فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

حساب‌های اینستاگرام و فیسبوک ترامپ مجددا فعال می‌شوند!

حساب‌های کاربری اینستاگرام و فیسبوک ترامپ دوباره فعال خواهند شد. متا اعلام کرده است که تصمیم‌گیری در این ارتباط نهایی شده است.

شرک متا به‌عنوان شرکت مادر فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ در خبری عنوان کرده است که به‌زودی حساب‌های اینستاگرام و فیسبوک ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا رابه او بازمی‌گرداند. متا حدود دو سال قبل مانند توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مسدود کرد تا شاید سرپوشی باشد بر همه کارهای این رئیس‌جمهور بخت‌برگشته. جرئیات خبر را در ادامه بخوانید.

بیشتر بخوانید: رفع محدودیت حساب توییتری دونالد ترامپ ؛ آقای رئیس جمهور افتخار بازگشت می‌دهد؟

اینستاگرام و فیسبوک ترامپ به او بازمی‌گردد

متا در یک بیانیه خبر بازگرداندن حساب‌های دونالد ترامپ را اعلام کرد و گفت حساب‌های رئیس‌جمهور سابق آمریکا طی چند هفته آینده فعال می‌شود. البته به گفته متا، اگر دونالد ترامپ دوباره سیاست‌های متا درباره انتشار محتوا را زیرپا بگذارد، حساب‌هایش دوباره تعلیق می‌شود که زمان آن می‌تواند از یک ماه تا دو سال باشد.

حساب‌های دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی پس از حمله طرفدارانش به کنگره آمریکا در تاریخ 6 ژانویه 2021 به حالت تعلیق درآمد. متا ابتدا اکانت‌های رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به مدت 24 ساعت مسدود کرد و پس از مدتی تصمیم به تعلیق حساب‌های او برای مدت نامحدودی گرفت که انتقادهای زیادی از این تصمیم شد. البته درنهایت متا اعلام کرد که این محدودیت حداقل برای دو سال پابرجا خواهد بود.

در کنار فیسبوک و اینستاگرام، حساب دونالد ترامپ در توییتر به‌طور دائمی مسدود شد، اما مالک جدید توییتر یعنی ایلان ماسک پس از برگزاری یک نظرسنجی، حساب رئیس‌جمهور آمریکا را دوباره فعال کرد. با‌این‌وجود هنوز ترامپ در توییتر فعالیتی ندارد، هرچند انتظار می‌رود به‌زودی فعالیت‌هایش را در این پلتفرم شروع کند.

اینستاگرام و فیسبوک ترامپ به او بازمی‌گردد

تصمیم بازگرداندن حساب‌های ترامپ در فیسبوک و اینستاگرام در زمانی منتشر می‌شود که گزارش‌ها از فشار کمپین رئیس‌جمهور سابق آمریکا برای بازشدن مجدد اکانت‌هایش حکایت داشتند.

باید به این موضوع اشاره کنیم که متا برخلاف توییتر، دارای یک هیئت نظارتی برای تصمیم‌گیری درباره سیاست‌ها و نظارت روی محتواست که درباره مسدودیت محتوا و حساب‌ها به متا کمک می‌کند. بااین‌حال این هیئت در بیانیه‌ای اعلام کرده که نقشی در تصمیم متا برای برگرداندن حساب‌های دونالد ترامپ نداشته است.

درحال‌حاضر دونالد ترامپ در شبکه اجتماعی Truth Social فعالیت دارد، بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم که رئیس‌جمهور سابق آمریکا شروع به فعالیت در سایر شبکه‌های اجتماعی می‌کند یا خیر.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره بازگشت اینستاگرام و فیسبوک ترامپ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر