;
coinex

عرضه 3 محصول ایران خودرو در بورس کالا در آینده نزدیک؛ دنا، رانا و سورن پلاس

مدیرعامل ایران‌خودرو امروز در گفتگویی کوتاه از عرضه 3 محصول ایران خودرو در بورس کالا در آینده نزدیک خبر داد. اما این محصولات کدامند و چه زمانی عرضه می‌شوند؟

مهدی خطیبی در حاشیه بازدید رئیس سازمان بورس از کارخانه ایران خودرو با اشاره به عرضه خودرو در بورس کالا اظهار کرد: «در این راستا باید چند سیاست تکمیلی را اعمال کنیم هم تیراژ عرضه باید افزایش یابد و هم تنوع محصولات. بر این اساس در مرحله بعد دنا، سورن و رانا در بورس کالا عرضه می‌شود و به دنبال کسب مجوزهای لازم هستیم».

بیشتر بخوانید: عرضه خودرو در بورس کالا آذر 1401 ؛ کدام خودروها در بورس هستند؟

عرضه 3 محصول ایران خودرو در بورس کالا

خطیبی با تاکید بر اینکه مدت زمان تحویل خودروهایی که در بورس کالا عرضه می‌شود باید کاهش یابد، توضیح داد: «در حال حاضر مدت تحویل سه ماه بعد از معامله است اما این مدت باید به دو یا یک ماه کاهش یابد». مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه ایران خودرو در بازار به دنبال حاشیه سود نیست تصریح کرد:

هدف ما این است که ضرر نکنیم. به عنوان خودروساز عاملی که برای ما مهم است قیمتی است که خودرو به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد. زمانی که هایما در بورس کالا عرضه شد شاهد کاهش ۶۰ میلیون تومانی این خودرو در بازار بودیم.

عرضه 3 محصول ایران خودرو در بورس کالا در آینده نزدیک؛ دنا، رانا و سورن پلاس

خطیبی در پاسخ به سوال یک خبرنگار در مورد حذف قیمت گذاری دستوری محصولات سایپا و ایران خودرو تا پایان سال گفت:

 ما از هر سیاستی که باعث کاهش ضرر برای خودروساز شود استقبال می‌کنیم اما تصمیم‌گیری در مورد حذف قیمت‌گذاری دستوری بر عهده خودروساز نیست.

وی در مورد واگذاری سهام ایران خودرو نیز گفت: «ایران خودرو ۲۴ درصد سهام تودلی که ۱.۵ درصد آن سهام وثیقه است». مدیرعامل ایران خودرو در مورد واردات خودرو گفت:

ما کاملا موافق واردات هستیم، زیرا واردات برای اقتصاد کشور یک مزیت است. البته سیاست واردات ایران خودرو CBU نیست بلکه هدف CQD است.

خطیبی ادامه داد: «خودروساز در واردات CBU تجربه موفقی نداشته است، بنابراین تیراژ کمی CBU وارد می‌شود و بعد به دنبال CQD و مونتاژ خواهیم بود». وی در مورد مذاکراتی که ایران خودرو برای واردات خودرو داشته توضیح داد:

در مورد چند خودرو مذاکره کرده‌ایم اما مشخص نیست در سال جاری واردات داشته باشیم یا نه.

مدیرعامل ایران خودرو در مورد کشورهایی که واردات خودرو از آنها صورت خواهد گرفت اظهار کرد: ایران خودرو تابع سیاست‌های کلی نظام است، اما ما دوستان دوران تحریم را فراموش نخواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره عرضه 3 محصول ایران خودرو در بورس کالا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر