به پیروزیه و غرور میان بری به شکست ،ظالم کرو کور میشه چون لایق بازگشت به دلها نیست

  پاسخ

  آره هر کاری از دستتون برمیاد دریغ نکنید که مبادا فردای روزگار پشیمان از عمل نکرده باشید

  پاسخ

  طبق قانون جهانی و سازمان ملل حتی ورود نیروهای امنیتی به مدارس و دانشگاهها هم ممنوع می باشد. صلاح دانشجو قلم و کاغذ می باشد. نمیدونم ایشون که دکترا و به اصطلاح دانشمند هستند این قانون ساده جهانی رو نمیدونستند.
  ورود نیروهای امنیتی بهوهر دلیل و بهانه. به دانشگاهها ممنوع است و کل جهان هم ممنوعه. قوانین من درآوردی از خودتون درنیارید

  پاسخ

  سلاح منظورته.. لابد دانشجو هم هستی از نوع نخبه

  پاسخ

  درود،ضمن سپاس بایدیک نکته ای راکه گویامغفول مانده بعرض برسانم؛منظورازین معاهده بهره گیری ازتوان علمی دانشگاهیان درراستای بروزماندن قدرت بازدارندگی دفاعی کشورمی باشدبه این معناکه درراستای پیشرفتهای سریع علوم خصوصادانشهای بیولُژیک نیازمُبرم کشوربه بهره گیری ازتوان حداکثری پتانسیل خلاق دانشگاهیان دراین خصوص می باشدوهرگزاین تعاملات راکه درهمبستگی وهمگرایی بیشترنظامیان ودانشگاهیان می گرددنبایدازدریچه بسته ومنفی نگریست ویکطرفه درموردان پیش داوری غلط نمود.

  پاسخ

  لطفا راه مهاجرت از ایران هم جلوی پامون بذارین….نابود کردین ایران رو

  پاسخ

  با سلام
  مگر چند پروژه و یا تحقیق در حوزه نظامی ،خصوصا نیروی انتظامی وجود دارد که برای بستن قرارداد دفتر اختصاص داده شود، اگر چنین چیزی ضروری باشد چرا این دفتر در یگان نظامی ایجاد نمی شود و یا چرا این دفتر مورد نظر در پارک های علمی و فن آورانه ایجاد نمی شود!!!
  انگار عده ای دانسته و یا ندانسته دارن برای کشور و انقلاب ایجاد هزینه می کنند!!!
  اگر هم بحث امنیتی و در غالب تفاهم نامه است باز هم اشتباه است.

  پاسخ

  افسوس و هزاران افسوس که کسانی چون دودمان سلجوقیان(سنت گرا) بساط ابن سینا و فارابی و رودکی و فردوسی(عقل گرایان یا معتزله) را جمع میکنند تا با مبارزه خود با عقلانیت به انزوای هر چه بیشتر ایران جامه عمل بپوشانند.

  پاسخ

  باید که فاتحه این دولت را هم خواند…کار ایران تمام است.ایران کمونیستی ،چند دهه است که استارت خورده .ایرانی نظامی نه مردمی…

  پاسخ

  امثال تو منافقین باید هم از شدت ناراحتی بترکید چون عوامل مزدور آمریکا هستید چشم دیدن ایران اسلامی مقتدر را ندارید.

  پاسخ

  گمشو بابا

  پاسخ

  یه کارت ملی نمیتونن درست کنن کجا مقتدرن
  نوکر روسیه و چین

  پاسخ

  دانشگاه محل تدریس هس نه میدان جنگ

  پاسخ

  چندین برابر دیگر کشورهای دنیا سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی داریم ولی خیلی راحت مرد اول برنامه هسته ای کشور داخل کشور ترور شد.چندین بار به مراکز مهم کشور نفوذ شد و عملیات خرابکاری انجام شد.اسناد هسته ای رو بردن و…. فقط در طی دو سه سال اخیر انجام گرفت.حالا چه اصراری برای امنیتی و انتظامی کردن دانشگاه هاست خدا میدونه

  پاسخ

  فقط برای سرکوب دانشجوها، پرت کردن اونها از بالکن ها، فاجعه خونبار کوی دانشگاه، سال ۷۸.

  پاسخ

  انعقاد قرارداد و عملیاتی کردن پزوهش‌ها فرصت مغتنمی است برای کشور منتهی
  آیا با هر ارگان، سازمان یا نهادی که قراداد می‌بندید با اونها مثل ن.م دفتر می‌دید؟
  آیا با توجه به حساسیت این روزها و التهاب جامعه بعتر نبود زمان دیگری این مطلب گفته بشه؟
  آیا بهتر نبود با جزئیات بیشتر خبر دفتر تحقیقاتی ن.م رو بگن؟
  بهرحال انتظار عموم مردم حداقل از و.علوم بیشتر هست.
  وقتی تریبون‌ها یک طرفه باشه و شخص گوینده در مقابل مطالب احساس مسئولیت نکنه همین‌ میشه..میگه و می‌ره. نه نقدی نه عقوبتی و نه ….

  پاسخ

  و اینکه ضمانت اجرایی این همکاری در چارچوب های فناورانه و عدم دخالت در امور انضباطی دانشگاه با چه کسی است؟

  پاسخ

  با ایت دواله صادق خلخالی

  پاسخ

  یک اقدام کاملا فاشیستیت

  پاسخ

  باید در همه ی عرصه ها و محیط ها نظم وانظبات حاکم شود در صورتیکه این نظم و انظباط توسط برخی ها مخدوش شود باید به همین سبک حاکم شو

  پاسخ

  ایران و کره شمالی
  با زور نمیشود مملکت رو اداره کرد
  اون زمان رفت داداش

  پاسخ

  اینطوری که اینا دارن پیش میرن ، ایران از کره ی شمالیم بدتر میشه

  پاسخ

  معلومه که بد تره، در کره شمالی حجاب اجباری و فاشیسم مذهبی، اسلامی نیست.

  پاسخ

  آخه چرا فامیلی یه آدم کچل باید زلفعلی باشه؟؟؟؟
  داریم ب کجا میریم؟؟
  چقدردروغ
  چقدر حقه بازی

  پاسخ

  ایجاد پادگان در دانشگاه !
  این یک تراژدی است که فقط در جمهوری اسلامی امکان ایجاد دارد.

  پاسخ

  حکومت نظامی صرف و بی همتا و خلاف قانون و یکه تاز در محدودیت های شههروندان و هم وطنان و زیر پا نهادن حقوق حقه عامه.

  پاسخ

  هر روز روشن تر می شود که این وضعیت قابل اصلاح نیست
  مگر داخل تمام نهادهای دولتی و آموزشی بسیج نداشته اید . پایکاه نداشته اید ، حالا دیدید کمه باید پادگان هم بزنید ..حکومتی که داخل دانشگاه هم پادگان می زند ، نمی خواهد زبان منطق گوش بدهد.

  پاسخ

  دقیقا درست فرمودید،.ان زمان هم شهید چمران از مخالفان سرسخت تسخیر سفارت امریکا بود و می گفت ،اغاز حکومت اسلامی با گروگان گیری به هر صو رت اشکال عرفی و شرعی و قانونی دارد و عواقبش را سالها بعد خواهیم دید که دیدیم.ولی کو گوش شنوا

  پاسخ

  کسانی که در سال 1379 قانون عدم ورود نیروهای نظامی انتظامی و امنیتی را به دانشگاه ها تصویب کردن الان اکثریت در کشورهای اروپایی و آمریکایی چندین سال است پناهنده شدن وبر علیه ملت ایران ونظام جمهوری اسلامی تلاش می کنند الان باید برای امنیت دانشگاه ها نیروهای انتظامی و امنیتی مستقر شوند

  پاسخ

  منافقین واقعی کسانی هستند که با نام برقراری حکومت اسلامی امدند و با زاهد نمایی تیشه به ریسه اسلام و ایران می زنند.

  پاسخ

  لعنت بر روسیه و پوتین کمونیست آدمکش که این تفکرات مسخره را به این دولت بی عرضه و وزیر خائن القا کرده است.

  پاسخ

  کلا” ورود هر گونه نیروی نظامی و امتیتی تحت هر عنوان به مراکز آموزشی خصوصا” مدارس و دانشگاها صحیح نیست تحصیل علم روحیه ای ظریف میخواهد و با روحیه نظامی گری سازگار نیست آقای زلفی گل تو این زمینه اول اگه فرزند دانشجو یا دانش آموز داره با اون مشورت کنه بعد اظهار نظر

  پاسخ

  به نظرم تو اینجور شرایط عجولانه تصمیم گرفته نشود چون یک تصمیم اشتباه باعث می‌شود اتفاق هایی بیفتد که وضعیت را از این بدتر کند .من معتقد هستم این یک تصمیم اشتباه و به ضرر نظام خواهد بود لطفا برای خود شیرینی امنیت کشور را بهم نریزید.

  پاسخ

  قانونی که همراه با کلاه شرعی و تبصره اسلامی پوشش داده بشه جهت منافع و ماله کشی سیاسی و اقتصادی ووو قانون نیست همان خدعه ست

  پاسخ

  کاملا آقای دکتر رجایی درست میفرمایند

  پاسخ

  یادش بخیر ، سال 78که خاتمی و اصولگرایان جنگ زرگری راه انداخته بودند، بعد از اینکه بچه های مردم رو با نقشه لت وپار کردن، هیاهو راه انداختن که چرا نظامی وارد دانشگاه شده و ….‌‌.
  ولی حالا که مردم شعار : اصلاح طلب ، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا سر دادن ، دیگه دانشگاه که زندان بود حالا میخوان پادگانش کنن ، احتمالا” توش دادگاه صحرایی هم راه بندازن.
  در مقابل اراده پولادین مردم: زهی خیال باطل

  پاسخ

  کاملا درست می فرمایید.

  پاسخ

  با تشکر از نیروهای خدوم انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد امنیت در دانشگاه ها

  پاسخ

  منظورت از کدوم قانون که اجرا میشه این دومیش باشه،
  آموزش و پرورش رایگان،یا درمان رایگان،ممنوعیت اخذ مالیات مگر در زمان جنگ و …،ممنوعیت خروج و ماموریت های نظامی حتی در قالب مستشار در خارج از مرزهای کشور،…. و و و
  عزیزم،قانون اگر رعایت میشد،الان وضع کشور این نبود،
  نمونه بارزش هم عدم مجوز دادن به معترضین.
  این اگر اسمش استبداد نیست، پس چیه؟

  پاسخ

  سلام علیکم
  اینجانب عاشق وطن و عقل ، دین و سیاست، از دولت محترم خواهشمندم در اتفاقات اخیر ، تصمیمات خطرناک و آتش زیادکن، نگیرد، چون قبلا مقامات ارشد که هنوز هم در مقام ارشد حضور دارند متاسفانه در تصمیم گیری قیمت بنزین صدمات جبران ناپذیری را متوجه کشور عزیز کردند از مقامات محترم خواهشمندم در تصمیمات خود عجول نباشند زیرا سرمایه اصلی کشور مردم عزیز می باشند خدای نکرده به مردم بی احترامی نشود، پلیس بازی ها را کنار بگذارید و با مردم رودرو سخن بگویید با زور و اجبار مملکت داری نمی شود ، به هر صورت شما مقامات باید و باید اعتراضات مردم را خیلی محترمانه بشنوید تا از اتفاقات آینده کاسته شود.

  پاسخ

  عجب عکسی ! چقدر کلتهای ساخت ایران بد قولره هستن . بعد این خانومه منظورش چی بوده از بالا آوردن کلت در دست راستش . اونم وسط کلاس ..

  پاسخ

  واقعا”بی انصافی چرا متن خبر راطوری نوشتی که هرکسی میخوند فکرمیکند قراره دانشگاه محل نیروی های مسلح شود.

  پاسخ

  روزبه روز درلاک دفاعی فرو روید ولی اینها برای وداعتان سنگر نخواهد بود

  پاسخ

  درود….واقعا چ لزومی داره که برای عقد قرارداد در هر دانشگاهی یک دفتر نظامی ایجاد بشه….این کار یا بهانه ای است برای مجاز کردن ‌‌وحلال کردن ورود نیروی نظامی به دانشگاه‌ها و دور زدن قانون اساسی کشور(قند در چایی زدن,که سابقه تاریخی داره و مبدع این رسم تاریخی هم مشخصه) یا راهی برای کسب درآمد و رانتخواری جدید و تحمیل هزینه بر دوش ملت….پس برای رفع شک و شبهه بهتره و ارجح تره که این دفاتر در پارکهای علم و فناوری ایجاد بشه ویا حتی بهتر،برای جلوگیری و تحمیل هزینه به مردم و دانشگاه،یک دفتر در خود وزارت علوم و یا بهتر یک میز در کنار میز وزیر علوم دانشمند و فاضل و عالم و بسیجی عزیز دایر بشه،چون اینجور که معلومه از این پس بده بستون و دادوستد وزارت علوم و قوای قهریه کشور چندین برابر میشود…اصلا همه اینها کنار، شما که قانون رو هر جور میخواهید هر وقت میخواهید تفسیر به نفع میکنید دیگه عقد قرارداد و تفاهم‌نامه واسه چیه؟!؟!!!! راحتر باشید از قبل….والااااا

  پاسخ

  کار آخوندها و مسئولان بی کفایت به کجا کشیده که مردم را مقابل مردم گذاشته اند!!
  شدیم اسرائیل و فلسطین دوم
  حالا اونها با اسلحه و تیر جنگی و مردم با سنگ و کوکتل مولوتوف

  پاسخ

  چرا مغالطه می کنید هدف ارتباط دانشجویان با نماینده نیر وهای مسلح برای دریافت امریه است و کار دانشجویان راحت تر می شود ،نه ورود نیرو های مسلح به دانشگاه

  پاسخ

  زهی خیال باطل

  پاسخ

  ناراحت نباش بدتر شده هنوز زیاد نزده بیرو عجله نکن چیزی نمونده فقط دعا کنیم مثل افغانستان نشه

  پاسخ

  خلاف قانونه

  پاسخ

  چرا باید نیروهای مسلح مسقتر بشن توی دانشگاه ؟؟؟؟ دلیل محکمی دارین ؟؟؟؟چرا ما به جای پیشرفت داریم پسرفت میکنیم ؟؟؟؟ چرا من احساس میکنم ما توی فلسطین هستیم و کشورمون توسط اسرائیل اشغال شده ؟؟؟ چرا یک مامور ایرانی باید به مردم خودش شلیک کنه به دانشجوها به دختران جوانمون ،کی جواب این سوالات رو میده ،پس دانشجو کجا باید حرف بزنه و چه کسی پاسخگو هست؟؟ نیروهای مسلح در دانشگاه ؟

  پاسخ

  اگربه خاطراستفاده ازظرفیت علمی دانشگاه‌ها باشد عالیست

  پاسخ

  خوب مثلا که چی اون اسلحه رو به رخ میکشی؟؟مثلا داری ملتو تهدید میکنید؟؟ملت خسته شدن براشون فرقی نداره زنده باشن یا بمیرن،،بالاترازسیاهی رو دیدیم تو این چهل سال،،همه ازاین اسباب بازیا بهترشو زیره سرشون دارن بیاید وسط خیابون ببینیم کی میترسه،، بسم الله

  پاسخ

  این یک بی ابرویی هست ترو خدا نکنید این ادمو شوکه میکنه اون ادم دانشجو بعدن معترض بمراتب خطرناک میشه و کسی میشه که اگر معترض دودل باشه به یک مخالف مصمم تبدیل میشه.کشور دست کیا هست که ایطور تصمیم میگیره

  پاسخ

  با سلام این عکسی ک شما از حجاب این خواهران ما به عنوان پلیس زد شورش گذاشتید در واقع ی دروغ کذبه چون در خیابان ها پلیس زد شروش زن با لباسی ک براشون تهیه شده توسط دولت خلیلی فرق میکنه ب طوری کع اگر بدون ارم نیروهای مسلح بر روی اون لباس یکی از این خواهران ما بیاد بیرون همون گشت ارشاد این خواهران مارو میگیره و این مقداری غریب و خیلی عجیبه ….

  پاسخ

  فقط میتوانم بگویم برای نظام روحانی نظامی که مثل داعش عمل میکند متاسفم وخودم دهه چهلی هستم وشرمنده که دراغتشاشات57 شرکت کردم

  پاسخ

  فقط این کار کم بود.تا یه مشت بیسواد و دیکتاتور بخوان مملکتو اداره کنن باید بد تر از اینها رو هم انتظار داشته باشیم.آخه دانشگاه جا نظامیه،مگه پادگانه.

  پاسخ

  بی قانونی که بسیار جذاب هم هست اصولی هست که ازاصلول دین سرچشمه گرفته قوانین اساسی را نقص کرده وباعث شده که امروز مردم بخاطرش. به خیابان بیان خود دانید موفق نخواهد بود

  پاسخ

  اینقدر به مردم توهین میکنید با اعمال زور حتی دردانشگاه .. اما بدونید همیشه همین طور نخواهد ماند … منتظر روز حساب باشید که ان روز نزدیک است … وسلام .

  پاسخ

  من خودم بارها در دانشگاه عوامل منافق مسلح دیده ام پس باید نیرویی بازدارنده و مسلح باشد تا جان دانشجویان از حمله احتمالی نجات دهد.

  پاسخ

  شما که در دانشگاه افراد منافق مسلح رو دیدی اگر برخورد نکردی و اطلاع ندادی خودت هم مجرم و همراه منافقین بودب

  پاسخ

  چرا چرت و پرت میگی کدوم دانشجو تو کدوم دانشگاه توسط عوامل منافق کشته شده یا حتی تهدید شده

  پاسخ

  باسلام
  تعجبم از اینه که بعد از این همه سال تحصیلات و به حساب خودتون آگاهی و علم و دانش…هنوز نفهمیدیم یا نفهمیدید که هیچ چیز با زور و دستور و اجبار جز این که جو و بدتر کنه و احساس بده بین فردی و بیشتر کنه اتفاق دیگه ای نمیوفته…لطفاً جو دانشگاه هارو امنیتی نکنید..
  نیروی نظامی مختص شرایط ضرور و مکان خودشون هستن…
  به قول شاعر..هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد..‌‌…

  پاسخ

  سلام
  جنابعالی که تحصیلات عالی دارید چرا دقت نمی‌کنید و تنها با دیدن تیتر کاملا اشتباه قضاوت می‌کنید؟
  لطفاً متن رو با دقت مطالعه بفرمایید خواهید دید که اصلا تیتر با متن همخوانی نداره عکس هم هیچ ربطی به دانشگاه و محیط دانشگاهی نداره. کدام‌یک از دانشگاه‌های ما دخترانی با چنین حجاب یک‌دستی حضور دارن!

  پاسخ

  باسلام.
  اینقدر ناشیانه وعجولانه عکس رو بافتوشاپ درست کردید که اولا زاویه دست نسبت به فرد خیلی تابلو هست ودوما اسلکه کلت بدون خشاب که از کف کلت مشخصه به وضوع این بازی بچه گانه رسانه های معاند رونشون میده،فقط میتونم بگم متاسفم واسه جماعتی که نون نمک مملکت امام زمان(عج)رو میخورند وبه عمد وبه سهو میخواند کشور رو ناآروم جلوه بدند،جماعت نفهم شامل هر دو گروه منحرف و جماعت دین نما هم میشه.

  پاسخ

  میدونید تکه کلام همه شما شده معاند و دشمن ..یه کره زمین داریم با نزدیک به ۹۸ درصد معاند و دشمن فقط ما تافته جدا بافته ایم.فرشتگان روی زمین نزدیک به ۸۰ میلیون فرشته .اوه ببخشید اشتباه گفتم نزدیک به ۲میلیون فرشته ی روی زمین.بقیه مردم ایران یعنی همون ۷۸میلیون هم جزء معاندین هستند.

  پاسخ

  خلاف قانون شهروندی است و به شدت با حضور نیروهای مسلح در دانشگاه مخالفم

  پاسخ

  چرا تو دانشگاه؟؟ اصلا به خونه ی هر دانشجو 1 مامور مسلح با حق تیر بفرستید

  پاسخ

  واقعا باید خون گریست برای ایران که همچین حکمرانان و مسئولینی داره
  همه نخبه ها رو فراری دادین و انگل زاده های خودتون رو با رانت همه جا مسئول کردین

  پاسخ

  واقعا خلاف قانون است.
  من استاد معارف از طرف نهاد مقام معظم رهبری در یکی ازدانشگاهها هستم وبا این کار مخالفم.
  ما باید به سمت کارفرهنگی بریم واین تصمیمات نفوذ منافقین در جبهه خودی است.
  ما باید جذب حداکثری کنیم واین برخلاف مصلحت نظام هست.
  اللهم عجل لولیک الفرج

  پاسخ

  اجازه ورود نظامی به دانشگاه و مدارس و سپردن مدیریت آنها به نظامی یعنی پادگانی کردن محیط های دانشگاهی و فرهنگی و… در نهایت یعنی خدا حافظ علم و دانش
  آری و بلی گفتن به خشونت و قتل و کشتار مردم و فراری دادن نخبگان و واگذاری قدرت به پخمگان

  پاسخ

  بیشترازاین هم انتظاری نداشتیم ازحکومت جمهوری اسلامی
  همیشه جواب اعتراض مردم ایران گلوله بوده😨

  پاسخ

  من از استقرار نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها بسیار راضی ام چون هم از هرج و مرج در دانشگاه‌ها جلوگیری میکنند وهم فرزندانمان تحت کنترل این بزرگواران نظم وقوانین دینی را درست رعایت میکنند چون رئیس دانشگاه‌ها ومعاونان ومسئولین دانشگاه‌ها وظایف خود را در امور دینی درست انجام نمی دهند پس نیاز به این کار هست بنده در این مورد از مسئولان ورئیس دانشگاه‌ مطالباتی مکرر داشتم ولی توجهی نشده علم جوانانی که خالی از دین و معنویت باشند به چه دردی می‌خورد مثلا دکتری که بهترین طبابت را بکند ولی دین وجدان نداشته باشد مردم را سرکیسه کند این علم به درد نمیخورد

  پاسخ

  اتفاقا بیشتر ما مسلمونها دیندارها سر مردم رو تویِ کیسه میکنیم.الان خیلی از دکترهای اروپا آمریکایی دین ندارن ولی انسانیت دارن.وبرای بشر وحیوان احترام قائل هستن.دنبال پول ومنافع نیستن.بیشتر نتیجه ی طبابتشون براشون مهم هست.تا سر مردم رو توی کیسه کردن

  پاسخ

  تا قبل از این فکر می کردم دین مجموعه ای از اعتقادات قلبی و باورها یی است که به شیوه ای صحیح آموزش داده می شود. فکر نمی کردم که دین در سرنیزه ها و سلاح های نیروی انتظامی لانه دارد و با گلوله بر مغز و قلب افراد وارد می شود. شما با اینهمه نگرانی چرا باورهای دینی را طوری به فرزندتان آموزش ندادید که با حضور در جامعه آن را فراموش نکند. اگر سلاح گرم ندارید حداقل از سلاح سرد برای آموزش دینی که می فرمایید در منزلتان استفاده بفرمایید شاید جواب بگیرید.

  پاسخ

  تو هم از عوامل مزدور اختناق هستی

  پاسخ

  آره تمام دانشجویان نیروهای ضد انقلاب هستن و باید به سختی باهاشون برخورد بشه ، اصلا چه حقی دارن دانشجو شدن،

  پاسخ

  احتمالا نیت کردن در دانشگاه را ببندن🙄.
  هر حرکت اشتباه میتونه هزینه و بار امنیتی جبران ناپذیری برای ایران داشته باشه. البته هر اتفاقی بیفته دودش مستقیم به چشم ملت میره و آقایون مستثنی هستند.

