coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

بیانیه سحاب پرداز در خصوص اتهام نقش داشتن در فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنتی

دیروز در تکراتو برایتان از تحریم شرکت فناوری داده سحاب پرداز توسط آمریکا نوشتیم. حالا بیانیه سحاب پرداز در خصوص اتهام نقش داشتن در فیلترینگ توسط این شرکت برای تکراتو ارسال شده که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

شرکت فناوری داده سحاب پرداز، روز گذشته به دلیل آنچه «نقش این شرکت در خدمات فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی» عنوان شده بود، در لیست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت. با تحریم سحاب پرداز توسط آمریکا، این شرکت هم به یکی از پرتعداد شرکت‌ها و مقامات حوزه فناوری بدل شد که در لیست تحریم‌های آمریکا جای گرفت.

بیشتر بخوانید: جدیدترین و مهمترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از فیلترینگ اینستاگرام تا بازی های آنلاین!

بیانیه سحاب پرداز در خصوص اتهام نقش داشتن در فیلترینگ

سحاب پرداز اما در واکنش به قرار گرفتن در لیست تحریم‌های آمریکا، بیانیه‌ای رسمی منتشر کرده که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

«بیانیه سحاب در محکومیت تحریم ایالات متحده آمریکا، هجمه‌های وارده به همکاران سحاب و اتهامات ناروای این روزها

به نام خداوند مهربانی‌ها

قرار دادن شرکت سحاب (سامانه گستر سحاب پرداز) در لیست تحریم‌های مالی آمریکا، علیرغم اینکه در پوششی زیبا به نام آزادی بیان پیچیده شده است، در واقع تلاشی برای محدودسازی یک شرکت دیگر حوزه فناوری‌های نوین به بهانه‌هایی واهی و اتهاماتی کذب و بدون پایه و اساس و ایجاد مانع برای رشد صنایع تاثیرگذار در ایران و رسیدن به ایران قوی در حوزه‌های مختلف تکنولوژی است که مدتی است از سوی برخی جوامع محدود و با راهبرد آسیب‌رسانی حداکثری به صنایع کلیدی فناور و متخصصین مرتبط با این حوزه‌ها، پیگیری می‌شود.

سحاب فراخور نیازهای مشتریان خود، برترین تکنولوژی‌های حوزه «مدیریت و تحلیل داده‌ها» را برای ایشان فراهم می‌کند. مشتریان سحاب که تعدادی قابل توجه و طیفی وسیع از کسب‌‌و‌کارها و سازمان‌ها را شامل می‌شوند، راهکارهایی متناسب با نیازهایشان را با تکیه بر تکنولوژی‌های لایه زیرساخت و پلتفرم دریافت می‌کنند. لذا استفاده از محصولات این شرکت در کنار زیرساخت‌های دولتی مربوط به اینترنت کشور (به عنوان یکی از مشتریان این شرکت) به هیچ وجه با هدف کاهش دسترسی مردم به اینترنت نبوده است، بلکه آنچه سحاب حتی در پروژه‌های مورد اشاره در متن تحریم برای آن تلاش کرده، کمکی در جهت ‌کاهش محدودیت‌های دسترسی به اینترنت، بالا رفتن امنیت و به صورت خاص، کمک به افزایش کیفیت شبکه اینترنت مورد استفاده مردم و کسب‌وکارهای ایرانی و همچنین کاهش اختلالات آزاردهنده و غیرضروری ایجاد شده در دوره‌های مختلف، بوده است.

سحاب ضمن رد کلیه ادعاهای مطرح شده در رابطه با تحریم‌های مالی وضع شده و تاکید بر بدون پایه و اساس بودن آن‌ها، اعلام می‌کند اگرچه این تحریم‌ها ممکن است مشکلاتی را در ادامه مسیر این شرکت ایجاد کند، اما با اتکاء به خداوند متعال و همراهی متخصصینی که برای خدمت به کشور و مردم خود و ساختن ایرانی قدرتمند تلاش می‌کنند، راه خود را با قدرت و تمرکز بیشتر و بدون پرداختن به حواشی مطرح شده ادامه خواهد داد.

سحاب با حمایت قاطع از همه کارکنانش، هرگونه تهدید و نفرت‌پراکنی در فضای مجازی را که ناشی از انتشار اطلاعات غیرصحیح بوده و قطعاً‌ غیرمنصفانه و غیراخلاقی است را محکوم کرده و حق پیگیری آن‌ها نزد مراجع داخلی و خارجی را برای خود محفوظ دانسته و از کلیه متخصصین و اعضاء اکوسیستم فناوری اطلاعات ایران می‌خواهد به شایعات و اتهامات ناروایی که در شبکه‌های اجتماعی در خصوص این شرکت و همکاران آن مطرح می‌شود توجه نکرده و به آن دامن نزنند.

به امید روزی که در فضایی به دور از هیجانات این روزها و محدودیت‌های حقوقی موجود، امکان گفتگوی شفاف و قضاوت منصفانه در خصوص همه فعالیت‌های این شرکت و سایر اعضاء‌ اکوسیستم فناوری ایران فراهم شده و همگی در فضایی تخصصی و به دور از ابهام و حواشی آزاردهنده این روزها، فقط در جهت اعتلای ایران عزیز گام برداریم».

6 آبان 1401

بیانیه سحاب پرداز در خصوص اتهام نقش داشتن در فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنتی
بیانیه سحاب پرداز در خصوص اتهام نقش داشتن در فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنتی

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره بیانیه سحاب پرداز در خصوص اتهام نقش داشتن در فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنتی چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر