coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

وعده وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر کلاب هاوس ؛ فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ ادامه دارد!

به گفته وزیر ارتباطات، مسئله فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ از حوزه اختیارات وزارتخانه خارج است اما او به رفع فیلتر کلاب هاوس در روزهای آینده امیدوار است.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات در حاشیه مراسم رونمایی از ناوگان موتور برقی شرکت ملی پست کشور با اشاره به تداوم فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ، خبر از رفع فیلتر پلتفرم کلاب هاوس در روزهای آتی داد.

بیشتر بخوانید: وزیر ارتباطات: در تلاش برای کاهش نیاز مردم به فیلترشکن هستیم!

رفع فیلتر کلاب هاوس

زارع‌پور با تاکید بر اینکه تلاش وزارت ارتباطات بر رفع محدودیت پلتفرم‌هایی است که قابلیت برطرف شدن محدودیت را دارند گفت: «تصمیم به فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ توسط نهادهای امنیتی گرفته شده و از همین رو وزارت ارتباطات اظهار نظری درباره شرایط این پلتفرم‌ها ندارد. اما در روزهای آینده شاهد رفع فیلتر کلاب‌هاوس خواهیم بود.» زارع‌پور درباره رفع فیلتر بعضی از پلتفرم‌های فیلتر شده، گفت:

«من قبلاً اعلام کرده ام که کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، متولی فیلترینگ است و و حدود ۱۳عضو دارد که دولت بخشی از اعضای آن است‌. تلاش ما این است محدودیت‌هایی که قابلیت برطرف شدن را دارند، برداریم و ان‌شالله طی دو روز آینده خبرهای خوشی در این زمینه خواهید شنید.»

وعده وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر کلاب هاوس در روزهای آینده!

او با اشاره به اینکه رفع محدودیت اینستاگرام و واتساپ از حوزه اختیارات او خارج است گفت: «اینستاگرام و واتس‌اپ با مصوبه نهادهای امنیتی مسدود شدند، از همین‌رو فعلا مشمول این اتفاق نیستند و در این زمینه نهادهای امنیتی تصمیم گرفتند. اما سرویس‌ها و خدماتی هستند که از نظر ما قابلیت بازنگری دارند و اکنون مسیر را دنبال می کنیم که این اتفاق رخ دهد. مشخصا کلاب هاوس طی روزهای آینده رفع فیلتر می شود.»

گرچه وعده وزیر برای رفع فیلترینگ کلاب هاوس نویدبخش در دسترس قرار گرفتن حداقل یک شبکه اجتماعی خارجی در ایران است، باید این نکته را در نظر داشت که فیلتر این پلتفرم در اینترنت سیار هم از ابتدا بدون دستور مشخص یک نهاد خاص انجام گرفته بود.

کلاب هاوس در روزهای آغازین فعالیت در ایران با اقبال بسیار گسترده‌ای مواجه شد و همان ابتدا بدون حکم قضایی و از سوی برخی اپراتورها فیلتر شد. اگرچه شاید بهتر باشد بگوییم اپراتورهای سیار تصمیم به قطع دسترسی کاربران به این پلتفرم گرفتند. در نهایت هم دسترسی به این پلتفرم در بین اپراتورها قطع شد.

بعد از فیلتر شدن کلاب هاوس در اینترنت سیار، مجتبی توانگر نماینده مجلس در توییتی تلویجا اعلام کرد که دستور فیلترینگ کلاب هاوس به طور محرمانه صادر شده است. او در این توییت نوشت:

«دستور جلسات کمیته تعیین مصادیق مجرمانه به درخواست نمایندگان دولت محرمانه‌ شده‌اند و همین امر موجب شده تا دولت از تصمیماتی که خود آمر آن بوده برای جهت دهی به افکار عمومی بهره‌برداری کند.»

شبکه اجتماعی کلاب هاوس در جریان انتخابات ریاست جمهوری گذشته کاربرد زیادی بین کاربران ایرانی داشت. هرچند که از ابتدا، دسترسی به این پلتفرم همراه با اختلالاتی همراه بود، نهایتا و در فروردین 1400 بود که اختلالات آن در اینترنت سیار به شکل فیلترینگ کامل درآمد و چندی بعد برای اینترنت سیار هم اعمال شد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص رفع فیلتر کلاب هاوس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    اخه مردم میخوان کار کنن کلاب هاوس که به درد نمیخوره انیستارو باز کنید احمقا یعنی انقد ضعیفید از یه اپلیکیشن میترسید

    پاسخ