  پاسخ

  گیرم ک خلق جهان را با فریبت فریفتی …

  پاسخ

  باید روند پیش برن زیر خودشون کشیدن. مواظب کاراتون باشید

  پاسخ

  تیر خبر و عکس کاملا مغایر با اصل خبر است و خود این مصداق دروغ‌پراکنی و تشویش اذهان عمومی است که جرم محسوب می‌شود و قابل پیگرد قانونی است.
  اصل خبر در اصل تعامل بین دانشگاه و نیروهای مسلح است نه استقرار نیروهای مسلح در دانشکاه

  پاسخ

  دانشجو ها شورش را در آورده ان . یکی نیست به اینا بگه آقا و خانم دانشجو ، شما مگه نیومدین برای تحصیل علم ؟!!!! دانشجو جماعت همیشه دردسر سازه

  پاسخ

  نحوه و ساعت ورود توپ و تانک به محوطه دانشگاه رو هم کاش اعلام میکردید

  پاسخ

  همه جا رو امنیتی کنید مدرسه ها بازار خونه ی مردم کوچه ها دهات همه جا!!!!!

  پاسخ

  حرفات اوکی ولی چرا عکسی که گزاشتی دستش فوتوشاپه

  پاسخ

  والا عکس مربوط به خبرگزاری فارس رفقای خودتونه. فتوشاپی هم هست کار اوناس!

  پاسخ

  مشخصه های حکومت کمونیستی یکی پس از دیگری در حال نمایان شدن است!

  پاسخ

  چقدر شیوه حکومتتون داره شبیه کره شمالی میشه

  پاسخ

  خلاف قانون وخلاف آزادی که ازحقوق اولیه هرانسانی است وقتی سال ۵۷ مردم توخیابان شعاردادن استقلال آزادی چی شدمگه آقای خمینی نگفتن شمانمیخواهیداقای خوتان باشید!!!!!

  پاسخ

  دانشگاهِ یا پادگانِ؟خیلی جالبه پیشبندِ یا فاطمه ی زهرا بسته بعد کُلت بلند کرده.لطفا برو خودتو اصلاح کن.حضرت فاطمه بعد نماز برایِ شیعیان وغیر شیعیان دعا میکرده هیچوقت سلاح برای کشتن هموطنش بلند نکرده.خیلی دوست دارم روز قیامت وقتی حقایق آشکار میشه این منحرفین رو اونجا ببینم وبهشون بگم دیدید، راهتون باطل بود!پس بچشید عذاب جهنم را که بدعذابی ست.لطفا نظرم رو منتشر کنید.این که حاوی فحش وناسزا نیست

  پاسخ

  مگه نظر ما مهمه؟؟؟

  پاسخ

  متاسفانه مسئولان کشور بجای این که به فکر حل مشکلات مردم باشن باعث دودستگی بین مردم شدن و این دقیقا همون کاریه که دشمنان ایران به دنبال ان هستن .

  پاسخ

  سلام
  شما خبری جهت دار منتشر می کنید و بعد نظر خواهی می کنید . واقعا شما مدعی انجام کار رسانه ای پاک هستید ؟!!!
  اگر کمی منصف و حتی اندکی پیرامون خبر تحقیق می کردید متوجه می شدی افتتاح دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه با هدف استقرار نیرو در دانشگاه نیست و هدف ارتباط علمی و پژوهشی برای انجام پروژه های صنعت نظامی می باشد و اتفاقا این عمل امکان درآمد زایی برای دانشگاه و دانشجو می باشد . لطفا خبر را انحرافی به خورد مخاطب خود ندهید .

  پاسخ

  بهتره خودتون را به کوچه علی چپ نزنید و از فردا سلام کنید به جمهوری کمونیستی ایران از نوع اسلامی

  پاسخ

  هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد
  هم رونق زمان شما نیز بگذرد
  آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست
  گرد سم خران شما نیز بگذرند
  مملکتی که چو غرش شیران گذشت و رفت
  این عوعو سگان شما نیز بگذرد

  پاسخ

  بزرگترین مشکل در کشور ما این است که افرادی که در مناصب هستند متلسفانه موکلین خود را وکالت نمیکنند.
  نماینده مجلس نماینده تمام اقشار و گروها هست.رئیس جمهور ریاست جمهور عدهای خاص نیست. و وزیر علوم وظیفه لش دفاع از دانشگاه و دانشجو هست.اما متلسفانه هر موقع مشکلی پیش می اید هیچ کس حاضر نیست جواب معترضین را بدهد یا پیگیر خواسته انها باشدیعنی طوری رفتار میکنند که این جماعت معترض از اسمان امدند و هرگونه صحبت و گفتگو و شنیدن حرفهایشان ننگ شمرده میشود و هیچ کس در مقابل انها مسئول نیست..تا زمانیکه اعتراض شنیده نشود فضا غبار الود هست و اشوب و بلوا و اعتراض قابل تفکیک نیست

  پاسخ

  دانشگاه محل تربیت نیروی متخصص است. هر نهادی هم به هر تخصصی نیاز دارد می تواند این افراد متخصص را بکار بگیرد. با داشتن دفتر در دانشگاه مشکل هیچ نهادی حل نمی شود. شیوه صحیح آن است که دفتر در همان نهاد مورد نظر تشکیل شود و این نیروهای متخصص در آن استقرار یابند و پروژه های پژوهشی مورد نیاز را انجام دهند. در مجموع این برنامه هیچ نتیجه مثبتی ندارد و به نوعی دور زدن قانون برای حضور نیروی نظامی در دانشگاه است.

  پاسخ

  واقعا بعضی وقتها لازمه گزینه لایک باشه

  پاسخ

  اینهم میشود گشت ارشاد و رعب و وحشت دانشجو .فضای دانشگاه و جامعه رو بشدت ملتهب میکند .چرا میخواهید با یه پانسمان سطحی یک زخم عمیق را که باید جراحی بشه درمان کنید .اینگونه طرحهای سطحی نشان از این میده که ساختار بیمار و بیماری رو هنوز نمیشناسید .در واقع شما طبیبی هستی که هنوز تشخیص ندادی بیماری چیست و آموزش ندیدی چطور درمان کنی .بازهم سرکوب و سرکوب نسخه ی شماست .ناامیدمون نکنید

  پاسخ

  تو یعنی هنوز امید داری که میگی ناامیدمون نکنین…؟

  پاسخ

  چرا فرافکنی می کنید من که یه دیپلم ردی هستم متوجه شدم که قصه چیه قطعا دانشجوهای شریف.چمران.ووووبهترمیدونن ولی شماطوری تیترزدی که انگار هردانشگاهی قراراست با ۲گردان نیرو اشغال
  شود

  پاسخ

  صدرحمت به طالبان و داعش
  از بین این همه کشورها ،چرا شبیه کره شمالی میشیم رفته رفته

  پاسخ

  بجای نظرات و قضاوت عجولانه بریم دقیقا درباره اصل قضیه مطالعه کنید…

  پاسخ

  خیلی‌هم‌خوبه‌فقط‌درست‌نشونه‌بگیرن‌اشتباهی‌کس‌دیگه‌ای‌نزنن!

  پاسخ

  این زن که اسلحه دستش داره جزو یکی از همسایگان ماست که کسی در هفته شاید یه بار آینو ببینه /خلاصه از سایه خودش هم میترسه و زندگی خرابی داره

  پاسخ

  هم وطن هم درد من همه ی اینا از سایه شون میترسن جهنمی که توی زندگی تجربه میکنن به مراتب بدتر از اون چیزیه که فکرشو کنی.

  پاسخ

  خوبه دانشگاه هم بشه پایگاه نظامی

  پاسخ

  صفحه تکراتو کاملآ هماهنگ با منافقین و مخالفین جمهوری اسلامی حرکت می‌کنه و جز براندازی کار دیگه نمیکنه اگر این صفحه در کشورهای اروپایی و انگلیس و حتی کشورهای عربی چنین قلمی میزد مثل خاشوقچی دهن این نویسنده را سرویس میکردند ولی باز هم این منافقین میگن آزادی بیان نیست.

  پاسخ

  سلام دوست عزیز
  اول از همه خوشحالیم که تکراتو رو می خونین و خوشحالتر که براتون مهم بوده و کامنت گذاشتین
  ما توی همین مملکت زندگی می کنیم و مسلما هر چقدر ایران قدرتمندتری داشته باشیم برامون لذت بخش تره و مایه افتخارمونه
  هدف ما در تکراتو همیشه اطلاع رسانی درست و دقیق بوده، ما به دنبال اینیم که هم دانش خودمون و هم جامعه ای که در اون زندگی میکنیم رو ارتقا بدیم، بتونیم یاد بگیریم که درست فکر کنیم و این رو به دوستانمون هم انتقال بدیم این شکلیه که یه یک ملت میتونه رشد کنه و تصمیم های درست بگیره. البته طبیعیه که در این مسیر ما هم اشتباهی داشته باشیم، اما احساس می کنیم که رسالتمون صرفا رسوندن خبر دقیق به مخاطبینمون هست
  شاید تنها چیزی که شما و یا دوستان دیگه ای رو دچار چالش کرده باشه، صرفا انتخاب خبرها برای انتشار باشه
  جالب اینجاست که در این مسیر هم از سوی دوستان چپ و هم عزیزان راست مورد انتقاد قرار میگیریم. اما مهم اطلاع رسانی درست و دقیقه که بتونه شاید برخی از ما رو به فکر بندازه تا از مسئولین و قاتونگذارن مملکت انتظار درست و به جا داشته باشیم
  طبیعتا هم باید به موضوعاتی بپردازیم که احساس میکنیم چالش برانگیزه، ما باید نقد کنیم. اگر فقط قرار بر گفتن موضوعات خوب و تعریف و تمجید باشه که هیچ وقت پیشرفتی صورت نخواهد گرفت، چون شما زمانی به دنبال بهبود و رشد میری که بدونی مشکلاتی وجود داره که باید برطرفش کنی والا چیزی که درسته چرا باید اصولا تغییری توش ایجاد بشه!
  در هر صورت بازهم ممنونم از کامنتی که گذاشتی و امیدوارم که بتونیم راهی که میریم دقیقا مطابق با فکر و نظری باشه که داریم
  موفق باشی

  پاسخ

  خود دولتمردان اجرایی میکنند بعد به مردم می‌گویند
  دقیقا مثل جریان پول زور مخابرات . تابستان قانون کردن حالا به مردم گفتن
  اصلا شما خودت رو ناراحت نکن

  پاسخ

  واقعا چنین حکومتی مردمی است …

  پاسخ

  😂😂😂😂😂ایران🤣🤣🤣🤣😂😂😂

  پاسخ

  خودتون جواب خودتون رو دادین:
  در مواردی که اعضا دانشگاه و یا وزیر علوم درخواست بدهن نیروهای امنیتی می‌تونن ورود کنن؛ قبلاً مقطعی بوده الان خواستن حضور مستمر داشته باشن اون‌هم در چارچوب قانون… حوادثی که در دانشگاه‌ها رخ داد نشون داد که صرف تحصیلات نمی‌تونه ضامنی بر اخلاق باشه! و هیچ مکان و جای‌گاهی قدیس نیست که از تخطی و جرم مبرا باشه و باید کنترل اخلاقی و قانونی در همه جا صورت بگیره؛ این عین قانونه…

  پاسخ

  بابا یکی از همین بمبهای اتم ک ساختین بزنین وسط ما مردم راحتمون کنید از این زندگیه سگی

  پاسخ

  کره شمالی شعب دو،خدا حافظ آزادی ،پدران ما انقلاب کردن که آزاد باشیم اما الان

  پاسخ

  متاسفانه جو کشور بسیار امنیتی شده ، حتی بدتر از داستان هیتلر!
  من از چند روز قبل دخترم رو از رفتن دانشگاه برای همیشه با موافقت خودش منع کردم بجای آن در یک صراغی و طلا فروشی مشغول آموزش است!

  پاسخ

  حالا نمیشه این دفتر را داخل یه پادگان بزنند و رییس دانشگاه بره اونجا قرارداد هاش را امضاء کنه

  پاسخ

  حجاب اجباری 🤢🤢🤢

  پاسخ

  ما در دنیا هرچی میکشیم از دست اصلحه میکشیم اگر اصلحه و صلاح کشتار جمعی در دنیا جمع آوری بشوددیگر هیچ کس در دنیا ادعای برتری قدرت نمیکند نتیجه میگیریم اصلحه مقصر اصلی است لعنت به کسی که تفنگ را اختراع کرد،من اصلحه رامی‌بینم از ترس غش میکنم دانشجوی بدبخت با دیدن اصلحه آیا میتواند درس بخواند خدا رحم کنه به همه امیدوارم امام زمان ظهور خواهد کرد و صلاح های کشتارجمعی را نابود خواهد کرد و همه دنیا در امنیت وآرامش زندگی خواهندکرد همه دعا کنیم که امام زمان هرچه زودتر ظهور کند تا دنیا رنگ خوشی و خوشبختی را ببینید آمین یا رب العالمین به حق محمد وال محمد

  پاسخ

  خب ایشان بخاطر کنترل فضا ی دانشگاه ودانشجویان یاغی می خوان با حضور نیروهای مسلح ازداخل جلو اجتماع و اعتراض را بگیرن …واقعا جای تاسفه که بجای کرسی‌های گفتگو وپاسخگویی به سوالات و مطالبات جوانان جامعه فقط تمام تلاش دولت حاکمه بر سرکوب و ایجاد رعب و وحشت است

  پاسخ

  این نشان میده دولت حاکم حسابی از دانشجوها ترسیده …ولی فضارا باپادگان اشتباه گرفته…این زودپز فعلا داره بخار بیرون میده و سوت می کشه اگه جلو خروج بخار و سوتش را بگیرید یکهو منفجر میشه و کلا نابودتون میکنه…

  پاسخ

  این جمهوری اسلامی به جز تفنگش هیچی و هیچکس باهش نمونده

  پاسخ

  شما که تصمیم به درست کردن و آباد کردن ندارین، چون تواناییش رو ندارین،از منطق خشن و سرکوبگر شما چیزی بیش از این انتظار نمیره. ولی بترسید از روز حساب.

  پاسخ

  دانشگاه چیه تو مدارس ابتدایی هم نیرو گذاشتن وقراره تو هر خونه ای هم یه پایگاه بزنن والا

  پاسخ

  خداوند لعنت کنه شما ها رو ان شالله

  پاسخ

  اینا برای بقای دیکتاتوریشون خودشونو ب هر اب و آتیشی میزنن

  پاسخ

  این حضرات دارن دقیقا قوانین دوران هیتلر نازی رو در کشور پیاده میکنن ، البته بنام اسلام ، پس عذاب الهی بیشتر یقه شما و اندیشمندان و نظریه پردازان و ماموران رو در آخرت میگیره ، البته نسل های آنها هم تاوان خواهند پرداخت .

  پاسخ

  دمت گرم همینجوری پیش برو اصن فشار و بیشترش کنید بزار مردم بیشتری بیدار بشن 👏👏👏👏👏

  پاسخ

  اسم دانشگاه را عوض کنید زایشگاه

  پاسخ

  این همون آدمی که به بچه های صنعتی شریف گفت بیاین بیرون خبری نیست بعدش بچه ها رو گرفتن.آیا میشه به حرف این آدم اعتماد کرد.رسما میخوان سرکوب بیارین وسط دانشگاه

  پاسخ

  آیا حضور نیروهای مسلح در دانشگاه با هدف فناورانه به آرمان و اهداف خودش وفادار خواهد ماند؟ آیا حضور نیروهای مسلح منجر به دخالت در امور اداری و انضباطی دانشگاه و امور دانشجویی نخواهد شد؟ آیا اخلاق حرفه ای در محیط دانشگاه نیازمند ضمانت اجرایی توسط نیروهای مسلح است؟

  پاسخ

  پس چی شد؟؟؟شما که تا دیروز میگفتین ما هیچ نیرویی به مدارس و دانشگاه نفرستادیم،،حالا نیروی مسلح مستقر کردین؟؟یعنی اونقدر بدبخت هستین که بچه هارو با اسلحه میخواین ساکت بکنی ؟؟افتخارم میکنید؟؟این ننگه واسه یه حکومت که نتونه مملکتسو درست اداره بکنه ودرآخر به سلاح متوسل بشه،،،

  پاسخ

  کشورای دیگه فکر پیشرفت هستن،دارن به موجودیت خدا دست پیدا میکنن،،اینا تازه میخوان فرهنگ زمان جاهلیت رو اجرا کنن،، از خدا وخلقتش فقط اسمشو بلدن،،،،صدرحمت به جاهلان عصر جاهلیت

  پاسخ

  ببخشید ایشون خواست نخبه شناسی کنه غلط املایی شون ویرایش کنید.😂
  منتظر دعوت نامه فرار مغزها باشید شما😂 !!!

  پاسخ

  پادگان گذاشتن واسه دانشجو که مثلا حرکتی نزنه . با این جور بی فکری ها مردم بیشتر تحریک میشن.
  جای اینکه فکر مردم باشن و خواسته مردم فکر خودشونن آسایش و راحتی و خوشگذرونی خودشون
  مبادا آب تو دلشون تکون بخوره ……

  پاسخ

  یک ساله کشورو کردین هئیت صداسیما هم که بدتر بچه های جهاد تبیینم که اول هفته آب دعا میریزن توی سده کرجو لتیانو شهرای دیگه یعنی واقعا انقدر دستتون خالیه از متخصص که این مثلا متدینای بیعلمو گذاشتین کار کنن ؟نکنید آقایون تادیرنشده دل مردمو بدست بیارین خیلی سریع دیر میشه ها دیدید که یه مرگ ناخواسته چطور تبدیل به خروش شد پس بازم اینشکل اتفاقای غیرمنتظره میفته ها انقدر مغرور نباشین یکم از ائمه یادبگیرین

  پاسخ

  واقعاً کارو ببین به کجا کشوندید که دهان دانشگاه رو با سلاح گرم میخواید ببندید!! آیا میشه!؟؟؟

  پاسخ

  تو این مملکتی که هرساله قانون عوض میشود بعنوان اقتضای زمان ،پس انتظار بیشترازاین نمیتوان داشت که اصلا قانون واجرای ان معنای خاص خود را نخواهد داشت،یعنی هرانچه را که ما بگوییم،یا مجلسی که بعنوان قانونگذار جامعه میباشد ،شان ومنزلت ان ازبین خواهدرفت.اگرچه هرکس نظری هم بدهد چه نخبه ،چه تحصیلکرده وچه عموم مردم،قرارنیست ترتیب اثرداده شود، بقول معروف،دیدیم که میگیم.

  پاسخ

  از یک طرف میگویند میخواهیم درگفت وگو را با مردم و خصوصا قشر دانشجو باز کنیم ازطرف دیگر در دانشگاهها ومراکز آموزش عالی نمایندگی نیروی نظامی_ امنیتی مستقر میکنند. دم خروس را باورکنیم یا قسم حضرت عباس؟! سلام کمونیسم. سلام کره شمالی.

  پاسخ

  اشتباه نکنید یه انسان عاقل هیچوقت یه اشتباه رو ۲ بار تکرار نمیکنه و در این وضعیت انجام این کار انگار بنزین بریزی رو آتیش و بعدا هم بخواد عملی بشه باز هم مانند گشت ارشاد با یه اشتباه باعث میشه ایندفعه کل کشور و بالای ۷۰ میلیون نفر بریزن تو خیابون پس نکنید و با توصیه چند بی عقل شما هم خودتون این اشتباه رو انجام ندین بعد هم آن رو گردن کشور دیگه بندازید

  پاسخ

  مگه جنگه ؟؟!!🤣🤣

  پاسخ

  صد درصد بر خلاف قانون میباشد

  پاسخ

  بنظر من خود قانونی که برای ممنوعیت ورود پلیس به دانشگاه تصویب شده خودش یک قانون تبعیض آمیز است و نیاز به بازنگری دارد، مگر دانشجو معصوم از جرم است!!

  پاسخ

  به دبستان چطور؟؟؟

  پاسخ

  خب خبری جان خودت میگی تو قانون گفته با اجازه وزیر میشه…الآنم وزیر اجازه داده دیگه…

  پاسخ

  در قانون ما ایران تحصیل و درمان کاملا رایگانه پس چرا اونا رو اجرایی نمیکنن قانون رسید به اینا؟
  دیروز ۲ ورق سفالکسین و ۱ عدد شربت اکستامتورفان خریدم ۷۵ تومن پول دادم
  ۱۰ تومن این مبغ میره شرکت دارو سازی بقیش به خزانه و در اخر جیب اقازادها اونر اب عشق و حال

  پاسخ

  قانون ، کدوم قانون
  قانون ربا و رشوه و اختلاس در بانک‌ها، کارخانه ها ، ادارات ، وزارتخانه ها
  با این کار بزرگترین لطمه را به این مملکت می‌زنید گرچه براشون مهم نیست آقازاده های خودشون خوش باشند گور بابای ملت

  پاسخ

  در راستای توسعه همکاری‌های مشترک علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری قرار است نیروهای مسلح با دانشگاه ها در کشور تعامل داشته باشند.

  پاسخ

  قانون خوبه ولی تبصره هاش وقتی میاد وسط مثل همین خراب می‌کنه قانونو.این مطلب یعنی اولین حرکت بزرگ برای دور زدن قانون همین

  پاسخ

  دقیقااااا ایول،والله حالا بگو حجابم برداشته بشه،چی میشه مشکل اقتصادی حل میشه؟ما جونا بیکار با مدرک فوق لیسناس میریم سرکار؟میتونیم تو رفاه باشیم ؟نه،نمیدونم چرا ملت ما انقدر احمقا که چسبیدن به این حجاب آقا مشکل ما مشکل بیکاریه مشکل نبود رفاه و پوله،والله حجاب مگه چشه آخه،اول باید قوانین اصلی اجرایی بشه بعد حجاب خود به خود درست میشه

  پاسخ

  الان عکس اون خانم که اسلحه دسته چی میگه؟!!!نکوشیمون

  پاسخ

  با هرگونه وبه هر عنوان حضور نیروهای نظامی و انتظامی در دانشگاها مخالفم

  پاسخ

  سلام این آبروریزیه مگر ما حرفی برای گفتن نداریم که به زور متوسل شدیم

  پاسخ

  لا اکراه فی الدین
  رسول خدا(ص)

  پاسخ

  سلام دست دشمن هرجاباشدبایستی قطع شود چه در دانشگاه چه درمجلس چه دردادگستری چه در دولت چه درارگانهای وغیره بایستی مقابله نمودمملکت ما خون بهاداده-شهداوایثارگران درهمین راقیام-نمودندتاکشورمان مصون بماندازلوث-دشمن انشاالله موفق باشید

  پاسخ

  آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است چرا از این بچه ها انقدر میترسید مگه چی میخوان مگه چکار کردن فقط و فقط حق اجتماعی و انسانیشون رو طلب میکنن و خواهان عدالت و مبارزه با فساد هستن

  پاسخ

  با زور اسلحه تا کی میخواید ظلم و ستم کنید بخدا این مردم گناه دارند ۴۰ سال با مشقت زندگی کردن کمی شما تغییر کنید درخواست زیادی ندارند وگرنه همین اسلحه ها برعکس عمل خواهند کرد

  پاسخ

  آخه باید یه محلی باشه که دانشجوها را سرکوب کنه اگه خواستشون را گفتن، مثل طرح صیانت ،که دراصل طرح خیانته،تو خونه مردم هم دفتر بزارین، بد نمیشه مردم را کنترل کنن،کدوم ظالم را تو تاریخ سراغ دارین که دستش رونشده

  پاسخ

  نظر متفاوت است برای اینکه نیروی انتظامی برای هر نفر بذار ند درکل کشور نه در جایی که برای آموختن علم است خیال بعضی ها راحت میشه ..این چه حرفی هست .قضاوت با شما عزیزان .. بقول قدیمی ها چرا از سایه خودمون رم می کنیم…یعنی می ترسیم..

  پاسخ

  کاملا برعکس قانون است و وجود چنین دفتری غیر قانونی و با قانون اساسی در تضاد است
  دانشگاه را پادگان نکنید باز هم با وجود چنین دفتری کارهای مربوطه دانشجو روانه مراکز مختلف برای کاغذ بازی می شود

  پاسخ

  انجمن اسلامی- بسیج-حراست- کم بودن هنوز قراره نیروهای مسلح در دانشگاه بسازن خدایا توبه . خوب از همون روز قبول شدن در دانشگاه به کمرش یه بمب ببندید تا کسی صداش مخالف نظرتان بود آنرا منفجر کنید چرا این همه این در و آن در میزنید . تعارف نکنید شما را بخدا

  پاسخ