فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

سرعت فناوری 5.5G چقدر است؟

به‌زودی شاهد به‌روزرسانی جدید شبکه 5G خواهیم بود. گفته می‌شود که بعد از آپدیت، سرعت فناوری 5.5G به 10 گیگابایت بر ثانیه افزایش پیدا می‌کند.

کریپتال گلوبال

این روزها تعداد کاربران 5G به صورت روز افزون در حال افزایش است؛ اما هنوز تمام مخاطبان فضای مجازی و کاربران گوشی‌ها و دستگاه‌های هوشمند، به این فناوری مجهز نیستند. باتوجه به استفاده روزانه کاربران از شبکه‌های اجتماعی و وابسته شدن اکثر بیزینس‌ها به فضای مجازی، می‌توان گفت که زندگی مردم در سراسر دنیا به شکل غیر قابل انکاری به اینترنت گره خورده است؛ به همین جهت، بهره‌مند شدن از اینترنت پرسرعت به یک امر ضروری مبدل شده و با اطمینان می‌توان گفت که شبکه 5.5G در مدت زمان کوتاهی، کاربران بسیاری را تحت پوشش خود قرار می‌‌دهد.

طبق اخبار منتشر شده سرعت فناوری 5.5G حدود 10 گیگابایت بر ثانیه خواهد بود و در مقایسه با شبکه 5G که از سرعت 1 گیگ بر ثانیه پشتیبانی می‌کند، پیشرفت چشمگیری محسوب می‌شود.

یبشتر بخوانید: رکورد جدید انتقال داده شکسته شد ؛ دانلود 225 هزار فیلم در هر ثانیه!

جزییاتی درباره سرعت فناوری 5.5G

کمپانی هواوی در کنفرانس انجمن موبایلی جهان که اخیرا در تایلند برگزار شد، اعلام کرد که شبکه پرسرعت 5G بیش‌از ۷۰۰ میلیون کاربر را در سراسر جهان تحت پوشش خود قرار داده است‌. در ادامه رئیس هیئت مدیره هواوی (کن هو)، اطلاعاتی درباره سرعت فناوری 5.5G و پتانسیل‌های این شبکه بیان کرد‌.

لازم به ذکر است که برگزاری رویداد انجمن جهانی پهنای باند موبایلی سال ۲۰۲۲، بر عهده کمپانی‌‌های هواوی، GSMA و GTI است. این انجمن هر سال با حضور شرکت‌های فعال در حوزه شبکه‌های موبایلی برگزار می‌شود و هدف اصلی آن، گفت‌وگو و پیدا کردن راهکار‌های مناسبی جهت کسب موفقیت‌های تجاری شبکه 5G و تکامل این فناوری در کنار استفاده بهینه و جلوگیری از وارد شدن خسارت به منابع زیست محیطی است.

شبکه 5.5G

در ادامه، مدیر اجرایی هواوی (دیوید وانگ) اطلاعاتی درباره سرعت فناوری 5.5G ارائه داد. به گفته وانگ تغییرات گسترده و سریعی را پیش‌رو داریم که نیازمند زیرساخت‌های دیجیتال خواهد بود. بنابر گفته وانگ تکنولوژی 5.5G به لطف شبکه‌ای که از صدها میلیارد اتصال تشکیل شده و هوش مصنوعی داخلی، قادر است به سرعت ۱۰ گیگابایت بر ثانیه دسترسی پیدا کند. ناگفته نماند که تکنولوژی مذکور هنوز در مرحله توسعه قرار دارد و احتمالا تا زمان عرضه آن، زمان زیادی باقی مانده باشد؛ با این حال فناوری 5.5G تا این لحظه دستاوردهای بزرگی داشته و مراحل استانداردسازی اولیه آن به خوبی پیش می‌رود.

مدیر اجرایی کمپانی هواوی در پایان صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد: برای ایجاد پهنای باند وسیع لازم است از منابع کم‌تر از ۱۰۰ گیگاهرتر استفاده کنیم. موج‌های میلی‌متری یک باند فرکانس مهمی برای 5.5G خواهند بود. اپراتورها برای ارائه سرعت ۱۰ گیگابایت بر ثانیه، لازم است بیش از ۸۰۰ مگاهرتز از طیف این باند را در اختیار داشته باشند. همچنین، باند ۶ گیگاهرتز برای 5.5G نقش حیاتی ایفا می‌کند و احتمال می‌رود که طیف ۶ گیگاهرتز در کشورها به مزایده گذاشته شود. علاوه‌بر‌این، می‌توان طیف کم‌تر از ۶ گیگاهرتز را برای ارائه پهنای باند 5.5G دوباره پیکربندی کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره سرعت فناوری 5.5G چیست؟ آیا این تکنولوژی می‌تواند ارتباط کاربران با فضای مجازی را دست‌خوش تغییرات گسترده‌ای کند؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید و جدیدترین اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر