فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

گزارش جامع فروش خودرو در سال 1401 منتشر شد؛ پرفروش‌ترین خودروی ایران کدام است؟

گزارش جامع فروش خودرو در سال 1401 منتشر شد. اما پرفروشترین خودروی ایران در سال 1401 کدام است؟

گزارش جامع فروش خودرو در سال 1401 منتشر شد. در این گزارش که براساس صورت‌های مالی سه شرکت بزرگ خودروسازی ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو منتشر شده است، رشد 12درصدی فروش خودرو در سال جاری نسبت‌به سال گذشته مشخص شده است.

همچنین طبق این گزارش شرکت ایران خودرو با فروش ۵۵۲ هزار و ۷۸۴ دستگاه خودرو در رتبه یک بزرگترین فروشندگان خودرو در ایران قرار دارد. جزئیات این گزارش را می‌توانید در ادامه نوشته بخوانید.

بیشتر بخوانید: علت حذف برخی متقاضیان خودروهای وارداتی چیست؟

گزارش جامع فروش خودرو در سال 1401 منتشر شد

بنابر بررسی صورت‌های مالی سه خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ در مجموع یک میلیون و ۳۸ دستگاه انواع خودرو فروخته شده است. این در حالی است که در ۱۱ ماهه سال گذشته میزان فروش خودرو حدود ۹۳۱ هزار دستگاه خودرو بود که به این ترتیب امسال شاهد افزایش ۱۲ درصدی فروش خودرو هستیم.

بررسی جزئی‌تر فروش خودرو نشان می‌دهد که گروه صنعتی ایران خودرو در این مدت ۵۵۲ هزار و ۷۸۴ دستگاه انواع خودرو (سواری و وانت) فروخته است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

گزارش جامع فروش خودرو در سال 1401 منتشر شد

ایران خودرو توانسته ۳۳۷ هزار دستگاه از خانواده پژو را به فروش برساند و محصول پژو ۲۰۷ را به پرفروش‌ترین خودروی سال ایران تبدیل کند؛ سال گذشته ۲۷۰ هزار دستگاه از خانواده پژو به فروش رسیده بود، بنابراین امسال از خانواده پژو ۶۷ هزار دستگاه بیشتر فروخته شده است. همچنین در این بازه زمانی حدود ۶۵ هزار دستگاه سمند، ۷۵ هزار دستگاه دنا و ۳۵ هزار دستگاه رانا فروخته شد که به ترتیب ۱۹ هزار دستگاه، ۳۴ هزار دستگاه و ۱۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه بیشتر از پارسال است.

در ۱۱ ماهه امسال حدود ۱۴ هزار و ۲۰ دستگاه هایما نیز به فروش رسیده که اگرچه فروش این محصول نسبت به مدت مشابه پارسال دو برابر شده اما کم فروش ترین محصول ایران خودرو بوده است.

بررسی جزئیات صورت مالی شرکت سایپا نیز بیانگر آن است که در ۱۱ ماهه امسال حدود ۳۵۹ هزار دستگاه خودرو از سوی این خودروساز فروخته شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد؛ یعنی سایپا در این مدت ۶۶ هزار دستگاه بیشتر از پارسال خودرو فروخته است.

در این بین سایپا توانسته با فروش بیش از ۲۸۴ هزار دستگاه خودرو از خانواده ایکس ۲۰۰، این محصولات را تبدیل به پرفروش‌ترین خودرو خود کند. همچنین بیش از ۳۰ هزار دستگاه خودروی شاهین فروخته شده که نسبت به ۱۱ ماهه پارسال رشد ۳ هزار دستگاهی را نشان می‌دهد.

در ۱۱ ماهه امسال حدود ۴۴ هزار دستگاه وانت پراید نیز به فروش رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال بیانگر رشد ۶ هزار دستگاهی است.

گزارش جامع فروش خودرو در سال 1401 منتشر شد

بررسی صورت های مالی شرکت پارس خودرو حکایت از آن دارد که این شرکت در ۱۱ ماهه امسال حدود ۱۲۷ هزار دستگاه خودرو فروخته که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد اندکی داشته است. در ۱۱ ماهه امسال این گروه توانسته بیش از ۷۰ هزار دستگاه خودرو از گروه Q۲۰۰ خود را به فروش برساند که پرفروش‌ترین محصول این شرکت نیز بوده است. همچنین در این بازه زمانی ۷۰۰ دستگاه خودروی ساینا فروخته شده است.

در این مدت ۱۹۴ دستگاه از خودرو کوئیک اس، ۱۰ دستگاه رنو و پنج دستگاه برلیانس نیز فروخته شده که کم‌فروش‌ترین محصول در ۱۱ ماهه امسال بوده اند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص گزارش جامع فروش خودرو در سال 1401 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر