فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

وزیر ارتباطات: هر پلتفرمی که پاسخگو نباشد باید فیلتر شود

وزیر ارتباطات امروز ضمن تایید صحبت‌های شب گذشته رئیس جمهور، یک بار دیگر تاکید کرد که هر پلتفرمی که پاسخگو نباشد باید فیلتر شود.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تایید صحبت‌های شب گذشته رئیس جمهور بار دیگر اعلام کرد که فیلترینگ تصمیم وزارت ارتباطات یا دولت نیست و با حضور سران سه قوه در شورای عالی امنیت ملی اتخاذ شده است. او همچنین گفته که روزانه چند میلیون تماس صوتی و تصویری در پیامرسان‌های داخلی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: نماینده مجلس: بعد از قطع اینترنت برق را هم قطع کنید!

هر پلتفرمی که پاسخگو نباشد باید فیلتر شود

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت بر شرط پذیرش شرایط جمهوری اسلامی برای فعالیت پلتفرم‌های خارجی بار دیگر تاکید کرد. رئیس جمهور نیز شب گذشته با حضور در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود: «تصمیم این است که هر پلتفرمی باید پاسخگو باشد، زیرا وقتی پاسخگو نباشد، مشکل ایجاد می‌شود و بستر ناامنی می‌شوند.»

زارع‌پور نیز در این خصوص گفت:

«دیشب رئیس جمهور هم گفتند ما از فعالیت هر پلتفرم خارجی در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنیم مشروط به اینکه حداقل به قواعد خودشان پایبند باشند. اخیرا مرکز ملی فضای مجازی هم با متا مکاتبه‌ای انجام داد که بیایند و مذاکره کنند. ما همین‌جا اعلام می‌کنیم هر پلتفرم خارجی‌ای که قواعد جمهوری اسلامی ایران یا حداقل قواعد خودشان را بپذیرند حتما استقبال خواهیم کرد.»

وزیر ارتباطات: هر پلتفرمی که پاسخگو نباشد باید فیلتر شود

وزیر ارتباطات در رابطه با فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ نیز با تکرار مواضع قبلی‌اش گفت: «تصمیم [فیلترینگ] هم ربطی به وزارت ارتباطات یا حتی دولت ندارد و تصمیمی است که در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با حضور سران سه قوه گرفته شده است.»

زارع پور به قابلیت تماس تصویری پیام‌رسان‌های ایرانی نیز اشاره کرد و گفت: «ارتباط صوتی و تصویری در پیام‌رسان‌های کشور برقرار است و روزانه چند میلیون پیام صوتی و تصویری در آنها انجام می‌شود و روز به روز هم به کیفیت‌شان اضافه می‌شود. تمام زیرساخت‌های وزارت ارتباطات پای کار آمده است تا خدمات با کیفیتی را به مردم ارائه کنند. چهار پنج پیام‌رسانی که امروز مردم از آنها استفاده می‌کنند این قابلیت را دارند. ایتا هم که بیشترین اقبال بعد از روبیکا به آن شده به‌زودی نسخه جدیدیش منتشر می‌شود که تماس صوتی و تصویری در آن وجود دارد.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره این اظهار نظر وزیر که گفته هر پلتفرمی که پاسخگو نباشد باید فیلتر شود چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    در ابتدای سال ۲۰۲۴، یک بار برای همیشه، با رونمایی از جدیدترین تکنولوژی، کاسه کوزه ی اینترنتی که دکمه فیلتر و قطعش ۲۰ سال در اختیار شما مسوولین بود برچیده خواهد شد. تا اونروز خوشحال باشید.

    پاسخ