coinex
راهنمای خرید تکراتو

یکسان‌سازی شارژرها برای گجت‌های پوشیدنی هم الزامی می‌شود

یکسان‌سازی شارژرها برای گجت‌های پوشیدنی هم مانند گوشی‌های موبایل الزامی شد. گجت‌های پوشیدنی هم در انتخاب نوع شارژر صلب اختیار شدند.

طبق دستور اتحادیه اروپا، قانون یکسان‌سازی شارژرها برای گجت‌های پوشیدنی نیز الزامی شد. پیش‌تر نیز خبری مبنی‌بر اجبار اتحادیه اروپا در استفاده از درگاه شارژ Type-C توسط اپل در گوشی‌های سری آیفون منتشر کردیم که اپل و دیگر شرکت‌های سازنده گوشی موبایل باید تا سال 2024 از این قانون پیروی کنند.

حالا اتحادیه اروپا در یک اقدام اجباری دیگر عنوان کرده است که استانداردسازی شارژرها برای گجت‌های پوشیدنی نیز باید اجرا شود و همه شرکت‌های تولید کننده این گجت‌ها موظف‌اند از این قانون تبعیت کنند.

بیشتر بخوانید: با ایرباد خلاقانه Wisear وضعیت پخش موسیقی را با حرکات صورت کنترل کنید

یکسان‌سازی شارژرها برای گجت‌های پوشیدنی الزامی شد

تا ۲۸ دسامبر ۲۰۲۴، تمام دستگاه‌های جدید فروخته شده در اتحادیه اروپا (EU)، از جمله آیفون، باید از شارژر USB-C استفاده کنند. این بدان معناست که مصرف کنندگان با خرید یک محصول الکترونیکی جدید، تا زمانی که یک کابل USB-C در اطراف خود دارند، نیازی به خرید شارژر جدید ندارند. تلفن‌های اندرویدی در حال حاضر با استفاده از پورت‌های USB-C شارژ می‌شوند، بنابراین این موضوع مشکلی برای سازندگان دستگاه‌های اندرویدی ایجاد نخواهد کرد.

برای اپل، این موضوع بدان معناست که به هر حال در اروپا، کابل‌های لایتنینگ اختصاصی درآمد چندانی ایجاد نخواهند کرد. همچنین به این معنی است که زباله‌های الکترونیکی کمتری در این قاره دور ریخته می‌شود، زیرا مصرف کنندگان به جای دور انداختن کابل‌های USB-C قدیمی خود، آن‌ها را نگه می‌دارند. انتظار می‌رود مصرف کنندگان در اتحادیه اروپا سالانه تا ۲۵۰ میلیون یورو (معادل ۲۶۴.۴ میلیون دلار) پس انداز کنند، زیرا نیازی به خرید شارژر و کابل جدید ندارند و همین موضوع نیز می‌تواند منجر به کاهش تولید سالانه ۱۱.۰۰۰ تن زباله الکترونیکی (که از دفع شارژرهای قدیمی تولید می‌شود) شود.

یکسان‌سازی شارژرها برای گجت‌های پوشیدنی الزامی شد

به گفته پایگاه خبری AndroidPolice، اقدام مشابهی برای دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند جهان، یعنی بازار کشور هند، در نظر گرفته شده است. اداره استانداردهای هند (BIS) همسو با اتحادیه می‌خواهد در وقت و هزینه مصرف کنندگان صرفه جویی کند و تولید زباله‌های الکترونیکی را کاهش دهد. وزارت امور مصرف کنندگان هند با ذینفعان این صنایع صحبت کرده است و در حال تلاش برای وادار ساختن سازندگان به استفاده از دو نوع مختلف پورت شارژ است.

دستگاه‌های تلفن همراه مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها مجبور به استفاده از شارژر USB Type-C هستند در حالی که نوع دیگری از سیستم شارژ جهانی برای دستگاه‌های الکترونیکی پوشیدنی سفارش داده خواهد شد. این دستگاه‌ها شامل ساعت‌های هوشمند، ردیاب‌های تناسب اندام و هدفون‌های بی‌سیم می‌شود. روهیت کومار سینگ، وزیر امور مصرف‌کنندگان هند به Press Trust of India گفته است:

در آخرین جلسه، اجماع گسترده‌ای میان ذینفعان در مورد پذیرش USB Type C به‌ عنوان درگاه شارژ گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و غیره به وجود آمده است.

یکسان‌سازی شارژرها برای گجت‌های پوشیدنی الزامی شد

به گفته وب سایت خبری PhoneArena، اجبار اپل برای مجهز کردن آیفون به درگاه به USB-C در هند ممکن است به سختی ایجاد یک پلتفرم شارژ استاندارد برای پوشش همه دستگاه‌های پوشیدنی نباشد. تلاش برای پیروی از قانون سیستم شارژ جهانی در ساعت‌های هوشمند، هدفون‌های بی‌سیم و سایر دستگاه‌های پوشیدنی نیازمند بحث و تبادل نظر طولانی با تولیدکنندگان است. در نتیجه، هند احتمالا هنوز چندین سال تا تصویب قانونی چنین طرحی فاصله دارد که همه دستگاه‌های پوشیدنی در این کشور ملزم به استفاده از یک شارژر واحد شوند.

چشم انداز هند برای گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها بسیار واضح‌تر است، به ویژه از آنجایی که اندروید ۷۱ درصد از سهم بازار این کشور را در اختیار دارد، مصرف کنندگان هندی با USB-C آشنا هستند و ما تعجب نخواهیم کرد که ببینیم این کشور قانونی را تصویب می‌کند که قبل از اینکه دستگاه‌های پوشیدنی را عرضه کنند، شارژ USB-C را برای همه دستگاه‌های تلفن همراه الزامی نماید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص یکسان‌سازی شارژرها برای گجت‌های پوشیدنی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر