فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

صادرات خودروهای سایپا به روسیه قطعی شد

صادرات خودروهای سایپا به روسیه قطعی شد. آنطور که در خبرها پیداست، سایپا قصد دارد 45 هزار دستگاه خودرو به روسیه صادر کند.

طبق اعلام رئیس سازمان توسعه تجارت، صادرات خودروهای سایپا به روسیه قطعی شده است. طبق قراردادی فی‌مابین سایپا و طرف روس، تعداد 45 هزار دستگاه خودرو به این کشور صادر خواهد شد. پیش‌تر نیز ایران خودرو قرار بود 2000 دستگاه خودرو دنا و تارا را به این کشور صادر کند. اما طرف روس به‌دلیل کیفیت ساخت پایین ابن خودروها، معامله را فسخ کرد.

بیشتر بخوانید: آزمایش موفقیت‌آمیز نخستین خودرو پرنده ژاپن

صادرات خودروهای سایپا به روسیه به امضای طرفین رسید

قرارداد صادرات ۴۵ هزار دستگاه خودرو ساخت سایپا به روسیه در حضور علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت به امضای مدیرعامل سایپا و طرف‌های روس رسید.

با عقد این قرارداد که در راستای اجرایی شدن تفاهمات صورت گرفته در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو صورت گرفت، ۴۵ هزار دستگاه خودرو ساخت سایپا در چند محموله و به ارزش کلی ۴۵۰ میلیون دلار به روسیه صادر می‌شود.

صادرات خودروهای سایپا به روسیه قطعی شد
صادرات خودروهای سایپا به روسیه

در حاشیه عقد این قرارداد علیرضا پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت به حضور پررنگ خودروسازان و قطعه‌سازان در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو اشاره کرد و گفت: «ثمره این حضور پر رنگ عقد قراردادی بود که امروز شاهد آن هستیم.»

 

وی ادامه داد:

گردش مالی زنجیره خودرویی در روسیه بیش از ۲۰ میلیارد دلار است و ما می‌توانیم بعد از خروج شرکای اصلی آنها به علت تحریم ها، سهم خوبی از این بازار کسب کنیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: «این اولین گام برای حضور خودروسازان ما در روسیه و رسیدن به تولید مشترک در ایران و تولید خودروهای جدید مشترک در همکاری با خودروسازان بزرگ روسیه است.»

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، محمدعلی تیموری مدیرعامل سایپا نیز ضمن تشکر از وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت برای مهیا کردن شرایط عقد قراردادهای بین‌المللی گفت:

تولیدات سایپا بالای ۳۰۰ درصد رشد کیفی داشتند و این حضور بین‌المللی در روسیه ثمره افزایش کیفیت است.

وی با اشاره به قرارداد منعقد شده با خریداران روس گفت: «به زودی تیم‌های فنی سایپا برای راه‌اندازی مجدد ۲ کارخانه خودروسازی که با تحریم‌ها تعطیل شده‌اند به روسیه اعزام می‌شوند تا در این کشور شاهد تولید مشترک باشیم.»

مدیرعامل سایپا درباره صادرات خودرو به ونزوئلا نیز گفت:

اولین محموله هزار دستگاهی تحویل دولت ونزوئلا شده است و ۲۰۰۰ دستگاه دیگر نیز آماده تحویل بعد از انجام امور انتقال ارز است. سیاست ما تمرکز در ۲ بازار اصلی شامل ونزوئلا و روسیه است تا ایجاد تنوع در بازارها.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص صادرات خودروهای سایپا به روسیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر