coinex
OMPFinex

جریمه مخابرات در صورت عدم اصلاح تعرفه تلفن ثابت ؛ پافشاری شورای رقابت بر مواضع پیشین!

جریمه مخابرات در صورت عدم اصلاح تعرفه تلفن ثابت توسط شورای رقابت اجرایی می‌شود. ظاهرا شورای رقابت بر این قضیه مصر است.

جریمه مخابرات در صورت عدم اصلاح تعرفه تلفن ثابت ممکن است توسط شورای رقابت در دستور کار قرار گیرد. این شورا پس از بررسی‌ و ارسال مستندات به برخی نهادهای قانونی اعلام کرد، اگر این نهادها، اقدامی در راستای رای صادره توسط شورای رقابت انجام ندهند، خود شورای رقابت اختیار دارد تا در این مسئله اقدامات قانونی را اتخاذ کند.

بیشتر بخوانید: ورود مجلس به ماجرای افزایش قبوض تلفن ؛ این قصه سر دراز دارد؟

جریمه مخابرات در صورت عدم اصلاح تعرفه تلفن ثابت

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای رقابت گفت: «وظیفه شورای رقابت در مواجهه با افزایش تعرفه تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات ایران، اطلاع‌رسانی ضدرقابتی، انحصاری و مغایر با قانون بودن این رویه بود و این شورا حکم خود را صادر کرده، مستندات طی نامه‌نگاری‌هایی برای سازمان‌های بازرسی، تعزیرات و قوه‌قضائیه ارسال و حکم ارائه شده است. اما حتی اگر این نهادهای قانونی، اقدامی در راستای رای صادره توسط شورای رقابت انجام ندهند نیز این شورا همچنان این اختیار را دارد تا متناسب با تخلفات تشخیص داده شده، مخابرات را جریمه کند.»

جریمه مخابرات در صورت عدم اصلاح تعرفه تلفن ثابت
سپهر دادجوی‌توکلی پیرامون مخالفت شورای رقابت با اعمال تعرفه‌های جدید تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات ایران گفت:

ماهیت شورای رقابت، شبه قضایی است و یک شورای کاملا فرادستگاهی محسوب می‌شود؛ بدین معنا که نه دولت و نه قوه مقننه بر آن تسلطی ندارند و در حقیقت حکم رئیس شورا که برای مدت شش سال به امضای رئیس‌جمهور می‌رسد، حتی توسط وی نیز تغییری پیدا نخواهد کرد و بنابراین شورای رقابت دستگاه مستقل حاکمیتی به شمار می‌رود.

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای رقابت ادامه داد: «شورای رقابت رویه ضد‌رقابتی و انحصاری را رصد و تشخیص می‌دهد و متناسب با آن حکم خود را صادر می‌کند و سپس احکام را برای اجرا یا تجدیدنظر به قوه‌قضائیه ارسال می‌کند.» وی خاطرنشان کرد:

طی جلساتی که شورای رقابت با شرکت مخابرات ایران داشت، این شرکت تاکنون اعتراضی به رای شورای رقابت ندارد و تخلف صورت گرفته، شفاف است؛ بنابراین رویه افزایش تعرفه تلفن ثابت باید توسط شرکت مخابرات ایران اصلاح شود.

دادجوی‌توکلی تاکید کرد: «وظیفه شورای رقابت در مواجهه با افزایش تعرفه تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات ایران، اطلاع‌رسانی ضد رقابتی، انحصاری و مغایر با قانون بودن این رویه است و این شورا مانند یک دادگاه، حکم خود را صادر کرده و مستندات طی نامه‌نگاری‌هایی برای سازمان‌های بازرسی، تعزیرات و قوه‌قضائیه ارسال و حکم ارائه شده است.» وی در ادامه افزود:

از این پس هر اتفاقی که رخ دهد از حیطه وظایف شورای رقابت خارج خواهد بود.

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای رقابت در پایان اشاره کرد: «با این حال در قانون موادی پیش‌بینی شده است تا اگر بر اساس رای شورای رقابت، اقدامی انجام نشود، این شورا بتواند متناسب با تخلفات، برای شرکت مخابرات ایران جرایمی را در نظر بگیرد.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره جریمه مخابرات در صورت عدم اصلاح تعرفه تلفن ثابت چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر