coinex
راهنمای خرید تکراتو

عضویت کارگروه اینترنت اشیا اتاق ایران در مرکز ملی فضای مجازی

کارگروه اینترنت اشیا اتاق ایران در مرکز ملی فضای مجازی جایگاه خود را کسب کرد. این خبر توسط نایب‌رئیس کارگروه اینترنت اشیا کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان تأیید شد.

نایب‌رئیس کارگروه اینترنت اشیا کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان خبر از عضویت کارگروه اینترنت اشیا اتاق ایران در مرکز ملی فضای مجازی داد. در این جلسه که با حضور اعضای این کارگروه و نمایندگان وزاری کشوری برگزار شد، ضمن اعطای یک کرسی به این کارگروه، از الزام هم‌افزایی و هم‌صدایی بخش خصوصی برای به نتیجه رساندن اهداف این کارگروه صحبت شد.

بیشتر بخوانید: فضای مجازی به طور کامل فیلتر می‌شود

کارگروه اینترنت اشیا اتاق ایران صاحب کرسی شد

در نشست کارگروه اینترنت اشیا کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران، میثم صالحی نایب‌رئیس این کارگروه از اختصاص یک کرسی در مرکز ملی فضای مجازی به نماینده این کارگروه به عنوان نماینده بخش خصوصی خبر داد. پیش از این اعضای این کارگروه در مکاتباتی با مرکز ملی فضای مجازی، درخواست کرده بودند که یک کرسی در جایگاه تصمیم‌سازی در جلسات این مرکز به نماینده بخش خصوصی اختصاص داده شود که با این درخواست موافقت شد.

کارگروه اینترنت اشیا اتاق ایران

صالحی که در اولین جلسه مرکز ملی فضای مجازی بعد از این تصمیم حاضر شده بود، توضیح داد:

در این جلسه که با حضور معاون اقتصادی و تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی و نمایندگانی از وزارت راه، وزارت صمت، پلیس فتا و پلیس راهور، رایتل، ایرانسل و همراه اول و… برگزار شد، موضوع مواد 3-9 دستورالعمل به‌کارگیری خدمات شبکه‌های ارتباطی جهت کمک به توسعه صنعت خودروهای متصل مورد بحث قرار گرفت که به عنوان نماینده کارگروه IOT اتاق ایران، نظرات بخش خصوصی در رابطه با ایرادات وارد بر این دستورالعمل را مطرح کردم.

او افزود: «جایگاه سازمان‌ها و ارگان‌های دخیل در حوزه اینترنت اشیا و لزوم در نظر گرفتن نقش تمامی ذینفعان این حوزه قید شده در دستورالعمل مذکور بدون ایجاد هرگونه انحصار، لزوم در نظر گرفتن رضایتمندی مالکان خودرو در فرآیند ذخیره‌سازی و استفاده از داده‌ها در دستورالعمل، بخش‌بندی داده‌های امنیتی و ایمنی که متفاوت و تفکیک‌پذیرند و حقوق بخش خصوصی در این اکوسیستم شدند؛ از جمله ایراداتی بود که به آن‌ها اشاره کردم.»

صالحی گفت:

اخذ این کرسی توسط اتاق بازرگانی به عنوان صدای بخش خصوصی می‌تواند تسهیل‌گر پیگیری موضوعات مورد نظر کارگروه باشد و قرار است در جلسات آتی مرکز نیز از نماینده اتاق بازرگانی برای نظرخواهی و کارشناسی موضوعات مربوطه دعوت شود.

کارگروه اینترنت اشیا اتاق ایران

در ادامه جلسه سایر اعضا کارگروه بر لزوم هم‌افزایی و هم‌صدایی بخش خصوصی و پیگیری مطالبات با صدایی واحد برای رسیدن به نتیجه مؤثر تأکید کردند. در این جلسه مقرر شد جلسات کارگروه به طور پیوسته و به فواصل زمانی حدود یک ماه با هدف تبادل اطلاعات، هم‌فکری و هم‌افزایی برگزار شده و موضوع بررسی قوانین و مقررات حوزه IOT همچنان در دستور کار این کارگروه باشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص کارگروه اینترنت اشیا اتاق ایران چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر