;
coinex

تاکسی های فرودگاه امام اینترنتی شدند؛ حذف اسنپ و تپسی به نفع اپ جدید! [+عکس]

تاکسی های فرودگاه امام بعد از جنجال‌های بسیار در نتیجه ممنوعیت‌های اعمال شده برای رانندگان اسنپ و تپسی، اینترنتی شده‌اند!

مدتی پیش در خبری عنوان کردیم که ورود تاکسی‌های اینترنتی به محوطه فرودگاه اما تا شعاع 800 متری ممنوع شده است. این تصمیم به‌منظور شکایت تاکسی‌های فرودگاه امام مبنی‌بر کمبود مسافر و صف‌های طولانی انتظار برای مسافر انجام گرفته بود. اما حالا بنابه اعلام سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی، تاکسی های فرودگاه امام نیز مانند اسنپ و تپ‎سی اینترنی شدند.

بدین این منظور، بک شرکت دانش‌بنیان فعال در کشور، با تولید یک نرم‌افزار مخصوص تاکسی‌های فرودگاه امام این مشکل را مرتفع ساخته است. گفته می‌شود که این نرم‌افزار از امکانتی بیشتر و ظاهری بسیار پیشرفته‌تر از اسنپ و تپ‌سی بهره‌ می‌برد.

بیشتر بخوانید: طرح نوسازی تاکسی های فرسوده ؛ سورن پلاس جایگزین تاکسی فرسوده می‌شود تا تهران نفس بکشد؟!

تاکسی های فرودگاه امام اینترنتی شدند

تاکسی های فرودگاه امام با نرم افزار تاکسی فرودگاه امام که توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی طراحی شده، اینترنتی شدند. بر اساس آن چه سرپرست شهر فرودگاهی امام مدتی پیش اعلام کرد:

فرودگاه امام ، اولین فرودگاه کشور است که به چنین نرم‌ افزاری مجهز می‌ شود؛ این نرم‌ افزار از اپ تپسی و اسنپ کارایی بیشتری داشته و بسیار کاربردی است.

سعید چلندری گفت: «مسافران در زمان ورود به سالن فرودگاه امام (ره) می‌توانند این نرم‌افزار کاربردی را روی تلفن‌‌های همراه خود نصب کنند و از خدمات آن استفاده کنند.»

تاکسی های فرودگاه امام اینترنتی شدند

در این نرم افزار مبدا و مقصد اعلام توسط مسافران مشخص و سپس نرخ کرایه مسیر مورد نظر به درخواست کننده اعلام می‌شود. مسافران با اطلاع از نرخ و کرایه مسیر مورد نظر درخواست خود را ثبت کرده و از خدمات تاکسی‌های فرودگاه امام بهره‌مند می‌شوند.

با راه‌اندازی این نرم افزار، مسافران کرایه تاکسی‌ها را بر اساس مسافت و مسیر طی شده پرداخت می‌کنند و بدین ترتیب مسافران مسیرهای نزدیک و کم ترافیک هزینه کمتری نسبت به مسیرهای طولانی و پرترافیک پرداخت خواهند کرد.

آن طور که در این نرم افزار تعریف شده، رانندگان تاکسی فرودگاه امام دارای کیف پول الکترونیکی خواهند بود و وقتی کرایه‌ای را که نرم‌افزار مشخص کرده از مسافر دریافت می‌کنند، به طور خودکار، کمیسیون شرکت‌های حمل و نقل و سهم فرودگاه و … را از کیف پول الکترونیکی می‌پردازند.

در فیش‌های که جدیدا به مسافران فرودگاه امام پرداخت می‌شود، هزینه‌ای با عنوان سهم خدمات فرودگاه امام درج شده است که این هزینه مربوط به فرودگاه، شرکتی که این نرم‌افزار را راه‌اندازی کرده و شرکت‌های حمل و نقلی است که تاکسی‌های فرودگاه در قالب آنها به مسافران خدمات‌دهی می‌کنند.

با راه‌اندازی این نرم‌افزار وجود هرگونه شک و شبهه احتمالی در مورد نرخ کرایه های اعلامی از سوی رانندگان تاکسی فرودگاه امام برای مسافران از بین می‌رود و آنان با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به پرداخت هزینه تاکسی اقدام می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره اینترنتی شدن تاکسی های فرودگاه امام چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر