coinex
راهنمای خرید تکراتو

پلتفرم وام دهی رمزارزی جنسیس اعلام ورشکستگی کرد!

پلتفرم وام دهی رمزارزی جنسیس که یکی از بهترین پلتفرم‌های وام‌دهی در جهان محسوب می‌شد اعلام ورشکستگی کرد.

پلتفرم وام دهی رمزارزی جنسیس نیز مانند صرافی FTX از کورس رقابت بازار رمزارز کنار کشید. از چندوقت پیش تاکنون مردم اعتماد خود را نسبت به شرکت‌های رمزارز از دست داده‌اند. یکی از پیامدهای این کاهش اعتماد، تعطیلی و ورشکستگی صرافی FTX بود که چند وقت پیش در خبری آن را اعلام کردیم. این مشکل ریشه‌ای‌ است و حالا جنسیس نیز که به دیگر فعالان رمزارز وام اعطا می‌کرد، ورشکسته شده است.

بیشتر بخوانید: احتمال فعالیت مجدد صرافی FTX ؛ زمستان کریپتو به پایان می‌رسد؟

پلتفرم وام دهی رمزارزی جنسیس ورشکست شد

پس از صرافی FTX، حالا شرکت دیگری به نام جنسیس (Genesis) که به کسب‌وکارهای دیگر وام و تجارت کریپتو ارائه می‌کند، اعلام ورشکستگی کرده است. جنسیس‌ که یکی از بهترین وام‌دهندگان FTX هم محسوب می‌شود، قبلاً برداشت‌های خود را به حالت تعلیق درآورده بود و 30 درصد از کارمندان خود را در اوایل این ماه اخراج کرد.

ورشکستگی جنسیس درحالی اعلام شده که طی ماه‌ها قبل، اطمینان بازار نسبت به شرکت‌های حوزه رمزارز کاهش یافته است. فایننشال تایمز که گزارش جدید را منتشر کرده، قبلاً نیز گزارش داده بود که جنسیس بیش از 3 میلیارد دلار به طلبکاران خود بدهکار است. در پرونده‌های ورشکستگی فصل 11 آن، دارایی‌ها و بدهی‌ها صد میلیون دلاری جنسیس‌ فهرست شده و در آن گفته شده است که یکی از زیرمجموعه‌های آن، Genesis Global Capital میلیاردها دلار بدهی به بیش از 100 هزار طلبکار خود باید پرداخت کند.

پلتفرم وام دهی رمزارزی جنسیس ورشکست شد

«درار اسلام»، مدیرعامل موقت جنسیس در بیانیه‌ای گفت:

مشتاقانه منتظریم تا گفت‌وگوی خود را با گروه ارز دیجیتال (DCG) و مشاوران اعتباردهندگان خود پیش ببریم؛ زیرا به دنبال اجرای مسیری برای به حداکثررساندن ارزش و ارائه بهترین فرصت برای کسب‌و‌کار خود هستیم تا در موقعیت خوبی برای آینده قرار بگیریم. تجدید ساختار در دادگاه مؤثرترین راه برای حفظ دارایی‌ها و ایجاد بهترین نتیجه ممکن برای همه ذینفعان جنسیس است.

نوامبر گذشته، چندین رسانه گزارش دادند که جنسیس‌ در تلاش بوده تا بیش از 1 میلیارد دلار از سرمایه‌گذاران مختلفی از جمله بایننس، جمع‌آوری کند. با این حال، بایننس که قبلاً هم گفته بود FTX را خواهد خرید و سپس نظرش را تغییر داد، تصمیم گرفت تا روی جنسیس نیز سرمایه‌گذاری نکند.

همانطور که احتمالاً در جریان هستید، ورشکستگی صرافی FTX و حواشی مربوط به آن، بر بسیاری از بخش‌های دیگر صنعت کریپتو تأثیرگذار بود و اکنون ممکن است سقوط جنسیس نیز بتواند چنین تأثیراتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره پلتفرم وام دهی رمزارزی جنسیس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر