فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بازماندگان سهام عدالت بخوانند؛ تخصیص سهام به‌زودی آغاز می‌شود

بنابر اخبار تازه منتشر شده، بازماندگان سهام عدالت به‌زودی صاحب سهام خواهند شد. چند نفر در لیست جاماندگان سهام عدالت قرار دارند؟

راضیه ذوالنوریان، مدیرکل دفتر سهام تخصیصی سازمان خصوصی‌سازی در یک برنامه تلویزیونی خبر از تخصیص سهام به بازماندگان سهام عدالت داد. وی عنوان کرد که در لایحه بودجه 1402 برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، سهام عدالت درنظر گرفته شده است. طبق اعلام وی تعداد افراد جامانده سهام عدالت ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است که به‌زودی صاحب سهام عدالت می‌شوند.

بیشتر بخوانید: ابربدهکار مالیاتی شناسایی شد؛ 12 هزار و 800 میلیارد بدهی مالیاتی!

اختصاص سهام به بازماندگان سهام عدالت در آینده‌ای نزدیک

راضیه ذوالنوریان، مدیرکل دفتر سهام تخصیصی سازمان خصوصی‌سازی در برنامه میز اقتصاد شبکه خبر درباره جزییات تخصیص سهام عدالت جاماندگان اظهار کرد:

بر اساس قانون بودجه، تکلیفی مقرر شده بود که سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، اختصاص یابد. اقدامات اولیه مبنی بر تعیین مصوبه و همین‌طور شناسایی این جامعه آماری توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام شده است.

مدیرکل دفتر سهام تخصیصی سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به مصوبه آبان ماه درباره اعطای سهام عدالت گفت: «آن مصوبه به دلیل بعضی تغییرات نیازمند اصلاحیه بود که این اتفاق هم افتاد. در نهایت ما به عنوان دستگاه اجرایی مصوبه لازم را تهیه کردیم و به وزارت اقتصاد فرستادیم تا این موضوع را اولویت دستور کار شورا بگذارد.»

اختصاص سهام به بازماندگان سهام عدالت در آینده‌ای نزدیک
بازماندگان سهام عدالت

ذوالنوریان از احصاء ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان‌های حمایتی خبر داد و گفت:

شناسایی ما از این افراد فرایند خاصی داشت. ابتدا از کمیته امداد و سازمان بهزیستی خواستیم که تمامی افراد تحت پوشش را به سازمان خصوصی‌سازی اعلام کنند تا بتوانیم بر اساس بانک اطلاعاتی فعلی استخراج اطلاعات داشته باشیم تا افراد فاقد سهام، مشخص شوند. همه این موارد با چندبار رفت و برگشت اطلاعات بین سازمان‌ها و ثبت احوال انجام شد. در حال حاضر اطلاعات ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مشخص شده که به محض ابلاغ مجوز، این تخصیص صورت خواهد گرفت. همچنین ۵۰ هزار اطلاعات مخدوش یافت شده است.

وی در پایان گفت: «افرادی که جزء شش دهک اول درآمدی کشور هستند و این دهک‌بندی توسط سامانه جامع اطلاعات ایرانیان مشخص شده است. ما در مرحله اول تخصیص سهم را خواهیم داشت. یعنی مشخص خواهد شد که به هر کد ملی فاقد سهام که مشمول هستند، چه مقدار سهام تعلق می‌گیرد. سپس فرآیند تعلق سامان‌دهی خواهد شد.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اختصاص سهام به بازماندگان سهام عدالت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    ما که نه کمیته نه بهزیستی .سهام هم نداریم.

    پاسخ