;
coinex

انتقاد نماینده مجلس از وضعیت بازار خودرو ؛ باید منتظر 206 با قیمت 900 میلیونی باشیم!

افزایش شدید، ناگهانی و چشمگیر قیمت‌ها در بازار خودرو و جهش عجیب برخی محصولات خاص سبب‌ساز انتقاد نماینده مجلس از وضعیت بازار خودرو شده است.

وزیر صمت روز گذشته برای پاسخ به سوالات نمایندگان درباره افزایش عجیب قیمت خودرو در صحن علنی مجلس حاضر شد. او در پایان هم مجلس را با یک کارت زرد ترک کرد تا وضعیت کابینه دولت سیزدهم بیش از پیش بحرانی شود!

بیشتر بخوانید: طرح عرضه تارا و پژو 207 در بورس کالا آذر 1401 ؛ 23 و 26 آذرماه [+ شرایط و قیمت]

انتقاد نماینده مجلس از وضعیت بازار خودرو

در ابتدای این جلسه اما جلال رشیدی کوچی در تشریح سوال خود از وزیر صمت اظهارات جالبی مطرح کرد که حرف دل همه فعالان بازار خودرو و مردم به نظر می‌رسید. او صحبت خود را اینطور آغاز کرد: «زمانی که فاطمی امین تصدی وزارت صمت را برعهده گرفتند مشخصا دو قول را در برنامه های مختلف تکرار کردند».

انتقاد نماینده مجلس از وضعیت بازار خودرو ؛ باید منتظر 206 با قیمت 900 میلیونی باشیم!
انتقاد نماینده مجلس از وضعیت بازار خودرو

این نماینده مجلس با مطرح کردن حذف قرعه‌کشی خودرو و ثبات قیمت خودرو به عنوان قول‌های وزیر صمت در 22 شهریور 1400 گفت وزیر در این تاریخ گفته برای خودرو 2 برنامه 6 ماهه و 2 ساله داریم که به افزایش عرضه و عدم افزایش قیمت منجر می‌شود. رشیدی کوچی اما اینطور ادامه داد: «امروز کلاه خود را قاضی کنید آیا قیمت خودرو افزایشی پیدا نکرده است، همین 2- 3 روز قبل ارزان ترین خودرو تولیدی شرکت سایپا 30 میلیون تومان گران شده است». رشیدی کوچی در ادامه گفت:

در 25 مهر 1400 در حاشیه نشست اتاق بازرگانی نیز آقای فاطمی امین عنوان کرده است برنامه‌ای داریم تا قرعه کشی خودرو به زودی حذف شود، آیا قرعه‌کشی خودرو حذف شده، امروز انتهای سال 1401 قرار داریم ولی همچنان لاتاری برای قرعه کشی خودرو برقرار است و مردم ناچارند در این لاتاری ثبت نام کنند.

نماینده مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان در مجلس گفت: «پژو پارس 20 مرداد 1400، حدود 260 میلیون تومان بوده که امروز 400 میلیون تومان شده، پژو 206 تیپ 2، نیز در همان بازه زمانی حول و حوش 240 میلیون تومان بوده در حال حاضر 395 میلیون تومان است. به جای اینکه مسائل را حل و فصل کنیم دائم وعده می‌دهیم و می‌گوییم چرا مردم ناراحتند». این نماینده مجلس تاکید کرد:

آنچه که عیان است این بوده که اقدامات شما نه تنها باعث کاهش قیمت نشده بلکه موجب افزایش قیمت خودرو نیز بوده است.

رشیدی کوچی که بعد از اظهارات فاطمی امین بار دیگر پشت تریبون قرار گرفت درباره سخنان وزیر صمت گفت این صحبت‌ها بارها و بارها مطرح شده و اگر ما با همین فرمان پیش برویم باید منتظر پژو 206 در بازه قیمتی 800 الی 900 میلیون تومانی باشیم، پارسال هم گفتم که باید منتظر پژو 206، در بازه قیمتی 400 الی 500 میلیون تومانی باشیم که خیلی ها خندیدند. نماینده مجلس یازدهم یادآور شد:

ما وقتی از خودرو صحبت می‌کنیم از یک درد ناعلاج صحبت می کنیم، مردم امروز دسترسی به اینترنت دارند و مردم فهیمی هم هستند چرا خودروهای تولید داخل را به 3 برابر قیمت آن به مردم می فروشیم.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به قیمت یک محصول یکی از خودروسازان خصوصی گفت چرا یک خودروی مونتاژی با قیمت یک میلیارد و 800 به فروش می رسد در حالی که در کشورهای همسایه با قیمت 800 الی 900 میلیون تومانی معامله می‌شود، تا وقتی انحصار خودرو در دست 2 خودروساز باشد وضعیت همین خواهد بود.

رشیدی کوچی گفت: «برخی می گویند مثل اصحاب کهف هستیم، وقتی از غار بیرون آمدیم قیمت ها چندین برابر شده بود، چرا مردم باید برای خودروهای خارجی نیز قیمت ده برابری پرداخت کنند که برخی از آن ها حتی در خارج از کشور از رده هم خارج شدند».

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص انتقاد نماینده مجلس از وضعیت بازار خودرو چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (3 نظر)

  چرا کشورهای اسیایی یا حداقل متحدان ایران در منطقه یه اتحادیه تشکیل نمیدن و یک پول واحد چاپ نمیکنن؟ چماق دلار به نفع کی میچرخه؟ بهانه که زیاده. مرغ چند؟

  پاسخ

  این آشیست که همین نماینده مجلس برای ملت پخته و الان قیافه حق به جانب گرفته.

  پاسخ

  الان که گرانی رو ول کردن میخوان حجاب و ریش رو اجباری کنن ، بقول معروف مسئولان خودشونو کوچه علی چپ زدن که بگن ما اطلاعی از دلار ۳۸ هزار تومانی نداریم

  پاسخ