فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کنترل ذهنی سگ‌های رباتیک توسط سربازان ارتش استرالیا [+ویدیو]

کنترل ذهنی سگ‌های رباتیک بوسیله سربازان استرالیایی ممکن شد. این شیوه می‌تواند به ارتش استرالیا درجنگ‌ها کمک شایانی کند.

با اعلام ارتش استرالیا، یک پروژه جدید با هدف تقویت قوای این کشور در نبردهای آینده اجرایی شده است که بوسیله آن سربازان ارتش این کشور قادر به کنترل ذهنی سگ‌های رباتیک خواهند بود. این یعنی اینکه این سربازان بوسیله یک نوع هدست واقعیت افزوده که بر مبنای “هولولنز مایکروسافت” توسعه داده شده، قادرند با کمک ذهن خود کنترل این سگ‌های رباتیک را بدست گیرند. این شیوه قطعا می‌تواند به این کشور در جنگ‌های آینده کمک فراوانی کند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید:‌ استفاده از هدست مایکروسافت هولولنز در میدان جنگ از سال 2023

کنترل ذهنی سگ‌های رباتیک توسط ارتش استرالیا ممکن شد

ارتش استرالیا درحال آزمودن قابلیت جدیدی در حوزه‌ی هوش مصنوعی است که ظاهراً به سربازان امکان می‌دهد سگ‌های رباتیک را از طریق ذهن خود کنترل کنند. سیستم مورد بحث که رابط رباتیک مغز نام دارد از طریق یک هدست ویژه، امواج مغزی را تحلیل می‌کند و آن‌ها را از قشر بینایی فرد به سگ رباتیک می‌فرستد. گروهبان دیمین رابینسون به نیویورک پست گفت:

«یادگیری روند کار با هدست مشکل نیست. روند کار بسیار شهودی است و تنها چند جلسه به طول انجامید.»

رابینسون می‌گوید: «هدست مورداستفاده در ارتش استرالیا مبتنی‌بر پلتفرم هولولنز مایکروسافت است.»

گروهبان رابینسون و سایر سربازان، دوره‌ای آموزشی با هدست موردبحث و سگ‌های رباتیک انجام دادند. آن‌ها توانستند با موفقیت در زمین‌های ناهموار و آب‌و‌هوای نامناسب و در شرایط میدان جنگ، به حرکت دربیایند. راهکار اصلی برای نگه‌داشتن ربات‌ها در مسیر، استفاده از چراغ‌های سوسوزن است. سگ‌های رباتیک این نقاط را از طریق فناوری واقعیت افزوده شناسایی می‌کنند و سمت آن‌ها می‌روند. رابینسون می‌گوید:

برای کار با ربات لازم نیست به هیچ چیز خاصی فکر کنید، با این‌حال باید روی نقطه‌ی مدنظر خود تمرکز کنید. این روند بیشتر مثل تمرکز بصری است.

فناوری موردبحث که توسعه‌ی آن با بودجه‌ی ۱٫۲ میلیون دلاری توسط ارتش استرالیا انجام شده، سه سال در دست ساخت بوده است. افزون‌بر ارتش، دانشگاه فناوری سیدنی نیز در توسعه‌ی این هدست نقش داشته است.

هدست به‌همراه یک قطعه‌ی گرافنی بسیار کوچک فعالیت می‌کند. ارتش استرالیا می‌گوید: «گرافن را با بهترین دستاوردهای صنعت تراشه ترکیب کرده تا حسگری زیستی بسازد.»

سگ رباتیک مورداستفاده در ارتش استرالیا که توسط شرکت Ghost Robotics ساخته شده است، ۹ دستور مختلف را شناسایی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره کنترل ذهنی سگ‌های رباتیک توسط سربازان استرالیایی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر