فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

احتمال برخورد یک سیارک به زمین در ولنتاین 2046 ؛‌ هدیه‌ اختصاصی کائنات برای عشاق!

دانشمندان دریافتند که احتمال برخورد یک سیارک به زمین در ولنتاین 2046 وجود دارد. آنها این برخورد را هدیه کائنات برای عشاق توصیف می‌کنند.

طبق نظریه دانشمندان، احتمال برخورد یک سیارک به زمین در ولنتاین 2046 وجود دارد. حدود 14 روز پیش اخترشناسان یک سیاره جدید یافتند و نام این سیارک را 2023 DW نهادند و عنوان کردند این سیاره قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توان سطح خطر آن را ارزیابی کرد. حال بیایید از ولنتاین 2046 و احتمال برخورد این سیارک به زمین صحبت کنیم.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: انفجار یک سیارک در آسمان انگلیس [+فیلم]

برخورد یک سیارک به زمین در ولنتاین 2046 اجتناب‌ناپذیر است

حدود دو هفته قبل، دانشمندان سیارک تازه‌ای را یافتند و آن را 2023 DW نام نهادند. این سیارک خیلی زود وارد لیست ریسک آژانس فضایی اروپا شد؛ کاتالوگی که اشیای فضایی با احتمال برخورد به زمین را فهرست‌بندی می‌کند. جالب اینکه فعلا هم بر جایگاه نخست این لیست تکیه زده؛ یعنی پرریسک‌ترین سیارک شناسایی شده است.

اما خیلی نگران (یا امیدوار به!) وقوع یک فاجعه آخرالزمانی نباشید. در مقیاس تورینو، به 2023 DW نمره 1 را داده‌اند؛ این یعنی سطح خطر آن، غیرعادی ارزیابی نشده است. البته باید بدانید که تمام 1448 سیارک دیگر این لیست، نمره 0 گرفته‌اند.

برخورد یک سیارک به زمین در ولنتاین 2046 اجتناب‌ناچذیر است

به‌باور محققان، این سیارک حدود ۵۰ متر قطر دارد، تقریبا هم‌اندازه یک استخر شنای المپیک؛ اما ظن بزرگ‌تر بودن آن هم می‌رود.

بر مبنای محاسبات فعلی، احتمال برخورد سیارک 2023 DW به زمین، 1 به 607 است و نیاز به توجه عمومی ندارد. اما حتی اگر خیال برخورد به زمین را هم داشته باشد، تا دو دهه دیگر این اتفاق نخواهد افتاد. در واقع، روز ولنتاین ۲۰۴۶، زودترین زمان ممکن است و تا سال ۲۰۵۱ نیز این احتمال وجود دارد.

ناسا هم اعلام کرده که این سیارک را تحت نظر گرفته است؛ اما فعلا احتمال برخورد آن به زمین، بسیار اندک ارزیابی می‌شود. به‌گفته‌ی این سازمان: «معمولا وقتی یک شی فضایی جدید کشف می‌شود، چند هفته زمان می‌برد تا احتمال برخورد و مسیر حرکت آن در بلند مدت، محاسبه شود. کارشناسان ما به رصد 2023 DW ادامه می‌دهند و با دریافت داده‌های بیشتر، پیش‌بینی خود را آپدیت می‌کنند».

برخورد یک سیارک به زمین در ولنتاین 2046 اجتناب‌ناچذیر است

همزمان، یک اخترشناس به‌نام پیرو سیکولی، احتمال برخورد این سیارک به زمین را 1 به 400 در نظر گرفته است (تصویر بالا). اما طبق محاسبات او، اگر قرار باشد چنین اتفاقی بیفتد، 2023 DW در جایی بین اقیانوس هند تا ساحل شرقی آمریکا سقوط خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص برخورد یک سیارک به زمین در ولنتاین 2046 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر