فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ ؛ زمستانی سرد در انتظار کارآفرینان اینترنتی!

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ موضوعی است که به یکی از مهم ترین ترندهای این روزهای فضای مجازی تبدیل شده است. به نظر می‌رسد اگر این تصمیم نهایی شود، زمستانی سرد در انتظار کارآفرینان اینترنتی خواهد بود. اما داستان چیست؟ با تکراتو همراه باشید.

دادستان کل کشور در اظهارات خود در هفته های گذشته، به نوعی بر فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ صحه گذاشت تا آخرین امیدهای کسب‌و‌کارهای اینترنتی نیز ناامید شود.

کریپتال گلوبال

دادستان کل کشور در اظهارات خود ضمن تایید این موضوع که کسب‌وکارهای اینترنتی از زمان اعمال فیلترینگ ها و محدودیت‌های اینترنتی با مشکل مواجه شده‌اند تاکید کرده که در هر حال اینستاگرام و واتساپ شاهد برگزاری کلاس‌‌های جرم و جنایت، بی‌عفتی و هرزگی است.

بیشتر بخوانید:

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ

در هفته های اخیر فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ به یکی از مهم ترین موضوعات اخیر برای کارآفرینان بزرگ و کوچک اینترنتی تبدیل شده است. قسمت جالب ماجرا آنجاست که همواره توسط مسئولین مختلف، حرف های ضد و نقیضی نیز در این خصوص مطرح می‌شود. عده ای این اقدام را کاملا درست و عده ای دیگر نیز آن را به غایت اشتباه می‌دانند!

به گفته مرکز پژوهش های بتا، بانوان قربانی اصلی فیلترینگ اینستاگرام هستند؛ چرا که 64 درصد از جامعه کارآفرینی کسب و کارهای آنلاین بر بستر اینستاگرام را بانوان تشکیل تشکیل می‌دهند.

همچنین در هفته های گذشته بود گزارشی از درون اتاق بازرگانی ایران منتشر شد که در آن از ضرر 80 هزار میلیارد تومانی کسب و کارهای اینترنتی به دلیل قطعی های اینترنت در هفته های اخیر یاد شده بود. رقمی که شاید بتوان آن را معادل با 250 میلیون فرصت شغلی دانست!

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ
فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام دائمی است؟

آپدیت 25 مهر: یک نماینده مجلس یازدهم، نهاد مسئول رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ را مشخص کرد. این نماینده مجلس گفت، تصمیم‌گیری برای رفع فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ بر عهده خود شورای عالی فضای مجازی است.

رحمت‌الله نوروزی در مورد نهاد مسئول رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ گفت:

محدوده زمانی را قرار است خود شورای عالی فضای مجازی تصمیم‌گیری کند و در صحن مجلس هم صحبتی نشده است.

آپدیت 22 مهر: همچنان آخرین خبرهای مرتبط با فیلترینگ دائمی اینستا و واتساپ به جلسه شورای عالی فضای مجازی بازمی‌گردد.

شورای عالی فضای مجازی در جدیدترین جلسه خود با بررسی آخرین وضعیت فضای مجازی و میزان پیشرفت شبکه ملی، به نظر به دنبال تداوم فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ است.

خبرآنلاین با سرتیتر «مصوبات شورای عالی فضای مجازی در حضور سید ابراهیم رئیسی چه بود؟» به این موضوع پرداخت.

بیشتر بخوانید:

این رسانه درباره تصمیمات شورای عالی فضای مجازی درخصوص اتفاقات اخیر و همچنین وضعیت فیلترینگ و محدودیت های واتساپ و اینستاگرام چنین نوشت:

دولت همان رویکرد اعلامی از سوی سخنگویش را در جلسه شورای عالی فضای مجازی هم پیش برد.

پرهیز از تصمیم گیری عجولانه درباره پلتفرم های خارجی شبکه های اجتماعی که بخشی از کسب و کار مردم بر بستر آنها شکل گرفته، تداوم محدودیت های اعمالی امنیتی بر آنها، تلاش برای وادار ساختن آنها به رعایت قوانین ضد گسترش خشونت که در پالیسی اعلامی خود این شرکت ها وجود دارد و البته مهمتر از آنها تمرکز بر حمایت از اکوسیستم استارتاپی داخلی برای توسعه امکاناتی.

مصوبات شورای عالی فضای مجازی در حضور سید ابراهیم رئیسی چه بود؟
مصوبات شورای عالی فضای مجازی در حضور سید ابراهیم رئیسی چه بود؟

آپدیت 18 مهر: براساس آخرین اخبار منتشر شده در وب سایت اینترنت شرق با رو تیتر «شرق از احتمال دائمی‌شدن فیلترینگ اینستاگرام و پلتفرم‌های خارجی گزارش می‌دهد» عنوان خود را اینگونه انتخاب کرد: «فیلترینگ ماندگار است؟».

به گزارش تکراتو و به نقل از شرق: «به موجب ماده ۳۳ منشور حقوق شهروندی، شهروندان حق دارند که آزادانه و بدون تبعیض از امکان دسترسی و برقراری ارتباط و کسب اطلاعات و دانش در فضای مجازی بهره‌مند شوند. این حق از جمله شامل احترام به تنوع فرهنگی، زبانی، سنت‌ها و باورهای مذهبی و مراعات موازین اخلاقی در فضای مجازی است.»

در بخشی از این مقاله این گونه آمده:

علی حدادی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در این باره گفت: «ما با فیلترینگ پلتفرم‌های خارجی و به دنبال آن محدودکردن کسب‌وکارهای فضای مجازی مخالف هستیم و ابهامات طرح در فرایند بررسی مرتفع خواهد شد».

بیشتر بخوانید:

همچنین قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان و از موافقان پیشین طرح صیانت در این باره به «شرق» گفت:

طبق اطلاعات من قرار بر فیلترینگ دائمی فضای مجازی نیست، بلکه منظور و برنامه دولت مدیریت فضای مجازی است.

در بخشی دیگر نیز چنین آمده: «غلامرضا نوری‌قزلجه، نماینده مخالف فیلترینگ در مجلس در این باره به «شرق» گفت: “پلتفرم اینستاگرام نه تنها فضایی برای سرگرمی و تفریح مردم است بلکه فضایی برای کسب درآمد و کسب‌وکارهای اینترنتی و مجازی است. بنابراین دولت تا پیش از اینکه بتواند پلتفرم جایگزینی که اعتبار و کارایی اینستاگرام را داشته باشد معرفی کند، چطور می‌خواهد آن را قطع کند؟ قطع و فیلترینگ آن یعنی قطع کسب‌وکارها و تعطیلی ارتباطات. وقتی چنین ظرفیتی را ندارند و نمی‌توانند جایگزین کنند، چطور می‌توانند آن را قطع نگه دارند؟”


شرایط رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام اعلام شد [+آپدیت 10 مهر]

آپدیت 16 مهر: براساس آخرین اخبار منتشر شده در وب سایت اینترنتی خبر آنلاین با سرتیتر «تایید فیلتر دایمی اینستاگرام و واتساپ/ زارع‌پور: پلتفرمی که قوانین جمهوری اسلامی را به رسمیت نمی شناسد بستر مناسب برای کسب و کارها نیست»، به نظر می‌رسید فیلتر کردن اینستا و واتساپ دائمی خواهد بود.

در بخشی از این خبر این گونه آمده:

زارع‌پور در پاسخ به این سوال که اینستاگرام دیگر برنمی‌گردد: گفت فعلا تصمیمی در این باره گرفته نشده است. وزیرارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا قرار است روبیکا جایگزین اینستاگرام شود گفت: برنامه‌ای در این زمینه نداریم. زارع‌پور در نهایت توصیه کرد باز هم توصیه کرد کسب و کارها روی پلتفرمی که قواعد کشور را رعایت نمی‌کنند نروند.

ویدیوی منتشر شده در همشهری آنلاین درباره دائمی شدن فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام ببینید:


چند روز پش، برایتان از فیلتر دائمی اینستاگرام و واتساپ گفته بودیم و حالا اظهارات جدید دادستان کل کشور می‌تواند نشانه‌ای بر قطعیت این امر باشد. اخیرا دادستان کل کشور اعلام کرده که اگرچه کسب و کارهای اینستاگرامی مردم در حال حاضر با مشکلاتی مواجه شده است،‌اما بهتر بود پیش از این در این باره خود مردم دوراندیشی لازم را انجام می‌دادند!

به گفته حجت‌الاسلام منتظری،‌ بایستی مردم از همان ابتدا که بسترهای داخلی مناسب برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی فراهم شده بود به این پلتفرم‌های داخلی مهاجرت می‌کردند تا با مشکلات امروز مواجه نشوند!

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ تایید شد

محمدجعفر منتظری در همایش بررسی نقش نخبگان در جهاد تبیین تاکید کرده که امروز دشمن می‌کوشد از ابزارهای فرهنگی استفاده کند تا ارزش‌های اعتقادی ما را زیر سوال ببرد. او اذعان کرد که پیش از این باید هوشیار می‌بودیم تا دشمن به فکر شبیخون فرهنگی نیفتد. دادستان کل کشور افزود:

کاش آن زمان که مقام معظم رهبری بحث مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات را مورد تاکید قرار داده بودند، اقدام می‌کردیم. امروز فردی که در گذشته مسئولیت ایجاد این شبکه را برعهده داشته است، در توئیتی فیلتر کردن اینترنت را زیر سوال برد، ای کاش جلسه و مناظره‌ای بود تا من با شواهد مبین ثابت می‌کردم که او در این جنایت دست دارد.

دادستان کل کشور با اشاره به اختلالات در کسب و کارهای مردمی تاکید کرده که کوتاهی‌ها، تقصیرا و تعمد در بی‌توجهی به بیانات شخص اول مملکت کار را به اینجا رسانده و حالا در اینستاگرام و واتساپ شاهد برگزاری کلاس‌های بی‌عفتی و هرزگی هستیم.

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ ؛ روزهای تاریک برای کارآفرینان اینترنتی!
فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ ؛ روزهای تاریک برای کارآفرینان اینترنتی!

حجت الاسلام منتظری همچنین توضیح داد که آتش زدن قرآن و مسجد و حسینیه در شرایط کنونی کار فضای مجازی است. جوانان نمی‌دانند که در پشت پرده مجازی و در واقعیت چه اتفاقاتی که نمی‌افتد. او در ادامه از آنانی که «حقوقدان بسیجی» خطاب‌شان کرده خواسته تا مسائل حقوقی چون مرگ مهسا امینی را بشکافند تا شائبه‌ها برطرف شود.

در مجموع آنچه از اظهارات اقای منتظری برداشت می‌شود اینکه دولت قصد ندارد به این زودی‌ها فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ را بردارد و شاید هم قرار است برای همیشه این دو شبکه محبوب اجتماعی فیلتر بمانند.

آیا فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ ، تیر خلاصی به قلب کارآفرینان اینترنتی است؟ نظر شما در این خصوص چیست؟

بیشتر بخوانید:

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (352 نظر)

  واتس آپ و تلگرام هردو عالی هستند تنگ نظری و زور گویی فیلتر کنندگان نمی تواند در خواست و اراده مردم اثر گذار باشند من به عنوان شهروند حقوق خود را در این زمینه محفوظ می دانم

  پاسخ

  قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

  پاسخ

  بر اساس قانون، تمام شرکت های خارجی که در ایران فعالیت دارند مثل فیسبوک همانطور که دربیشتر کشورها متعهد به احترام به قوانین اون کشورها شده باید این امر را در ایران بپذیرند.
  البته باید از ابتدا این کار صورت میگرفت و کوتاهی از سوی دولت های قبلی است

  پاسخ

  شما ما رو از دینتون، حکومتتون و همه چیزتون زده کردید، کلا شاید هشتاد سال زندگی کنیم یا نه! آخه چرا نمیگذارید شما چرا اینقدر بی فکرید…
  کسب و کار من و ۴۵ تا از همکارام تو تمین اینستاس.. هیچ جای دیگه درامد ی نداریم حتما باید برای این هم تجمع بشه، رحم کنید رحم کنیدددددد. اینستا رو وصل کنید قسطامون عقب افتاده مث کوه رویهم جمع شده

  پاسخ

  چی میگید آخه شما این نون به نرخ روز خورا و مسئولین از خون ما تغذیه میکنن از بدبختی و گریه ما چطور انتظار دارید به ما رحم کنن اعتراض هم حق ندارید بکنید وگرنه آبروت رو می برن برات پرونده می سازن و به اسم دین و حق دارت میزنن

  پاسخ

  دوباره پاس کاریاشون شروع شد
  آخرش که چی؟
  میخواین ایرانو از کره از مین جدا کنین حتما😂 .
  کله دنیا اینستا دارن ایرانی جماعت باید روبیکا ببینه چراااا ؟
  این دنیا دیگه بدرد نمیخوره

  پاسخ

  دیکتاتورها برای بقا باید آزادی را در همه زمینه از بین ببرند

  پاسخ

  به افغانستان ۲خوووووش امدید از این به بعد زن بیرون نیاد مدرسه نره موبایل اینترنت همچی قطع با اتش و دود علامت بدین برین چادر بزنید برین شکار چون دیگه همچی قطع میشه میشیم مثل زامبی ها به جون هم بیوفتیم حمله کنیم به کشور همسایه از فقر و گرسنگی خدا پدر شمر یزد ب۸

  پاسخ

  ههههه افغانستان دوم؟!
  افغانستان طی بیست سال جمهوریت هم ارزش پول بالایی داشت و دارد، و هم زنان زیر نظر حقوق بشر آزادی کار، تحصیل و پوشش داشتند. از وقتیکه طالبان به لطف پاکستان و ایران و آمریکا بر کرسی نشستند وضع ما شد این.
  حالا هم طالبان هر چه ایران بنام قانون اسلامی بر مردم تحمیل میکند را کاپی پیست می‌کنند.
  ایران شده کلاس درس، طالبان هم دانش آموز

  پاسخ

  آقای یاسر کسی به افغانستان شما توهین نکرد که شما اینچنین نوشتی، دوست قبلی درباره این حرف زد که ایران هم شده مثل افغانستان کنونی،،،حرف ایشون این نبود که افغانستان هیچ وقت رشد نکرده، اگر مثالی زده شد منظور طالبان همین الان هستند که افغانستان را دارند نابود میکنند، مثل ایران …در ضمن وقتی خواننده ایرانی شروین میاد از کودکان افغان طرفداری میکنه دیگه این بی انصافیه. و یه سوال از کل بازدیدکنندگان: آیا ایران به طالبان میگه: هزارها را بکشید تا افغانستان یکدست بشه و شیعه داخلش نباشه؟؟؟

  پاسخ

  ناراحت نباش شما رو بدبخت کردن مارو هم بدبخت میکنن

  پاسخ

  صد رحمت به افغانستان به کره شمالی دوم خوش آمدید

  پاسخ

  آقا کسی نگفت زن نیاد بیرون بیاد با رعایت قوانین
  ایتا سروش و….. فعالند برادر
  شما از دوران عقبین

  پاسخ

  خدایی خجالت نمیکشی؟؟ایتا سروش فعاله درست ۲ساعت ۲ساعت از وقت گران بهام کذاشتم پای سروش ای گپ ایتا تا بتونم ی دونه عکس از عکسا مشتری بفرستم نتونست شما مطمعنی حالت خوبه ب خدا مردم غیرت کنن اخراشه وقتی ادمو از کاسبی دخل خرج زندگی بندازن دیگ مرگ بهترین گزینس

  پاسخ

  من که ۶سال هست ایتا دارم.به لطف فیلتر تلگرام دیگه دور تلگرام خط کشیدم. خیلی هم از ایتا راضی هستم. کسب و کار توش دارم. گروه آموزش کلاس رباتیک دارم. شما عقب موندین.

  ظاهرا شما از دوران عقبی اخوی. دیگه گذشت دوره ای که هر بزمجه ای بیاد به ما بگه چی خوبه وچی بد

  پاسخ

  ایتا و سروش کارایی ندارند .
  کارآیی اگر داشت مردم ازش استفاده می کردند
  چرا بخاطر منافع یک عده تحمیل میکنید

  پاسخ

  صد رحمت به دیکتاتووووور

  پاسخ

  کشورهای دیگر که فیتلر نیست، اینستا قوانین اونجا را رعایت می کنه

  پاسخ

  میشه بفرمایید مثلا در کشوری مثل آلمان یا هرکشور اروپایی اینستا چه قوانینی رو رعایت میکنه که توی ایران رعایت نمیکنه؟

  پاسخ

  مشخصه که تصمیمات با عجله و بدون کارشناسی گرفته میشه و بیشتر احساسات در اون دخیل هست،،مشکلی نیست فیلتر کنید بلاخره برای دور زدن فیلترینگ راهی پیدا میشه مثل ویدیو یا ماهواره که زمانی بشدت امنیتی بود و الان برای کسی اهمیت نداره
  جه بخوابم چه نخوایم دنیا داره پیشرفت میکنه و ما هم جز ابن دهکده کوچک جهانی هستیم

  پاسخ

  اینقدر خار و خفیف نباش

  پاسخ

  اینقدر وطن فروش نباش . وطن یعنی مردم! تو ملت خودت رو داری میفروشی و مطمئن باش که خلاف جهت رودخانه باشی قطعا موج های ما بالاخره تورو له خواهند کرد

  پاسخ

  اگه ای دشمن فرضی نبود میخواستن چی بگن

  پاسخ

  رفراندم بذارید برای آزادی هم برای فیلترهر چی امت شهیدپرور گفتن اصل حکومت مردمندالبته مردم ایران نه ع ل س وبلیدی وونزویلا روسیه ورشکستا

  پاسخ

  متاسفانه شماها هیج جوره قانع نمیشین اون موقع هم میخایین ادعا کنین از خارج افراد رو اوردین!!!!..

  پاسخ

  تو با چی راضی میشی وقتی سطح آگاهیت در حد آموزش‌های این حکومته! لااقل جیره‌ای که میگیری کفاف بقای اولیه‌ت رو میده؟؟؟

  پاسخ

  ببخشید شما گفتید روسیه برو بخون دومین قدرت نظامی در دنیا داره. اولین صادر کننده گاز جهانه. الان آلمان و انگلیس تو صف بنزین وایسادن. پتو با خودشون سرکارمیبرن. ونوزئلا که شما میگی روی گنج طلاست. بابا فریفته ابلیس بزرگ آمریکا نمیدونی بدون آمریکا و انگلیس جاهایی که نتوانسته منابعشان بخوره تحریم میکنه.

  پاسخ

  دشمن فرضی ؟؟ از کی تا حالا عزبستان و اسراییل و امریکا شدن دشمن فرضی ؟؟؟؟

  پاسخ

  به کره شمالی جدید خوش اومدین من کله سرو کارم با اینیستاگرامه خیلیم مذهبیم کسی که بخواد فیلم برهنگی تماشا کنه میدونید پیدا میکنه کسیم که بخواد مذهبی بمونه میدونید که میمونه پس این همه مشکلو از چشم یه برنامه ریز گوشی تلفن نبینید یکم برایه مایی که نسبت به کشورمون تعصب خاصی داریم اخترام قائل باشید

  پاسخ

  خدا خیرت بده همیشه میخاستم یه مذهبی واقعی این حرفو بزنه ببین چطور زندگی آینده امید مردم داره پر پر میشه اونوقت که دولت رییسی اومد تن من لرزید بخاطر اینکه افراد تندرو در مجلس همه چیده شدن در کل کشور بعد آقای رییسی سازمان ملل از ازادی اینترنت میگه چطور قدرت نداری اپلیکیشن محبوب جهان ول کنید بیاییم داخلی دعای کمیل ببینیم ما میخاییم با دنیا هیجانات درآمد ویدیو گیم جهان استفاده کنیم بقران شده اولین چیزا آرزو موندیم بخدا دارم بع در دیوار بزنیم بریم از این خراب شده اینا پوستمونو میکنن خدا لعنت کنه اونی که با تندروی افکار داعشی دین نابود کرد پشت به شهدا دست بسته غواص کرد تاریخ بخدا فراموش نمیکنه چطور ارزوهامون سوخت

  پاسخ

  مشکل شما مذهبی ها که حتی باعث خواهد شد به بهشتتون راه ندن اینه که خودتون رو بالاتر از بقیه می‌بینید این چه تکبر و خود برتر بینی هست چرا فکر میکنین خودتون تعصب کشور رو دارین اتفاقا تعصب و عرق ملی هیچ ربطی به دین و مذهب نداره لطفا بیایین پایین و خودتون رو تافته جدا بافته نبینید، خدای من اونقدر عالم و متعال هست که از کوچکترین حس‌های بنده هاش آگاهه و گول تسبیح و مذهبی بودن رو نمیخوره!

  پاسخ

  چرا فکر میکنید مذهبی ها خودشونو بالاتر میبینن؟
  اصلا اینطوری نیست
  اگه کسی خودشو بالاتر و برتر ببینه که دیگه نمیشه گفت بهش مذهبی
  چون تو دین تکبر و خودبینی نهی شده قضاوت نهی شده
  اشتباهات افراد و پای کل اون قشر افرا یا پای دین ننویسید
  بخدا یسری ما مذهبی ها « گه شاید از نظر پوشش متفاوت باشیم» گیر کردیم این وسطه
  چون هستن کسایی که خیلی تندرو هستن و میگن اره خوب شد فیلتر شد شبکه فسق و فجور بود و … ما هم این وسط کلی حرف داریم که شنیده نمیشه
  کلا یسری هستیم که ما رو نه اونوریا گردن میگیرن نه اینوریا

  پاسخ

  قبول دارم بعضی مذهبی ها اینطورین . برادر ناتنیم که به قول خودش خیلی مذهبیه و 30 سال هم ازم بزرگتره، از وقتی به دنیا اومدم تا الان که 27 سالمه ، همیشه منو با سگ و خوک مقایسه میکرد . فقط فکرشو بکنین چقدر جلوی این و اون تحقیر می شدم . چندین بار فکر کردم سر به نیستش کنم ولی چون خودم هم آدم مذهبی هستم همچین کاری نکردم . بجاش خیلی عقده ای و کینه ای شدم . این دولت هم داره مثل “اون” با مردم رفتار میکنه و داره به اسم دین این کارو میکنه و مردم رو با دین دشمن میکنه . مثلا علم الهدی رو می بینیم که از سیری زیاد نمیتونه پاهای خودش رو ببینه ولی واسه مردم راجبه تحمل گرسنگی حرف میزنه .

  پاسخ

  دوبرابر واقعا مذهبیید

  منم به جای آموزشگاه رفتن از پیج های اینستاگرام هم زبان هم حرفه ای که باهاش سرو کار دارم و یاد میگرفتم مثل خیاطی

  پاسخ

  این که هیچی نیست 🤷🏻‍♀من بیچاره مترجم زبان خارجی ام 🤦🏻‍♀کارم ترجمه ادیت کردن بااین افتاق قشنگ گند کشیده شد به پیجم 🤦🏻‍♀فقط کلی فالور هندی ایرانی مترجم ازدست دادم🚫🤦🏻‍♀درکل به غیرازپیج های#ایرانی آدمین های خارجی هم ضرر خوردن الآن اوناچیکارکنن

  پاسخ

  آخرین سنگر سکوته

  پاسخ

  باید افکار مردم رانابود کنید مردم سکوت کنند که می‌خواهید پول دربیارید واقعا خیلی ساکتید

  پاسخ

  تو دیگه چی میگی سبک مغز

  اصلا بحث مذهبی و غیر مذهبی و مرتدی و مرتاضی نیست دوستان !
  مشکل اینجاست که این جماعت از سایه‌ی خودشونم میترسن .

  پاسخ

  حرفت احمقانه است. ایران 43 ساله دازه میجنگه،
  در خود اروپا هم اینستا مجبور به رعایت قوانین اون کشورهاست.
  اینجا هم بیاد د تضمین بده، پلتقزمش زو مردم استفاده کنن

  پاسخ

  احمقانه حرف توئه که فک میکنی اینستا خلافی مرتکب شده ، اینستا جز نشر فیلم های اعتراضات (که در هیچ کجا جز ایران و افغانستان ممنوع نیست) دیگه چیزی نشر نداده که باعث فسق و خلاف و ناامنی بشه ، امثال شما حقته تا صد سال دیگه به فکر نون شبت باشی

  پاسخ

  خلافش همین عدم احترام به قانون کشورمان است. حداقل بذو دو تا مقاله در خصوص نحوه فعالیت شبکههای اجتماعی در سایر کشور ها بخون. پلتفرم خا رجی طبق قانون باید سرورش داخل کشور محل فعالیت باشه

  منم همه سرکارم با اینترنت اینستا بود کلی چیز ازش یاد گرفتم ولی وقتی قطع کردن کلا هیچی یادم نموند نتونشتم ادامه بدم

  پاسخ

  وقتی به خاطر اتفاقات اخیر اینستاگرام و ..‌. فیلتر شد، یعنی طرح صیانت اجتماعی و برای جلوگیری از انحراف جوان ها و…. نیست.

  پاسخ

  آفرین دقیقا
  اینهمه آدم اینجا اینو نگرفتن!

  پاسخ

  بله دوست عزیز گرفتیم ، اتفاقا دیگه خبری از اینترنت نخواهد بود ، میشه اینترنت ملی

  پاسخ

  برای حل هیچ مسئله ای صورت مسئله رو پاک نمی کنند ، این نشان از عدم علم و آگاهی مسئولین نسبت به پیامدهای مخرب اینگونه اعمال دارد و نیز اثبات اصرار بر نادانی و ترویج فقر علمی در عصر تبادل اطلاعات است که به ناچار ادامه این روند پایانی بجز انحطاط و بدنامی ایشان در تاریخ برجای نخواهد گذاشت …

  پاسخ

  دقیقاااا کسی ک بخاد از این چیزا ببینه زیر سنگم باشه میبینه تازشم خیلیا با وای فای و فیلتر شکن اینستارو باز میکنن

  پاسخ

  چه مذهبی و چه غیر مذهبی چه موافق و چه مخالف میتونن برای کشورشون ارزش قائل باشن این ربطی به مذهبی بودن نداره و برعکس

  پاسخ

  این همه بی حیایی که اینستاگرام در غالب فیلم داشت تو اینترنت نمیشه دید

  پاسخ

  مشکل اینجاست در پیام رسانهای میلی ان چیزی باز پخش میشه ک خودشون میخوان با کوچکترین اختلاف نظر رفتیم قاطی باقالی ها نمیخوان اختلاس دزدی و نا کار امدیشون جار زده بشه

  پاسخ

  اینستاگرام یعنی اگاهی مرزم از حکومت و این چیزیه که دولت ازش میترسه.

  پاسخ

  یه چیزی که خیلی جالبه همیشه ادمای عاقل از اتفاقات درس میگیرن ولی مسولین کشور انگاری دنبال دردسر میگردن . همینجوری پیش برید سال بعد باز بدتر این اتفاقات اینبار بخاطر محدودیت مجازی بریزن بیرون و ابروی نداشته بر باد ببر تو کل عالم . بخدا حق دارن جونا کف خیابون بیان با این بی تدبیری

  پاسخ

  مملکت که نیست دیوانه خونه است یه مشت احمق بی سواد کودن عقب افتاده ذهنی دارند حکومت می کنند فقط وفقط باشادی مردم مخالفند ایران را برابر کردند با حکومت طالبان

  پاسخ

  متاسفانه کشور را در مسیر هیچ پیشرفتی نمیبینیم. مملکت افتاده دست یه عده که انگار ارث پدریشونه میخورن میچاپن و زور میگن.با این شیوه که اینا در پیش گرفتن دیگه کم کم چیزی از این مملکت نمیمونه .وقتی دولت می افته توی دست علم الهدا و خانوادگی میفتن به امور مملکت داری که حتی سواد درست درمونی ندارن معلومه تهش قراره چی بشه

  پاسخ

  انقدر هدامه بدید تا تا مانده حامیان خودتونم از دست بدید.چقدردچار فقر فکری هستیدکه از گذشته درس نمیگیرید.نوار گوگوش و داریوش میگرفتید از مردم توبیخشون میکردید. ویوئو اومد. جلو ودیو رو خواستید بگیرید. اونقدر گشت و ایست گذاشتید که کسی ویدئو و فیلم جابجا نکنه. تهش چیشد؟ ماهواره اومد. اون موقه تو فکرجمع کردن دیش افتادید. حالا که خودتون و بچه هاتون تجهیزات وارد میکنن.
  تقصیر خودتون نیست. عقبید. همیشه ۵۰ سال از اتفافات روز عقبید و دیرتر میفهمید

  پاسخ

  آخرش چی؟تا کجا آخه؟؟
  آیندتون کاملا مشخصه

  پاسخ

  خدا رو شکر این لانه فحشا و فساد جاسوسی فیلتر شد دست دولت درد نکنه انشالله

  پاسخ

  تو برو ساندیستو بخور حکومتی

  پاسخ

  حرفت قبول ندارم انستا ی پلتفرم بی طرفه شما هرچیزی بزاری پست میکنه اعتراض جنگ پورن ادم کشی هرچیزی گاهی ب صحنه های دلخراش گیر میده خیلی ب چشمم خورده اعتراضات کشورای خارجی هم ب نمایش گذاشته حتی تجمع پرستارا امریکایی این دولت برا کشته شدن یه سیا پوست توسط پلیس امریکا تا ۸ماه تیتر خبریش این بود اینجا دختر مردم از ترس سکته انداخت کردن نگرفت هواپیما اوکراین زد تا۷روز گردن نگرفت شما دقیقا از چی اینا راضی هستی شاخ در میارم کدوم حرفشون درست بود ب خدا نشد برم ی اداره یکی مث ادم کارم راه بندازه همه جا سنگ انداختن جلو پام حتی دادگا حقم جلو چشام ماست مالی کردن کجاس اسلامیه کجا نماینده داره حقوق ملیونی میگیره مشکل حل کنه کدوم مشکل حل شد مسکن حل شد ماشین اقتصاد چیو حل کردن من جز اختلاس و دزدی و عدم رعایت قانون توسط خودشون چیزی ندیدم مث زدن ت گوش سرباز توسط نماینده اونایی ک دارن هر روز قانون تصویب میکنن ۹۰سالشونه حتی اسم خودشون نمیتونن بگن شدن قانون گذار کدوم قانون ب نفه مردم بود کدوم قانون زندگیتو ساده تر کرد امرار معاشت راحت تر کرد اگ دیدی ب ما نشون بده من تنهذ چیزی م دیدم ب اسم اسلام خیانت بود ک اگ قیامتی باشه باس همشون جواب بدن ک چرا ی جوون از زندگی ناامید کردن منبع پول در اوردنش بستن

  پاسخ

  شما فکر کنم مشکل ذهنی داری با جمع کردن اینا چند نفر بیکار میشوند هیچ فکر کردید فقط جنبه منفی و نگاه میکنید فحشا از گرسنگی تو مملکت بیداد می‌کنه مردم جیبشون خالیه کوته مغز چقدر پدر بخاطر نداری خودکشی کرده یکم مثبت گرا باشید

  پاسخ

  تا دفعه ای دیگر… نخورید اعتراض نکنید و یادتونه با چه شور و شوقی شعار میدادید و ماشین مردم بدبخت اتیش می زدید. بخورد نوش جانتان. برای همیشه بسته بسه بهتر به درک. برو از بی بی سی کمک بگیر خخخخخخخخخخخخخ. عقده ای ها

  پاسخ

  واقعا درست میگید ، طرفداران اپلیکیشنهای خارجی فقطططط برایرخلاف میخوان خارجی استفاده کنن وگرنه ب ایدچی باید از نمونه داخلی فرار کنن.

  پاسخ

  دوست عزیز نمونه داخلی حتی قدرت هندل کردن ۴تا عکس ویدیو نداره شما خودت ی بارم استفاده نکردی ک نمیدونی چه عنیه پس بهتره نظری ندی چون من حتی یه دونه عکس با فایل نتونستم بفرستم با هیچ کدومشون

  تو یا واقعا احمقی یا خودتو به خری زدی …
  اعتراض هیچ مشکلی نداره و اغتشاش محکومه.
  دیگه نبینم راجع به اعتراضات مردم نظر بدیا بچه دوزاری بی ارزش

  پاسخ

  تو همون بدبختی هستی که مغزتو شستو شو دادن و اندازه یه جیره گذاشتن کف ظرفت تا زنده بمونی، از کدوم لانه فحشا حرف میزنی؟؟؟ اینا مغزهای پوسیده ی شماست

  پاسخ

  کجای ﮐﺎﺭ ﻣﺎمردم عادی ﺩﺭﺳﺖ ﻧﯿﺴﺖ؛؟؟؟؟؟
  ﯾﺎ نفرین ﺭﻭ، ﻋﻮﺿﯽ ﻣﯿگیم،

  ﯾﺎ ﻋﻮﺿﯽ نفرین ﻣﯿگیم…

  پاسخ

  10تا15 میلیون نفر تو همین برنامه ها داشتن کار میکردن الاغ تو که دولت تو جیبته برات مهم نیست

  پاسخ

  بالای ۱۰۰میلیون ایرانی توش کار میکردن خخخخخ

  دلقک بازی و هرزگی اگه کاره همون بیکار بمونند بهتره

  این همه پلتفرم مثل دیوار و باسلام و هزارتا چیز دیگه هست تابلو هست چیزی که میفروشن غیرقانونی هست که نمیتونن اونجا بفروشنش
  ما که میدونیم چه خبره اونجا

  پاسخ

  سرتو از اخور بیار بیرون بنده مالک تولیدی هستم که فقط آنلاین کار میکردیمو الان ۱۴نفر نیرو دارم حقوقشونو از کجا بیارم بالای ۲میلیارد هزینه تبلیغات دادم الان ۸۰۰ ت مواد اولیه رو دستم مونده کجا باید فریااااااد بزنم شرمم کجا بکوبم خدا پدر و مادرشونو لعنت کنه
  اره جوان برو زررر مفت نزن خدا بهت عقل بده

  پاسخ

  در جواب تاریخ قضاوت خواهد کرد.تو اگر تاریخ میفهمیدی این مدل شعور و حرف زدن و فکر کردنت نبود.جالب اینجاست که دزدها،مافیایی ها وحشی ها و فاسدترین آدما انگشتشونو گرفتن رو به مردم و میگن فاسد.نه عزیزم باعث. فساد نیست ی راهیه که توش فساد شما لو میره.اگه واقعا واقعا فساد و فحشا براتون مهم بود که نیست دزدیهاتونو کمتر میکردین تا فقر و جرم و جنایت و فساد کمتر بشه ولی اونوقتا لالمونی میگیرید و تو افق محو میشید تا اینجور وقتا دوباره پیداتون شه.حالا اومدی اینجا برای ما شدی معلم اخلاق،اونم با این شخصیت و ادبی که نداری

  پاسخ

  ببندی سنگین تری

  پاسخ

  برادرم دوست عزیزم حاج آقا متدین، با چاقو هم آدم میکشن هم غذا درست میکنن، با انگور هم شیره درست میکنن هم شراب، با الکل هم ماده ضد عفونی درست میکنن که جون آدما رو حفظ میکنه هم مشروبات الکلی، الان جریان فیلتر فضای مجازی دقیقققققا شبیه این هست که انگور رو جمع کنن و اجازه ی تولیدش رو ندن چون باهاش شراب درست میکنن، ما انسانهایی مختار و انتخابگر آفریده شدیم( توی قرآن اومده) وقتی شما رو زوری از یه سری چیزا منع کنن عملن به قرآن پشت شده، چون دیگه انتخابگری که تفاوت ایجاد کرده بین ما انسانها و سایر جانداران و بی جانها اصلن مسیرش مختل شده! ما انسانها قرار هست در این عالم حرکت کنیم تجربه کنیم انتخابگری اخلاق مدار و خدامحور باشیم، و همه ی اینها نیاز به ایجاد بستری مناسب برای بالا بردن فهم انسانها بوسیله ی حکومتهاست که نیاز به برنامه ریزی و بودجه طولانی مدت داره، متاسفانه هیچ برنامه بلند مدت و مدون و هیچ بودجه حساب شده ای در نظر گرفته نمیشه و خب ساده ترین راه پاک کردن صورت مسئلست، پولها کجا میره؟! انرژی و زمان و افرادی که باید بشینن گفتگو کنن برنامه بریزن، مشغول گفتگو و برنامه ریزی توی چه بخشهایی هستن؟ از خواب بیدار بشیم، شما توی زندگی خودتون توی دو دهه ی قبل ( نمیگن چهار دهه چون احتمال داره انگ شاهنشاهی بهم بزنید) چه پیشرفتی داشتید؟ آیا به این حد پیشرفت قانع هستید؟ ما لایق بهترینهاییم، به کم و به چیزای کوچیک قانع نباشیم ما هر کدوممون نشانی از عظمت پروردگار توی این عالمیم، دغدغه هامون رو به گمراه شدن بوسیله ی اینستاکرام تقلیل ندیم، ما خیلی می ارزیم

  پاسخ

  از این لانه فحشا ۱۴نفر خیاط داشتن پیشم نون میخوردن ۱۱هزار آنلاین شاپ داشتن باهام کار می‌کردند گریه داره فقط

  پاسخ

  سید برای منم کار هست به منم کار میدی اگه اینستا یهو وصل شد

  پاسخ

  لانه فساد و فحشا مغز پوسیده تو هستش که صددرصد پول مفت میخوری و صددرصد دنبال فساد و فحشا هستی شک ندارم ولی مردم ایران بدون حمایت دولت و وام خودشون زحمت کشیدند کار راه انداختند چند تا خانواده رو هم نون دادند تا شما و امثال شماها دنبال پول مفت بیت المال و وام های دولتی و دزدی و اختلاص باشید حالا خانه فساد و فحشا کجاست ؟

  پاسخ

  خفه بمیر باوا

  پاسخ

  همین امثال شما هستین که باعث نابودی این کشور شدین

  پاسخ

  دادستان !؟

  پاسخ

  من نمیدونم اینترنت به دادستان کل کشور چه ربطی داره

  پاسخ

  دشمنی بالاتر از ضایع کننده ابتدایی ترین حقوق مردم نیست دوست داریم واتس اپ و اینستاگرام داشته باشیم آیا خواسته ی زیادیه؟
  چطوری دم از اسلام میزنید اما حق مردم رو زیر پا میذارید چرا حرف و عملتون یکی نیست اگه به حق الناس و اسلام معتقدید باید یادآوری کنم که اینم جز حق الناسه و مردم نمیبخشن
  چرا به خواست مردم احترام نمیذارید

  پاسخ

  حالا که نمیتونید برای جوونا کسب و کاری راه اندازی کنید چرا کسب و کار خودشونم از بین میبرید …والله که اه این مردم دامن این مسیولین رو میگیره

  پاسخ

  از قوه قضائیه میخواهیم هرچه سریعتر اقدام به جمع آوری گیرنده های ماهواره ای از منازل نماید
  90 درصد مردم ایران مخاطب شبکه های ماهواره ای دروغین هستند

  پاسخ

  ساندیسی بدبخت

  پاسخ

  اینا یه مشت مزدور از گونه اورانگوتان هستند با قیافه کریه و پر از شپش و ریش که در فضای اینترنت خزعبالاتشون فقط مصرف داخلی داره

  پاسخ

  اگه خواستی بگو دخترا رو هم زنده بگور بکنن😏

  پاسخ

  اگه نود درصد مردم مخاطب ماهواره هستن پس چرا طبق نظر نود درصد عمل نمیکنید صدا و سیمای دروغینتون رو ببندید؟ نود درصد وقتی ماهواره نگاه میکنن شما ده درصد چرا جنع نمیکنید از ایران برید؟

  پاسخ

  از قوه قضاییه میخواهیم تمام اختلاصگرارو تو ملا عام گردن بزنه از قو مثلا قضاییه میخواهیم تمام آقازاده هارو که پول مفت میخورند که تو هم صد در صد از اونایی تو ملا عام گردن بزنه 🤢🤮

  پاسخ

  طبق اعتراف خودت نود درصد مردم مخالف هستن با تمام برنامه ها وطرز فکر شما و فقط میمونه ده درصد که همشون پول مفت گیرشون میاد پس با این اعترافت اونی که باید جم کنه بره اونی که باید دهنش رو ببنده شما ۱۰ درصد هستین

  پاسخ

  نه فقط صداوسیما با صداقت تمام بهتون خدمت میکنه بدبختا.تا کی توی جهل میخاین بمونین تا کی متحمل به هر خفتی میخاین بشین؟

  پاسخ

  مردم کف پاشونو مگه بو کرده بودند؟
  که قرارهستش،با برنامه‌ریزی دقیق با کشته شدن یک دختر هرج ومرج بوجود آمده نسخه همه‌رو باهم بپیچید؟
  انگاری مردم علم غیب دارند؟
  شماکه همه جوره فقط کار زارتان شده 🔒زدن به گلوی زن و بچه مردم، همه مردم و در شرمندگی قرار دادید.انشاءالله همگی شما این دنیا اون دنیا جلوی خدا و خانواده‌محترم‌تون شرمنده سرافکنده،مخصوصا جلوی خالق هستی،روتون سیاه سیاه سیاه باشه،به فضل الله انشاءالله

  پاسخ

  تاریخ ثابت کرده که نه ظلم پایدار می ماند نه ظالم و نه ان که مدافع ظالم است و یا در مقابل ظلم سکوت میکند..ـ جواب فریادهای نوجوانان وجوانان و مردم ناامید از ایندهٔ کشور را اینگونه پاسخ میدهید؟ بترسید از روز جزا که بسیار نزدیک است

  پاسخ

  از همین جا از طرف همه ی مردم از ایشون و همکارانشون عذر میخوام که به وقتش تصمیم نگرفتیم از برنامه های بی کیفیت و بی امنیت و بی امکانات روز و قابلیت جاسوسی دارن و ظرفیت پذیرش این همه مخاطب رو هم ندارن ، استفاده نکردیم . لطفا به بزرگی خودتون ببخشین . این 10 میلیون نفری هم که بیکار شدن فدای بچه هاتون که توی آمریکا زندگی میکنن .

  پاسخ

  برنامه های پیام رسان ایرانی و چطور مقایسه میکنید با واتساب تلگرام و اینستاگرام اینا جهانی هستن فول امکانات هستن مردم از اینا پول درمیارن روبیکا سروش ایتا و ….. اصلاقابل قیاس نیس با اینا اینا با اینترنت ملی هم وصل نمیشه درصورتی که داخلی هستن

  پاسخ

  گورخودشون وکندن وخبرندارن

  پاسخ

  یعنی چی که اینستاگرام و واتساپ رو فیلتر میکنید،اخه چرا انقدر قدیمی فکر میکنید از پشت کوه آمدید آیا ؟
  دشمن اگه بخواد از هر راهی دشمنی میکنه
  با فیلتر اینستاگرام فقط ر ی د ی ن تو کسب و کار ما.
  من خودم مخالف این اغتشاشات هستم
  حتی توی تظاهرات هم شرکت کردم و شعار مرگ بر آمریکا دادم
  ولی این همه سختگیری فکر نمیکنید بر عکس جواب بده آخه ،یه کم فکر کنید

  پاسخ

  گشت کشتار زده کشته یا سکتش داده تو مرگ بر امریکا میگی

  پاسخ

  حق با اون بنده خدا بود ک گفت روزی پشیمان خواهید شد شما آینده را از دست دادید کلش برمیگشتیم ۴۰ سال پیش

  پاسخ

  دلخوش به این مقدار نباشید که فقط گرانی می اوریم.اعتیاد را همگانی میکنیم.خرافات را مجانی میکنیم.فقر را به همه جا میکشانیم.دزدی را بطور صحیح سازماندهی میکنیم.بیکاری را همه گیر میکنیم.دلخوش به این مقدار نباشید، معنویات شما را روحیات شما را به لجن میکشیم.شما را به مقام فلاکت میرسانیم…امام خمینی(ره)

  پاسخ

  شما و پلت فرم هایتان به زباله دان تاریخ خواهید پیوست

  پاسخ

  بسلامتی ….

  پاسخ

  ظهور کره شمالی جدید “

  پاسخ

  از همون اوایل انقلاب میخواستید اسلام ناب محمدی رو در ایران پیاده کنید اما متاسفانه در مرور زمان از هدف تون دور شدید و بر عکس یه کاری کردید که مردم از دین رویگردان شوند به فکر مردم نیستن همش به فکر جیب و منافع خودشون هستن مردم از تون نمیگذره خدا هم از تون نگذره

  پاسخ

  سلام به همه مردم شریف ایرانی…
  من 28 سالمه و 16 ساله تو مجازی و ساخت سایت های خارجی و داخلی بودم..
  با فیلتری اینستا و واتساپ مخالفتی نیست چون به هر حال تصمیماتی در مورد این ها گرفته شده و مردم به ناچار مجبورن بهش خواسته ناخواسته اینو قبول کنن…

  پاسخ

  بابا کدوم اسلام ناب محمدی اینا فقط نمایش و تبلیغات بود برای جذب مردمِ مذهبی، یعنی نیرو میخواستن برای تداوم تحجر و عقب نگهداشتن ایران عزیزمون، نقشه انگلیس بود حتی خیلی از ملاهاشون هم کارمند انگلیس بودن

  پاسخ

  چه عجب بالاخره ینفر فهمید اینجا چه خبره

  پاسخ

  چه خوب به مقام والای انسانیت رساندنمون.دستشون درد نکنه

  پاسخ

  سلام خداقوت.
  الان حدود ۱۵روزه که انیستاگرام .واتساپ هردورابسته اند آخه چرا تروخشک راباهم می سوزونید.اونایی که چنین کاری رامیکنن باید توان این کارشان رابدهند که چنین کاری را انجام ندن…
  میدونی چچندمیلیون نفر ضربه خوردن براچی ؟ بخاطرشعاردادن وحرفه بد.تورروبخدااینابایدبسزای اعمالشان برسن که دیگه چنین کاری را انجام ندهند.
  خداروشکر میادتروخشک باهم بسوزند….

  پاسخ

  قاضیه کی بودی شما؟

  پاسخ

  آخه چرا؟؟
  با اینکار اوضاع فقط بدتر میشه ، شما الان باید تلاش کنین اوضاع رو اروم کنین نه که بدترش کنین …
  با فیلتر کردن واتساپ و اینستاگرام همه چیز فقط بدتر میشه ، اینکارو میکنین که مردم مثلا دست بکشن؟
  الان مثلا مردم اروم شدن؟ حتی اگه گوشی هم نداشته باشن حضوری قرار میزارن این راه درستی برای درست کردن اوضاع نیست
  به فکر اون ادمایی هستین که پولشون از اینستاگرامه؟ حالا واتساپ به کنار بیشتر کسب و کارا از اینستاگرامه کمتر واتساپ حداقل اینستاگرام رو وصل کنین مردم کلی زحمت کشیدن که پیجشونو به یه جایی برسونن کلی تلاش کردن الان واقعا اینکار چیزیو درست نمیکنه حتی بدتر میکنه یکم به فکر مردم باشین…:)))

  پاسخ

  جناب دادستان کل کشور ،شایداینستاگرام و واتساپ به قول شما، کلاس‌‌های جرم و جنایت، بی‌عفتی و هرزگی است،ولی میتوان گفت حدود ۵۰درصد دانش آموزان کشور،چیزی بنام فیلتر شکن نداشتند و اشنایی کمتری داشتند،ولی در همین چند وقت خودم شاهد بودم که دانش آموزان کم سن،به هم فیلتر شکن های مختلف را معرفی میکردند و این یعنی شما خود باعث این تغییر رویه شده اید .برای حل یک مشکل،نباید صورت مسئله را پاک کرد.

  پاسخ

  افرین دقیقا درسته قبلا ها اصن کسی نمیدونست فیلتر شکن چی هست چون نیازی بهش نبود ولی بعد از فیلتر شدن تلگرام همه نصب کردن و نه تنها به تلگرام بلکه به چیزای دیگه هم دسترسی پیدا کردن ننگ بر شما اگه بهشت و جهنمی وجود داشته باشه تقاص خواهید داد

  پاسخ

  الان فروش فیلتر شکن رو هم ممنوع و جرم انگاری میکنن و دیگه کلا همه چی جمع میشه.مردم ایران میمونن و حوضشون و پیامهایی که مسیولین توییت میکنن و پستهایی که در اینستا می‌زارن و مردم همچنان ممنوع از دسترسی

  پاسخ

  بنده به شدت با آشوب و آشوبگری مخالفم و محکوم میکنم ، ولی استفاده از تکنولوژی و پیشرفت روز دنیا حق ملت ایران است ، واقعا تأسف آور است

  پاسخ

  منم بشدت با مزدوری و جیره‌خوری که حق ملت هست مخالفم اما چه کنم که آدما تا حال خودشون خوبه از حال هشتاد درصد جامعه بیخبرن، نه زن و بچه‌ای رو میبینن که تا کمر داخل سطل زباله خم شده و نه فساد رو
  بیخبری بد دردیه

  پاسخ

  عایااا جوونی که واسه چشیدن طعم زندگی کف خیابون ادعای حق طلبی میکنه آشوبگره؟

  پاسخ

  چرا اینقدر عقب مونده هستین شما یکم به اون مغز فندقیتون فشارر بیارید بد نیس، فکر کردین با این کاراتون مردم به دین برمیگردن؟ تا کی میخواهید زورگویی کنید این طوری فقط خودتون و هفت نسل قبل خودتون از سوی مردم مورد عنایت قرار میگیره

  پاسخ

  👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Leik

  پاسخ

  سلام

  ببینید آقایون اگه میگید با اینستا و واتساپ ججرم جنایت. صورت میگیره پس باید تمامی چاقوهایی که در هر خانه هست هم جمع آوری بشه چون با چاقو هم میشود کار خلاف و قتل انجام داد و چاقو هم وسیله جرم و جنایت میشود پس نباید فقط جنبه منفی این پلتفرم ها را دیده ای عقب مانده های ذهنی و …..

  پاسخ

  چون برا جرم آدم کشی مجازاتی است اما برای نابود کردن افکار مردم مجازاتی نیست

  پاسخ

  افکار مردمو اینا نابود کردن بس که به اسم دین دروغ گفتن. ربا، رانت دزدی ،فساد وهر جنایتی که بگی انجام دادن. به عقل خودت رجوع کن آیا راه پیامبر و اهل بیت این بود؟ داعشم ادعا راه پیامبر ومسلمانی داره. این مملکت شده ارث پدریشون و دین واسلام شده نوندونیشون. ولعنت الله قوم الظالمین

  پاسخ

  سلام
  یعنی هرچی اشتباه هست رو دارین انجام میدین ….کم اقتصاد داغون نیست مردم هم که کمی تونستن یه راه درآمد پیدا کنند نابود کنید … بعدم شما که انقدر مطمعا هستید جای هرزگی شده پس میتونید هم پیداشون کنید و نابودشون کنید چرا نون مردمو میبرید…..
  استباه اشتباه اشتباه

  پاسخ

  یاد شب های بربره افتادم
  اونجاش که میرن با دشمن فرضی بجنگد و شکست می خورن😂😂😂
  حالا هم که اینا افتادن تو فیلتر کردن

  پاسخ

  از قدیم گفتن کافر همه را به آئین خویش پندارد…
  هرزه و بی عفت خودشون هستن این کارا حقیقت رو عوض نمیکنه.
  خدا همه زورگویان رو هلاک میکنه…

  پاسخ

  به عنوان فردی که به آقای رئیسی رای دادم و مخالف این آشوب ها بودم ولی باید اعتراف کنم که از یه مشت آدم متحجر حمایت کردم و دیگه چنین کاری نمیکنم متاسفم واسه خودم که طرفدار این جماعت بودم انگار همه مردم دارن تو اینستاگرام و واتساپ فیلم مثبت هجده نگاه میکنن همه چیز رو فیلتر و محدود کردید من به عنوان یه فردی که تا حدی مذهبی هست دیگه به این نظام رای نمیدم چهل سال فقط شعار دادید.

  پاسخ

  از حرفات معلومه تو اصلا مذهبی نبوده و نیستی
  کمی دوراندیشی داشته باش و فقط جلو پاهات رو نبین

  پاسخ

  برای زن زندگی آزادی .. .

  پاسخ

  اتفاقا کسی که مذهبی ومتدین واقعی باشه دیکتاتور و متکبر نیست واقعیت های جامعه رو میبینه کور نیست که فساد رو نبینه زن و کودکی که تا به کمر داخل سطل زباله خم شدن نبینه، طماع نیست که بخاطر جیره خوری چشمش رو به حقایق کشورش ببنده مهربان و خداپسندانه عمل میکنه نه شیطانی!

  پاسخ

  حرفش کاملن درسته

  پاسخ

  خوابی بگیر بخواب

  پاسخ

  برای حسرت یک زندگی معمولی…

  پاسخ

  باید عرض کنم مردم به هیچ عنوان به شما اعتماد ندارند و به شما هم ربطی ندارند چه اتفاقاتی در کجا میفته…شما برای حفظ قدرت حاضرید هر غلطی. کنید .. حجاب و غیره بهانه هست..مردم محجور نیستند که ولی و آقا بالاسر بخوان

  پاسخ

  سلام و درود
  وجهی از تمهیداتم را عرضه داشتم انشالله با این تئوری یا مقدمه در این روزمرگی ها گامی به سوی شعار سال برداریم
  درسته دو برنامه اخیر به عده به شغلشون وابسته اما کمی با دور اندیشی مزیت‌های فیلترینگ پی خواهیم برد مداخله آحاد مردم در چنین سیاستگذاری هایی ملزم به خصوصی سازی دارد نیز بالندگی ممالک به خودکفایی در چنین زمینه ها هم میباشد و اینترنت جاری می‌تواند جزء افتخارات عظیمی باشد موضع رایگان نبودن نت خودش نعمت بزرگی در ارزشگذاریها خواهد بود 》کارتون بکنید مردم بچه نیستن خنگ بشن》 لذا گزینه تعرفه بندی شدن اینترنت و برنامه ها منبعی پژوهشیست و تاثیر خوبی دارد چون زندگی مجازی پیامد های ناگذیر وغیر مترقبه ای مضاف بر آثار موجود بر نسل نو ؛ امری زمان‌بر است بهمین سبب خیلی لازم به رسیدگی و تحلیل و رصد دارد به کلام رهبر معظم انقلاب همینکه در چند سال اخیر فرمودند[ بازرسین جامعه باید زیاد بشوند ]حتما و قطعا باید دقت بیشتری نمود مطمئنم در تمام ابعاد اینگونه مسائل با کلام گهر بارشون مرتفع میگردند
  موفق و پیروز باشید
  لطف عالی مستدام

  پاسخ

  چه اعتماد به نفسی
  آخه تمهیداتتون هم شبیه خودتونه ناکارآمد، کپی ناقص، خراب و به دردنخور

  پاسخ

  انشاتو از رو کاغذ خوندی یاحفظ کردی

  پاسخ

  شما زندگی از تمام مردم ایران گرفتید با این مدیرتون، اینستا واتساپ هم بگیرین چیز زیادی تعجب واری نیست. برامون بی لیاقتی بی کفایتی ثابت شده هست، دمتون گرم خوب بلدید

  پاسخ

  میخواین چیکار بکنین آخرش یه واتساپ اینستاگرامی هم بود ازمون گرفتین خب بعدش آخرش میخواین چیکار کنین یکمی به خودتون بیایید خاک تو سرتون ببینید چیکار میکنید چی از این دنیا میخواین ببرید این همه آدم‌ بوده که آرزو داشتن ولی بی آرزوشون از این دنیا رفتن که نخوردن نبردن و نپوشیدن این همه آرزو به دل بود که رفتن به جز چی یه کفن یه خاک بی ارزش با خودشون بردن هیچی جز خوبی نمیمونه شما هم یکی از همونا متاسفم واستون واسه همین کارتون که به سر مردم میارید

  پاسخ

  مشکلاتی که می فرمائید حاصل عدم شفافیت و رانت و فساد و مافیابازی موجود است که مردم را ناراحت کرده، شما آنکارا که دست شماست درست انجام دهید و بدانید که این نظام پشتوانه اش مردم است نه فیلترینگ!!!!!

  پاسخ

  حای نگرانی نیست این نیز بگذرد مث نوار کاست ،ویدیو ، ماهواره ، و و و
  چند روز دیگه بهترش میاد

  پاسخ

  واقعا اینستاگرام محل فساد شده

  پاسخ

  دوست عزیز
  چرا اینقد فکرت کوتاهه؟
  چرا فقط جنبه منفیو میبینی؟!
  من به عنوان یه بدنساز و دانشجو توی اینستاگرام یه بستری بود که اموزش های لازمه رو میدیدم
  درضمن اینستاگرام و واتساپ محل کسبو کار های مردمه چرا شماها فقط جنبه ی منفیو میبینید
  چرا یکم با دنیا وفق پیدا نمیکنید

  پاسخ

  محل فساد مجلس خبرگانو شورای اسلامی هس نه اینستا

  پاسخ

  تواغتشاشات نشون دادید که محل فساد اصلا اینستا یی هانیستند از آتش زدن اموال عمومی

  پاسخ

  یه طوری همه رو گناهکارمیدونندخودشونو ناجی انگاری ولی خدا هستید این شماهاهستیدکه باتصمیم های غلطتان مردمومملکت رو به خرابه داریدمیکشانیدشماها اختلاس میکنیدشماها پولشویی میکنید بچه وخانوادهای شما درسرزمین دشمن تحصیلو خوشگذرانی میکنند جوان مملکت وقتی نمیتونه بااین گرانی های افتضاح تشکیل خانواده بده به کجاهاکه کشیده نمیشه هرچی کارمیکنیم باز عقبیم الان پدرمادردختروپسر کارمیکنند باز نمیتونند ازپس خرجی بربیاندماسوختی خدابسوزونتتون

  پاسخ

  سخنان دکتر روحانی یکی یکی در مورد دولت جدید دقیق از آب درآومده از گشت ارشاد تا فیلترینگ اینستا که کلی از مردم از این طریق درآمد حلالی داشتند گشت برای مدیران و اختلاسگران چی شد

  پاسخ

  ب عنوان ی بسیجی ک معترضه
  ب عنوان ی بسیجی ک دیگه دادش درومده
  ب عنوان ی بسیجی ک دیگه داره حالش ب هم میخوره از این کاراتون
  بسهههه دیگه بابا چقد بگیرو ببندو فیلترو غیره..
  خب خیلیا دارن از اینستا خرج خانواده میدن
  ب جای فیلتر کردن این چیزا برید ب فکر مشکلات باشید و حلشون کنید تا دیگه اغتشاشی رخ نده
  بابا ب ولله قسمممم خود بسیجیام دارن دلسرد میشن اینو بفهمید جناب مسئول
  مسئولین عزیز ما هم ادمیم بخدا
  هر *** کاری ک میکنید ما بسیجیا باید جمعش کنیم و فحششو بخوریم بعد شما اینجوری جوابمونو میدید؟
  خب با فیلتر درست میشه؟؟
  تا کی فیلتر؟
  یکم برید سراغ مشکلات اونارو رفع کنید ب قران قسم دیگه اغتشاش نمیشهههههه اینو بفهمییییدددد مسئولینننننن …..
  الله اکبر🤦🏻

  پاسخ

  افکارت بابسیجی ها فرق میکنه

  پاسخ

  بمیرم از پیام رسان داخلی استفاده نمیکنم ترجیح میدم برگردم به همون۱۱۰۰ ولی پیام رسان داخلی استفاده نمیکنم,

  پاسخ

  اگه همه استفاده نکنن مجبور میشن فیلتر رو بردارن

  پاسخ

  بامحدود کردن مردم نمی تونید آنها را کنترل کنید ماهواره ها راهم خیلی سعی کردین جمع کنید ولی نتونستین …شما درست عمل کن صادق باش نمی خواد نگران اوضاع و دشمن خارجی باشی…مشکل مردم ما شماها هستین نه دشمن فرضی

  پاسخ

  عجیبه …به قول نماینده مجلس ۵۴۰۰ فرزند مسوولین در خارجن کسی نگران انحرافشون در دل کشورهای دشمن نیست …تازه بقول خودشان رفتن علم آموزی کنن مثلا بیان و احتمالا بشن مسوولین آینده حکومت اسلامی….اون وقت اینجا وسیله ارتباطی مردم قطع می کنن که مبادا تحت تاثیر غرب قرار بگیرن

  پاسخ

  گل گفتی تخم وترکه های خودشون توی همین کشورایی که میگن دشمن خونی ایرانه با پول مملکت دارن عشق وحال وعیاشی میکنن اونوقت مردم ایران باید توی محدودیت باشن و از وجود دشمن بترسن

  پاسخ

  اوووووووه لابد اختلاص گرانی بدبختی مردم گدا شدن کل مردم پایین دست نون نداشتن و همه اینا فقط بخاطر اینستا و واتساپ بوده الان همچی حل میشه چه ربطی داره شما تو این چند سال یه کار واسه رفاو زاحتی مردم نکردین بجز گرانی گرانی گرانی بقران طرف دیگه مرغ نمیخوره چون نداره مسئولین بفکر باشین ۳

  پاسخ

  مردمُ تو فشار قرار دادن گرونی گرسنگی اون وقت میخوان خفه بمونن

  پاسخ

  با ماشین میشه کارهای ناجور انجام داد و خانمهای بدکاره و آقایون ناجور رو جابجا کرد. لطفا ماشینها رو جمع کنید. با موبایل میشه خیلی حرفهای ناجور زد و فیلمهای ناجور دید و با خانمهای بدکاره هماهنگ کرد لطفا موبایلها رو جمع کنید. در بعضی از خانه ها کارهای خلاف عفت انجام میشه لطفا این خانه ها رو خراب کنید. مردک شش کلاس سواد به داد اسلام برس

  پاسخ

  هیچ جرمی بدون مجازات به غیرازفاسد کردن افکار مردم نیست

  پاسخ

  نمرود هم وقتی دور و بریاش بش گفتم یه بچه به دنیا میاد و حکومت رو ازت میگیره ،زد هر چی طفل و صغیر بود کشت.الانم یه عده آشوب کردن، 80 میلیون نفر محروم میشن از زندگی مدرن.فکرشو کردین بدون نت چجوری زندگی کنین؟؟اصلا میشه؟خدا لعنت کنه ظالم رو

  پاسخ

  خدا کسیو لعنت که که نت قطع میکنه هرقدرم که اعتراضات میشه بازم تهش کارشونو میکنن بکن عاقبت وحشتناکی در انتظار تمام ظالمین جهانه همشون

  پاسخ

  شخص من از بی حجابی خوشم نمیاد و بی بند باری و هرزگی اینجا ایرانه نه خارج ولی این کشتار زاهدان کردستان چیه بجای صلح با آنها وجنگ وآدم کشی شما اینو گذاشتین دولت بعد میگین دشمن وکشورهای اروپای رو متهم میکنین مهسا امینی بهانه هست مردم یعنی شخص خودم از این گرانی‌ها مینالم حقوق کم ولی همه چیز بالا بخدا ماکه نداریم باید چکار کنیم همین باعث شده اغتشاشات بیشتر بشه شماها باید به درد مردم گوش کنیدببینید چی میخوان و ما چی میخوایم

  پاسخ

  لعنت بهشون که از هر چیزی می‌ترسند .
  ترس از فضای مجازی و هر نوع اطلاع رسانی آزادی دیکتاتور ها رو میترسونه

  پاسخ

  دیگه فقط یدونه جونمون مونده بیاین اونم بگیرین راحت شین ما که حق زندگی نداریم تو این مملکت صدامونم ب گوش هیج احدی از اون بالاها نمیرسه
  تاسف

  پاسخ

  خدا ماهواره و در آینده ای نزدیک استار لینک را از مردم ایران نگیرد. حذف تلگرام و اینستاگرام تف سربالا میباشد که نتایج آن بزودی معلوم خواهد شد و مهاجرت مردم را از این دو رسانه برای شنیدن حقایق و مقایسه نظرات داخلی و خارجی صرفا بسوی ماهواره های معاند چرخش خواهد داشت. دیگر لزومی به خرید گوشی های مدرن و باقیمت نیست پیش بسوی موبایل های ساده و ارزان قیمت (؟؟).

  پاسخ

  واقعا متشکریم اگر این کار رو بکنیید
  عامل این همه گرفتاری خانواده ها همین اینستا یا شیطان است

  پاسخ

  لطفاً از اسم من سواستفاده نکنید شیطان حرمت داره در مقابل شما دوزاری ها🤢🤮

  پاسخ

  شیطان تویی که ماهی چن میلیون حقوقته شکمت سیره

  پاسخ

  ینی بزنمتاااااااا .خدایا چرا با اینا شدیم۸۰میلیون

  پاسخ

  بعد میگن چرا از این نظام خوشتون نمیاد .دولتی که آزادی رو از ملت بگیره بهتره که جعمع کنه بره

  پاسخ

  باعث بانی همه فساد ها این نظامه .چون با فیلترینگ خودش ملتو هل میده بطرف فهشا چون با نصب فیلتر شکن همه چی دسترسیش راحتر میشه.الان تو گوشی بچه 13ساله چرا باید فیلتر شکن نصب باشه؟وقتی بهش میگی چرا ؟میگه چون تلگرامو غیره فیلتره

  پاسخ

  طاعت از دست نیاید؛ گناهی باید کرد.

  ننگ بر شما که ننگ تاریخ هستید.

  پاسخ

  اگه حکومتی ریگی به کفشش نباشه
  خودش درستکار باشه خلاف قانون ودین واسلام رفتار نکنه از هیچ چی نباید بترسه پس در نتیجه مشکل از خودشونه بااین کارا میخوان رسوایشون کمتر بشه ولی هر چی بیشتر مردم تحت فشار بزارید فنر مردم با قدرت بیشتر باز میشه
  ظلم هیچ وقت پایدار نیست
  دیوار ظالم بلند اما استوار نیست

  پاسخ

  حالا که همه رو فیلتر کردین ،بیاین بازی های مثل پابجی هم فیلتر کنید خیلی بچه ها رو از درس و زندگی دور کرده نابود کرده آینده ی بچه ها رو ،یا این یکی براتون دردسری نداره 🤔

  پاسخ

  دیکتاتوری شاخ و دم ندارد! شوربختانه کسانی قدرت در دست دارند که دشمن اکثریت هستند..نظرم سانسور میکنید اما حقیقت قابل سانسور نیست و پیروزی از آن جبهه حق هست!

  پاسخ

  اینکه گفتن اما بهتر بود پیش از این در این باره خود مردم دوراندیشی لازم را انجام می‌دادند! چرا دولت قبل از این حرفا فکری به حال اقتصادش نکرده که جوان نتوانند کار داشته باشن جای که برای کار کردن پیدا کردن فیلتر کنین والا که حرف این همه جوان برای این اقتصاد که با این حقوق چند سال باید کار کنی که یک پراید بخری؟ بعد میگن نرخ ازدواج رفته پایین وقتی طرف نمتونه خرج خودشو بده چجوری مواظب کس دیگه باش، کدوم رشد اقتصادی کسی که پول نداشته باشه چجوری ایمان اش حفظ کنه وقتی میبینه هر چقدم کار کنه نمتونه اون چیزای میخواد بخره. امیدوارم مسئولین واقعا فکری کنن.

  پاسخ

  من واتساپ رو دوست داشتم .

  پاسخ

  اکثر خریدها وگزارش کارها وروابط کاری داخل شرکت رابا واتساب انجام میدادیم اینکه بگن فساد وغیره چند درصد ممکن است اینطور باشند. کما اینکه فاسد کاری به اینها ندارد رانت واختلاس دزدی وغیره چه ربطی به پیام رسان داد

  پاسخ

  اینا که مسلمون نیستن.مشکل مردم اینه که جاهلن.وقتی اکنا میخواستن قدرت و ثروت این مملکت برا خودشون انحصاری کنن که نمیان به مردم بگن ما میخوایم پول و ثروت کشورو واسه خودمون کنیم ،میان در لباس دین و اصلاح دین ما ،مارو مشعول دین کردن خودشونم سرمایه این کشورو.

  پاسخ

  لعنت به این حکومت طالبانی ، مردم دیگه هیچ انتظاری از بهبود و پیشرفت مملکت ندارند

  پاسخ

  کسب و کارم از بین رفت🤦‍♂️
  محصولاتمو کجا بفروشم حالا😔

  پاسخ

  جمهوری نا اسلامی بهتر از این نمیشه ، برای حکومت و دولت فیلتر نیست برا بقیه هست لعنت خدا بر شما باد

  پاسخ

  شهید دادیم ، چهل سال سخت کار کردیم که تهش چند تا مسئول بی کفایت بیان و اینترنت که یکی از شرطای آزادیه و تو دنیای مدرن بشدت مهمه رو فیلتر و از دسترس مردم مظلوم ایران خارج کنن. اگر کسی تو دنیا اینترنت بین المللی نداشته باشه انگار که داره تو غار زندگی می کنه. دلم برای ایران میسوزه که دست همچین مسئولایی افتاده 💔💔💔💔

  پاسخ

  بعد از چندین سال وبا خرج میلیاردها تومان هنوز پلتفرم های داخلی درست کار نمکنن و حتی امنیت هم ندارند، چطور انتظار دارن مردم از قبل، از این اپلیکیشن ها استفاده می کردن؟
  عدم آگاهی

  پاسخ

  بخدا که زندگی مردم رو نابود کردین آخه چرا باید دلخوشی جوان‌ها که الان شده اینستاگرام وواتساپ شما بیایین قطعش کنین؟تلگرام رو قطع کردین ولی من الان دوتا دارم از قبل هم بهتر کار میکنه شک نکنید بهتر از این نسخه های اینستا هم میاد فقط روسیاهی به زغال میمانه.شماها هی دنبال قطعش بودید با طرح صیانت که الان بهانه دستتون افتاد ولی مطمعن باشید بهترین نسخه هاش میاد.

  پاسخ

  مثل همیشه ،خود مردم باید دور اندیشی میکردن ،یعنی خود مردم مقصرن و تمام ، متاسفانه یک روز ممکنه کره شمالی از ما پیشی بگیره توی ارطباتات وفضای مجازی
  مثل همیشه بازم مقصر اصلی مردم هستن

  پاسخ

  لعنت به همتون

  پاسخ

  انشالا که خیر نمیبینن

  پاسخ

  خداییش یک امار بزارین ببینید ،فرزندان وخانواده کی بیشتر غرق فساده ،چند در صد از مردمی که توی اینستا درامد دارن توی خارج از کشور عیاشی می کنن ،وچند درصد از اقا زاده ها ،چرا بالاترین مقامهای دولتی ومجلسی فرزند و خانوادشون توی کانادا وامریکا ولندن دارن عیاشی می کنن ،مگر اینا دشمن نیستن ،مگر اینا بقول شما قصد براندازی ونابودی نظام رو ندارن ، پس چرا فرزند فلان مقام که چهل ساله مصند قدرت رو داره توی امریکا مطب داره و عیش ونوش میکنه ،یا فقط امریکا دشمن ملته و شما با فلتیرینگ می خواین مردم رو ببرین بهشت ، گناه فضای مجازی اینه که مردم با چهره واقعی بعضیا که الکی خودشون رو دلسوز وخادم نظام وملت جا زدن اشنا شدن ،گناه فضای مجازی اگاه شدن مردم از وضعیت لاکچری و ملیت دوم داشتن بچه های حضرات هست .

  پاسخ

  یک زمانی وی چت ، یاهومسنجر،لاین، فیس بوک، تلگرام، واتساپ، اینستا و …… هرکدام دوره ایی داشتند.اماصاحبان کسب وکار روی همه اینها سرمایه گذاری میکنندبخصوص سایت های اختصاصی و اپلیکیشن های ویژه خودشان.ازتلگرام کوچ کردند به واتساپ و اینستا.حالا هم به روبیکا و ایتا و….
  بگذارید برای یکبار این موضوع تمام بشه.
  مرگ یکبار و شیون هم یک بار

  پاسخ

  بازهم صدرحمت به کره شمالی … واقعا خجالت آور است که راه های ارتباطی مردم با دنیا را قطع میکنید… من به این اتفاق معترض هستم ولی کاری از دستم بر نمی آید.. چراغ ظلم ظالمان تا سحر نمی‌سوزد … ملت از دست شما راحت می‌شوند… شرم بر شما باد

  پاسخ

  هیچ کشوری فضای مجازی شو در اختیار دشمن خونی خودش نمیده جز ایران چون برخی از مسئولینش فاسد و نفوذی و نوکر صفت هستند اینتر نشنال وهابی و بی بی سی و من و تو بهایی هم روی همون اینیستا

  پاسخ

  وهابی کیه بهایی کیه حتما به کردم ایران هم میگی تجزیه طلب!افکارتو درست کن یکم فکر کن

  پاسخ

  من موافق کامل فیلترینگم. اگه تو‌فضای مجازی قصد پخش مسائل غیر اخلاقی نداریم خب چرا از نرم افزارهای مجازی ملی استفاده نکنیم!!!دولت امریکا اگر دلش بحال ملت ایران میسوزه چرا تحریم دارویی ک جان هزاران انسان بی گناه در خطر هست رو برنمیداره. اما اینترنت رو تحریم نمیکنه این خودش نشون دهنده دشمنی اشکارش با ملت ایرانه نه صرفا حکومتش…‌

  پاسخ

  اگه شما دلتون میسوزه واسه مردم چرا از دزدی و اختلاص و رانتو و زور گویی و دروغگویی ووو یک کلمه هم نمیگید🤢🤮🤮

  پاسخ

  خدا کنه اینستا باز نشه ولی واتساپ بله

  پاسخ

  من هرگز به کشورم خیانت نمیکنم و از همین امروز وارد اپلیکیشنهای داخلی میشوم در حالی که کارگاه تولیدی من در اینستاگرام بیش از ۶۰۰ هزار فالوور دارد

  پاسخ

  😂😂آره منم یه مارمولک دارم روپایی میزنه 800 هزار تا فالور داشت از فردا میارمش تو پلتفرم ایرانی که یه وقت خیانت نکنم به کشورم خدایی نکرده

  پاسخ

  تو داری به خودت ومردم خیانت میکنی مردم بعنی مملکتت .داری از حقت میگذری و از ستمگر حمایت میکنی …کسی که در برابر ظلم سکوت کند خود نیز در ان ظلم شریک است امام علی(ع)

  پاسخ

  سلام.واتساپ و اینستاگرام در سطح عمومی جامعه و مدارس و دانشگاه بسیار کاربردی هست،به جای فیلتر کردن باید نظارت کنید،خصوصا بر انهایی که دنبال کننده چندصدهزار نفری دارند،محدودیت باعث بدبینی مردم و استفاده از فیلتر شکن خواهد شد،یه زمانی ماهواره را ممنوع کردید و این باعث کشیده شدن مردم به سمت استفاده از ماهواره و انحراف بیشتر،اختلافات خانوادگی،بی هنجاری در جامعه گردید..باتشکر

  پاسخ

  اگه فردا پس فردا بخوان سر همین فیلترینگ اعتراض کنند میگین آشوبگرن

  پاسخ

  اولا اینکه خدا رو شکر ثانیا دست مریزاد بعد هم قابل توجه شما عزیزان تمام فضای آموزشی و سرگرمی در برنامه ها و پلتفرم های ایرانی موجوده، هنوزم دیر نشده به خودمون بیایم و راه درست رو پیش بگیریم.⚘️💞
  عمر خیلی زودتر از اونی کهفکرش رو کنید میگذره🌻

  پاسخ

  من نخوام از برنامه های بومی استفاده کنم باید کی رو ببینم منننننننننننننننننننن نمی خواممممممممممممممم ازززززززززززززززززززززززززززز برنامههههههههههههههه هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای داخلییییییییییییییییییییییییی استفادههههههههههههههههههه کنمممممممممممممممممممممممممممم زورهههههههههههههههههههههههه آیاااااااااااااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ضمنا فیلترینگ فقط نشون دهنده ی یک چیز هست و اون چیزی نیست جز ضعف و ترس شما از انتقادات و رسوایی های پی در پی واگرنه همون کشور هایی هم که هی می گویید فضای مجازی رو مدیریت می کنند هیچ گاه نیومدند این برنامه ها رو بخاطر انتقاد از دولت یا حکومت یا حذف عکس فلان شخص یا یک پست خاص فیلتر کنند اما شما دنبال تحمیل یک سری قوانین نا نوشته هستید اون هم فقط برای حفظ خودتون چون ضعیف و ترسو هستید بزدلای بدبخت

  پاسخ

  اینقدر چرت نگو من یک نرم افزار لارم داشتم به ایر از پلی استور تو هیچ کدوم از نرم افزارهای ایرانی وجود نداشت من الان از کجا اونو دانلود کنم ابله؟!

  پاسخ

  شماها بخودتون بیاین چرا تن به هر خفتی میدین چرا از ظلم وظالم حمایت میکنین چرا از حق وحقوق شهروندیتون براحتی چشم پوشی میکنین چراااا چراااااااا چراااااااااااااااااا

  پاسخ

  ترو خدا گوگل رو بر ندارین فیلتر شکن هم همین طور یه دل خوشی داریم تو اینترنت ویدیو میزاریم وسلم گریه دار نگاه میکنیم

  پاسخ

  پس خود کثافتشون تو اینستا و توییتر چه غلطی میکنن

  پاسخ

  خدا رو شکر. اینستا و واتساپ حیاط خلوت دشمن بودند. پیام رسان های داخلی باید هرچه سریعتر از طرف دولت حمایت شوند تا مردم کسب و کارهاشون رو منتقل کنند.

  پاسخ

  منظورت از پیامرسانهای داخلی همون جاسوسیه؟ چرا شماها لال نمیشین؟

  پاسخ

  اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر
  اندکی صبر؛سحر نزدیک است….فردا که بهار آید آزاد و رها هستیم
  اللهم العن الجبت و الطاغوت و العن قوم الظالمین…
  پاسخ تمام این قلدری ها و زور و ظلم و فساد به زودی توسط همین ملت داده خواهدشد

  پاسخ

  با این استدلا لهای سخیف وضعیف ره به جایی نمی برید.اینکه دادستان مملکتی باتمسخروطعن بگویدبایدازاول فکراینجاشو میکردید…یعنی آگاهی نداره ازضعف پلتفرم های داخلی…اگرتویئترو…غیرقانونی هست پس چراهمه ی مسئولان و جناب رئیس جمهورو….،دراین پلتفرمهای شیطانی وهرزه فعالند؟! این پارادوکس ها ست که همه را آزرده خاطرو خون به جگرمیکند…دیگرجایی میماندبرای فریادزدن وانتقادوبی عدالتی ها وزدو بندها؟
  چون قلم بردست غدّاری بود//عاقبت منصوربرداری بود//
  دیگربرهمگان مبرهن و آشکاراست حاکمان ما تنها بخاطرمنافع وترس از عیان شدن برخی فسادها و زدوبندها اصراربرفیلترینگ و نمایندگان هم صیانت را عَلَم کرده اندتانفسی راحت بکشندو یکباربرای همیشه ازدست شبکه های اجتماعی خلاص شوند!!غافل ازآنکه دردهکده ی جهانی ودنیای آزاد اراده شان به سنگ میخوردو مردم صبورونجیب وماراههای برون رفت از بن بست های حاکمان را می یابند.
  دزدگرشب گریغما کردن است//دزدی حکام روز روشن است// دزدی ازاین مشهودتر…!!

  پاسخ

  قرار بود کشوری اسلامی داشته باشیم
  اما چرا هر چه جلوتر می رویم کمونیستی می شود؟

  پاسخ

  قرار بود مارو به مقام والای انسانیت برسانند…

  پاسخ

  سلام. ببینید دوستان قدرت مثل شن میمونه هرچقدر بخوای محکمتر توی مشتت بافشار نگهش داری میبینی بیشتر از بین انگشتانت بیرون میزنه وطولی نمی‌کشه که کاملا ازمشتت خارج میشه!! حکایت همیناست که میخوان بازور به مردم حکومت کنن! عاقبت قذافی چی شد؟؟!!

  پاسخ

  خدا لعنت کنه کسی که کسب و کار از بین میبره اگه روز اول عذرخواهی میکردید مردم اینقدر اعتراض نمی‌کردند که شما بیاین صورت مسئله رو کلا پاک کنید

  پاسخ

  جمهوری زوری مثلا ایرانی
  اره دیگه اگه فیلتر نکنید که خودتون بیچاره میشید
  حقوق های نجومی
  اقامت فرزندان به اروپا
  ملک های بزور مالک شده
  را مردم چطوری بفهمن

  متاسفم این که این مسول همشهری من هستش

  پاسخ

  کاملا غیر عقلانی و خرافاتی
  واتساپ تنها مسنجر قابل اعتماد است

  پاسخ

  شما اگر میدانستین که این دو پیام رسان اسرائیلی چه اطلاعاتی از گوشی شما برای سازمان های جاسوسی امریکا ارسال میکنند هیچ وقت این حرف را نمی زدین

  پاسخ

  جک قشنگی بود

  پاسخ

  ترجیح میدم اطلاعاتم دست امریکا باشه اما وارد اپلیکیشن های مزخرف ایرانی نشم….شما و امثال شما مشکل توهم و سوظن دارید کاریش نمیشه کرد

  پاسخ

  اخه اطلاعات ما چ بدرد امریکا واسرائیل میخوره مشنگ؟ مگر نه اینکه اکثر مسئولان خود نیز در این پلتفرها فعالیت میکنن؟

  پاسخ

  خدایا مارو با کیا کردی۸۰میلیون دمت گرم.بعد میگیم چرا مملکت پیشرفت نمیکنه

  پاسخ

  با سلام اینستاگرام و تلگرام واتس آپ هرچند استفاده های مفید داشته ولی ضررش از سودش بیشتره چرا بخاطر استفاده نامناسب و نداشتن فرهنگ درست از پیام رسان ها باعث جدایی خانواده و طلاق هم میشد و خواهد بود هرکسی مایل هست از پیام رسان داخلی استفاده کنه البته احتمال داره در آینده با آرام شدن جو جامعه رفع فیلتر بشه برای تنبیه باید یه یک سال قطع بشه

  پاسخ

  اخه بیشرف تنبیه چی دولت انتظار داره هر فشاری اورد هر کاری کرد هر بلایی سر ناموس مردم اورد مردم لام تا کام حرف نزنن زرشککک عاقبت قلدری دولت همینه باید دولت خدمت گزار مردمش باشه و گردن کج کنه بخواد قلدر بازی دربیاره جوابشو با قلدری میگیره

  پاسخ

  شما هم جوابشو با فیلترینگ گرفتید. حالا زرشککک

  پاسخ

  والا ما که هرکیو دیدیم عامل ازدواجش بود نه طلاق🤣نمونش خود من با یه بچه؛ خواهشا عقل داشته باش کمی تفکر به از هفتاد سال عبادت؛ مغز های پوسیده و زنگ زده….

  پاسخ

  اینا می خوان کاری کنن که مردم بیان از این برنامه های خودشون مثل ایتا استفاده کنن
  تلگرام رو فیلتر کردن حالا به بهانه پخش نشدن خبر ها این دو تا رو فیلتر کردن

  پاسخ

  بی شرف کدام بستر و برنامه داخلی امنیت کاری داره که مردم استفاده کنند هر برنامه داخلی که بخوان مردم استفاده کنند به هیچ وجه امنیت ندارند

  پاسخ

  فقط از شهدامایه نزارن مسئولین شهید رو ماملت دادیم اینا که سر کارن یا بودن اکثریت زمان جنگ یا اطاق فرماندهی نهایت بودن یا بچهاشون عملیات سوئد وسوییس بودن.امر به معروف کاربه ربای بانکها یاقمار بورس با تلکه بگیرای کارگزاری نداره به تورم حاصل از عملیات ویژه بانکها رو مردم نداره ظاهر هم برای پایین شهره خودشون وبچه هاشون خارج کیفت وپیشرفت کار میکنن ماهم عدم توانایی خرید خونه واعتیاد و….

  پاسخ

  سلام
  کرونا اومد مغازه رو جمع کردیم و نتونستیم حفظش کنیم بخاطر اجاره های زیاد و فروش کم و جنسایی که هر روز گرون میشدن برای خرید موجودی مغازه.
  گفتیم جنسای باقیمانده رو آنلاین میفروشیم و داشتیم میفروختیمم تا اینکه زدین اینستاگرامم فیلتر کردین واقعا نمی‌دونیم دیگه چجوری جنسامونو بفروشیم💔خرازی آنلاین سرنخ

  پاسخ

  تو روبیکا بفرووش

  پاسخ

  اینیستا جای هرزگی نیست جایی هست که هرزگی پسرا و دختراتون مشخص می شه

  پاسخ

  چرا مشکلات مدیریتی کلان خود را گردن واتساپ و اینستاگرام می اندازید… هرزگی درون خود شما است… کرم در خود درخت است… شما که برای مردم کاری درست نکردید آن کاری هم که مردم خودشان برای خودشان درست کردند هم جلویش گرفتید الان…

  پاسخ

  تا کجا میشه اینهمه خفقان رو تحمل کرد؟ یک مملکت به بزرگی ایران رو نمیشه شبیه پادگان نظامی اداره کنین
  دارین یه کاری می کنید که حتی حزب اللهی ها هم پشت شما رو خالی کنن
  فراموش نکنید اول پیش لرزه میاد مثل مصدق بعد زلزله ای مثل خمینی…

  پاسخ

  خیلی غلط کردن

  پاسخ

  چه معنی داره شما گوشی هوشمند داشته باشید،از فردا با نامه که به پای کبوتر میبندید،مکاتبه کنید

  پاسخ

  اهااا شما درست می فرمایید همش تقصیر مردمه:/ بعد شما زیرساخت و پلتفرم درست درمون داشتین و مردم نیومدن؟؟؟ هاان؟؟؟

  پاسخ

  دیگه با چه زبونی باید بگن مردم ما لیاقت حکومت نداریم؟ تورم لجام گسیخته نداریم که داریم. ارابه های مرگ ایران خودرو و سایپا هم داریم. فیلترینگ و نبود ازادی بیان هم داریم. مافیای خودرو و صنایع غذایی و نفت و فولادو هزار رانت و فساد پشتش هم داریم. کشتار انسانهای ضعیف و بی دفاع نداشتیم که اونم اجرا کردن. دیگه چجوری باید به مردم نفهم بفهمونن لیاقت اداره ی کشور رو ندارن؟

  پاسخ

  تمامبت خواهان بهانه خوبی برای فیلترینگ کامل گردش آزاد اطلاعات در کل فضای مجازی پیدا کردند تا بدون هیچ پاسخگویی عرصه نقد و انتقاد را کامل ببندند و متاسفانه فضای جامعه را رادیکال تر کنند. بدون اینکه حتی یک لحظه به عواقب دهشتناک این تصمیم مخرب برای جامعه بپردازند و کوچکترین اصلاحی را برای اشتباهات فاحش اقتصادی، اجتماعی و سیاسی پذیرا باشند. امیدوارم دلسوزان واقعی و عقلای بی طرفی باقی مانده باشند تا محض رضای خدا و پیشرفت کشور، تندروها را مهار کنند.

  پاسخ

  هرچی بیشتر عرصه را تنگ تر کنید تیشه به ریشه خود میزنید با بستن چیزی درست نمیشه کار فرهنگی کنید ملت عاشقانه به ارزش‌ها پایبند باشند

  پاسخ

  مثل این میمونه که یه آدم را یه کاسه آتیش بریزی روش بعد یه کاسه آب هم بریزی روش بعد بگی خوب میشه

  پاسخ

  اگر آقایان فکر میکنند با محصور کردن مردم می‌توانند به آرامش و اعمال نظر بکنند کاملا در اشتباه بزرگی هستند محدود کردن مردم خلاف دستور اسلام است. و ادامه آن قطعا به ضررتان است. اکثریت موافق شما نیستند بفهمید.با زور نمیتوانید نظراتشان را تحمیل کنید تا دیر نشده تجدید نظر کنید.

  پاسخ

  شماها دنبال بهانه بودید طرح صیانت رو اجرا کنید و این آشوب کشور هم کار طراحان طرح صیانت بود که به این بهانه اینستا و واتساپ رو فیلتر دائمی کنید و تلگرام ر و فیلتر کردید به کجا رسیدید با فیلتر اینها هم به جای نمی رسید بجای این کارها وضعیت معیشتی مردم رو درست کنید که فساد و دزدی و قتل روز به روز داره بیشتر میشه

  پاسخ

  مگه نمیگید اینستاگرام محل هرزگیه؟خب بذارید هرکس خودش انتخاب کنه،هرکس دوست نداشته باشه نصب نمیکنه،شمارو سننه؟اینا همش چرت و پرته،اینجا برای مردم دلی سوخته نمیشه،هر کاری انجام میشه منافعش در بالاست…
  من خودم با کارو تلاش وسیله خریدم که یه کسب و کار اینستاگرامی راه بندازم،الان باید همشونو بریزم دور،اونا به درک،اینده ی کاریم،اینهمه آموزش دیدن،اینهمه دوره خریدنو وقت صرف کردن،همش دود شد رفت هوا…

  پاسخ

  20سال بعد کشور ایران رو مثال خواهند زد که با ممنوعیت اینستاگرام حتی به غلط جلوی زوال و نابودی جامعه شون رو گرفت
  ملت یجوری چشماشون رو برابر این برنامه مزخرف بستند انگار همشون معتاد مجازی هستند و جادو شدند

  هیچ تاثیر مثبتی اینستاگرام رو جامعه نمیذاره عوضش تمام خصوصیات بد و ظاهربینی‌ رو تقویت می‌کنه
  برید گزارشات کشور‌های اروپایی در مورد اینستاگرام و فیسبوک رو ببینید که چه آمارهایی از افسردگی نوجوانان و جوانان استفاده کننده این پلتفرم عنوان میکنند…

  التماس اندکی تفکر

  پاسخ

  تورو خدا تو چی میگی دیگه !کجا زندگی میکنی؟ جوونامون از نبود شغل مسکن بیکاری فقر ازدواج…افسرده وعصبی شدن هیچ امیدی به اینده ندارن. واقعن شماها خودتون زدین بخاب خبر از مملکتتون ندارید بیدار شید لطفن

  پاسخ

  ۲۰سال بعد ایران را مثال میزنند کشوری ثروتمند با ۸۰میلیون فقیر ،۹۰درصد بیکار، ۷۰درصد خودکشی،۶۰درصدفحشا…

  پاسخ

  من در حال آماده شدن برای خروج از ایران هستم

  پاسخ

  دادستان غلط کرد گفت

  پاسخ

  بخدا که اصلا براتون مردم مهم نیستند و نخواهند بود چون اگر این مردم مهم بودن هزار بدبختی دیگه رو درست میکردین نه اینکه بجای ترس از دست دادن صندلی قدرت دست به فیلترینگ بزنید مردم با سیلی صورت خودشون رو سرخ نگر داشتن تو به فکر هرزگی این و اونی ، خود من سی. و پنج سالمه نه میتونم زن بگیرم نه میتونم کاسبی راه بندازم عین یه آدمه مرده شدم که هیچ امیدی به آینده خودم و امثال خودم ندارم شماها که دم از خوبی یا بدی اینستگرام و آمریکا و … میزنین برین بچه های امثال خودتون که تو آمریکا و سویس و … هستن برگردونین به ایران بعد ببینید همین بچهاتون میتونن تو همچین جای به نام ایران زندگی کنن اگر اگر خدایی وجود داره ایشالله نسل همتونو ریشه کن بکنه که نسل ما رو سوزوندین

  پاسخ

  وای بر ما از کجا به کجا امدیم و میرویم خدا به خیر کند دوستان عزیز ما چوب نسل پدران و لطف و توجه انان را میخوریم به نظر بنده هیچ کسی مقصر نیست و ما فرزندان همان پدران هستیم نباید بیش از این توقع داشت و باید قبول کنیم از ماست که بر ماست هیچ کاریشمپ نمیشه کرد همینه که هست نمیخواین برید از این مملکت تماپم هر چی حرام میشود ممنوع میکنند بدون جایگزینی بدون هیچ توجه به عواقب و مشکلات پس پرده و همین میشود دنده عقب از دنیا بدر شدن انزوا مطلق تحریم و تحقیر و تاسف و هر روز گلی به سبزه اضافه شدن تا ظهور اقا انشاالاه

  پاسخ

  واقعا تاسف باره که منبع درآمدی و راه کسب و کار مردم رو به همین راحتی می بندن و خیلی راحت به خاطر عده ی کمی که به قول خودشون باعث گسترش فحشاو هرزگی هستن ، نون عده ی زیادی از مردم رو آجر می کنن. ما مردم عادی هیچ جایی توی تصمیم گیری هاشون نداریم وقتی نه پارتی ای داشتیم برای کار دولتی و نه هیچ وامی تونستیم بگیریم برای شروع کسب و کارمون و حالا با هزار بدبختی و صرف هزینه و زمان برای یادگیری و چگونگی کار در اینستاگرام اومدیم کارمون رو در بستر اینستاگرام برپا کردیم، اینا خیلی راحت گند میزنن توی همه ی زحماتمون به بهانه های مختلف.

  پاسخ

  خیلی زورگو هستین
  برا چی دو تا از محبوب ترین برنامه ها رو فیلتر دائمی میکنین؟؟؟ تبریک میگم کره شمالی دو

  پاسخ

  از آخوند بیسواد بیشتر از این انتظار نمیره.

  پاسخ

  همیشه بزرگترها کوچکتر ها رو خورده اند میخورند و خواهند خورد میخواد ایران باشه یا کره شمالی یا امریکا این یک قانون کلیه
  موفق باشید

  پاسخ

  سلام وقت بخیر. با همون اسمی که تو واتساپ یا اینستا کانال داشتین ، با همون اسم بیاین تو سروش و ایتا و آیگپ و روبیکا کانال بسازین . مشتری هاتون هم دوباره اسم تولیدی تون رو تو این نرم افزارها سرچ می کنن. پیداتون میکنن. چون همه میدونن که جابجا کردین. سرعت سروش و ایتا خوبه ، بقیه رو کار نکردم ولی فکر کنم روبیکا هم خوبه.
  به هرحال بیشتر مشتری های ما داخل کشورن. همه هم این نرم افزار ها رو دارن یا اگه ندارن الان دارن نصب میکنن.
  شرایطی هست که پیش اومده .شاید کسی یادش نیاد.الان شبیه شرایط جنگه .اون موقع بعد از آژیر خطر برای اینکه هواپیماهای دشمن در شب نتونن شهرها و خونه ها رو بمباران کنن همه ی چراغ باید خاموش میشد تا هواپیماها برن.
  الانم جنگ رو از طریق فضای مجازی آوردن تو کشور. دیگه نمیان مثل قدیم توپ و تانک بیارن. با آشو ب و اغتشاش جنگ داخلی راه میندازن . خیلی از خرابکار ها که مغازه ها وخونه ها و ماشین های مردم بیگناه رو آتیش زدن از طریق همین دو نرم افزار هماهنگی میکردن. تا الان حدود چند صد میلیون خسارت زدن به شهرها.
  بنابراین برای اینکه هماهنگی این خرابکارها بهم بخوره و نتونن تخریب کنن مجبورن فعلا این دو تا نرم افزار رو فیلتر کنن تا خطر رفع بشه.
  به نظرم در شرایط بحران شما هم باشی برای اینکه جلوی تخریب اموال مردم و کشور رو بگیری باید ارتباط خرابکارها رو قطع کنی.
  وگرنه میشیم مثل بعضی کشورها که با همین نقشه ویران شدند مثل سوریه و…
  جناب آقای مالک تولیدی ، باز خدارو شکر که این خرابکارها نیومدن انبار تون رو آتیش بزنن و سرمایه تون بر باد بره. وگرنه شاید اون موقع به حرف من میرسیدین.
  بله منم از این دو نرم افزار استفاده می کردم و به مشکل خوردم ولی دارم با ایتا و سروش تبادل اطلاعات انجام میدم و بد نیستن. تا این شرایط رو رد کنیم مثل جنگ که گفتم.
  الان خیلی از کشورهای اروپایی هم شبکه داخلی دارن تا کسی نتونه به اونا ضربه بزنه و در مواقع بحران هم اونا هم فیلتر میکنن. خبرگزاری ها میگن.
  من طرفدار این فیلتر نیستم ولی وقتی میدیم چطور طرف دو دستی میزد تو سرش که کل سرمایش از بین رفت و اون جوونایی که رفتن جلوی تخریبشون رو بگیرن و چاقو خوردن و کشته شدن، با خودم گفتم انگار در این شرایط چاره ای جز فیلتر نیست وگرنه معلوم نیست تا کی این خرابکارها دست بکشن از کارشون .
  آقای مالک تولیدی حرف شما درسته ، کار شما خوابیده ولی اگه فیلتر نمیشد و میومدن به کارگاه شما خسارت میزدن و یا خدای ناکرده به شما و یا خانواده شما و یا نیروهای فنی شما خسارت جانی وارد میکردنن، آیا قابل جبران بود ؟
  اون موقع نمی گفتین چرا این نرم افزارها رو قطع نکردین؟؟؟؟؟
  البته ما تا آسیب رو لمس نکنیم خیلی ممکنه موافق نباشیم.
  انشاالله همه فکر کنیم و احساساتی تحلیل نکنیم.

  پاسخ

  بخدا قسم تو رو دیگه کجای دلم بگدارم فکرش را نمیکردم هنوز از این مدل ادما پیدا میشه , ببخشید یع سوال داشتم شما تا الان کجا بودید در ایران ساکن هستید تو غار بودی دقیقا روزگارت رو کجا سپری میکردی , شما بطور دیفالت خام هستید نمیشه در ایران زندگی کرد و …….

  پاسخ

  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  پاسخ

  عمرا اگر تولید کننده باشی …هفت سال زحمت کشیدم همه چیز به باد رفت

  پاسخ

  ناموسن تو دیگه چی میگی .مگه از کجا سر در اوردی که خبر از مملکتت نداری؟ بفرما عوارض سروش ودیتا وصداوسیما

  پاسخ

  داداچ کانالتو عوض کن

  پاسخ

  حداقل فیلترشکنا و سرعت اینترنت رو درست کنید محدودیت فیلترشکنا رو بردارید الان پینترست تلگرام که خیلی خوب بودن فیلتر شد حالا واتسپ و اینستا که از اونا هم پرکاربرد تر بودن هم فیلتر شد. مشکلی نداره ولی لطفا محدودیت فیلترشکنا رو بردارید حداقل

  پاسخ

  بخاطر قطعی نت دارم فرار میکنم بصورت قاچاق داریم میریم ترکیه که شاید نت اونجا بهتر باشه

  پاسخ

  چرا آخه…….. ما که اغتشاش گر نیستیم حداقل برای اون کاربر ساده ای که فقط میخواد احوالش خانوادش رو بپرسه آزاد کنید

  پاسخ

  اقلا دوتا از اون اختلاسگرها رو در ملآ عام اعدام کنید که دل مردم خوش بشه ، فکر معیشت مردم باشید همه دستتون توی یک کاسه است خسته ایم از این وضع ، مملکت رو به باد دادید یک مشت قدرت طلب مونده واسه مملکت…سرمایه مملکت توی لبنان و سوریه و عراق و….سرازیر میشه اما برای خودمون قرون قرون حساب میکنید؟!!!

  پاسخ

  تر و خشک با هم میسوزن متاسفانه

  پاسخ

  واقعا متاسفم ، برای خودم و این نسل ، برای عمرم ،برای جوونیم، برای آرزوهام، برای ولیعصر و درختای فرسودش، برای این همه آزادی و حق انتخاب

  پاسخ

  اینم یه راه حلی برای کسب و کار ه یه طرف فیلتر از طرف دیگه ضد فیلتر میفروشن کسی که پول داره میره میخره اونی هم که خرابکاره کلا ضد فیلتر مجانی داره همه کار هم میکنه موندیم چکار کنیم وجدانا کلش رو فیلتر کردن کجای دلم بزارم کجای کلش هرزگی داره

  پاسخ

  هر سال داره به نسبت سال قبل مردم بیشتر از دولت دلگیر میشن این نشونه عملکرد اشتباه مسئولین و اگر به همین شکل ادامه بدن اندک افرادی که به مسئولین هم امید داشتن به صف معترضان میپیوندن

  پاسخ

  از فردا درختای انگور را هم قطع کنید چون باهاش میشه شراب درست کرد. هرچی الکل هم تو داروخونه هست جمع کنید. بریزید تو خونه مردم کارد و چاقوهاشونو بگیرید جمع کنید چون با اونام میشه آدم کشت. تولیدکننده ها و فروشنده های جو و گندم و کشمش را هم دستگیر کنید چون عامل اصلی تولید مشروبات اند 😴😑 خدا همه این ها را میبینه و همینکه میبینه کافیه …

  پاسخ

  از این ادمای نفهم همینا هم بر میاد. انگار ما زندانیشونیم.

  پاسخ

  انشالله خودشان از این دنیا فیلتر بشن..
  تا دیر نشده فرار کنید تا مردم فیلترتان نکردن.

  پاسخ

  به جای مسدود کردن راههای درآمد مردم
  برن دارایی انگل زاده ها رو مسدود کنن
  که با پول مردم میرن خارج لخت میشن و خوشگذورنی میکنن

  پاسخ

  اگر شعورش رو داشتن که الان ما اینجا نبودیم

  پاسخ

  اینستاگرام اونی چندین سال زحمت کشیده روز شب تبلیغات و کار کرده پیچ ش به فروش برسه کی جوابگو کی جوابگو هست .؟

  متاسفم واسه کوتاه فکری

  پاسخ

  بابا شما خودتون با افغانستان هم مقایسه نکنید حداقل ارزش پولش از شما بیشتره،اینستاش که فیلتر نی.

  پاسخ

  بیایید یکبار برای همیشه رو راست باشیم… آقا حقَم بدید کجای دنیا میان تو یه فضای پاک و صمیمی اسلحه و هر کوفت وزهرمار می‌فروشن….

  پاسخ

  خدارو شکر. عوضش مملکت روی آرامش رو میبینه

  پاسخ

  مگه نظر ما واسه شما مهمه؟!!!
  سال ۵۷ اصلا نت نبود
  با این کارا بیشتر مردم رو عصبانی میکنید

  پاسخ

  این روش مخالف ازادی هست به جای فیلترکردن روش دیگری پیدا کنید به جای بستن سایت های خرید وی پی ان انها را باز نگه دارید

  پاسخ

  مردم متنفرند از پیامرسانای داخلی. چه جالبه که دادستان میگه مردم بیخود رفتن اینستا. باید بروند در روبیکا. فکر کرده ما گوسفندهاش هستیم

  پاسخ

  واقعا شما شاهکارید اشتغال زایی که نمیکنید هیچ نون دوتا ادمم میبرید تو این شرایط وحشتناک اقتصادی؟ چقدر زور میگید اخه😑

  پاسخ

  اینستای ایرانی به اسم نزدیکاوجود داره که کاملا شبیه اینستای امریکاییه همه از برنامه نزدیکا حمایت کنید

  پاسخ

  حق دارن ادامه رو نیاکان پیشنه شان باشند به افغانستان سلام کنید

  پاسخ

  زمان انقلاب رودیوارنوشتم .داس.چکش.ستاره.مرگ وستم میاره …دستم بشکنه.

  پاسخ

  بقول اقای ظریف ما خودمون خاستیم اینطوری زندگی کنیم.سال۵۷این تصمیمو گرفتیم

  پاسخ

  در هر صورت تمام فضای مجازی فیلتر کردین متاسفانه قوانین شما فقط تولید خشم یاس و ناامیدی در مردم ایجاد کرده در اقتصاد و فرهنگ و کسب کار گرفته تا ریز درشت هر چیزی یعنی انسداد کامل .با این رویه انتظار بهبود شرایط نداشته باشید

  پاسخ

  خدا لعنت کنه باعث و بانی این مشکلات رو، اول قرار بود چهار میلیون خونه بسازه و مشکلات مردم را حل کنه. حالا بیا و ببین…

  پاسخ

  بی خود کرد به جای مردم تصمیم می گیرد مردم اگر اراده کنند یک شنبه همه آنها رو بیرون میکنند ، هر روز بیشتر مردم رو عصبانی میکنند وضعیت زندانها رو درست کنه ایشون که چه جنایت هایی اونجا اتفاق میافته و ماموران در ملع عام مردم رو مورد ضرب و شتم قرار می دادند و وحشیانه رفتار میکردند و اگر کسی واقعا درست باشه چرا باید بترسه از واتساپ و انستاگرام

  پاسخ

  این اعتراضات همچنان ادامه خواهد داشت و مطمئن باشید با قطع اینستا و واتساپ به جایی نمیرسید زبون خوش سرتون نمیشه من شبا اینترنت ندارم چیکار میکنم میان وسط خیابون بیکار میشم چیکار میکنم میام وسط خیابون قطع کن تا عواقبشو ببینید البته دارید میبینید

  پاسخ

  اینا فقط باید با زبون زور باهاشون صحبت بشه 43 سال مردم سکوت کردن و هیچی نگفتن این جماعت تا تونستند بین قومیت ها و مردم این مملکت تفرقه و نفرت پراکنی کردن ولی دیگه کور خوندن مردم اگاه و بیدار شدن اینا هم روزهای اخرشونه
  و این مزدورها و کاسه لیسان آفتاب پرست باز رنگ عوض میکنن

  پاسخ

  کسب و کارها رو اتفاقا خیلی بهتر میشه روی پلتفرم های ایرانی اجرا کرد. ننگ بر اینستاگرام پرفساد امریکایی که عامل اول طلاق در کشور شده

  پاسخ

  میدونی فساد چیه فساد صبغه خونه ایه که واسه اعراب تو مشهد راه انداختن این فساده فهمیدی!!؟؟؟ من خودم مشهدیم و متاسفانه یکی از همین زن های صیغه ای رو دیدم و خودش می گفت توسط دولت حمایت میشه این فخشا خونه ها. به این میگن فساد نه اینستاکرامی که هزارتا استفاده ی مفید می شد ازش کرد احمق‌

  پاسخ

  توی مغز شماها چی میگذره؟ عامل اصلی طلاق و فحشا فقره .با چ استدالی میاین این حرفا رو میزنید؟ همونطور که پیامبر گفتن اینقدر که از فقر بر امتم میترسم از کفر نمیترسم.

  پاسخ

  من درس دانشگاهم همش تو واستاپ اصن این یعنی چی من چیکار کنم؟

  پاسخ

  سلام!
  خدمت وزرا کسب وکارها در اینستاگرام حاصل ۱سال و۲سال نیست،ودر زمانی که مردم کسب وکارشون اینجا شروع کردن تنها پیام رسانی داخلی smsبوده😏… هیچ شکی ندارم که اپ های خارجی در بهم زدن امنیت دخیل بودن،اما وزارت آموزش وپرورش،فرهنگ وارشاد و… در جهت آموزش و فرهنگ و آموزش سواد رسانه ای بسیار ضعیف بودن والان تاوانش باید کسب و کارها اینترنتی بدن، این مردم کمرشون زیر بار گرونی خم شده ،افرادی هستن که خرج زندگیشون از اینستاگرام درمیارن یه کم پای دل این مردم بنشینید،

  پاسخ

  ایا می توان با تکنولوژی در دنیا جنگید باید حاکمان ما با فرهنگ سازی و حل مشکلات جدی مردم هر ایرانی را در مقابل رسانه بد خواهان واکسینه کنند.

  پاسخ

  بیچاره مملکی که حاکمان نالایق و نفهمی داشته باشد بی شک اینده ی تاریک و تباه پیش روی خواهد بود هم برای خودشان هم دیگران

  پاسخ

  بلتفرمی که نمایندگی درکشورنداردبایدمسدودشودنه فقط فیلتر

  پاسخ

  خدا لعنت کنه باعث و بانی بدبختیه مردمو دعا کنید بتونیم بریم

  پاسخ

  قطع دسترسی به اینترنت بین‌المللی فاجعه بار ه… در وهله نخست مهاجرت استارتاپ ها ارز دیجیتال کارها فارکس کارها..و تمام کسانی که کارشون با اینترنت هست . بعضاً مغزهایی به ارزش فروش نفت!…و نیز در نگاه خردتر آسیب به کسب و کارهای داخلی که زیاد هم هستن…و در وهله دوم این یک خود تحریمی محسوب میشود…و در وهله سوم یک ترور در سطح ملی برای ابتدایی ترین حقوق انسانی در قرن حاضر…و فراموش نمی‌کنیم آقای رییسی در انتخابات خودش گفت من از اینستاگرام استفاده میکنم و قطع نخواهد شد!اگر اینترنت داخلی بشه گمون نکنم کسی بسته خاصی بخره.. درضمن فقط واتساپ اینستاگرام نیستن..کل اینترنت بین‌المللی قطع هست و معلوم هم نیست سرنوشت شون

  پاسخ

  اینترنت بین المللیو آزاد کنین شما که آدم نمیشین ما همه خطراشو به جون میخریم به دشمنا اعتماد میکنیم فیلتر شکنای جور وا جور نصب میکنیم

  پاسخ

  اینترنت یعنی آزادی دسترسی به واتس آپ،. تلگرام و اینستاگرام، وقتی این سه را نشود استفاده کرد دیگر چه لزومی دارد پول به جیب گشاد شرکت های مخابراتی بریزیم؟؟ اخبار را هم کمافی السابق از ماهواره ها دریافت خواهیم کرد. فقط این وسط با قطع اینترنت هجوم مردم به ماهواره های معاند برای کسب خبر افزایش بی سابقه ای پیدا خواهیم کرد و آن نیم بند خبرهای تلویزیون را هم دیگر نمی بینند؟؟

  پاسخ

  خداوکیلی من تنها فسادی که تو اینستا دیدم. دزدی و اختلاس خوده آقایون بود یا خوش گذرونی اقا زاده هاشون وهرزگی هاشون پس فاسد خودتونید. جامع مختصر و مفید.

  پاسخ

  ننگ بر مزدوران..ننگ بر جیره خوارها..امیدوارم درد بی درمان بگیرید که از این رژیم کمونیستی حمایت نکنید

  پاسخ

  این نیزبگذرد
  اینجورنمیمونه

  پاسخ

  از یه مشت بیسواد وتنگ نظر که میخوان ایران رو از دنیا جدا کنند تا اینجوری به دزدی‌هاشون ادامه بدن وکسی نتونه بازخواستشون بکنه بیشتر از این انتظاری نمیره.

  پاسخ

  اینجا هم شد کره شمالی حق هیچی نداریم

  تمام پلتفرمهای خارجی حذف شدن واقعا چه ملت بدبختی هستیم درحالی که خود آقا زاده ها ازاین امکانات استفاده میکنن و سفرهای خارجیشون ترک نمیشه

  پاسخ

  اینستا، واتساپ
  درسته شماراازماجداکردن ولی ازته قلب ما، ایرانی ها این شبکه های اجتمایی رادوست داریم.دلمون تنگ شده برایتان،
  هرجاهستین خوش باشین،
  کاش پارتی داشتین میتونستین یه سربزنین.

  پاسخ

  کاری نداره ک به ی مرکز فروش مبایل برو بگو پروکسی ثابت میخام ماهی ۱۹۰ت بزن حتی موقع ای ک نت سراری قطع بین ساعت۱۶تا۱۲نت داری همه چیم باز میکنه اشتباه نکنی اپ میلی نصب کنی ک فقط ب خودت فوش میدی

  پاسخ

  آفرین باهمین فرمان بروجلو به نفع کاسبان vpn احسن عالیه

  پاسخ

  آقای وزیر باید هم به ریش ۲۰ میلیون ایرانی که از راه فضای مجازی درآمد کسب می‌کردند و جنابعالی و دارو دستت با قلدری الان یکماهه اینرنت رو فیلتر و قطع کرده اید بخندی ۰۰۰ بخند فعلا روزگار سواره بودن شماست

  پاسخ

  ازینا کثیفتر خودشونن،اینا هر چیزی رو برای خودشون میخوان برای مردم نمیخوان و ب عکس،به اسم اسلام و دین هر جور سختی که بخوان به مردم میدن و فقط شعار میدن ما پشت مردم هستیم،اسلام فقط به اینترنت و موی زنان بند نیست و بخطر نمیفته، پوشیدن لباس روحانیت اما همراه با اختلاس و دزدی مشکلی برای دین بوجود نمیاره؟ پیچیدن صدای مکرر انواع اختلاسهای کلان و دزدیها و گم شدن دکل عظیم نفتی از یک کشور اسلامی در دنیا، اسلام رو بخطر نمیاندازه، شماهایی که از خدا و امامان دم میزنید، امامان بارها و بارها کل مالشونو به فقرا بخشیدن حتی اونی که مسلمان نبود، کدام یک از شماها حداقل نصف مالتونو بخشیدین به مستعضفان، من بی حجابی رو ترجیح میدم به اخوندهایی که جای مهر روپیشانیهاشون داغ کردن،اگه قراره تو دنیا فقط حجاب من دیده بشه ترجیح میدم اونم نباشه اما ریاکاری هم نکنم، بخاطر فقر و بیکاری و بدهی اکثرن به خود فروشی و دزدی و خلاف رو آوردن، اینا خطر ناک تر از بی حجابی من در اسلامه، بوی تهفن کثافت کاری هاشون دنیارو گرفته بعد دم از اسلام میزنن، اصلا فیلم خارجی و مسابقات ورزشی و مستند حیوانات پخش نکنند، دکتر مرد توبخش زنان و زایمان چیکار میکنه با اون همه دانشجوی پسر،و هزاران درد بی درمان دیگه

  پاسخ

  به شخصه با اینستاگرام و واتساپ کاری مهمی نداشتم ولی کاشکی پهنای باند را یکمی زیاد میکردن

  پاسخ

  وتقعا برای مسئولین این کشور متاسفم. شما اگه واقعا تحصیل کرده وبا سواد بودین هیچ وقت این طور رفتاری از خودتون نشون نمیدادین. نه اینستا شبکه ای برای بی عفتی وغیره هست نه بقیه اپلیکیشن ها، مشکل شما اینکه که فکر میکنید همه مثل خود شما هستن از اونجایی که گفته میشه کافر همه را به کیش خود پندارد شما هم همه رو مثل خودتون احمق و هول میبینید که فکر میکنید اینستا و واتساپ برای فساد وبی عفتیه، نه اقایون ایستا و واتساپ برای خیلیا منبع درآمد بود که شما نابودش کردین، برای خیلیا سرگرمی بود که ازمون گرفتینش، برای خیلیا اخبار بود که از دسترس خارجش کردین. اینستا و واتساپ بی عفتی نیستن، فساد نیستن، این حماقت بیسوادای تازه به جا ومقام رسیده ای مثل مسئولین بی کفایت ماست که فساد میاره،. شما اگه میخواید جلوی فساد رو بکیری برو جلوی اختلاصو بگیر، جلوی دزدی مسئولین، جلوی کشتلر ادمای بی گناه، جلوی فقر واجبار به تن فروشی رو بگیر. این ایستا نیست که ایرانو نابود کرده این شما احمق های مغز پوسبده هستین که ایرانو نابود کردین. اینو میگم چون عصبانیم از این همه حماقت شما، لطفا این وضع اینترنتو درست کنید با این کارا به جایی نمیرسید.

  پاسخ

  من خودم به عنوان یک کسی که تو فضای مجازی یه بیزنس آنلاینی راه انداخته کلی قراره بدبختی بکشم مردم جهان پیام رسان هایی مثل سروش و روبیکا و ایتا و این چرت و پرت هارو ندارند که ووتساپ و تلگرام یک آپ جهانی هستند اگر این دو اپلیکیشن را فیلترینگ دائمی کنند مردم دیگه انقلاب میکنن آقا خسته شدیم بخدااااا

  پاسخ

  بله منم دیگه کفرم دراومده😡😡😡

  پاسخ

  این دو تا “قطعا” فیلتر می مونن . اگه تاخیری هم هست بخاطر اینه که می خوان خشم مردم و اعتراضات تموم بشه . معاون وزیر اختلالت اومده میگه : از اول میخواستین تو اینستا کارتون رو شروع نکنین . مسئولیت پذیریشون صفره . از بیکاری 10 میلیون نفر اینا ککشون نمیگزه . برعکس خیلیم خوشحالن . تنها کاری که از دست مردم برمیاد اینه با فیلترشکن دوباره برگردن تو اینستا یا تلگرام یا واتساپ تا اینا هوا برشون نداره که مردم رو مجبور به استفاده از جاسوس افزارهای داخلی کردن .

  پاسخ

  بعدا مشخص می شه بعضی از این تندرو ها مثلا مومن و مسلمان که سکان قدرت و فیلتر به اسم اسلام دست گرفتن و ابروی کشور می برن بهایی بودن، بماند در ارشیو سایت

  پاسخ

  چند سال پیش تو مناظره انتخابات گفتن اقای ریسی اینستا فیلتر میکنه همون شد این ماجرا بهانه است وقتی ماهواره شبانه روز رو افکار کار میکنه ماهواره فیلتر کنه میتونن مدیریت کنن صفحات مجازی ولی این کارو نمیکنن خلاص فیلتر به اندازه کافی بیکاری بیداد میکنه مشاغل اینترنتی حذف نکنن کاش درک داشتن این دولت مردها ولی ندارن

  پاسخ

  آخه چطور ممکنه وزیر ارتباطات یه کشور اینقدر بی شعور باشه

  پاسخ

  شده با کفتر نامه رسون پیام هامو می‌فرستم.اما عضو پیام رسان داخلی که شما ساختید نمیشم .نفرتم در این حده از شما.پیروزی نزدیک است.

  پاسخ

  اگه این شبکه ها هرزگی رو ترویج می‌کنند چرا پس مسئولین از فیسبوک و توییتر و اینستاگرام استفاده می‌کنند و هر کدومشون
  یه صفحه دارن .یعنی فقط برای مردم فیلتر شده نه برای شما.نفرین بر شما نفرین نفرین

  پاسخ

  سلام لطفا گوگل پلی را رفع فیلتر کنید گوشی های تلفن همراه هامون ویروسی شده اگه اطلاعات ما از دست رفت شما میخواهین جواب گو باشین

  پاسخ

  آقا به افغانستان 2 خوش اومدیم فقر مردم دانش آموزان درگیری هر روز تو شهر اینترنت قطع جیره بندی دیگه تمومه حتی مریض های مملکت هم گرسنه و بی ویتامین میمونه آخر هم میمیره ناموسا جمع کنید تو دختر مردم میکشی بعد میگی بیماری مریضی داشته مرده واقعا عجیبه کلا میدونید خودشون با دست خودشون دارن میرم جهنم⁦

  پاسخ

  خاک عالم توی سرشون ، عرضه کارآفرینی و ایجاد اشتغال ندارند بهترین جوانان و سرمایه های اجتماعی به خاطر مسائل اجتماعی در زندان و حبس هستند ، باعث و بانی از بین رفتن کسب و کارهای مردم هم میشوند ، خودشون رو درست کنند انستا و واتساپ هم خودش درست میشه لازم نیست فیلترش کنند

  پاسخ

  بنازم بنازم بنااازم ، بسیجی نیستم ولی مغازه داری هستم که مالیات و اجاره پرداخت میکنم . رقبای اینترنتی ما از دور خارج شدن و حتی توی این وضعیت آشفته بازار ما عالی بوده و راضی هستیم
  ممنون از سایت باحالتون
  برای من مسدودی اینستا مهم تره تا اونایی که باهاش کار میکنن 😍😆

  پاسخ

  با این تنگ نظری و دل سیاهی همیشه بدبخت می مونی🖐️ امیدوارم روز خوش نبینی

  پاسخ

  کسب و کار و در امد و ذزق و روزی و‌معیشت
  مردم هیچ‌ اهمیتی برای این شکم پرها نداره
  اتفاقا به تنها چیزی که اهنیت نمیدن اوضاع اقتصادیه ملت ایرانه..اینا اتاق فکر تشکیل نمبدن‌مشلات و‌حل کنن..ابنا اتاق فکر تشکیل میدن که چطوری مردم و بیچاره تر کنن..

  پاسخ

  به ریش مردم میخندین یا به ریش خودتون یا به ریشه ی نظام؟

  پاسخ

  فقط یه حرفی بزنم .واقعا براتون متاسفم متاسفمممممممم.مردم هیچ ارزشی براتون نداره.اصلا به فکرگرفتاریای مردم نیستید تورم وگرونی وبدبختیای دیگه کم بود فیلتر واتساپ واینستاروهم میخوایید اضافه کنید!؟؟یعنی حرف فقط حرف شماباشه.خواسته مردم براتون مهم نیست.وقتی موقع انتخابات میرسه مردم باید به صف بشن رای بدن .وهزاربدبختی دیگه.حتما همه چیز باید طبق میل شماباشه زورگوها .😡😡.ما چه گناهی کردیم تو این ایران به دنیا اومدیم.کاش همون فلسطین اشغالی به دنیا اومده بودم بخدا مردم اون کشور اشغالی کمترازما ایرانیا زجرمیکشن.

  پاسخ

  درادامه باید کامل کنم حاضرم قسم بخورم این برنامه ها واسه خودتون فیلترنیست.اینستا .واتساپ .تلگرام.توییتر.فیسبوک همه واسه خودتون عالی کارمیکنه فقط واسه ما مردم بدبخت بیچاره فیلترشده.نفرین برشما😡😡😡😡😤

  پاسخ

  دمت گرم والا کاره خوبی میکنی .بنظرم باید ازاین مملکت بزنیم بریم دیگه طاقت نداریم

  پاسخ

  تو خود امریکام تو کشتار جورج فلوید مایکل برون اسنستا با واتساپ فیلتر شد الانم این 2 تا باید فیلتر بشه . کسب و کارهاباید برن تو روبیکا

  پاسخ

  توباید به اینا مرگ بگی نه امریکا

  پاسخ

  کثافتا چرا متاتریدر فیلتر کردین

  پاسخ

  به چی میخندی؟
  به بدبختی مردم؟
  به کسب و کار خوابیده ی مردم؟
  به خفقان؟
  به زورگوییتون؟
  به بی پولی مردم؟
  بخند…. آخراشه

  پاسخ

  خب با این کارتون کاری میکنید مردم زودتر برن سمت اینترنت ایلان ماسک…محدودیتا بردارید تا نرن مردم حالا خود دانید از ما گفتن بود

  پاسخ

  آخه چرا میخواهید ایستاگرام و واتساپ رو فیلتر دائمی‌ بکنید؟؟!!من خودم کارم تو اینستاس اگر فیلتر دائمی شون بکنید ما دیگه از کجا در آمد داشته باشیم؟؟

  پاسخ

  فقط میتونم بگم لعنت بهتون

  پاسخ

  با سلام
  خدا خیرشون بده که فیلترینگ دائمی هست چون واقعا دشمن از طریق همین برنامه ها داشت به جنگ نرم رسانه ای ادامه می‌داد.

  پاسخ

  عوعو سگان شمانیز بگذرد

  پاسخ