coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

کارشناسی خودرو با دستگاه اکتیو ترموگرافی توسط کارنامه میسر شد

کارشناسی خودرو با دستگاه اکتیو ترموگرافی ممکن شد. این دستگاه از روش‌های بسیار جالبی بدین‌منظور بهره می‌برد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

کارشناسی خودرو با دستگاه اکتیو ترموگرافی توسط پلتفرم کارشناسی خودرو کارنامه ممکن شد. کارنامه که یکی از بهترین پلتفرم‌های کارشناسی خودرو در ایران است که حالا از دستگاه اکتیوترموگرافی مدل ECO 2.0 Carscan رونمایی کرده است. همچنین کارشناس، بوسیله این دستگاه می‌تواند از صفر تا 100 خودرو را مورد بررسی قرار دهد.

بیشتر بخوانید: بررسی موانع تولید خودروهای برقی توسط مجلس ؛ به زودی 50 خودرو برقی روانه بازار می‌شود!

کارشناسی خودرو با دستگاه اکتیو ترموگرافی میسر شد

دستگاه اکتیوترموگرافی مدل ECO 2.0 Carscan که ساخت کمپانی AT SCAN است، در حال حاضر برای کارشناسی بدنه خودرو در مجموعه کارنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارنامه به‌عنوان مرجعی برای کارشناسی خودرو، در تلاش است با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا امکان تشخیص آیتم‌های مختلف مربوط به رنگ و بدنه را فراهم کند.

این دستگاه به روش اکتیو ترموگرافی به اسکن و آنالیز رنگ خودرو می‌‎پردازد. همچنین نحوه‎ عملکرد دستگاه به نوعی است که می‌‎تواند رنگ خودروهای سرامیک شده را نیز تشخیص دهد. تفاوت دستگاه ترموگرافی با دستگاه‌های تشخیص رنگ دیگر این است که این تکنولوژی می‌تواند با تابش دما، ضخامت رنگ بدنه و قطعات را با دقت بسیار بالا تشخیص دهد و براساس آن، قطعات و بخش‌های رنگ‌شده را پیدا کند. با توجه به این که جنس، رنگ، ضخامت و استهلاک قطعات توسط این دستگاه قابل تشخیص است، حتی اگر قطعه‌ تعویض ‌شده، اصل و کارخانه‌ای باشد، در گزارش نهایی تشخیص داده می‌شود.

کارشناسی خودرو با دستگاه اکتیو ترموگرافی میسر شد

درحال حاضر تنها یک کمپانی در جهان، تکنولوژی تشخیص رنگ و آسیب بدنه به روش اکتیو ترموگرافی (تشخیص به کمک دما) را وارد حوزه خودرو کرده و کارنامه به عنوان تنها شرکت ایرانی، از این تکنولوژی استفاده می‌کند. اسکن و آنالیز رنگ خودرو به روش اکتیو ترموگرافی، شناسایی رنگ و آبرنگ، شناسایی لیسه‌گیری‌ها، شناسایی بدنه‌های تعویضی، شناسایی کیلر پاشی از ویژگی‌‎های مهم این دستگاه است.

باتوجه به این که خودرو در ایران یک کالای سرما‌یه‌ای است، آسیب‌های بدنه در افت قیمت و ارزش خودرو تاثیرگذار است. برای مثال، هر قطعه رنگ‌شده بین ۴٪ تا ۱۰٪ در افت قیمت ماشین تاثیر دارد؛ در نتیجه یک کارشناسی مطمئن می‎تواند منجر به یک خرید و فروش منصفانه شود.

از همین رو، کارنامه تلاش دارد با استفاده از ابزار مدرنی مثل اکتیوترموگرافی، دقت تشخیص و ارزیابی را در خدمات کارشناسی خودرو بالا ببرد. به گزارش کارنامه، امکانِ استفاده از این دستگاه برای کارشناسی خودرو، در موقعیت مکانی تهران قابل انجام است.
متقاضیان می‎توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست کارشناسی خودرو با این دستگاه، از طریق سایت اینترنتی کارنامه اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره کارشناسی خودرو با دستگاه اکتیو ترموگرافی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر