coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

تکذیب اینترنت طبقاتی توسط زارع پور ؛‌ همه مردم ما خاص هستند، طبقه نداریم!

تکذیب اینترنت طبقاتی توسط زارع پور در حالی رخ می‌دهد که خبرهای ضد و نقیض در مورد اینترنت طبقاتی همچنان وجود دارند.

تکذیب اینترنت طبقاتی توسط زارع پور به تیتر یک رسانه‌ها بدل شد. از زمان اعمال محدودیت‌های اینترنت و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی خارجی، بحثی بوجود آمده است که عنوان می‌کند احتمالاً دولت در نظر دارد تا طرح اینترنت طبقاتی را اجرایی کند. این طرح و طرح صیانت دو مورد جنجال‌ساز در این مدت بوده‌اند.

اینترنت طبقاتی، اینترنت هر بخش از کشور را دسته‌بندی کرده و براساس نیاز آنها خدمات ارائه می‌دهد. جنجال بر سر این موضوع همپنان ادامه دارد و حتی در چند روز اخیر نیز شدت یافته است. اما حالا خبر رسیده است که وزیر ارتباطات اجرای طرح اینترنت طبقاتی را به کل تکذیب کرده است. با جزئیات کامل خبر همراه تکراتو باشید.

بیشتر بخوانید:‌ نصر تهران: اینترنت طبقاتی را ذره‌ای قبول نداریم

تکذیب اینترنت طبقاتی توسط زارع پور خبرساز شد

وزیر ارتباطات اعلام کرد که آنها قصد دارند تنها ابزارهایی برای دسترسی بهتر برنامه‌نویس‌ها و گیمرها به اینترنت فراهم کند که به باور او اسم آن را نمی‌توان اینترنت طبقاتی گذاشت.

طی یک ماه گذشته، ارائه سرویسی بهتر به برنامه‌نویس‌ها از سوی وزارت ارتباطات مطرح شده است که به شائبه عملی‌شدن اینترنت طبقاتی دامن زده. ظهر روز گذشته «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات در حیاط دولت در پاسخ به این سؤال که منظور از اینترنت آسان‌تر چیست و آیا اینترنت طبقاتی داریم؟ گفت:

اینترنت طبقاتی بدین معنی است که یک طبقه خاصی بخواهند اینترنت پرسرعت بگیرند که چنین چیزی صحت ندارد و همه مردم برای ما خاص هستند.

تکذیب اینترنت طبقاتی توسط زارع پور خبرساز شد

او با بیان اینکه برخی سایت‌ها برای ایرانیان تحریم هستند: «از آماده‌سازی ابزارهایی برای برنامه‌نویس‌ها خبر داد تا بتوانند از سایت‌های تحریم‌شده که نیاز به دسترسی‌های خاص دارند، استفاده کنند.»

زارع‌پور در مثالی دیگر به موضوع گیمرها اشاره کرد و گفت:

می‌خواهیم ابزاری را فراهم کنیم تا پینگ بازی‌ها کاهش پیدا کند. شنبه یا یکشنبه هفته آینده برنامه‌ رونمایی از ابزار کاهش پینگ برای گیمرها خواهیم داشت.

وزیر ارتباطات تأکید کرد: «وزارت ارتباطات قصد دارد دسترسی بهتری برای برخی وب‌سایت‌ها برای قشر خاصی ایجاد کند و به اعتقاد او، این موضوع را نباید اینترنت طبقاتی نام‌گذاری کرد.»

یکی از راه‌های دسترسی به سایت‌های تحریم‌شده، استفاده از VPN است اما هنوز مشخص نیست این ابزارهایی که از آنها صحبت می‌شود یک نوع VPN قانونی هستند و یا سطوح دسترسی خاصی از اینترنت برای این اقشار تعریف خواهد شد.

تکذیب اینترنت طبقاتی توسط زارع پور خبرساز شد

گفتنی است زارع‌پور اواسط دی وعده داده بود تا پایان دی‌ماه سرویس با کیفیت مناسب‌تر برای برنامه‌نویس‌ها و کاربران حرفه‌ای معرفی خواهد شد. همچنین رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت چندی پیش از ارائه اینترنت با کیفیت مناسب‌تر به برنامه‌نویسان در آینده‌ای نزدیک خبر داده بود.

به جز اقشاری که روز گذشته زارع پور درباره آنها صحبت کرده، باید به اعلامیه اتحادیه فناوران رایانه تهران مبنی بر اینکه اعضای این اتحادیه می‌توانند از اینترنت بدون فیلتر بهره‌مند شوند نیز اشاره کرد. در واقع به نظر می‌رسد دامنه این اقشار خاص بیشتر از فقط برنامه‌نویسان و گیمرها بوده و دسترسی‌های بهتر اینترنت، برای اقشار گوناگون در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تکذیب اینترنت طبقاتی توسط زارع پور چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر