فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

تخلف بانک‌ها در آزادسازی پول‌های بلوکه شده خرید خودرو ؛ واکنش وزارت صمت چیست؟

تخلف بانک‌ها در آزادسازی پول‌های بلوکه شده خرید خودرو خبرساز شد.

تخلف بانک‌ها در آزادسازی پول‌های بلوکه شده خرید خودرو موضوع صحبت‌های امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بود. وی عنوان کرد افرادی که در طرح‌های فروش برنده نمی‌شوند باید بتوانند پول بلوکه‌شده در حساب‌ وکالتی خود را به‌راحتی دریافت کنند و اگر چنین نباشد، بانک عامل تخلف کرده است. اما ظاهراً بسیاری از متقاضیان خرید خودرو نسبت‌به این موضوع به وزارت صمت شکایت کرده‌اند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش ؛ مدل قدیمی به کیش نیاورید!

تخلف بانک‌ها در آزادسازی پول‌های بلوکه شده خرید خودرو

به دنبال انتشار لیست نوبت‌ افراد متقاضی خودروهای وارداتی، افراد ثبت‌نام‌کننده از نوبت خود مطلع شده‌اند. براین اساس پس از اعلام نتایج، گزینه انصراف هم فعال شد تا چنانچه فردی تمایل به ادامه مسیر خرید خودروی وارداتی نداشته باشد، بتواند انصراف داده و ۵۰۰ میلیون تومان بلوکه شده در حساب وکالتی خود را آزاد کند. طبق تاکید وزارت صمت، بانک‌ها بایستی در این زمینه اقدام و وجه افراد را آزاد و قابل برداشت کنند.

تخلف بانک‌ها در آزادسازی پول‌های بلوکه شده خرید خودرو

امید قالیباف, سخنگوی وزارت صمت، در این رابطه ضمن اینکه از بانک‌ها خواسته شده در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند، در صفحه شخصی خود از عدم همکاری بانک‌ها خبر داده است. وی نوشته است:

چنانچه متقاضیان خودروهای وارداتی، انصراف خود را (در سامانه) ثبت کنند، باید بلافاصله ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی آن‌ها توسط بانک آزاد شود. وزارت صمت روز سه‌شنبه مکاتبات لازم را با بانک‌ها انجام داده است اما شکایاتی به وزارت صمت رسید که بانک‌ها همکاری لازم را نمی‌کنند. این اشکال باید برطرف شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تخلف بانک‌ها در آزادسازی پول‌های بلوکه شده خرید خودرو چیست؟ آیا شما هم نتوانسته‌اید پول خود را پس بگیرید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر