فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

وزیر ارتباطات: برخی اختلالات جزئی وجود داشت که رفع شده است!

اظهارنظر شک‌برانگیز وزیر ارتباطات در ارتباط با اختلالات جزئی اینترنت خبرساز شد. به گفته او این اختلالات موجب کاهش شدید سرعت اینترنت شده است.

در روزهای اخیر همراه با اختلال اینترنت در کشور، شاهد کاهش بسیار شدید سرعت اینترنت هستیم. در این رابطه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اختلالات جزئی اینترنت و کاهش سرعت آن متذکر شد که این اختلالات جزئی بوده و اکنون اوضاع به حالت عادی بازگشته است. این در صورتیست که بسیاری از کاربران هنوز از سرعت اینترنت کشور گلایه دارند.

کریپتال گلوبال

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

اختلالات جزئی باعث کاهش سرعت اینترنت شده است

طی روزهای اخیر کاهش سرعت و کیفیت اینترنت شدت گرفته و بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی از کندی اینترنت گلایه کرده‌اند. حال وزیر ارتباطات می‌گوید:

این موضوع ناشی از اختلالی بوده که اکنون حل شده.

«عیسی زارع‌پور» در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در واکنش به کاهش کیفیت و سرعت اخیر اینترنت گفت: «اختلال‌های جزئی داشتیم، اما برطرف شده است. الان می‌توانید تست کنید و خواهید دید مشکل خاصی وجود ندارد.»

اختلالات جزئی اینترنت

وزیر ارتباطات طی یک سال گذشته بارها از افزایش سرعت اینترنت در ایران به استناد آمارهای SpeedTest خبر داده است در حالی که مردم معمولاً چنین سرعتی را در زمان استفاده از سرویس‌های مورد علاقه خود تجربه نمی‌کنند.

فیلترینگ در ماه‌های اخیر و مبارزه دولت با فیلترشکن‌ها نیز در این مدت مزید بر علت شده است تا کیفیت اینترنت کاهش یابد. استارتاپ‌ حوزه خدمات ابری «ابر دراک» اواسط مهر‌ماه گزارشی از وضعیت اینترنت کشور منتشر کرد که نشان می‌داد روش فیلترینگ مورد استفاده در ماه اخیر بر سایر سرویس‌ها و وب‌سایت‌ها تأثیر منفی گذاشته و دسترسی کاربران را با اختلال مواجه کرده است.

زارع‌پور همچنین در واکنش به فراخوان وزارت ارتباطات برای تولید رقیب ایرانی اندروید، گفت بومی‌سازی تنها مختص به وزارت ارتباطات نیست:

اولویت‌های بومی‌سازی تجهیزات، زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد‌نیاز کشور را ما، وزارت صمت و معاونت علمی اعلام کرده‌ایم تا همه ظرفیت‌های کشور برای بومی‌سازی به کار گرفته شوند.

او با بیان اینکه در بخش سخت‌افزار مخصوصاً تجهیزات شبکه اتفاقات خیلی خوبی افتاده است، اظهار داشت: «نه‌تنها نیاز خودمان رفع شده است، بلکه بخشی از آن‌ها به خارج از کشور صادر می‌شود. بخش زیرساخت‌های نرم‌افزاری مثل سیستم‌عامل و سایر بخش‌های مورد‌نیاز نیز در صف ارزیابی و بومی‌سازی قرار دارند.»

اختلالات جزئی اینترنت

به گفته زارع‌پور، فراخوان منتشر‌شده برای تولید سیستم‌عامل بومی تلفن همراه در راستای شناسایی ظرفیت‌هاست تا نیازهای کشور در این بخش را رفع کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص اختلالات جزئی اینترنت و کاهش سرعت آن از زبان وزیر ارتباطات چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    این اصلا معنی کلمه ی جزئی رو هم نمیدونه، حالا اومده شده وزیر کشور…

    پاسخ