coinex
راهنمای خرید تکراتو

تدارک طرحی برای کاهش مالیات کارتخوان واحدهای صنفی توسط دولت!

دولت در نظر طرحی را اجرایی کند تا مالیات کارتخوان واحدهای صنفی کاهش یابد. این کار منجر به شفافیت و سلامت مالی می‌شود.

در جلسه‌ای با حضور وزیر اقتصاد و رئیس اتاق اصناف تهران مقرر شد، مالیات کارتخوان واحدهای صنفی به منظور شفافیت و سلامت مالیاتی کاهش یابد. نوده فراهانی ضمن اعلام امکان اعتراض هرکدام از واحدهای صنفی نسبت به اخذ مالیات عنوان کرد: تمامی واحدهای صنفی می‌توانند از دو شماره حساب استفاده کنند که یکی مخصوص کارهای تجاری و دیگری به منظور استفاده شخصی است.

بیشتر بخوانید:‌ اصلاح ضرایب مالیاتی صنف رایانه از 7.2 درصد به 4.5 درصد

مالیات کارتخوان واحدهای صنفی کاهش می‌یابد

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: «با پیشنهاد وزیر اقتصاد مقرر شد پیشنهاد کاهش مالیات از تراکنش‌های دستگاه کارتخوان واحدهای صنفی به مجلس ارائه شود.»‌ وی افزود:

موضوعی که در جلسه با وزیر اقتصاد مطرح شد اخذ مالیات از تراکنش‌های دستگاه‌های کارتخوان در واحدهای صنفی است، زیرا هیچ آموزش و اطلاع‌رسانی درباره چگونگی اخذ مالیات به اصناف داده نشده است.

رئیس اتاق اصناف تهران توضیح داد: «ممکن است فردی منزل مسکونی خود را فروخته باشد و مبلغ آن را در حساب مربوط به دستگاه کارتخوان که در واحد صنفی خود دارد، واریز کند یا در دادوستدهای بین همکاران خود مبالغی را رد و بدل کند که همه این موارد مبلغ تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد.»

مالیات کارتخوان واحدهای صنفی کاهش می‌یابد

نوده فراهانی ادامه داد:

در این جلسه مقرر شد برای جبران مواردی که به آن اشاره کردیم مالیات این تراکنش‌ها در سال ۱۳۹۹ تا ۳۰ درصد تخفیف داده شود تا اشتباهات جبران شود، اما براساس قانون بودجه ۱۴۰۰، نمی‌توانیم مالیات تراکنش‌ها را تخفیف دهیم، مگر اینکه مجلس مصوب کند.

وی گفت: «طرح وزیر اقتصاد با موافقت نمایندگان مجلس حاضر در جلسه همراه بود و مقرر شد نامه‌ای در این خصوص تهیه و برای رئیس مجلس ارسال شود که در دستورکار مجلس قرار یگیرد و مالیات دستگاه‌های کارتخوان اصناف مورد بازنگری قرار گیرد.» رئیس اتاق اصناف تهران اضافه کرد:

در این جلسه همچنین مقرر شد هر کدام اصناف اگر نسبت به مالیات تعیین شده اعتراض دارد، می‌توانند موارد را اعلام کنند تا مسائل برطرف شود.

نوده فراهانی بیان کرد: «همچنین در این جلسه اعلام شد که واحدهای صنفی می‌توانند دو تا شماره حساب داشته باشند که یکی از آن به واریز دادوستدهای واحد صنفی اختصاص یابد و دیگری نیز به حساب‌های شخصی فرد تعلق بگیرد و قابل رصد باشد تا در خصوص مالیات اجحافی نشود.» وی توضیح داد:

پیش از این واحدهای صنفی که چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروش داشته‌اند، طبق روال گذشته می‌توانند مالیات خود را بپردازند و نسبت به سال گذشته افزایشی نخواهند داشت. درآمدهای پنج تا ۱۲ میلیارد تومان نیز ۶ درصد افزایش مالیات خواهند داشت و از درآمدهای بالای ۱۲ میلیارد تومان نیز ۱۲ درصد اخذ مالیات خواهند شد.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: «همچنین مدت تحویل اظهارنامه ۱۵ روز تمدید شد و فعالان صنفی می‌توانند تا ۱۵ تیرماه اظهارنامه خود را ارائه کنند.»

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره اقدامات انجام شده برای کاهش مالیات کارتخوان واحدهای صنفی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر