coinex
راهنمای خرید تکراتو

تولید غذا از پلاستیک آینده بشر در زمین و مریخ را شکل می‌دهد!

تولید غذا از پلاستیک راهکار جدید دانشمندان به‌منظور در امان ماندن از گرسنگی در سیاره مریخ است که احتمالاً محقق شود.

با توجه به اینکه انسان در شرف ورود به سیاره مریخ قرار دارد، گروهی از دانشمندان راهکاری برای تولید غذا از پلاستیک بوسیله یک نوع باکتری مهندسی‌سازی شده پیدا کرده‌اند که می‌تواند پلاستیک را تبدیل به مواد خوراکی قابل استفاده انسان کند. این راهکار توسط شرکت Beehex در حال انجام است و برای محقق شدن این مهم از چاپگرهای سه بعدی استفاده خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: استفاده از موی دور ریز آرایشگاه‌ها برای نجات محیط زیست!

تولید غذا از پلاستیک در شرف وقوع است

بشر به‌دنبال ورود به سیاره‌های دیگر مثل مریخ است و باید راهی برای بقا در این سیاره‌ها پیدا کند. تأمین غذا یکی از مهم‌ترین ملزومات بقاست، از این رو، سازمان‌های فضایی در تلاش برای تولید مواد غذایی در سیاره‌های دیگر هستند. یکی از متخصصان چاپ سه‌بعدی وابسته به ناسا ظاهراً به راهکاری دست یافته است که اجازه می‌دهد از زباله‌های پلاستیکی غذا تولید کنیم.

به‌گزارش Interesting Engineering، دانشمندان در حال توسعه راه جدیدی برای تأمین غذا در فضای دوردست هستند. شرکت Beehex که توسط یک کارآفرین وابسته به ناسا تأسیس شده، مشغول ساخت راهکارهای مختلفی با استفاده از فناوری‌های چاپ سه‌بعدی غذاست.

مؤسس این شرکت می‌گوید که با تغییر کانیتنرهای حمل‌ونقل توانسته سیستمی بسازد که از یک سو زباله‌های پلاستیکی را دریافت و متلاشی می‌کند. سپس آن‌ها را به یک زیست‌راکتور می‌دهد که حاوی تعدادی باکتری مهندسی‌شده با اهداف بسیار خاص است.

تولید غذا از پلاستیک در شرف وقوع است

این باکتری‌ها می‌توانند پلاستیک بخورند و آن را به زیست‌توده تبدیل کنند. سپس این زیست‌توده قابل تبدیل به انواع مختلفی از بافت‌ها و شکل‌ها خواهد بود. بنیان‌گذار Beehex می‌گوید:

«بنابراین اگر می‌خواهید از پلاستیک استیک بسازید، با مکانیزمی که در یک سمت این کانیتر قرار داده شده است، می‌توانید این کار را بکنید.»

چاپ غذا از زباله‌های پلاستیکی در کره زمین هم می‌تواند مفید باشد. این شرکت در نظر دارد که ابتدا این ایده را برای مراکز کمک به فجایع طبیعی یا کمپ پناهندگان اجرا کند. Beehex باور دارد که بازار این فعالیت می‌تواند بین 500 میلیون تا یک میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

این دستگاه در ابتدا می‌تواند به سازمان‌های جهانی از جمله سازمان ملل فروخته شود و در اختیار نیازمندان قرار بگیرد. سپس احتمالاً شاهد ارسال آن به مدار پایینی زمین و ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهیم بود. Beehex امیدوار است که این پروژه در حوالی سال‌های 2026 یا 2027 کلید بخورد و در پایگاهی بر روی ماه استفاده شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره تولید غذا از پلاستیک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر