coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

ایران فروش پهپاد به روسیه را تایید کرد

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، از فروش پهپاد به روسیه ماه‌ها قبل از جنگ اوکراین خبر داد. جزئیات خبر را در تکراتو بخوانید.

مدتی است که از ادعای کی‌اف در خصوص فروش پهپاد به روسیه توسط ایران گذشته است و اخبار ضد و نقیض بسیاری که شامل تکذیب و تایید این خبر می‌شوند به گوش می‌رسد. حالا حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرده است که پهپادهایی که به روسیه واگذار کردیم مربوط به ماه‌ها قبل از جنگ اوکراین است و ربطی به این جنگ ندارد.

بیشتر بخوانید: ببینید: مشتری پهپادهای ایرانی چه کشورهایی هستند؟ ویدیویی از شگفت‌زدگی روس‌ها از پهپادهای ایرانی!

جزئیات فروش پهپاد به روسیه توسط ایران

وزیر امور خارجه در توضیح خبر فروش پهپاد به روسیه توسط ایران افزود: «این هیاهویی که برخی از کشورهای غربی به راه انداختند که ایران برای کمک به جنگ اوکراین موشک و پهپاد در اختیار روسیه قرار داده، بخش موشکش کاملا غلط است؛ بخش پهپادش درست است و ما مقدار معدودی پهپاد، ماه‌ها قبل از جنگ اوکراین در اختیار روسیه قرار دادیم.»

 فروش پهپاد به روسیه

وی همچنین تصریح کرد:

با وزیر امور خارجه اوکراین توافق کردیم هرگونه مستندی که در اختیار دارند که روسیه از پهپاد ایرانی در اوکراین استفاده کرده، آن را در اختیار ما قرار دهند.

امیر عبداللهیان گفت: «چنین قراری را دو هفته پیش در یک کشور اروپایی داشتیم، هیئت دفاعی و سیاسی ما به آن کشور اروپایی رفت اما متاسفانه در دقیقه 90 هیئت اوکراینی حضور پیدا نکرد.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تایید فروش پهپاد به روسیه توسط ایران چیست؟‌ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر