;
coinex

علت اخراج کارمندان مایکروسافت مشخص شد؛ آغاز جایگزینی ربات با انسان در شرکت‌های بزرگ فناوری!

علت اخراج کارمندان مایکروسافت اعلام شد. مایکروسافت و چند شرکت دیگر تکنولوژی اقدام به اخراج برخی از کارکنان خود کردند. اما علت چه بود؟

4 روز پیش در خبری عنوان کردیم که مایکروسافت درنظر دارد 10هزار نفر از کارکنان خود را اخراج کند. حالا در خبری منتشرشده دراین‌خصوص علت اخراج کارمندان مایکروسافت مشخص شده است. شاید باورتان نشود اما پیشرفت تکنولوژی پای ربات‌ها را بیش‌از هرزمان دیگری به زندگی انسان‌ها کشانده است. علت اصلی اخراج کارکنان مایکروسافت نیز به همین موضوع برمی‌گردد.

بیشتر بخوانید: توقف فروش ویندوز 10 توسط مایکروسافت؛ سیستم‌عامل محبوب بازنشسته شد!

علت اخراج کارمندان مایکروسافت مشخص شد

مایکروسافت تصمیم دارد از هوش مصنوعی ChatGPT در محصولات مختلف خود ازجمله خدمات ایمیل‌ سازمانی، اکسل، پاورپوینت و غیره استفاده کند. این شرکت همچنین پلتفرم Azure OpenAI را در دسترس عموم قرار داده است؛‌ سرویسی که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد ازطریق خدمات رایانش ابری مایکروسافت به ابزارهایی مثل ChatGPT دسترسی داشته باشند.

Azure OpenAI در راستای همکاری‌های مداوم مایکروسافت با OpenAI راه‌اندازی شده است. غول فناوری مستقر در ردموند همچنین از مدتی قبل، ادغام فناوری‌های OpenAI را در محصولات خود آغاز کرده است و جدیدترین پیشرفت‌های هوش مصنوعی به‌زودی در موتور جستجوی بینگ نیز ارائه خواهد شد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت اظهارداشت:

همه‌ی محصولات این شرکت از قابلیت‌های مشابه مبتنی‌بر هوش مصنوعی بهره خواهند برد و کارکنان باید به‌جای ترس ازدست دادن موقعیت شغلی‌شان، از این ابزارها استفاده کنند.

نادلا همچنین اعلام کرد: «بهترین راهکار برای ایجاد آمادگی درمقابل رشد هوش مصنوعی این است که علیه آن‌ها موضع نگیریم زیرا این فناوری به بسیاری از کسب‌وکارها و مشاغل کمک خواهد کرد.»

علت اخراج کارمندان مایکروسافت مشخص شد

ساتیا نادلا در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت:

مایکروسافت تصمیم دارد به‌زودی از ابزارهای هوش مصنوعی در همه‌ی محصولات و خدمات خود استفاده کند.

بااین‌حال، از آن‌جا که مایکروسافت برای محصولات و خدمات جدید خود، سرمایه‌گذاری‌های درخورتوجهی روی هوش مصنوعی انجام داده است، اخراج‌های گسترده‌ی اخیر این شرکت بر فعالیت تیم‌هایی که برای ادغام ChatGPT با محصولات شرکت مذکور کار می‌کنند، تأثیر زیادی داشته است. تیمی که مسئولیت ادغام ChatGPT با بینگ را برعهده دارد، ازجمله اولین کسانی بودند که در اولین موج اخراج دسته‌جمعی مایکروسافت از کار بی‌کار شدند. این شرکت قصد دارد تا ماه مارس سال جاری جمعاً ۱۰ هزار کارمند خود را اخراج کند.

به گزارش گیزچاینا، مایکروسافت با اخراج ۱۰ هزار کارمند، تقریباُ پنج درصد از نیروی کار خود را از دست خواهد داد. این شرکت در سه‌ماهه‌ی دوم ۱٫۲ میلیارد دلار اعتبار برای تغییرات سبد سخت‌افزاری خود دریافت خواهد کرد. با وجود اخراج‌های اخیر غول فناوری اهل ردموند، نادلا اعتقاد دارد نسل کنونی هوش مصنوعی، تحول بزرگی در صنعت ایجاد خواهد کرد. او می‌گوید ابزارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی، بهره‌وری انسان و دستمزدها را افزایش می‌دهند و علاوه‌براین باعث رشد اقتصادی خواهند شد.

تصمیم مایکروسافت برای گنجاندن هوش مصنوعی در محصولاتش، نشان‌دهنده‌ی اعتقاد آن به فناوری مذکور است. این شرکت سعی دارد از ظرفیت‌های هوش مصنوعی برای تغییر روش انجام کارها استفاده کند. بااین‌حال، اخراج‌های دسته‌جمعی اخیر مایکروسافت که گریبان تیم ادغام ChatGPT را نیز گرفت، سؤالاتی را درمورد اجرایی شدن این طرح ایجاد می‌کند. اکنون بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند با روی کار آمد هوش مصنوعی در شرکت‌ها و سازمان‌ها، چه تغییراتی در محیط‌های کاری انسانی ایجاد خواهد شد؟

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره علت اخراج کارمندان مایکروسافت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر