coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

ابزار هوش مصنوعی ادوبی برای رقابت با DALL-E و میدجورنی معرفی شد

ابزار هوش مصنوعی ادوبی برای خودنمایی و رقابت با DALL-E و میدجورنی رونمایی شد تا ادوبی نیز وارد گود رقابت هوش مصنوعی شود.

ابزار هوش مصنوعی ادوبی به‌منظور رقابت با DALL-E و میدجورنی معرفی شد. این ابزار قادر است با استفاده از هوش مصنوعی Firefly تصاویر جالبی از روی متن استخراج کند. با استفاده از این هوش مصنوعی می‌توانید علی‌رغم خلق تصاویر از روی متن، به آنها جلوه هنری نیز ببخشید که به گفته ادوبی، آثار هنری هنرمندان را نمی‌دزدد. پس می‌توان گفت که این ابزار، دو نوع هوش مصنوعی محتلف است.

خرید بلیط هواپیما

بیشتر بخوانید: چت بات گوگل بارد (Bard) برای رقابت با ChatGPT به طور عمومی عرضه شد

ابزار هوش مصنوعی ادوبی وارد رقابت شد

ادوبی هم سرانجام به عرصه ابزارهای هوش مصنوعی زایا وارد شد. این شرکت به‌تازگی از مدلی موسوم به Adobe Firefly پرده برداشته است که دو محصول براساس آن عرضه می‌شود. یکی از این محصولات شبیه DALL-E و Midjourney است که می‌توانند تصویر خلق کنند. دیگری اما می‌تواند به نوشته‌ها سبک هنری بدهد.

ادوبی می‌گوید «فایرفلای» گام بعدی برای این شرکت در دنیای هوش مصنوعی است که مجموعه‌ای از مدل‌های پیشرفته را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این هوش مصنوعی که فعلاً در مرحله بتا قرار دارد و هزینه استفاده از آن مشخص نشده است، می‌تواند با دریافت ورودی‌های متنی دست به خلق تصویر بزند.

هوش مصنوعی فایرفلای با کمک صدها میلیون تصویر آموزش داده شده است و به‌زودی می‌تواند در برنامه‌هایی مثل Express، فتوشاپ، Illustrator و Adobe Experience Manager محتوا خلق کند. البته این محصول فعلاً فقط به‌صورت تحت وب در دسترس قرار دارد.

ابزار هوش مصنوعی ادوبی وارد رقابت شد

این هوش مصنوعی افزون بر تولید تصویر از روی ورودی‌های متنی، می‌تواند سبک‌های هنری مختلف را روی تصاویر اعمال کند. ادوبی می‌گوید آثاری که با مدل‌های فایرفلای ساخته شوند، حاوی فراداده‌هایی خواهند بود که نشان می‌دهد در ساخت آن‌ها از هوش مصنوعی استفاده شده است.

این شرکت ادعا می‌کند که مدل فایرفلای از نقایص اخلاقی و لجستیکی بسیاری از مدل‌های هوش مصنوعی مشابه خودداری کرده است. ادوبی برای آموزش مدل خود به‌صورت انحصاری از محتواهای Adobe Stock کمک گرفته که یک کتابخانه رسانه‌ای آزاد است. البته این شرکت از برخی محتواهای عمومی هم استفاده کرده است، اما می‌گوید تاریخ کپی‌رایت این محتواها منقضی شده بود. کاربران در آینده می‌توانند محتواهای خود را برای آموزش به این مدل بدهند.

البته ادوبی اضافه کرده است که درحال ارزیابی سازکاری به‌منظور کمک به مشارکت‌کنندگان در کتابخانه Stock است تا بتواند به‌نحوی درآمد حاصل از فایرفلای را با آن‌ها تقسیم کند. به‌علاوه، کاربران می‌توانند با کمک سیستمی به‌نام Do Not Train از آثار خود در این کتابخانه محافظت کنند و نگذارند هوش مصنوعی از آن‌ها برای آموزش خود بهره بگیرد.

ابزار اعمال افکت بر نوشته‌ها هم تقریباً عملکرد مشابهی دارد. با این هوش مصنوعی می‌توانید سبک‌های هنری مختلف را به عبارات خود اضافه کنید و شکل افکت یا رنگ پس‌زمینه را تغییر دهید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص ابزار هوش مصنوعی ادوبی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر