فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه تایید شد؛ سوخو 35 چه ویژگی‌هایی دارد؟

واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه تأیید شد. این جنگنده به‌عنوان یکی از قدرتمندترین جنگنده‌های ساخت روسیه قرار است به‌زودی مهمان ایران شود.

واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه به ایران از سال آینده آغاز خواهد شد. جنگنده سوخو 35 یکی از قدرتمندترین جنگنده‌های نسل ۴++ ساخت روسیه در جهان شناخته شده است. این جنگنده همه‌فن حریف است و توانایی‌های بسیار بالای آن در نابودی ادوات نظامی دشمن ستودنی است. همچنین سوخو 35 مجهز به انواع موشک‌های هوابه‌هوا و هوابه‌زمین و ضدکشتی و ضدرادار است.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: برنامه جامع پنتاگون برای استفاده از جنگ‌افزاری هوش مصنوعی ابلاغ شد

واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه تأیید شد

شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:

جنگنده‌های سوخو ۳۵ که ایران به روسیه سفارش داده است، اوایل سال آینده وارد کشور می‌شود.

حیدری همچنین گفته است: «ما به کشور روسیه سفارش‌هایی نظیر سیستم‌های پدافندی، موشکی و همچنین بالگرد را نیز داده‌ایم و اکثر این سلاح‌ها به‌زودی وارد کشور می‌شوند.»

طی سال‌های گذشته، گمانه‌زنی‌هایی درباره خرید جنگنده‌های سوخو ۳۰ از روسیه مطرح شد و در برخی مقاطع زمانی این گمانه‌زنی‌ها قوت هم می‌گرفت.

واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه تأیید شد

این موضوع ادامه داشت تا اینکه شهریور ماه امسال امیر واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی با تأیید خبر خرید جنگنده از روسیه برای نیروی هوایی ارتش تأکید کرد:

خرید جنگنده‌های سوخو۳۵ در دستور کار نهاجا قرار دارد و خرید جنگنده سوخو۳۰ در برنامه نهاجا قرار ندارد.

تاکنون اخبار غیررسمی متعددی درباره خرید جنگنده از روسیه، نوع، تعداد و زمان تحویل آنها به ایران منتشر شده است و در جدیدترین اظهار نظر، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید این جنگنده‌ها اوایل سال آینده به ایران می‌آید.

از جنگنده سوخو 35 چه می‌دانید؟

سوخو۳۵ یکی از قدرتمندترین جنگنده‌های نسل ۴++ دنیاست که به رادار پیشرفته آرایه فازی N-۰۳۵ مجهز است و امکان کشف ۳۰ هدف و درگیری با ۸ هدف را به‌صورت هم‌زمان دارد.

حداکثر سرعت این جنگنده در ارتفاع پست ۱۵۰۰ کیلومتر و در ارتفاع بالا ۲۵۰۰ کیلومتر بر ساعت بوده و عمر عملیاتی موتورهای قدرتمند آن در هر دوره خدمت قبل از نیاز به کنترل و اورهال ۴۰۰۰ ساعت است.

این جنگنده به‌صورت همزمان به انواع موشک‌های هوابه‌هوا و هوابه‌زمین و ضدکشتی و ضدرادار نیز مسلح می‌شود، علاوه بر آن توانایی پرتاب و شلیک انواع بمب و موشک‌های لیزری و ماهواره‌ای و راداری را نیز در خود دارد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درخصوص واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    کاشکی در کنار وارد کردن جنگنده های مدرن برای دفاع از کشور، کمی هم برای مردم کشورمان خودروهای مدرن اما ارزان وارد می کردید (کافی است عوارض و مالیات های ورود را بردارید) حتی در همان کشور روسیه هم خودروهای خوب، استاندارد و ارزان بسیار است که بدنبال بازار جهانی هستند. کمی هم بفکر مردم باشید.

    پاسخ