;
coinex

کمپانی چینی BYD بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان ؛ تسلا و تختی که دیگر مالکش نیست!

تسلا لقب بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان را از دست داد چرا که شرکت BYD به سلطنت چندین و چند ساله تسلا بر خودرورهای برقی پایان داد.

کمپانی چینی BYD بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان لقب گرفت. این شرکت با پشت سر گذاشتن تسلا، شرکت تحت مالکیت ایلان ماسک، به این عنوان دست پیدا کرد. طبق آخرین اخبار، میزان فروش خودروهای برقی در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۲ نسبت‌ به سال گذشته ۷۱ درصد رشد داشته است که شرکت چینی BYD سهم عمده‌ای در رشد فروش خودروهای برقی داشته است.

بیشتر بخوانید: تکنولوژی شارژ فوق سریع خودروهای برقی معرفی شد؛ زیر 2 دقیقه ماشین خود را شارژ کنید!

BYD بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان

براساس نتایج جدیدترین تحقیقات کانترپوینت، فروش جهانی خودروهای الکتریکی در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه سال قبل ۷۱ درصد رشد داشته است. چین همچنان در فروش خودروهای برقی رهبر بازار است و اروپا و ایالات‌متحده در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. فروش خودروهای الکتریکی در چین بیش‌از ۱۰۰ درصد افزایش یافته و از ۰٫۸۸ میلیون دستگاه در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ به بیش‌از ۱٫۷ میلیون دستگاه در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ رسیده است.

بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان
BYD Auto همچنان جایگاه برترین خودروساز برقی جهان را در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ دراختیار دارد. این شرکت چینی موفق شد فاصله‌ی خود را با تسلا که در جایگاه دوم قرار دارد، افزایش دهد. با نگاه به آمار و ارقام موجود، BYD با عرضه‌ی بیش‌از ۵۳۷ هزار دستگاه خودرو برقی، میزان فروش خود را نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۱۹۷ درصد افزایش داده و همچنان در جایگاه برترین شرکت این بازار باقی مانده است. سه‌مدل برتر این برند یعنی BYD Qin، BYD Song و BYD Han درمجموع بیش‌از ۵۶ درصد از حجم فروش کلی آن را در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ تشکیل داده‌اند.

به گزارش Gizmochina، فروش جهانی تسلا در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ با رشد ۴۳ درصدی نسبت‌به سال قبل به‌ بیش‌از ۳۴۳ هزار دستگاه رسید. این شرکت در بازه‌ی زمانی مورداشاره شاهد افزایش تقاضا در اروپا برای خودروهای خود بود. کارخانه‌ی برلین این برند نیز به ثبت رکورد تولید مدل Y در این سه‌ماهه کمک کرد اما چالش‌های لجستیکی باعث شد میزان عرضه‌ی این محصول به‌بازار، کم‌تر از انتظارات باشد.

برند چینی Wuling جایگاه سومین خودروساز برقی برتر جهان در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ را به‌خود اختصاص داد. این شرکت با رشد ۳۱ درصدی نسبت‌به بازه‌ی زمانی مشابه سال گذشته، موفق شد به این جایگاه دست یابد. فروش خوردوهای برقی فولکس واگن که از غول‌های خودروسازی آلمان است نسبت‌به سال ۲۰۲۱ حدود ۲۸ درصد رشد داشت و افت فروش آن را در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری جبران کرد. سری ID.3، ID.4 و ID.6 ازجمله پرفروش‌ترین مدل‌های این برند در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ بود. شرکت مذکور با رشد ۷۹ درصدی در سال و همچنین رشد ۳۵ درصدی نسبت به سه‌ماهه‌ی قبلی نتایج بسیار چشم‌گیری به‌دست آورد. اگرچه فروش این برند در اروپا و ایالات‌متحده به‌طور پیوسته بهبود یافته است، در این بازه‌ی زمانی در هیچ‌کدام از این دو ناحیه شاهد رشد فروش نبود.

بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان

۱۰ خودرو الکتریکی برتر جهان بیش‌از ۳۵ درصد از فروش جهانی این بازار را در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ تشکیل می‌دهند. مدل Y تسلا همچنان پرفروش‌ترین خودرو برقی جهان است و ۶ مدل از این ۱۰ مدل نیز به شرکت BYD Auto تعلق دارد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |






ارسال نظر