coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی شد

طی حکمی کتبی از طرف رئیس‌جمهور، روح الله دهقانی فیروز آبادی به سمت معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب شد.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشور طی حکمی کتبی روح الله دهقانی فیروز آبادی را به سمت معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب کرد. طی این حکم فیروزآبادی سکان هدایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان را بر عهده گرفت.

بیشر بخوانید: افزایش استفاده از تلویزیون های لامپی قدیمی ؛ قدرت خرید مردم رو به نابودی است!

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی شد

طی حکمی از سوی آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، روح الله دهقانی فیروزآبادی به طور رسمی سکان هدایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان را بر عهده گرفت، در حکم سید ابراهیم رئیسی، خطاب به معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری آمده است:

«به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده علمی و اجرایی، به موجب این حکم، به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور منصوب می‌شوید.»

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

در ادامه این حکم آمده است:

امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم داری»، «پاک دستی»، «فساد‌ستیزی»، «قانون‌مداری» و «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی» با برنامه ریزی به منظور «آفرینش علمی و توسعه فناوری‌های راهبردی و اقتدارآفرین با تاکید بر حوزه‌های نوپدید» از طریق «شناسایی، حمایت و هدایت فعالانه استعدادهای برتر»، «توجه ویژه به دانشمندپروری» و «توسعه فرصت‌های شکوفایی نخبگان برای حل مسایل اساسی کشور در پیشبرد اهداف دولت مردمی و ایران قوی» مجدانه کوشا باشید.

اهتمام ویژه نسبت به افزایش تولید و اشتغال دانش‌بنیان، بسترسازی تحقق حکمرانی علوم پایه، توسعه نظام نوآوری بومی ایران و نیز سرمایه‌گذاری مساله‌محور در علوم پایه و علوم انسانی در دور جدید مسوولیت آن معاونت مورد انتظار است.

تفصیل ماموریت‌ها و انتظارات از آن معاونت به پیوست این حکم ابلاغ می‌شود.

توفیق و سربلندی آن جناب را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انجام ماموریت ها و وظایف محوله از خداوند متعال مسالت می نمایم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

رییس جمهور ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۱ دهقانی فیروزآبادی رییس جهاد دانشگاهی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب کرد.

دهقانی فیروزآبادی ریاست جهاد دانشگاهی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف، همکاری در معاونت پژوهشی و مشاور رییس دانشگاه صنعتی شریف و دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا و عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف را در کارنامه فعالیت های علمی و دانشگاهی خود دارد.

وی راهبری و توسعه بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان در حوزه های تخصصی و مدیریت و اجرای چند پروژه و طرح صنعتی ملی و تأسیس و مدیریت پردیس نوآوری و مرکز تحقیقات شهید تهرانی مقدم و همچنین مدیریت مرکز رشد آن را در حوزه علم و فناوری را هم در کارنامه فعالیت های خود ثبت کرده است.

دهقانی فیروزآبادی که متولد ۱۳۶۰ است، تحصیلات خود را در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رسانده است و در حال حاضر به عنوان دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا و عضو هیات علمی این دانشگاه مشغول به فعالیت است. پیش از این سورنا ستاری (از ۱۳ مهر ۱۳۹۲) به مدت ۹ سال معاون علمی و فناوری رییس جمهور بود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد معرفی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو و سایر کاربران در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر