فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جذب اخراجی های توییتر و متا در اقتصاد سنتی ؛ بازگشت به مشاغل سابق!

در پی اخراج بسیار از کارمندان توییتر شاهد جذب اخراجی های توییتر و متا در اقتصاد سنتی و شرکت خودروسازی و بانک‌ها هستیم.

اخیرا بسیاری از کارمندان متا پلتفرمز، توییتر و شرکت‌های دیگر اقتصاد آنلاین به صورت گروهی اخراج شدند. این اخراج گروهی به نظر ناعادلانه می‌رسد چراکه برای مثال در توییتر نیز بسیاری از کارکنان در حالی که هیچ اطلاع قبلی به آن‌ها داده نشده بود، اخراج گردیدند.

اما حالا روند جذب اخراجی های توییتر و متا در اقتصاد سنتی در حال افزایش است. طیق گزارش‌های منتشر شده، شرکت خودروسازی لوکس جگوار لندروور ضمن حمایت از کارمندان اخراجی این پلتفرم‌ها اعلام کرده است که تصمیم به استخدام حدود 800 کارمند فناوری برای کمک به رشد در حوزه‌های مختلف از رانندگی خودران تا هوش مصنوعی، برقی سازی و یادگیری ماشین دارد. این شرکت به دنبال استخدام در انگلیس، آمریکا، ایرلند، هند، چین و مجارستان است.

بیشتر بخوانید: اپیدمی اخراج کارمندان به آمازون رسید؛ چند نفر بیکار می‌شوند؟

جذب اخراجی های توییتر و متا در اقتصاد سنتی

در همین راستا بانک انگلیسی بارکلیز نیز اعلام کرد که حامی افرادی که به دنبال شروع کسب و کار جدید در حوزه فین‌تک (فناوری مالی) هستند، خواهد بود و به همکاری با بیش از 3000 کارمندان اخراجی توییتر و متا پلتفرمز امیدوار است. مارک اشتون ریگبای، مدیر عملیاتی بارکلیز در لینکدین خود اعلام کرد:

من به این موضوع عمیقا باور دارم که وقتی دری بسته می‌شود، در دیگری گشوده می‌شود و از دل تنوع، فرصت به دست می‌آید.

وی همچنین اعلام کرد: «بارکلیز برنامه خود برای کارآفرین‌های علاقمند که یک آموزش 20 هفته‌ای برای کمک به ایجاد شرکتهای فین‌تک است را تمدید کرده است».

جذب اخراجی های توییتر و متا در اقتصاد سنتی

علاوه بر متا پلتفرمز، شرکت آمازون نیز تصمیم به حذف 10 هزار موقعیت شغلی گرفته است. متا نیز در اقدامی شروع به اخراج 11 هزار نفر کارمندانش کرد. پلتفرم توییتر نیز با رهبری جدید ایلان ماسک دستکم 3700 کارمند یا حدود نیمی از کارکنان خود را اخراج نمود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ترک توییتر توسط مدیر اپ استور چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر