فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری (FTTX) در استان تهران آغاز شد

عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری در پایتخت کشور آغاز شد. به گفته رئیس اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران، این کار به منظور افزایش سرعت اینترنت انجام خواهد شد.

رئیس اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران از عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری (FTTX) در تهران و 18 شهر این استان خبر داد. بنابه گفته این مقام مسئول، هدف از انجام این پروژه، تسریع در سرعت اینترنت برای مشترکین استان تهران است. همچنین مرتضی رضایی همکاری دستگاه‌های اجرایی کشوری به منظور پیشبرد این پروژه را ضروری دانست.

کریپتال گلوبال

بیشتر بخوانید: همکاری وزارت ارتباطات و وزارت نیرو در پروژه توسعه فیبر نوری

عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری در تهران آغاز شد

مرتضی رضایی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران، با بیان اهمیت پروژه FTTX در ارائه اینترنت پرسرعت به مشترکین استان تهران گفت:

در فاز اول ابلاغ برای شرکت مبنا تلکام در مناطق ورامین، پیشوا، باقرآباد، زیباشهر و قرچک و همچنین برای شرکت رایتل در شهرستان‌های ملارد و قدس، برای شرکت شاتل در شهرستان دماوند، برای شرکت ایرانسل در شهرستان‌های گلستان، صالح‌آباد، اندیشه، پاکدشت، نصیرشهر، صفادشت، فردوسیه، نسیم‌شهر، شهریار و چهاردانگه نهایی شده و در حال حاضر اپراتورها، پیگیر مجوزها و عملیات اجرایی هستند.

عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری در تهران آغاز شد

او بر ضرورت همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی اعم از فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای دخیل را به منظور تسریع در عملیات اجرایی تاکید کرد و گفت: «با پیگیری‌های انجام‌شده، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها کمک می‌کنند این پروژه که نیازمند حفر کانال و هماهنگی است در شهرها هرچه زودتر اجرایی شود تا شاهد باشیم نهضت اتصال مردم به فیبرنوری اتفاق بیفتد و زیرساخت دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت فراهم شود.»

هدف اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران، بنابر برنامه‌های کلان وزارت ارتباطات، این است که:

در طول سه سال پروژه توسعه دسترسی اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبر صددرصد محقق شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری چیست؟ نظرات خود را با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را از تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    پس اسلامشهر چی همه جارو گفتن غیر از اسلامشهر؟

    پاسخ