;
coinex

ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش ؛ مدل قدیمی به کیش نیاورید!

ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش اعلام شد. کیش می‌خواهد به پایگاه جمعی خودروهای لوکس در کشور بدل شود.

مسیح‌اله صفا، رئیس هیات مدیره جامعه هتلداران کیش از ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش صحبت کرد. با آغاز سفرهای نوروزی، جزیره کیش می‌تواند مانند همیشه یکی از گزینه‌های اول سفر باشد. این جزیره که بهترین و زیباترین جزیره ایران است هرساله میزبان هزاران نفر از اقصی نقاط ایران و حتی کشورهای دیگر در ایام نوروز است. اما آنطور که اعلام شده، کیش برای نوروز 1402 برنامه‌های متفاوت و تصمیمات عجیب دارد.

بیشتر بخوانید: عید کجا بریم مسافرت ؟ بهترین مقاصد سفر در عید نوروز

ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش اعلام شد

مسیح‌اله صفا، رییس جامعه هتلداران کیش در گفت و گویی با اشاره به تغییر سبک سفر و حضور افراد مختلف در کیش می‌گوید: «وقتی افرادی با رختخواب و غذا و خودروی شخصی وارد جزیره کیش می‌شوند، برای اقتصاد و چهره کیش مناسب نیست، متاسفانه مدتی است این نوع سفرها به کیش افزایش یافته است و مسئولان کیش در ایام تعطیلات نوروز برای کاهش این سفرها محدودیت‌هایی را برای ورود خودرو در نظر گرفته‌اند.»

ورود پیکان و پراید به کیش ممنوع!/ «چادرها و کمپ‌های نوروزی به چهره کیش خدشه وارد کرده است»

او ادامه می‌دهد:

در ایام نوروز ورود اتوبوس، کامیون، مینی بوس، تاکسی، خودروهای ون و وانت به جزیره ممنوع اعلام شده است. البته کامیون‌های حمل سوخت و مواد اضطراری می‌توانند با ارائه مجوزهای رسمی و از طریق بندرگاه‌های اعلام شده خود را به کیش برسانند. همچنین در نوروز ۱۴۰۲ به مدت ۲۰ روز ورود خودروهای مستعمل بالاخص پراید و پیکان به کیش ممنوع خواهد بود و اجازه ورود نخواهند داشت؛ علت این ممانعت به دلیل نبود نمایندگی و تامین قطعات است، چرا که اگر مشکل و نقص فنی برای خودرو پیش بیاید نمایندگی برای این خودروها در کیش وجود ندارد‌ و مکانیک‌های جزیره واقف به این خودروها نیستند.

ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش اعلام شد

او ادامه می‌دهد:«براساس قانون مناطق آزاد، خودروهایی که ۱۰ سال از عمر تولید آنها می‌گذرد اجازه تردد در جزیره ندارند؛ براساس این قانون، خودرو ۱۱ ساله در کیش دیده نمی‌شود. در حال حاضر جدیدترین خودروها در کیش برای سال ۲۰۱۵ است و به دلیل عدم ترخیص و ورود خودروهای جدید خارجی شاهد خودروهایی با عمر تولید جوان‌تر نیستیم.»

رییس جامعه هتلداران کیش با اشاره به سفرهای زمینی به کیش و اقامت در چادر می‌گوید:

«متاسفانه این نوع سفر در کیش رواج یافته است و مسئولان منطقه آزاد سعی در ساماندهی چادرها و کمپ‌های نوروزی کرده‌اند تا کمتر به چهره کیش خدشه وارد شود و هم آرامش مسافران دیگر بهم نخورد.»

او با انتقاد از این نوع سفرها به کیش بیان می‌کند: «وقتی یک خانواده با خودرو به جزیره کیش سفر می‌کند و صندوق عقب خودرو آنها پر از مایحتاج ،گاز و پیکنیگ است و در چادر اقامت می‌کنند؛ و برای تامین هزینه بنزین و ادامه سفر به مسافرکشی در جزیره اقدام می‌کنند، نه تنها از سفر آنها کیش به منفعت نرسیده بلکه متضرر هم شده است چون نه هتلدار، نه رستوران دار ‌حتی تاکسی دار هم سود نبرده و متضرر شده‌اند. از این رو مسئولان منطقه پس ساماندهی مکان‌های کمپ‌ها، اقامت در چادرهای کمپ‌ها را به سه شب کاهش داده‌اند.»

موتورسیکلت در کیش ممنوع شده است

او با اشاره به اینکه موتورسیکلت به دلیل ایجاد سرو صدا و برهم زدن سبک زندگی بر اساس قانون مناطق آزاد حضورش ممنوع است و پلاک نمی‌شود، به جمع آوری ۵ هزار موتورسکلیت توسط پلیس راهور کیش اشاره می‌کند و می‌گوید:

صاحبان این موتورسیکلت‌های توقیفی به دنبال ترخیص آنها هیچگاه نمی‌روند، چرا که هزینه خرید موتورسیکلت جدید، اجاره و منفعت آن کمتر از ترخیص است اما؛ اینکه چرا موتورسیکلت‌ها اجازه ورود پیدا می‌کند به سیاست‌های مسئولان بر می‌گردد. از سوی دیگر هزینه استفاده از تاکسی برای افراد شاغل در کیش و کارگران بسیار زیاد است و بسیاری از آنها خواهان استفاده از موتور سیکلت در کیش هستند.

او ادامه می‌دهد: «به این منظور فقط برای کارگران و آنها با ظرفیت ۲تن و با مشخص شدن ۲مسیر حضور موتورسیکلت ها ساماندهی شدند؛ همچنین به هتل‌های کیش اجازه داده شده است که دوچرخه داشته و اجاره بدهند که کمتر شاهد حضور و اجاره موتورسیکلت‌هایی که حضورشان ممنوع است، باشیم.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    اقایان به اهدافشون رسیدن. کاری کردن مردم نتونن یه سفر راحت داشته باشن، نتونن یه زندگی راحت داشته باشن، یه خرید عید واسه مردم شده کابوس. اقایون به اهدافشون رسیدن.

    پاسخ