coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

بررسی موانع تولید خودروهای برقی توسط مجلس ؛ به زودی 50 خودرو برقی روانه بازار می‌شود!

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از برگزاری جلسه این کمیسیون برای بررسی موانع تولید خودروهای برقی و رفع این مشکلات خبر داده است.

«روح‌اله عباس‌پور»، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در جریان جلسه اخیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خبرنگاران اعلام کرد: «طبق برنامه ششم توسعه، دولت مکلف به تولید خودروهای برقی است؛ اما تاکنون اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته است» وی همچنین افزود: «حدود 50 دستگاه خودروی برقی اردیبهشت سال آینده عرضه می‌شود».

عباس‌پور ضمن اشاره بر اینکه طبق آخرین گزارش‌‌‌های ارائه‌شده نزدیک 50دستگاه خودروی برقی اردیبهشت سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. او در این رابطه بیان کرد: «در حال حاضر ایران‌خودرو مدل برقی تارا را تولید کرده و زیرساخت‌‌‌های موردنیاز خودروی برقی در جزیره کیش آماده است».

بیشتر بخوانید: تولید شاسی بلند برقی اسکای ول در ایران آغاز شد؛ عرضه در 6 ماه نخست 1402

رفع موانع تولید خودروهای برقی

در همین راستا در نشست این کمیسیون، وضعیت تولید خودروهای برقی با حضور نمایندگان ایران‌خودرو، سایپا، مپنا، انجمن قطعه‌‌‌سازان، شهرداری‌‌‌ها و معاونت علمی ریاست‌جمهوری در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم در این مورد اعلام کرد نماینده ایران‌خودرو در این جلسه اعتقاد داشت که علم تولید خودروی برقی در کشور وجود دارد و گام‌‌‌های بزرگی در این راستا از طریق مشارکت با مپنا برداشته شده است.

موانع تولید خودروهای برقی

وی اضافه کرد:

«متولیان تولید خودروی برقی معتقد بودند که در استفاده از این خودروها ابتدا باید حمل‌ونقل عمومی مدنظر قرار گیرد و این مهم در صورتی محقق می‌شود که حاکمیت در کنار آنها قرار گیرد و حمایت کند».

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اشاره بر موضوع باتری به عنوان مهم‌ترین مشکل در تولید خودروهای برقی متذکر شد: «قیمت تمام‌شده خودروهای برقی نسبت به مدل معمولی آن دو تا سه‌برابر است. از سوی دیگر زیرساخت استفاده از این خودروها مانند ایستگاه شارژ در بسیاری از مناطق موجود نیست. با وجود تمامی موانع پیش‌‌‌روی کشور باید با رفع این مشکلات به سمت تولید و استفاده از خودروهای برقی برویم».

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص بررسی موانع تولید خودروهای برقی و رفع آن‌ها چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر