coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

موشک اتمی شیطان روسیه می‌تواند زمین را نجات دهد

موشک اتمی شیطان روسیه با قابلیت هدف‌گیری اجرام بسیار کوچک در آسمان را ببینید. این موشک می‌تواند درصورت نیاز، زمین را نجات دهد.

موشک اتمی شیطان روسیه پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین موشک بالستیک دنیا لقب گرفته است. وزن این موشک 220 تن است و قادر است چند کلاهک هسته‌ای را با خود حمل کند. گفته می‌شود این موشک در صورت نیاز می‌تواند به عنوان نجات‌بخش نیز عمل کند. در ادامه مطلب تصاویر و جزئیات دیگر این موشک را در اختیار شما می‌گذاریم.

بیشتر بخوانید: انهدام بزرگترین انبار موشک اوکراین توسط روسیه ؛ ضربه بزرگ پوتین به زلینسکی!

موشک اتمی شیطان روسیه را بهتر بشناسید

می‌گویند قدرتمندترین موشک بالستیک جهان است. سارمات موشک ۲۵ متری ۲۲۰ تنی که چندین کلاهک هسته‌ای حمل می‌کند در غرب با نام شیطان شناخته می‌شود.

اما این «شیطان» ترسناک به گفته سرگئی کاراکایف فرمانده نیروهای موشکی استراتژیک روسیه می‌تواند برای هدف قرار دادن سیارک‌های سرگردانی که به سمت زمین می‌آیند نیز مورد استفاده قرار گیرد.

موشک اتمی شیطان روسیه

کاراکایف در این باره گفته است:

سارمات به دلیل نسبت قدرت به وزن کارآمدی که دارد می‌تواند مسیرهای پیمایش یا تراجکتوری‌های متنوعی داشته باشد. یکی از این مسیرهای پیمایش تراجکتوری مستقیم به سمت فضا است که می‌تواند در نقش دفاع زمین در برابر اجرام خطرناک آسمانی ظاهر شود.

روسیه در حال طراحی سیستمی است که بتواند اجرام آسمانی کوچکی که بین ۱۰ تا ۱۰۰ متر قطر دارند را شناسایی و رهگیری کند. روس‌ها می‌گویند که در حال حاضر قادر به شناسایی اجرام بزرگتر در فاصله ۱ تا ۲ میلیون کیلومتری زمین هستند. این فاصله ۶ تا ۸ ساعت به سیستم دفاع زمینی برای واکنش زمان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره موشک اتمی شیطان روسیه چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر