coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

تلاش نماینده مجلس برای اتصال به فیلترشکن در صحن علنی [+عکس]

انتشار تصویری از تلاش نماینده مجلس برای اتصال به فیلترشکن در صحن علنی خبرساز شده است.

در وضعیتی که برخی نمایندگان از پیش درخواست فعالسازی اینترنت بدون فیلتر برای خط شخصی‌ خود را به وزارت ارتباطات ارسال می‌کنند، برخی دیگر بنابر احتمالا ضوابط اینترنت طبقاتی ناگزیر به استفاده از فیلترشکن هستند. اخیرا عکسی از یک نماینده مجلس که در تلاش برای اتصال به VPN است خبرساز شده است.

بیشتر بخوانید: وزیر ارتباطات: در تلاش برای کاهش نیاز مردم به فیلترشکن هستیم!

تلاش نماینده مجلس برای اتصال به فیلترشکن

وضعیت این نماینده مجلس و تلاشش برای اتصال به وی‌پی‌ان نمادی از وضعیت بلبشوی این روزهای کشور و ناهماهنگی دستگاه‌ها است. از یک سو، قوه قضاییه بنابر طرحی موظف به برخورد با تولیدکنندگان، فروشندگان و توزیع‌کنندگان فیلترشکن در همکاری با وزارت ارتباطات شده و برخی حتی در همین مجلس در تلاش برای تصویب طرحی جهت جرم‌انگاری استفاده افراد از فیلترشکن هستند و از سوی دیگر وزیر ارتباطات و رئیس جمهور از جایگزینی موفق پلتفرم‌های داخلی با ابزارهای خارجی، وضعیت گل و بلبل کسب‌وکارهای اینترنتی و در یک کلام جهانی خیالی سخن می‌گویند که مشخص نیست دقیقا چه کس یا کسانی در سطح جامعه از آن برخوردار هستند.

تلاش نماینده مجلس برای اتصال به فیلترشکن در صحن علنی [+عکس]

این وسط، ماجرای اینترنت طبقاتی که وزیر ارتباطات حتی وجودش را انکار می‌کند و همه از نماینده مجلس گرفته تا خبرگزاری تسنیم و فدارسیون فوتبال خواهان آن هستند هم ماجرای جالبی شده و معلوم نیست دقیقا فیلترینگ در چه سطح و گستره‌ای در حال اعمال است که حتی اعضای بدنه حاکمیت هم برای دسترسی به جهان آزاد ناگزیر به روی آوردن به ابزارهای ممنوعه شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تلاش نماینده مجلس برای اتصال به فیلترشکن در صحن علنی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر