coinex
راهنمای خرید تکراتو

قطعی اینترنت و فیلترینگ گسترده شبکه‌های اجتماعی در ترکیه ؛‌ آخرین اخبار انفجار استانبول

ساعاتی بعد از انفجار بزرگ در استانبول، قطعی اینترنت و فیلترینگ گسترده شبکه‌های اجتماعی در ترکیه اعمال شد.

روز گذشته، انفجاری در خیابان استقلال -منطقه پرازدحام مرکز استانبول-  شماری کشته و مجروح بر جای گذاشته است. بر اساس جدیدترین گزارش‌ها ۶ نفر کشته و بیش از ۸۰ نفر هم زخمی شده‌اند.

خیابان استقلال در مرکز استانبول قرار دارد که پرجمعیت‌ترین منقطه توریستی این شهر به شمار می‌رود و مراکز خرید متعددی در آن واقع شده‌اند. در واکنش به این شرایط دولت ترکیه بلافاصله اقدام به محدودسازی اینترنت و قطعی شبکه‌های اجتماعی کرد.

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

قطعی اینترنت و فیلترینگ گسترده شبکه‌های اجتماعی در ترکیه

از شب گذشته شبکه‌های اجتماعی خارجی در ترکیه پس از انفجار در استانبول از دسترس خارج شده‌اند. بنابر اطلاعات نت‌ بلاکس، پس از انفجار مرگبار امروز در شهر استانبول، شبکه‌های اجتماعی خارجی مانند: توییتر، اینستاگرام، یوتیوب و فیسبوک در سراسر ترکیه فیلتر شده‌اند.

قطعی اینترنت و فیلترینگ گسترده شبکه‌های اجتماعی در ترکیه ؛‌ آخرین اخبار انفجار استانبول

گفته شده این اقدام دولت، تلاشی برای جلوگیری از جریان اخبار و شایعات غلط در خصوص انفجار تا زمان انجام تحقیقات و دستگیری عوامل اصلی این حادثه بوده است.

همزمان و از ساعاتی پیش مقامات ترکیه اعلام کردند که بمب‌گذار روز گذشته انفجار در میدان تقسیم استانبول، یک زن بوده است. «ژیان توسون» شهروند اهل ترکیه که متولد دیاربکر از استانهای کردنشین این کشور است. وزیر کشور ترکیه گروهک «پ.ک.ک» و شاخه آن در شمال سوریه یعنی «پ.ی.د» را مسئول این حمله تروریستی دانسته است.

قطعی اینترنت و فیلترینگ گسترده شبکه‌های اجتماعی در ترکیه ؛‌ آخرین اخبار انفجار استانبول
تصویر بمب گذار استانبول

وزارت دفاع ترکیه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مواضع گروه‌های “پ.ک.ک” (حزب کارگران کردستان) و “ی.پ.گ” (یگان‌های مدافع خلق) در شمال سوریه را هدف حملات خود قرار داده است. در این بیانیه آمده است:

پهپادهای شناسایی نیروهای مسلح ترکیه دو سامانه راکتی آماده پرتاب و چندین تروریست پ.ک.ک و ی.پ.گ که آماده نفوذ به منطقه عملیاتی “نبع السلام” (چشمه صلح) در شمال سوریه بودند را رصد و شناسایی کردند. در ادامه محل حضور تروریست‌ها و سامانه‌های راکتی توسط توپخانه ارتش ترکیه هدف قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره قطعی اینترنت و فیلترینگ گسترده شبکه‌های اجتماعی در ترکیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر