فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

هزینه پیامک تخلفات رانندگی از متخلف اخذ می‌شود

به تصویب نمایندگان مجلس، تخلفات و جرایم رانندگی در سال آینده به صورت پیامکی به مالکان اعلام و هزینه پیامک تخلفات رانندگی نیز در صورت‌حساب منظور می‌شود.

در سال 1402 طبق مصوبه جدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تخلفات و جریمه‌های رانندگی مطابق با اعلام نظر پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی از طریق پیامک به مالکان خودروها اعلام و هزینه پیامک تخلفات رانندگی نیز در صورت حساب فرد متخلف محسوب خواهد شد.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: سامانه نقل و انتقال آنلاین مالکیت خودرو راه‌اندازی می‌شود

هزینه پیامک تخلفات رانندگی در کنار جریمه‌ها حساب می‌شود!

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی جلسه نوبت دوم در روز یکشنبه 14 اسفند 1401 در صحن علنی مجلس هنگام بررسی گزارش تلفیق بودجه 1402 در مورد لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، بندهای ط و ی تبصره 10 این لایحه را به شرح زیر به تصویب رساندند:

«ط‌- ‌در اجرای ماده (8) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب 1389/8/12 با اصلاحات و الحاقات بعدی، تخلفات و جریمه‌های رانندگی براساس اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی از طریق پیامک به مالکان خودروها اعلام می‌شود. هزینه پیامک در صورت حساب فرد متخلف منظور می‌گردد.

ی-‌ خزانه‌داری کل کشور موظف است صد درصد سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از محل ماده (23) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اصلاحی 1390/3/31 را هر ماه حسب مورد به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. وزارت کشور موظف است جریمه‌های وصولی هر استان را میان شهرداری‌ها و دهیاری‌های همان استان و براساس شاخص جمعیت توزیع و حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب آنان واریز نماید.»

هزینه پیامک تخلفات رانندگی

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص احتساب هزینه پیامک تخلفات رانندگی در کنار جریمه‌ها چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر