coinex
راهنمای خرید تکراتو

فرمول جدید محاسبه حقوق در سال 1402 توسط مجلس معرفی شد

به جای فرمول افزایش 20 درصدی حقوق سالانه، نمایندگان مجلس فرمول جدید محاسبه حقوق در سال 1402 را پیشنهاد داده‌اند که کمی متفاوت است.

یکی از اساسی‌ترین سوالات افراد در پایان هر سال، میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 1402 است. جدیدترین گزارش‌ها حاکی از این است که با وجود تصمیم دولت مبنی برا افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان، مجلس نظر دیگری دارد و حتی روایت‌هایی از افزایش متغیر حقوق کارمندان به تناسب دریافتی‌شان است.

بیشتر بخوانید: میزان افزایش حقوق بازنشستگان 1402 قطعی شد ؛ حداقل حقوق دریافتی بازنشستگان چقدر است؟

فرمول جدید محاسبه حقوق در سال 1402

آنطور که چندی پیش ولی اسماعیلی نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در یک توییت نوشته: «با توجه به شرایط اقتصادی و سفره معیشتی مردم، در جلسه کمیسیون اجتماعی، افزایش ۳۰درصدی ‎حقوق کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲ تصویب شد. همچنین افزایش ۴۰درصدی دریافتی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی از مصوبات دیگر کمیسیون اجتماعی بود».

حال نیز رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 مجلس در توضیح جلسه این کمیسیون تلفیق و درباره افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 1402 گفته است

دولت میانگین ۲۰درصد افزایش حقوق را برای کارکنان در بودجه در نظر گرفته، اما برخی از نمایندگان معتقدند به طور مثال حقوق‌های بالای ۲۰ میلیون تومان درصد کمتری افزایش پیدا کند و حقوق های کمتر از ۱۲ تا ۱۳ میلیون درصد افزایش بیشتری داشته باشد.

فرمول جدید محاسبه حقوق در سال 1402 توسط مجلس معرفی شد

وی عنوان کرده، در این بخش چند پیشنهاد است که موضوع به کارگروه مربوطه اراجاع داده شده و امیدواریم آن چیزی که برمبنای عدالت است، مدنظر قرار گیرد و حقوق‌های پایین‌تر با توجه به نرخ تورم، افزایش بیشتری داشته باشند. دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲، پیشنهاد داده بود که حقوق کارمندان برای سال آینده ۲۰ درصد افزایش یابد. در تبصره ۱۲ لایحه بودجه ۱۴۰۲ آمده است: ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر به میزان متوسط ۲۰ درصد براساس آخرین حکم کارگزینی به گونه‌ای افزایش یابد که مجموع حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین (مشخص) و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد از ۷۰ میلیون ریال (هفت میلیون تومان) کمتر نباشد.

در بند ۲ این تبصره نیز عنوان شده است که حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان متوسط ۲۰ درصد افزایش می‌یابد، به طوری که پس از اعمال این افزایش، حکم حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی مذکور متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از ۶۳ میلیون ریال (۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان) کمتر نباشد.

فرمول جدید محاسبه حقوق در سال 1402 توسط مجلس معرفی شد
فرمول جدید افزایش حقوق در سال 1402

بند سوم تبصره ۱۲ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مربوط به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمیعت، امتیاز کم هزینه عائله‌مندی و حق اولاد است. در این بند آمده است در اجرای ماده (۱۶) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، امتیاز کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد، موضوع بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری شاغلین و بازنشستگان به ترتیب ۲۲۸۰ و ۱۰۵۰ و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص فرمول جدید محاسبه حقوق در سال 1402 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر