coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

قاچاق پردازنده و گوشی با تظاهر به بارداری در چین! [+ فیلم]

قاچاق پردازنده و گوشی با تظاهر به بارداری یک زن در چین خبرساز شده است. این زن در فکر قاچاق چندین دستگاه گوشی آیفون نیز بوده است.

قاچاق پردازنده و گوشی با تظاهر به بارداری توسط یک زن چینی ناکام ماند. این زن قصد داشت از بندر “ماکائو” به کشور خود برگردد که توسط مأمورین گمرک دستگیر می‌شود. گفته می‌شود این زن چینی، در حدود 202 پردازنده قدرتمند اینتل به همراه 9 دستگاه گوشی آیفون را طوری در بدن خود جاسازی کرده بود که انگار باردار است.

بیشتر بخوانید: قاچاق تجهیزات استارلینک به ایران با قیمت نجومی ؛ رونق کسب‌وکاری جدید در سایه فیلترینگ!

قاچاق پردازنده و گوشی با تظاهر به بارداری توسط زن چینی

هر چند وقت یک‌بار با روش‌های عجیب‌وغریبی برای قاچاق قطعات الکترونیکی روبه‌رو می‌شویم و حالا مأموران در چین، با یکی از عجیب‌ترین آن‌ها مواجه شده‌اند: تظاهر به بارداری برای قاچاق 200 پردازنده نسل دوازدهم اینتل!

طبق گزارش‌های منتشر‌شده، به گفته مقامات گمرک چین، این زن به نام ژائو، ساکن شهر جوهای در گوانگ‌دونگ چین است. او اخیراً به ماکائو آمد و سعی داشت تا از طریق بندر Gongbei در جوهای به سرزمین اصلی چین برگردد. با این حال، در حین حضورش در بندر، ماموران گمرک چین متوجه موضوع مشکوکی در مورد زن شدند و از او خواستند تا بازرسی شود.

این زن مدعی شده بود که 5 تا 6 ماه باردار است، اما مأموران گمرک پس از بررسی دقیق متوجه شدند که یک شکم مصنوعی تقلبی به زن چسبیده شده است. آن‌ها پس از برداشتن شکم تقلبی، در مجموع 202 پردازنده اینتل و 9 گوشی موبایل را در داخل این عضو مصنوعی بدن پیدا کردند. تمام این محصولات توسط نوار چسب محکم شده بودند و زن قصد داشت تا با این کار از پرداخت مالیات فرار کند.

در گزارش‌ها تأیید شده که تمام پردازنده‌های اینتل پس گرفته شده از این زن، پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل Alder Lake هستند و همچنین به نظر می‌رسد که گوشی‌های موبایل، جدیدترین مدل‌های آیفون اپل باشند.

این اولین‌باری نیست که چنین موردی در گمرک چین کشف می‌شود؛ زیرا در اوایل سال جاری میلادی نیز فردی دستگیر شده بود که 160 پردازنده Alder Lake اینتل را به بدنش چسبانده بود. با توجه به شباهت بین این دو پرونده، به نظر می‌رسد این یک تاکتیک رایج است که توسط چینی‌ها انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره قاچاق پردازنده و گوشی با تظاهر به بارداری توسط زن چینی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر