فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

خودرو برقی اقتصادی تسلا به زودی رونمایی می‌شود

خودرو برقی اقتصادی تسلا ممکن است به‌زودی معرفی شود. تسلا به‌عنوان بزرگترین شرکت سازنده خودروهای برقی می‌خواهد سهم بیشتری در بازار داشته باشد.

خودرو برقی اقتصادی تسلا با قیمت 25هزار دلار ممکن است به‌زودی رونمایی شود. احتمالاً یکی از اصلی‌ترین اهداف تسلا برای ساخت این خودرو، کاهش هزینه و افزایش تولید خواهد بود. البته دلیل دیگری نیز دارد و آن‌هم برمی‌گردد به موضوع افت شدید شرکت تسلا که در یک بازه زمانی بسیار کوتاه بخش زیادی از سهام خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید: تعویق مجدد فرایند تولید انبوه تسلا سایبرتراک

خودرو برقی اقتصادی تسلا احتمالاً رونمایی خواهد شد

خودروهای برقی به طور مداوم در حال افزایش سهم خود از بازار هستند که منجر به افزایش ظرفیت تولید و کاهش هزینه‌ها می‌شود. سازندگان بزرگی مانند فولکس واگن و فورد از این مزیت استفاده کرده و مدل‌های نسبتاً مقرون به صرفه‌ای را تولید کرده‌اند. وقتی این اتفاق می‌افتد، توجه به تسلا معطوف می‌شود، اولین نامی که هنگام فکر کردن به وسایل نقلیه الکتریکی به ذهن می‌رسد. بنابراین، آیا در آینده نزدیک شاهد یک مدل مقرون به صرفه تسلا خواهیم بود؟ جدیدترین گزارش‌ها به ما می‌گویند که خودرو برقی ارزان تسلا با قیمت حدود ۲۵ هزار دلار عرضه می‌شود.

همانطور که می‌‌دانید، تسلا یک شرکت سهامی عام است و در زمان‌های خاصی از سال با سهامداران خود جلساتی برگزار می‌کند. رویداد آینده “روز سرمایه گذار تسلا برای ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ برنامه ریزی شده است. تسلا ممکن است در این رویداد از یک پلتفرم جدید برقی ارزان قیمت رونمایی کند. مدیر عامل شرکت ایلان ماسک پیش از این عنوان کرده بود که پلتفرم جدید از نظر اندازه کوچکتر از پلتفرم Model 3/Model Y خواهد بود.

خودرو برقی اقتصادی تسلا احتمالاً رونمایی خواهد شد

وی همچنین اشاره کرد که این شرکت برای کاهش هزینه‌ها تلاش خواهد کرد. این سومین پلتفرم خودرو برای تسلا خواهد بود. پلتفرم جدید ارزان پس از تغییر راهبرد شرکت که هدف آن انتقال از طرح‌های پرهزینه و کم‌ تولید به طرح‌های کم‌هزینه با تولید بالا است، در دست توسعه قرار دارد.

پلتفرم اول برای مدل S و X بود و پلتفرم دوم برای مدل 3 و Y استفاده می‌شود. متأسفانه هیچ اطلاعاتی در مورد مدل‌های مقرون به صرفه تسلا وجود ندارد. با این حال، برخی از تحلیلگران ادعا می‌کنند که قیمت این خودروها از 25000 دلار آغاز خواهد شد.

بنابراین، اگر تسلا واقعاً روی یک خودروی ارزان‌قیمت کار می‌کند، چرا هنوز هیچ اطلاعاتی به بیرون درز نکرده است؟ پاسخ ساده است: مدل جدید احتمالا هنوز در مرحله طراحی و برنامه ریزی است و ممکن است هنوز زمان زیادی تا تولید آن باقی بماند.

به عنوان مقایسه، ایلان ماسک CyberTruck را در سال 2019 معرفی و پیش خرید آن را آغاز کرد، اما این خودرو هنوز عرضه نشده است. وضعیت مشابهی ممکن است با این مدل‌های مقرون به صرفه رخ دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی خودرو برقی اقتصادی تسلا چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر